Изпръхнало личице

  • 2 960
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте мами, моето момченце често е със зачервено и изпръхнало личице. Стават грапави бузките е брадичката, и неприятни на допир. Препоръчайте козметика, с която да се справим с този проблем или билка.  Party

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
За дъщеря ми ползвам крема за лице на A-derma.За никой друг не го сменям Crazy

# 2
  • Мнения: 150
ABC - Derm / за лице / , защото има от същия за зачервени бебешки дупета. Ефекта е страхотно бърз при малкия.

# 3
  • Мнения: 3 157
През 2 дни се появява тая тема.Използвай търсачката и ще видиш колко много мнениея има по въпроса.
Аз съм мазала с Нахткерцен на д-р Тайс,но почти всички фирми за бебешка козметика имат такъв продукт и всеки е доволен от различна фирма,така че най-добре мини през най-близката аптека и си избери нещо.Никой не може да ти гарантира,че щом даден продукт се е отразил добре на бебето му,то той ще се отрази по същия начин на твоето.

# 4
  • Мнения: 207
Аз също мажа със зелената серия на А-Дерма и съм страшно доволна!

# 5
  • Мнения: 201
Опитай с козметиката на Seba Med. Тя е подходяща и за новородени.  Peace
http://www.sebamed.com/231.html

# 6
  • Мнения: 7 723
Мойте съм ги мазала с Бюбхен против вятър.
Твърде възможно е изпръхмавено да се дължи
на студа, ако прекарвате повече време на вън...

# 7
  • Мнения: 805
Ползвала съм и ще ползвам крема на Веледа за студено време.
Незнам обаче каква е причината за изпръхването при вас?

# 8
# 9
  • Мнения: 267
Аз използвам нахткерцен на д-р Тайс и съм доволна Peace.

# 10
  • Мнения: 9 973
бих се консултирала с педи,,бебето е още малко за някои козметики

# 11
  • Мнения: 9 814
Ами козметика не бих си позволи да ти препоръчам, но виж консултация с дерматолог-да! Naughty

# 12
  • Мнения: 6 713
Според мен питай педито, но иначе няма да йнавредиш, ако я мажеш от време на време с бебешки крем за лице

# 13
  • София
  • Мнения: 361
на нас ни помогна Cold cream Mustela

# 14
  • Мнения: 1 674
клоран имат такъв крем.Доволна съм от него

# 15
  • Мнения: 153
Един стар метод ми препоръча педиатърката - преварен зехтин на водна баня /45 мин. варене/.
След като се оправи кожичката може да ползваш горе посочените кремове, за да не се повтаря.
Нас ни изписаха с много напукана кожа и въпреки, че имах козметика на две много известни марки най- много ми помогна зехтина. И след това продължих с тях.

# 16
# 17
  • Мнения: 4 335
Ползвам Бюбхен и сьм доволна,но и аз мисля,че консултацията с лекар няма да е излишна Peace

# 18
  • Мнения: 19
И ние имаме често този проблем. използвам Penaten, а също и продуктите на Лавена, серията Бочко бебе.

# 19
  • Мнения: 2 960
От серията на Мустела има много подходящи кремчета за личице.Все пак се консултирай и с доктор ,ей така за твое спокойствие Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Крем за вятър и студено време на Саносан,Хипп и Бюбхен,ползвала съм и трите и от всички съм много доволна.

# 21
  • Мнения: 2 110
Един стар метод ми препоръча педиатърката - преварен зехтин на водна баня /45 мин. варене/.
След като се оправи кожичката може да ползваш горе посочените кремове, за да не се повтаря.
Нас ни изписаха с много напукана кожа и въпреки, че имах козметика на две много известни марки най- много ми помогна зехтина. И след това продължих с тях.

Това наистина помага ! Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 23 096
Това да не е от студеното време?
Вече са изброени марките на подобни кремове за мазане, аз не съм привърженик на аграрната козметика като зехтина  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Направи консултация с дерматолог, и с педиатър. Малко е бебето за експерименти.

# 24
  • Мнения: 164
С най-обикновен Нивеа Софт и за няколко дни се оправи. Сега я мажа цялата само с него  Crazy

# 25
  • Мнения: 617
На бюбхен

# 26
  • Мнения: 2 111
Доволна съм от Колд крема на Мустела,Нахткерцен на д-р Тайс и крема на А-дерма за лице.

# 27
  • Мнения: 2 587

И аз съм ного доволна от него  Peace

# 28
  • Мнения: 2 334
На дъщеря ми и помага крема на Мустела Стелатопия  Peace

# 29
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз ползвам само Нахткерцен на Д-р Тайс - за цялото тяло.
Изключително съм доволна и го препоръчвам горещо.!

----------
Щях да те питам дали даваш кисело мляко, но ти видях лентичката и се възпрях... Grinning
Това също би било причина, но при теб, явно, не е релевантно.

# 30
  • Мнения: 2 013
Като че ли най-разумно е да се посъветваш с лекар Hug

# 31
  • Мнения: 2 374
Аз я мажа с Бюбхен,много добре и действа това кремче.

# 32
  • Мнения: 177
При мен действа много добре Нахтхерцен на др. Тайс (за бебета и малки деца). Той е много добър (фармацевт ми го препоръча). Цената му е 13лв за 100мл.

Успех и да му мине на детенцето, защото е много неприятно за него   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 521
Аз ползвам Клоран  Peace

# 34
  • Мнения: 2 149
Сега в студеното време и честият вятър проблема се задълбочава.В аптеката има подходящи кремчета,мажи редовно,особено преди да излизате навън Hug

# 35
  • Мнения: 405
Направи консултация с дерматолог преди да мажеш с каквото и да било! Naughty

# 36
  • Мнения: 1 817
И моят син имаше такъв проблем. Появяваше се само зимата на едно и също място.
Вече отшумя. Ползвала съм Бюбхен.
Сега ползваме Нивеа софт.

# 37
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Първо извефдаш ли детето навън?
Дъщеря ми от студеното време имаше изпръхнали бузки - крема на Бюбхен за изпръхнали бузки я оправи за 2 дни Peace

# 38
  • Мнения: 11 004
Чела съм чудесни отзиви за Нахткерцен на Д-р Тайс и крема на А-дерма. Последния съм го изпробвала върху себе си и ми подейства добре.
Все пак за такова малко бебе първо се консултирай с педиатър или дерматолог.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
СебаМед

# 40
  • Мнения: 57
И нашият бебчо преди две седмици имаше такъв проблем, кожата му беше станала много суха и зачервена.
Аз му миех лицето с лайка и после го мажех с Cold Cream на KLORANE.
При нас това помогна и му мина бързо, но все пак можеш да се консултираш и с педиатъра.

# 41
  • Мнения: 93
Дъщеря ми имаше същия проблем, бузките й бяха станали червени и грапави като шкурка...започнах да ползвам А-Дерма Екзомега и ефектът беше поразителен за 3 дни всичко се оправи. Той е за суха и атопична кожа... много съм доволна!

# 42
# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мажа с Мустела Peace

# 44
  • Мнения: 174
Използваме Линола Фет, след консултация с педиатъра.

# 45
  • Мнения: 1 558
Според мен питай педито, но иначе няма да йнавредиш, ако я мажеш от време на време с бебешки крем за лице
Peace

# 46
  • Мнения: 1 910
Крема за разранени зърна при кърмене на Авент. В България има ли крем Purol? Той е чудесен за раздразнена кожа.

# 47
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ползвала съм крема на Клоран за студено време.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 079
Ползвах Бюбхен за студено време и бях доволна.

# 49
  • Мнения: 682
Нахткерцен на Д-р Тайс е добър. Също така, козметиката на А-Дерма Peace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         По лекарско предписание ползвах и още ползвам за децата Cold cream на Авент или А-дерма на Ексомега.

# 51
  • Мнения: 12
Ползваме НИВЕЯ против вятър и студ.Влез в сайта и виж бебешката козметика.Много съм доволна от всичките им продукти които ползваме и не само бебешки.

# 52
  • Мнения: 199
Аз лично имам същият проблем с дъщеричката си(1.8год.)от бебешката и възраст.Ползвала съм и крем на Бюбхен,колд крема на Мюстела,все още ползвам А-дерма,а от няколко дни пробвам Линола Фет-крем,и ефекта е-подобрение,но не и изчезване.2пъти съм ходила на кожен лекар(различен),изпълнявала съм и предписанията,но нищо.Личната каза,че от самосебе си ще се оправи в някой момент....

# 53
  • София
  • Мнения: 1 235
Консултирайсе с педиатъра или с кожен лекар.

П.П. Интересно ми е като пускаш тема, защо не следиш какво ти пишат момичетата?  Confused

# 54
  • Мнения: 4 784
Миналата зима синът ми имаше подобен проблем. Решихме го с крем на Мустела за студено време, след консултация с лекар.

# 55
  • Мнения: 2 478
На тази възраст не бих се доверила на инфото от форума.Попитай педиатъра.
Аз съм използвала за сина си почти всички кремчета за лице.С някои имаше вфект,с други не,с трети временен.
Но задължителното използване на Cold крем ще предотврати ново изпръхване на личицето.

# 56
  • Мнения: 3 453
Бюбхен за студено време ни помогна много Peace

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 197
     И аз ти препоръчвам Бубхен.Мажа си момченцето и когато беше топло и сега все с Бубхен и съм много доволна.

# 58
  • Мнения: 292
Писала съмго и в други теми. Моята дъщеря беше със същия проблем и единственното което ни помогна беше ГЛИЦЕРИН + РОЗОВА ВОДА смесено до такава консистенция да не е много мазно. Минава за отрицателно време (при нас за 1 - 2 дена) и овлажнява много добре. Дано да се оправите скоро.

# 59
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето дете мажа с Бочко, Нивеа и Джонсън. Не трите заедно, а поотделно. Винаги помагат.

# 60
  • Мнения: 212
Благодаря Ви за съветите, аз реших да пробвам с козметиката на А-Дерма, и се получи.  Peace

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Видях , че си се спряла вече на козметика.При нас имаше леки изпръхнали петънца , но аз не го мажех с нищо това личице и  Embarassed ...взех си от кремчето на Бюбхен за подържане кожата на лицето и съм много доволна.Не съм привърженик на това да се използва медицинска козметика без проблем.Това е само мое мнение разбира се.Успех  Peace

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз използвам на Бюбхен кремчето за лице и тяло, една малка кутийка. Аз съм много доволна  Peace

# 63
  • Мнения: 666
Виждам,че си решила проблема,но все пак да кажа ,че и ние имаме проблем с изпръхването.На нас ожбаче педито ни каза да преваря зехтин на водна баня и след вляко къпане да и мажа челцето и бузките Peace

Общи условия

Активация на акаунт