Проблем с розацея!?!

  • 356 357
  • 1 028
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 57
Dendri, аз се мажа с Кларина, който е за розацея и е с алое  http://si-plus.com/index.php?p=5 и съм доволна  от кремчето.

# 31
  • Мнения: 33
И на мен д-р Странски ми предписа 6 месеца да пия тетрациклин. Изобщо и не съм почвала с АБ. Преди няколко години имах гнойна ангина, после фарингит и след дълго самолечение и лечение с АБ едва се отървах от гъбички. Като чета форумите не виждам АБ да помагат кой знае колко при розацея да не говорим за страничните ефекти които има един дълъг курс(няколко месеца) на лечение.От козметиката за розацея съм ползвала на Авен, Ла рош и крема Рубиалин на СВР-без успех.Най-доволна съм от Клиник-серията Redness solutions-вечер ползвам хидратантния крем без да слагам около носа, а сутрин само зеления крем.Този крем дори изсушава леко кожата и не излизат пъпки Grinning. Пак съм си розова,но лицето ми е чисто.За измиване ползвам обикновен сапун.Знам, че е забранен при розацея, но нищо друго не ми понася. Пробвала съм поне 10 вида течни почистващи препарати. Вие с какво почиствате лицето си?Ако някой е ползал CETAPHIL gentle skin cleanser- нека сподели. Прочетох добри отзиви за него от сайта на International rosacea foundation.

# 32
Здравейте. И на мен ми откриха розацея, след ходене при поне 5-ма дерматолози. Единствено доктор Божикова от МЦ Лора ми каза че това е розацея и днес го потвърди д-р Пешева. В Медицинска Академия ми казаха че било себореен дерматит. Доктор Божикова ми изписа лекарства за над 200 лв. и не ги взех. Сега по рецептата на д-р Пешева вечер се мажа с крем Бочко и сутрин пия 1 ампула тетрацикрин. Курса ще е за 3 месеца, след което ще ходя пак на контролен преглед.

# 33
  • София
  • Мнения: 260
Мама Ения благодаря за инфото! Надявах се да е някъде в Европата, че честичко пътувам пардон пътувах....До Украйна май няма да стигна скоро... newsm78
И аз ще пробвам може би алоето, но наистина ще почакам края на бременността за всякакви експерименти

# 34
  • Мнения: 57
bubara, мисля че кремчето е напълно безвредно. Осен алое съдържа: Prunus Amygdalus -бадем,
Rubia cordifolia -брош, Alternanther sessilis -http://www.zoomania.org/content/view/3524/175/,
боракс и цинк.
А за доктора в Украйна много ме е яд ,че не  е по-наблизо Sad  В нета има много инфо за него и нито едно отрицателно мнение не прочетох. Има страница на градчето ,в което живее и в нейния форум се пишат само хубави неща за него и за семейството му. В руските и американските форуми за розацея -сьщо. Той лекува в 2 насоки:
1. с билки и строга диета, като билките си ги купуваш сам-от аптека или билкови магазини, т.е. те са общодостъпни. МОМИЧЕТА, дано някоя от вас има повече късмет от мен и разбере кои са тези билки! Praynig 
2.дава за мазане  нещо с активна съставка benzyl benzoat. Важно е обаче в какъв % е , възможно е да съдържа и zink.
Общо взето от цялото инфо дето прочетох в нета си направих следните изводи накратко :
При болести на храносмилателния тракт или някакви инфекционни огнища (гранулом на зъб примерно) се размножава усилено причинителя на розацеята- Demodex mite. Така че лечението трябва да е  насочено навътре в организма,т. е.  да се лекува причината както прави  украинския доктор, а не да се лекува последствието-както правят тука ( с лазер например).
Момичета ,желая ви лек  и приятен ден! На бъдещите мами- лека бременност и положителни емоции  bouquet



# 35
  • София
  • Мнения: 104
Момичета,днес на обед съм на преглед при д-р Пешева и после ще пиша какво ми е казала и предписала.

# 36
  • Мнения: 12
Здравейте момичета,и аз се присъединявам към Вас....моята диагноза е:лека форма на Розалия.Ходих на дерматолог ,ето какво ми предписа: АДВАНТАН КРЕМ - мазане 5 дни защото е противопоказен за Розалия и можело за кратък период. След това антибиотик ВИБРАМИЦИН за 1 месец като първите 5 дни. се пие на 12 часа, а след това по 1т. на ден. За мазане ми препоръча RUBIALINE....но да ви кажа няма да си го взимам,защото няма защитен фактор.В момента ползвам ROZALIAK  XL  но не сам очарована.Моля Ви дайте мнения за  ВИБРАМИЦИН

# 37
  • Мнения: 12
Извинявам се исках да напиша лена форма на РОЗАЦЕЯ

# 38
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Пробвайте продуктите на Алое
дали са на Орифлейм или на Американски  фирма не се сещам сега.

# 39
  • София
  • Мнения: 104
Д-р Пешева ми предписа Тетрациклин по едно на ден поне за 3 месеца.После контролен преглед и евентуално продължение на лечението.

# 40
  • Мнения: 2
Здравейте !
И аз около преди година и половина бях много зле.Лицето ми всяка вечер беше много червено и на петна и ме сърбеше понякога.Зачервявах се от горещото време , от алкохол.Беше много неприятно.Отидох при д-р Божиква в МЦ Лора.Диагнозата ми беше розацея.Изпрати ме да направя изследваня.Два месеца подред по една седмица пиех антибиотик и ми изписа разни кремчета.Сега ползвам продуктите на Eucerin или Biodermа за такава
кожа и съм много доволна.Имам хубава и чиста кожа.Д-р Божикова ми изписа тази козметика и съм много доволна от нея.На мен лично ми помогна.Аз направих ,това което тя ми каза.И сега вече се чувствам страхотно.

# 41
  • Мнения: 12
Браво  радвам се като чуя че някой е по добре,аз не сам на мнение че няма лечение.Не може.....ТРЯБВА ДА ИМА РАЗБИРА СЕ.....И ТРЯБВА ДА ВЯРВАМЕ..... :в:

# 42
  • Мнения: 958
Здравейте момчиета. И аз да се включа.
 Цял живот съм имала чиста кожа, от около 5 години ми се появи червенина и обриви и се почна ходене по мъките, докато се разбере какво е.
Др Пешева ми каза акне - розацеа, и пих тетрациклин 6 месеца по една таблетка, спрях го и след 2 месеца пак цъфнах. И така няколко пъти. Бях се поизчистила последната година, но сега като забременях, отново се появи с пълна сила. И най-неприятното е, че освен че е възпалена кожата ми ужасно сърби и боли.
Ходила съм и при Божикова, ама едно че лекарствата са адски скъпи, второ нямаше ефект.
Мианлият път като бях бременна, кожните отказваха да ми дадът, каквото и да било и ми казваха търпи. Ама не мога повече, сега не издържам и мисля да почна както сте писали, кларина и цинково олио за начало, пък после ще видим.

# 43
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте момичета! Акушерката ми препоръча едно кремече и го ползвам от 4-5 дни. Има подобрение, въпреки че както писах аз съм в отчайващо състояние, а с бременността още по-злел Казва се Ane flug simplex creme и е малко като фон дьо тен.
Мама Ения ще си купя и твоето кремче пък да видим Peace

# 44
Аз вече не знам на кого да вярвам?! Пешева ми изписа тетрациклин за 3 месеца и в момента го пия- вече 10-ти ден. Проблем обаче - появиха ми се гъбички.  Погледнах и рецептата на Божикова от МЦ Лора, защото реших да комбинирам лекарствата. Оказа се обаче че 1/2 лекарства от рецептата не ги внасят вече?! Това са двете лекарки, който диагнозата която ми поставят е розацея. Другите при които съм ходила казват -  себореен дерматит?!! Аз нямам трайно зачервяване по лицето. Всичко започна като слънчева алергия с обриви с бели връхчито  около носа, които след мазане с дипрогента за около 3-4 дни изчезваха.......докато не ми поставиха диагноза Розацея................

Общи условия

Активация на акаунт