От кога вечеря?

  • 2 055
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Доколкото разбирам си зависи от самото дете, ще
я пробвам със супа или нещо леко към 19:00 часа и после пак АМ
преди лягане примерно към 20:30 часа.

# 16
  • Мнения: 4 020
Мафия, моето дете е малко по-малко от твоето и днес се консултирах с педиатърката точно  по този въпрос. Каза, че не е задължително да се въвежда „вечеря”, различна от млякото, тъй като млякото все още е основна храна за децата.
Разбира се може да се предлага по малко някакво друго ядене, а после да се допълва с мляко.
Ние понякога практикуваме така – когато вечеряме, давам и на нея по нещо да не се чувства пренебрегната (супа, коричка, хляб, варени или печени зеленчуци). След това идва време за къпане, пие АМ и заспива.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
дъщеря ми е на 1г.2м. и менюто и е горе долу следното
около 6-7 сутринта примряла от глад изпива около 100 АМ, а понякога само с водичка минава
9.30-10 закуска кроасан, печена филийка, сандвич, кисело мляко
12.30-13 супа със средата на една филийка
16-16.30 кремче някво с прясно мляко
19-19.30 пак супа с хляб колкото си хапне и по нещо си хапва от нашта вечеря
21.30-22 АМ правя и 260 тя колкото си изпие

# 18
  • Мнения: 405
Давам вечеря - обикновено супа, откакто навърши 11м. някъде. Тя сама си показа, че не й е достатъчно само АМ-то вечер...будеше се през нощта, промлясваше с устни и д.р - сигурен признак, че е гладна.

# 19
  • Мнения: 27 524
Нека си пие млякото  Peace

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Започнах да давам манджа за вечеря на 1г

# 21
  • Мнения: 1 558
Започнах да давам вечеря откакто минахме на обща храна,т.е около 11 месец Peace

# 22
  • Мнения: 1 305
Аз започнах да давам в 21 ч супа, и пак си давам АМ в 22 часа, но по малко като количество. Преди и 240 мл да изпиеше не се засищаше и от преди 2-3 м започнах да давам първо супа после АМ

# 23
  • Мнения: 367
Благодаря за отговорите! Така като чета явно при нас е проблем, че вечер не сяда при нас, докато вечеряме. Това няма как да стане, защото мъжът ми се прибира късно, след като детето е заспало и никога не се случва да яде с нас вечер. Спрях да се пробвам с вечери, продължавам с млякото, но той пие по много малко - понякога изпива само 80-100 мл, не съм сигурна дали се засища, защото той заспива с шишето и понякога може да е прекалено изморен и да заспи, докато пие...през нощта се буди по няколко пъти, но по-скоро от жажда, защото след като му дам сокче (той вода не пие!-отказва я) заспива моментално. Дали пък не се буди от глад?! Ама какво да направя като не иска вечеря, ще го пробвам след един - два месеца отново. Аз също мисля, че млякото на тази възраст е важно.

Общи условия

Активация на акаунт