Аман от самоинициативи!!!

  • 7 012
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
Не искам да коментирам авторката по ред причини и за да не звуча грубо, искам само да споделя една случка от моят живот.

Бившата и детето живеят в провинцията, на около 200 км от София. През лятната ваканция детето ни гостува за около месец. Случи се така обаче, че мъжът ми не можа да вземе цял месец отпуск, а само 10 дни, през които ходихме на море. През останалите 20 дни той си ходеше на работа, а аз се занимавах с децата. И така, един ден детето го заболя зъб. Таткото - на работа до доста късно вечерта; майката - на 200 км. Звъня на таткото - отивайте на зъболекар; звъня на майката - ами не знам, дай и аналгин, като си дойде (след две седмици!!!) ще си я заведа на зъболекар. Как ще дам на дете аналгин? В нас не държа аналгин, и възрастните не пием, какво ли остава за дете. Луда работа!!! Естествено, че не я послушах - заведох детето на зъболекар, оказа се че един зъб хем се клати, хем е с пулпит - а отдолу напъва и новия. Извадихме зъба, и хич, ама хич не ме интересува дали някой ще го обяви за самоинициатива или не.

Малко здрав разум в отношенията "бивши-настоящи" не вреди - само с първична ревност и наранено самолюбие не става.

# 91
  • Мнения: 12 668
Чудя се как ли оцелява това дете по 11 мес. в годината.

# 92
  • Мнения: 24 467
Аналгинът се отличава от аспирина- първото се дава и на децата, забранено е второто, поне до 12 годишна възраст /тъй пише, де/.  Wink Вярата ми в обективността на писанията на гости и новаци, особено тук, е постоянна и непоколебима.

Ако и когато майката с присъдените род. права, изпълни ангажимента си да предостави детето на бащата за определения по съдебно решение срок, ангажимент на бащата е да го обслужва и да организира отглеждането и възпитанието му. Тя може да си пъха носа само ако това, което той прави /и лицата, на които той възлага/ по повод грижата за детето, е вредно и опсано.
Ако пък майката редовно и за големи периоди от време не изпълнява род. си задължения, въпреки присъдените й род. права, доста рискува последните да бъдат изменени по съответния ред. Това- само като предупреждение.

# 93
Чудя се как ли оцелява това дете по 11 мес. в годината.

Трудно. На 12 години тежи 64 кг, слуша чалга, гледа сапунени сериали и иска да стане гримьорка на фолк певици. А четворката я има за прекрасна оценка в училище.
Очакваме с нетърпение да навърши 14 години, за да се преразгледат родителските права и да я вземем да живее с нас. Макар че щетите вече ще са трудни, да не кажа невъзможни за корекция  Sad

# 94
  • Мнения: 2 723
Добре де, до тук разбрахме, че всички бивши съсипват живота на децата, а насточщите са единственият им шанс за нормален живот  hahaha
Нямам търпение бившият ми мъж да се ожени повторно, за да стана и аз гнусна твар Mr. Green

# 95
  • Мнения: 24 467
Като искате да го вземете при вас детето поради що ще чакате да стане на 14 години, една настояща? Това от кога се прави служебно на тази възраст, за преразглеждането говоря и от кога е запретено да става по- рано?

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре де, до тук разбрахме, че всички бивши съсипват живота на децата, а насточщите са единственият им шанс за нормален живот  hahaha
Нямам търпение бившият ми мъж да се ожени повторно, за да стана и аз гнусна твар Mr. Green

И да му дадеш децата.

# 97
  • Мнения: 24 467
Хубаво, хубаво е в ДиС!

# 98
  • Мнения: 2 723
Добре де, до тук разбрахме, че всички бивши съсипват живота на децата, а насточщите са единственият им шанс за нормален живот  hahaha
Нямам търпение бившият ми мъж да се ожени повторно, за да стана и аз гнусна твар Mr. Green

И да му дадеш децата.

Абе ако може да им предложи повече от мен не виждам причина да не му ги дам.
Той е родител точно толкова колкото и аз.
Защо аз да мога да ги гледам, а той не Thinking

# 99
  • Мнения: 24 467
Просто е- децата ти ако нямат 14 г., са осъдени вече да ги гледаш ти! И да пият аналгин.

# 100
  • Мнения: 2 723
Просто е- децата ти ако нямат 14 г., са осъдени вече да ги гледаш ти! И да пият аналгин.

 Joy УЖАС... горките деца Mr. Green

# 101
  • София
  • Мнения: 8 933
Сега можем да очакваме тема: " Гледам детето на бившата на мъжа ми, заведох го на лекар, пък тя вдига скандали!"
След като авторката си е дала детето да го гледа друг, един вид се отказала от правото си да се грижи за детето. Някак си не мога да си представя това с прането и гладенето как се осъществява. newsm78 Детето събота и неделя при майка си ли живее? Със сакове ли се разнася? Абе въобще ситуацията е меко казано странна.

# 102
Така,чета и се смея.
Авторката,защо не каза ,че всъщност и двете и деца са при баща си и Онази .
-Че бащата работи по 12-14 часа всеки божи ден -365 дни,ако щете...
Дааа,това е един безотговорен човек.Как не го е срам??
-Че детето нямаше една имунизация,един профилактичен преглед.
-че детето ходи три седмици  зъбобол и накрая пак Онази го заведе на зъболекар.Как не я е срам и нея?
-че авторката,трябваше да го заведе на преглед след 6м.,но тя го заведе след 10м.и то забележете ЗАЩО-защото Онази взе направление да го заведе тя...
-така наречените кабинети са "Детска очна клиника"към МА.Авторката не използва взетото направление за МА,а го заведе по думите на детето в поликлиниката..
Казвам категорично-няма да пиша повече.ТОЧКА от мен.
    

# 103
Някой каза-липсва ви комуникацията.Ами точно затова пуснах темата! Защото ако има комуникация,тя е единствено по моя инициатива.Не аз съм гордата-аз си звъня,напъвам си за разговори.Което пък се определя като пъхане на носа ми навсякъде и досаждане даже и от някои от пишещите.
 И има разлика между да заведеш дете на лекар/зъболекар по спешност и да го водиш да консултираш проява(за да не се превърне тя в проблем),за която само си подочул и подразбрал,защото по времето на тази проява не си познвал още нито детето,нито даже бащата...Че и да се подписваш на място,където пише "родител/настойник",пък макар и с разрешението на бащата.Това се опитвах да обясня на настоящата-  дори аз да бях и разрешила да подписва от мое име,пак е нередно тя да го прави.Според мен това си е проблем,не е никакво "какво толкова".

# 104
  • Мнения: 24 467
Трите имена и ЕГН-та и да пишем решението вече!

Общи условия

Активация на акаунт