Какви дрехи обличате, когато сте в ******?

  • 7 374
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 511
Гинеколог ми го е казвал, но това не е гранция за истинност.  Grinning

На мен също и то не един  newsm78

По темата: сега съм мама дебелана и не мога да си позволя къса блузка, така че в М или не, все съм си с тениска от горе  Confused

# 16
  • Мнения: 5 539
Нося същото, както и в другите дни, само избягвам да обличам бели и светли поли и панталони. И ме дразнят реклами на превръзки и тампони, в които мацките се разкарват с бели впити панталони по време на М, защото било безопасно Crazy

Тампони ползвам умерено, но винаги в комбинация с превръзка, защото ми е силно Embarassed

А каква връзка има това, с което сте облечени нагоре? Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 187
Обличам се по същият начин по който се обличам и през останалите дни!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
колкото и да мразя превръзките винаги когато съм в мензис ползвам само тях. Не един гинеколог ми е казвал, че с тампоните не изтича цялата мръсна кръв.  Иначе нося тъмни по-широки дрехи, дънки не слагам, защото всичките са ми по тялото( става въпорс за преди да забременея) и си личи, че имам нещо на дупето

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Не се сетих да спомена, че не ползвам тампони... ooooh!
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.

# 20
  • Мнения: 6 904
И аз ползвам само тапмони, с прашки си ходя и нямам никакъв проблем. Обаче поне в първите дни гледам винаги да съм с по-тъмни дънки  #Crazy Имам някакъв страх, че може да се изцапам, но не мога да разбера откъде, понеже никога не ми се е случвало.
А тези, които казват, че имало прекалено много кръв и не ползвали тампони заради това, всъщност пробвали ли са ги? Защото аз съм с ОВ, те са в 4 размера, от които аз ползвам най-мъничките и тези след тях. Но има още 2 по-големи размера, които даже не съм ги пробвала, а по принцип първите 1-2 дена си тече доста кръв и при мен.. Любопитно ми е просто дали сте ги пробвали, защото на мен ми се струват доста големи и си мисля, че би трябвало всичко да попиват newsm78
А това, че не било полезно и аз съм го чувала, ама не мога да търпя превръзки и това си е. Пък и гледам всеки ден да стоя по 1-2 часа без тампон и все си мисля, че няма проблем.

# 21
  • Мнения: 6 904
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.
Защо си щяла да припаднеш? Заболяло ли те е? Аз си ползвам тампони от когато бях на 16 (дори бях девствена) и не съм имала проблеми почти. Ако е заради болка пробвай с най-малките размери, от тях не би трябвало да те боли. Мен понякога ме заболява ако е по-голям тампонът и не съм влажна, но това когато съм в цикъл рядко се случва.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Само веднъж пробвах да си сложа и за малко да припадна  Rolling Eyes(беше лятото на морето), вярно, тогава не бях раждала още, сега може да е по-различно, ама карам с превръзки.
Защо си щяла да припаднеш? Заболяло ли те е? Аз си ползвам тампони от когато бях на 16 (дори бях девствена) и не съм имала проблеми почти. Ако е заради болка пробвай с най-малките размери, от тях не би трябвало да те боли. Мен понякога ме заболява ако е по-голям тампонът и не съм влажна, но това когато съм в цикъл рядко се случва.

Де да знам защо...ми да, помня, че ме заболя, макар че тогава вече не бях девствена.  Blush
Явно е бил неудачен първи опит...
Да взема да пробвам пак ли?  newsm78

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Дори и не се замислям какво обличам, защото ползвам тампони. Понякога даже забравям, че съм в цикъл. Не мога да търпя превръзки, ползвам много рядко и то само вкъщи.
И аз съм така, слагам превръзка само вечер преди да си легна 1countingsheep

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това за тампоните и аз съм го чувала - освен, че не позволяват на кръвта да се оттича свободно, влакънцата, които се отскубват вътре във влагалището могат да причинят инфекции.

Открих това в нет-а:
Цитат
Тампоните и токсичният шок

Когато през 1980 г. 38 жени починали от синдрома на токсичния шок, специалистите от Медицинския център на Нюйоркския университет решили, че причината е или някое непознато, мутирало насекомо, или тампоните. И за съжаление причината наистина се оказала в новите тампони с марката Rely. Те съдържали синтетични нишки, които се оказали благоприятна среда за размножаване на стафилококи.

Тези бактерии лесно се размножават във вагината и отделят токсини, които причиняват въпросния синдром. Симптомите му са като при отравяне: гадене, повръщане, диария, треска, обриви, белене на кожата. Ако не се лекува, синдромът на токсичния шок води до увреждане на бъбреците, черния дроб, сърцето и дори причинява смърт. Когато Procter & Gamble свалят от рафтовете тампоните си Rely, проблемът изглеждал решен. Но на практика не е.

Все още има случаи, в които жените получават симптомите на токсичния шок, макар световните здравни организации да са забранили употребата на всички други синтетични влакна освен вискозната коприна. Смята се, че при нея има най-малък риск от размножаване на бактерии. Единственият напълно безопасен материал за тампони е 100% памук. Истината е, че причините за токсичния шок все още не са изяснени напълно. Във всеки случай, не мислете, че пестите пари, когато купувате тампони, в които има синтетична добавка.

По темата - аз си нося обичайните дрехи, като избягвам бели панталони - след раждането ми тече малко по-обилно първия ден, от втория нататък карам с ежедневни превръзки, а общо ми продължава 4 дни - голям кеф!!!

# 25
  • Мнения: 2 849
Определено в такива дни предпочитам по-тъмни и стегнати дрехи и самочувствието ми е под нулата .Ама сега съм си добре...

# 26
  • Мнения: 5 577
Не обичам тампони.
Излизам в дънки, и по-дълга блузка.
Добре, че са само 5 дни...

# 27
  • Мнения: 266
Когато ми се наложи да ползвам тампони, цикълът ми се удължава и гъбясвам  #Cussing out. Явно е някаква реакция от тампоните, много пъти съм ползвала, но определено при мен не е за препоръчване  Naughty
Ходя си с превръзки на always, с памучен горен слой, по-малките за през деня, по-дългите за през ноща. Обличам си дънки, или дънчени поли и блузките, които обикновенно нося.
Много ми е кофти в тия жеги, че и как само ми тече и боли - цели 6 дни  Sick

# 28
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Между другото, въпреки че използвам тампони от години, прочетох последната кутиика (на новите тампони O.B.) Там също се споменаваше за този токсичен шок и че при първи симпоми (ама не помня какви) трябва да се отиде веднага на лекар.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 474
Е, то едва ли има някой страстен почитател на превръзките, но аз определено ги предпочитам пред тампоните. Тампоните задържат голяма част от мръсната кръв вътре, а това пък също не ми се нрави. Развиват се бактерии, гъбички и пр.

Тампони ползвам само, ако съм на море или басейн, а ми е дошло, да речем.

Иначе по темата за дрехите-карам само на поли или панталони с дълги блузки отгоре. Ама като се замисля, май нямам ни една дълга блузка за лятото newsm78. Така, че остава варианта пола. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт