Отговори
# 90
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 565
Последно по темата се изказвам-за менконсултация с лекар по телефон НЕ съществува.

# 91
  • Мнения: 350
Последно по темата се изказвам-за менконсултация с лекар по телефон НЕ съществува.
Peace затова е и нардбата за лекарства без рецепта НЕМОЖЕ, за да се спре огромния процент на самолекуващите се

# 92
  • Мнения: 60
мда...аз исках да попитам какво ви е мнението по темата, ама се превърна в словесна хватка  Mr. Green

Последно по темата се изказвам - бременна доста, навън сняг до уши, аз ще си изклашлям и матката, температура, сополи....сякаш умирам - за мен консултация по телефона Съществува .

Но хайде да сменим темата - какво ще кажете за завърналото се на мода Лилаво (пурпурно) и карето?
Случи ми се онзи ден - видях млада красива девойка- цялата в лилаво - красота...даже си помислих че и бельото й може да е лилаво...Малко по-нагоре видях по-възрастна жена - абсолютно изцяло в същия цвят...Помислих си - ето така ще изглежда оная девойка след 20 години....Някак си ми бяха еднакви, а иначе толкова различни...

Обичате ли да се носите по модата - или винаги сте на обратно...Или ако има част модерно, то винаги наблягате на някакъв аксесоар, за да "не сте като всички останали"....

# 93
  • Мнения: 927
Аз сега чувам за това с рецептите.. Thinking Само мога да пожелая да не се налага да опираме до рецепти и лекарства  Rolling Eyes
Иначе малкия най- намаза от моето пътуване  Laughing. Супер разпродажби в Одрин. Не стигнах до аутлетите извън града, но и в моловете имаше страхотни неща. Накипрени сме за 2 години напред  bowuu.
Деси, дано си намериш добра детегледачка  Hug
Сиска, утре ще мина като закарам Тарик на ясла Hug

# 94
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 565
Веси,ще те чакам.

Последните три години се нося да ми е удобно.За мен последните  години модата е под всякаква критика/говоря за "модата на улицата"/.

# 95
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
Нашето празнуване беше в Сити пъб и после в Спайдър, та до 4 часа.

Ками, ЗА колективен Спайдър съм!

Мартеничка, аз последно четох  - много ми хареса, макар че началото не беше никак обещаващо. Доволна съм и от   /авторът ми е слабост/  и на Захари Карбашлиев.
Книгите за възпитание на децата не са ми по вкуса, аз се учех от списанията. Напоследък и тях не чета.

За лекарствата – аз съм за да не се дават без лекарства. Абсолютно подкрепям мненията на Сиска за “прост” антибиотик /и има ОГРОМНА логика да не го дадат без рецепта/ и за диагноза по телефона  Rolling Eyes. Но всеки си знае за себе си.

Vqqra, в реклама в местната преса за тази клиника пише, че се намира на ул.Зеленка 82, тел. 062/655855; 062/655 455

Относно модата – не я тача. Обличам се така, че да ми е удобно. В гардероба си нямам нито една модерна дреха сигурно, ако се ръководя от критериите на продавачките, още по-малко –на модните специалисти, ама не ми дреме, нали ми е кеф... Mr. Green

# 96
  • Мнения: 1 546
Интересни теми сте заформили. Wink И аз съм против безразборното продаване на лекарства без рецепта, ама ако ще трябва за едно температуропонижаващо да се редим пред кабинетите....ааа, не. Naughty

За модата - абе да си кажа честно не ми е безразлична. Flutter Обичам да я следя и колкото ми позволява фигурата, да съм в крак с нея. Mr. Green Старая се да намеря някакво средно положение и няма да ме видите в лила от горе до долу, само защото е модерно. Но поне един пуловер в този цвят имам в гардероба. Blush Както са ми смешни свръх модерните "мацки", така ме изумяват и разните ретро парчета, които сякаш са застинали 98 или 99 година и грам не мърдат от там. И това не го разбирам. Rolling Eyes
Ех, че задълбах. Mr. Green

Веси, поздрави за хубавия шопинг. Wink

# 97
  • Мнения: 1 763
Леле, този мой прост антибиотик май ще стане нарицателно  Mr. Green. За антибиотик, предписан на база диагноза, поставена по телефон, не съм си и помисляла. Когато бях бременна имах разни бактерии и гадости, вземаха ми микробиология, после резултатът с антибиограма отиваше при лекарката, аз и се обаждах по телефона и тя ми казваше какво да си купя. Спестявах си едно висене при лекаря. Мислех си, че е редовна практика, кой обича да виси по опашки  Tired
Дано да не го въведат това с лекарствата само по рецепта, иначе кой знае какви опашки ще са при личните лекари. В крайна сметка всеки си има глава на раменета да си решава какво да си купува и ползва и дали да ходи на лекар или не.

Въобще не бях разбрала, че лилавото се връща на мода. В случая няма да съм по модата, защото лилаво, розово и червено въобще не ми отиват. Но ми харесва да го гледам по витрините и на хората около мен.

Мартеничка, аз напоследък съм зачела едни руски криминални книги на Александра Маринина.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 22:17 от reme

# 98
  • Мнения: 6
Здравейте момичета  Simple Smile

Аз днес съм от ранобудните - оцъклих се в 7ч  ooooh! ,а съм заспала след 01ч  Sad имах гадни болки в ктомахчето и ми беше едно повдигащо се / ама то като ми свиди да върна.../ май малко по-късно ще има опит за сън стига да спре да ме боли  Tired

дано поне днес бъде хубав ден  Wink ,защото вчерашния ми се оказа лек кошмар - оказа се ,че сестрата при доки ми е сгрешила нещо в болничния лист ,а аз чакам да ми изплатят парички от  НОИ  Crossing Arms та сега ме чака едно разкарване - фирмата,лекарският кабинет и пак фирмата ,та евентуално другият месец мога да очаквам нещо  ooooh! след като разбрах това отивам аз като добросъвестен потребител да си платя тока в Пощата - ами неможах,защото на гишето табелка "Не работи поради технически причини" и аз естествено започнах да руптая и жената ,която продава там картички,книги и разни други вика - "Нямат интернет!!!"  Shocked лелеле незнам какво ми стана,защото ако това е последният ден за плащане днес щяха да дойдат и да ни резнат нищо ,че ние нямаме вина!!!! Абе какво да ви кажа - възмутена съм за пореден път  Crossing Arms

Дита аз съм на същото мнение като теб за модата - естествено всичко е съобразено с това дали ми прилича или не - няма да се правим на плашила я  Crossing Arms
А това за лилавото и карето и аз сега разбрах,то с моя тумбак не съм се заглеждала във ветрините ,камо ли да вляза в магазин,че само се дразня и всичко ми изглежда малко  Rolling Eyes
А за лекарствената тема - нямам нищо против за повечето лекарства да се изисква рецепта - все пак трябва да се упражнява някякъв контрол,а доколко ще стане и ще се спазва - това си е друг въпрос !!!!!

Е това е от мен - пооплаках ви се,включих се по темата и се поулях с поста

Лек ден на всичкииии  Hug

# 99
  • Мнения: 5
Хайде и аз да се изкажа 
 - за лекарствата задължително с рецепта, и най- вече пък за антибиотиците, като човек - инженер, изучил из основи  Winkтяхното получаване и приложение, не бива да се самолекувате и то точно с антибиотици
- за модата - гледам си Фешън канала редовно, ама не и робувам, ето сега цветът ма 2009 бил жълто, на мен то си ми любим цвят и ето значи сега ще съм модерна, но пък виж лилавото не го уважам много така че пък откъм лилаво съм не-модерна значи, т.е. исках да кажа че всеки сам си решава, пък и много зависи от финансите.
- за колективен Спайдер - също гласувам за, нали си имам свекърва - помагачка  Wink
- за книгите  Пепи111 и аз съм фен на Стивън Кинг но виж тази съм я  отървала , ще я потърся да я прочета ако малкия ме остави разбира се
Хайде стига толкова лек ден на всички

# 100
  • Мнения: 873
И аз да кажа нещо за лекарствата или по-скоро да попитам-за всички лекарства ли се изисква рецепта,понеже нали в листовките на някои неща пише,че могат и без лекарско предписание newsm78
За консултациите по телефона искам само да призова-не го правете и не вярвайте,било то за дете,възрастен или бременна Peaceзнам,че е досадно да висиш пред кабинета,но ако ти е много зле или бебето е доста болно,или времето е лошо или не знам какво още-всеки лекар има в графика си и часове за домашни посещения.ако ти не можеш,той ще дойде вкъщи да те прегледа.по телефона големи бели могат да станат-примери с децата на мои приятелки мога да ви разказвам до утре,ама защо да ви плаша. Peace
Що се отнася до модата-не ме кефеше жълтото,сега и лилавото не ме радва,но на червено и зелено много налитам Mr. Greenгледам,че и тези цветове са модерни,за щастие и си ги нося.пък за карето какво да ви кажа-тези полички и сукманчета в каре тип шотландско бяха модерни,когато бях точно в 7 клас и даже тогава се кипрех с едно сукманче на майка ми,което тя е носила,когато е била в 7-8 клас Mr. Greenусещате накъде бия-модерното и новото си е добре забравеното старо Peaceважното е да не губим индивидуалността си Peace

# 101
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Добро утро! Аз съм в отпуск и размествам мебелите у дома, явно съм забравила как се почива Confused.
Антибиотици не само без рецепта, ами и със избягвам да купувам. Откакто към 15-тата си година реших да поглъщам минимални като количество и само свръх-необходими медикаменти, боледувам осезателно по-рядко.  Подкрепям това за рецептите, но силно се съмнявам да се случи на практика. И простите лекарства за температура не са толкова прости...
 А за лилавото абсолютно засрамено ще си призная, че този цвят, на който винаги съм гледала с ирония, напоследък нещо ми е влязал под кожата, и освен с няколко лилави дрешлета съм се оказала и с отровно - виолетови тапети в спалнята... Но едва ли е от модата, по-вероятно ми се чини да е някой хормонален дисбаланс, надявам се да ми мине скоро, че после няма да мога да си погледна снимките от тази година  Simple Smile.

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте, мами! От доста време ви чета и ето че сега набирам смелост и аз да се включа в говорилнята. Аз съм все още кандидат мама в 33-та седмица. Двамата с моя мъж вече се замисляме за покупките, които трябва да направим и най-вече за креватчето. Дали да бъде от преносимите кошари за спане и игра или дървено, дали да бъде купено готово от магазина или направено по поръчка в каквито цветове ние харесаме, какъв матрак трябва да си вземем? Ако креватчето е дървено какъв е най-подходящия размер за дължина и ширина, за да може да се ползва поне 7-8 години? Надявам се тези въпроси да не ви се струват като в  приказката, дето рибата е още в реката, а те сложили тигана на печката, но колкото повече наближава времето да се видим на живо с нашето малко съкровище, толкова по-често ни спохождат такива мисли. Още повече, че ако ще правим по поръчка нямаме много време. Моля да споделите вашия опит. Знам, че тези въпроси са малко встрани от темите за антибиотици, мода и книги, но надявам се да ми простите при първия опит да се включа към вас търновски мами. Желая на всички хубав ден. Simple Smile

# 103
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
Добър ден!

Добре дошла на бъдещата мама tedi_vas1969 !

Аз лично съм за дървена кошара /по възможност от истинско дърво/, ако е по поръчка, би трябвало да е такова, каквото го искате, ако ще купувате готово, ще трябва да се примирите с някои кусури. За размери - мисля, че нещо от рода на 140/65 е добър вариант.

Buterfly, точно тази книга на Стивън Кинг няма нищо общо с жанра, с който се свързват повечето му книги - повече прилича на детска приказа, но за мен беше доста увлекателно.

Симона, много се ядосвам на такива ситуации като твоето преживяване в Енергото!

Verte, дай си почивка!



# 104
  • Мнения: 276
Здравейте момичета.Ние тъкмо се прибрахме от разходка.Навън времето е много приятно.
Какво да ви кажа за модата? newsm78 От както родих изобщо не гледам модата,а си купувам нещо дето да ми прикрие телесата Mr. Green.
 welcome на новата бъдеща мама. Hug Ако искаш ми пиши на лични малко повече подробности за теб и ще те включа на 1 страничка. Peace

За кошарките:Ние сме с дървено легло 70/140.Но имамем и преносима кошара на Чико.Много е удобно ако ходим някъде. Peace

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 14:49 от Щастлива мама

Общи условия

Активация на акаунт