Трябва ми помощ за игри

  • 8 983
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
'кралю порталю' и на мен нещо ми се върти из спомените newsm78 ама наистина как беше?


Тегли се една черта на земята. И над нея застават двамата "крале". Пее се>
Кралю-порталю отвори порти, че ще премине кралят и войската. Отворете, затворете, само един оставете.
"Заловеният" войник го питат към кой крал иска да се присъедини. Съответно той си избира и застават зад краля си с ръцете на кръста на детето пред него(крал или войник). Когато всички "войници" се разпределят. Кралете се хващат за ръце и започват да се теглят. Който издърпа другата армия през чертата пИчели.
На мен кралюто ми звучи супер за тази възраст. Peace

# 16
  • Мнения: 977
Много интересна тема. Wink

Гледам, че никой не е споменал за Стражари и Апаши...
Незнам дали е наш патент, обаче...
А и дали е подходяща за 5г. деца...

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
изборът ми вече е повече от добър Grinning

# 18
  • Мнения: 4 399

Гледам, че никой не е споменал за Стражари и Апаши...
Незнам дали е наш патент, обаче...


При всички случаи не е наш патент, в България стражари никога не сме имали, пък апаши още по_малко.  Laughing

# 19
  • Мнения: 977
А "развален телефон"?  Sunglasses

Хех, върнах се много години назад... Към игрите, които липсват на сегашните деца в .бг...
Да, като малки играеме основно на народна топка, на ръбчета, на мижанка...

Но бегло се сещам за една игра... Незнам как се казва.
Пееше се: "Бяло, червено, зелено" и се скачаше на въже /както по-горе някой е описал: две деца държат въжето, а трето скача.../ Беше свързано с това да си намислиш един от трите цвята... Ама ми се губи...
Тази игра поне трябва да си е патентована от нас. Wink

Друга... Две деца се хващат за ръце, а останалите минават под тях... Пееше се нещо... "Отворете, затворете, един оставете!... Не щем, не щем, искаме те!" и тогава "хващат" с ръце едно от децата.

Настъпванка... Може би се сещате, трудно ми е да я опиша..

Една игра, която аз много харесвах: Няколко деца се оплитат хванати за ръчички /оплитат се като се прескачат и въртят, без да си пускат ръцете/, а друго, което през това време мижа трябва да ги разплете...

Дано съм била полезна.  Hug

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 13:08 от mishelle

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мишел, благодаря ти Simple Smile
само за разваления телефон се сещам
сигурно вече е от възрастта Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 10 012
Разваления телефон е Chinese whispers.
Казанчето го знам като "Пускай, пускай кърпа". В Англия познато като Duck,duck, goose. Не пускаш кърпа, а докосваш детето с длан по главата и обикаляш, казвайки duck, duck, кажеш ли goose обаче, детето те подгонва и е същото. В Чехия се казва Пешек, вместо кърпа пускаш пръчка.
Народна топка е Ball tag  или English bulldog. Бъркам ги двете.
Хайде майките в Англия, включете се.

Играехме на ластик най-много по мое време. Много по-късно загрях обаче произхода на играта, и то в час по английски когато спелувахме Мисисипи. МISSISSIPPI Laughing

Всички тези игри и техни подобни играят децата в училището на сина ми. И на въже скачат момиченцата, и обръчи въртят.

Сетих се за играта с конеца, за която бях убедена че е само българска, а в САЩ и казват Cat's craddle.

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 14:03 от Deziderata

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Каичка,Ура и за двете трябва тебищир обаче за да нарисуваш формите на играта...Забравих и Охлюв това е като каичка но във формата на охлювче.За въже играехме на лодки винаги имаше скачащ...На ластик ама на пръстчета...Не се сещам друго

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Каичка,Ура и за двете трябва тебищир обаче за да нарисуваш формите на играта...Забравих и Охлюв това е като каичка но във формата на охлювче.За въже играехме на лодки винаги имаше скачащ...На ластик ама на пръстчета...Не се сещам друго
леле, хич не съм ги и чувала тия
каичка, ура Tired

# 24
  • Мнения: 7 605
Народна топка е Völkerball, каzан4ето ври ми прили4а на Der Plumpssack geht um, раzвален телефон е Stille Post.

# 25
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ох Каичка е рисуваш с тебешир едни квадратчета колкото да стъпи крака с цифрите от ч до 8 а може и повече и после хвърляш камъче и почваш да скачаш в квадратчетата като внимаваш да не настъпиш линиите,сигурна съм,че има и друго име но не помня какво.

Видях ви видях ви ама много сте готини,аз още щерка нямам в плановете си даже ама гледай какъв избор на зетьове имам,то тигри,то сагита,то самита ....ох да са ви живи и здрави на всички децата

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 18:07 от Boryana

# 26
  • Мнения: 87
Рибар и рибки. Рибарят хваща рибките и с хванатите рибки правят мрежа и така ловят повече рибки. Победител е последната рибка, която не е хваната.

# 27
  • Мнения: 7 914
их,ч е интересна тема  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 390
аз не се сещам ...но някой от изброените не ги знаех  Blush

# 29
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Сетих се,на каичката и викат също дама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт