Трябва ми помощ за игри

  • 8 984
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
ластик?

# 31
  • Мнения: 3 638
Страхотна темичка! И аз установявам, че ме тресе яка склероза  Crazy

Както и да е, сещам се за прескочи кобила /имам още белег на коляното от нея  Simple Smile/ и имаше и една друга игра, която никой не е споменал, един беше цар и му се рецитираше "Царю, честит ти имен ден с дебелия корем, пълен с кокали и крем, добър ден!" Ама по-нататък какво се правеше не се сещам  newsm78 Мисля, че царят караше да се изпълняват някакви желания май...
И на чилик съм играла.

# 32
  • София
  • Мнения: 177
Имаше една игра - едно дете застава с гръб към другите, а те го питат "Капитане, капитане, какво е морето? Тихо, бурно, спокойно или замразено?". Ако "капитанът" каже "бурно", всички започват да подскачат насам-натам, да размахват ръце и да бучат, а той със затворени очи трябва да хване някое дете. Съответно, ако морето е замразено, всички "замръзват" и не издават звук, а капитанът пак опипом трябва да хване някого.
Имаше и една, в която се пееше "пет часа стана, дявола го няма"... Обаче какъв й беше сюжетът... newsm78

# 33
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Сетих се и за "пиян морков", но предполагам го има из чужбинско Thinking

# 34
  • Мнения: 977
Хехе, аз пък се сетих за "Великани и джуджета", но пак незнам "наша" ли е. Wink

# 35
  • Мнения: 7 605
Имаше една игра - едно дете застава с гръб към другите, а те го питат "Капитане, капитане, какво е морето? Тихо, бурно, спокойно или замразено?". Ако "капитанът" каже "бурно", всички започват да подскачат насам-натам, да размахват ръце и да бучат, а той със затворени очи трябва да хване някое дете. Съответно, ако морето е замразено, всички "замръзват" и не издават звук, а капитанът пак опипом трябва да хване някого.

То4но таzи игра я има и в Германия  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 177
То4но таzи игра я има и в Германия  Grinning

Винаги ме е изумявало това, как децата от различни точки на света играят едни и същи игри. А какво беше "Великани и джуджета"? Звучи ми познато, но не се сещам нищо за нея.

# 37
  • Мнения: 3 521
Аз се изумих, когато мъжът ми изсвири добре познатия "Тръгнал кос" и изпя немският вариант на песничката.
И песничката "Спи сиво зайче в ямата..." също съществува почти 1 към 1 в текстово отношение на немски.
Освен това си имат и приказката за житената питка, само че питката е заменена с кнедла - а бе света е огромно село Mr. Green.

# 38
  • Мнения: 4 399
За мен също беше иzненада да чуя ринги_ринги_рае и то точно с тоzи припев. В момента водя дъщеря ми на детска гимнастика и там пък играха "спи сиво zайче", направо щях да падна. Детето дори доста се обърка в началото zащото я беше играло само на български до тоzи момент. А дъщеря ми като чуе тръгнал кос на немски, веднага крещи, "мама, песничката zа коса". Laughing Но таzи специално я предпочита на български. Имаше и още няколко песнички, които имах немски еквивалент, ама в момента не се сещам кои бяха.

А какво беше пиян морков?  Embarassed Някой май го въртяха докато му се zавие свят и той беше моркова, ама какво се правеше след това? Или бъркам нещо иzцяло? : newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 177
А какво беше пиян морков?  Embarassed Някой май го въртяха докато му се zавие свят и той беше моркова, ама какво се правеше след това? Или бъркам нещо иzцяло? : newsm78

Пиян морков е следното - две деца застават едно срещу друго и си подават топка възможно най-високо, а между тях трето дете се опитва да я хване. Поне така го знам аз.

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А какво беше пиян морков?  Embarassed Някой май го въртяха докато му се zавие свят и той беше моркова, ама какво се правеше след това? Или бъркам нещо иzцяло? : newsm78

Пиян морков е следното - две деца застават едно срещу друго и си подават топка възможно най-високо, а между тях трето дете се опитва да я хване. Поне така го знам аз.
Точно това е. Аз навремето като най-дребната от приятелките ми редовно бях морковчето Laughing щото все не можех да хвана топката ooooh!

# 41
  • Мнения: 3 521
А коя беше садистичната игра, при която си свит в центъра на кръга и всички се опитват да те издрънчат с топката по кафеза newsm78 Картоф или нещо подобно ?

# 42
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А коя беше садистичната игра, при която си свит в центъра на кръга и всички се опитват да те издрънчат с топката по кафеза newsm78 Картоф или нещо подобно ?
Картоф, но не се играше само с надуваема топка, точно, за да не нарани някого newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 177
Хаха, този "картоф" май не съм го играла.
Сетих се за "Балонът се надува, надувайте момчета, да стане на парчета". Но май не е точно игра и е по-скоро за бебешоци.

surfline, на мускетарска вълна, а? Wink

# 44
  • Мнения: 3 521
surfline, на мускетарска вълна, а? Wink

ъхъ  Wink.

И на "шикалки" се играеше по някои села. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт