Да живеем в хармония със себе си - 3

  • 39 705
  • 610
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 56
Здравейте! Много ми харесва вашата темичка и от вчера чета предишните. Много интересни неща дискутирате. Аз от доста време се интересувам от здравословно хранене. Храня се разделно и гледам в менюто ми да преобладава суровата храна. Смятам да увелича дела й като включа кълнове. Преди няколко години си правих редовно житни, слънчогледови и бадемови, те са ми любимите. Незнам защо спрях. Вчера си изкарах един пречистващ ден на плодове като завърших с шейк от бадемови кълнове, банан и фурми. Днес ще продължа с житни кълнове с мед и орехи. Мога да ви препоръчам един много интересен български сайт за суровоядство, има много интересни рецепти и статии. www.zemianazaem.com Преди това дискутирахте козметиката и пастата за зъби. Аз от една година ползвам само органична козметика, а зъбите си мия с разтвор от хималайска сол и електрическа четка за зъби. Аз също съм за хранителните добавки и пия непрекъснато най-различни, от една година съм на тези от аквасорс и съм много доволна.

# 76
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте,
най-накрая прочетох темата досега - много ме радва и вдъхновява!!!  Peace

чудесно е че ви има!!!

живи и здрави!!!

# 77
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Много полезна информация! Благодаря на всички!   bouquet  bouquet  bouquet

# 78
  • Мнения: 3 376
Да споделя и аз за захранването на Бам-бам,поне може да се поучите от моите грешки Mr. Green

Да започна от там,че не го кърмих.Бебето плачеше от глад,давах му АМ и през времето през което спеше буквално го прекарвах в банята с помпата за кърма и горещите кърпи.За цял ден не успявах и за едно хранене да изцедя.А е трябвало просто да го държа на гърдата си,но не знаех,цедях до кръв,после един литър течност за стимулация на лактацията и после пак в банята hahaha Та,като наближиха 6-те месеца изпаднах в паника,казвах си,че не съм успяла добър старт да му дам като няма кърма,поне да го захраня добре.Писах теми,в други форуми също,чудих се с какво мляко да продължа/нали "не" на тази химия вече/-бадемово ли не беше,козе,че и кисело.. всякакво ми препоръчваха

Писна ми накрая,казах си да става каквото ще.Дадох му картоф на пара-ок.Дадох морков-не искаше.Беше лято-казах си сезона на плодовете,я да му дам,стига с тия зеленчуци на пара,може и да му хареса.Ееее,това дете умираше за диня и пъпеш,кайсии яде,че и ягоди,каквото имаше.Фреш не искаше,пак ок.Мина лятото,викам си то още бебе/8-9 мес./,ама няма толкова плодове вече.тиквата я харесваше,правех и много кратофи,моркови,зеле,кафяв ориз.Абе голям зор,я хапне,я не.Накрая си казах,че ще яде каквото поиска и по колкото и това е.До година и 4-5 месеца си искаше млякото основно и това ядеше.Толкова лесно било да се водиш по детето,ама аз не-зер да не заслабне Mr. Green

Така че напълно подрепям Ескориал,живот и здраве за второто никакво захранване повече.Никакви таблици,следене,изчисления,въвеждания и т.н./и кърма дай Боже/.

Моята машина за сокове е от тази с железния диск,най-неполезната за която Петя каза.Замислям се за смяна Thinking Имаше една мацка от форума, беше споделила за много просто и евтино устройство за кълнове ще и пиша да я попитам и ще ви кажа,добре че се сетих.Даже направо ще я поканя в темата Peace

# 79
  • Мнения: 6 713
Включвам се и аз в тази така интересна тема! smile3521 Благодарности на Ескориал за нея и на всички пишещи, които споделят тука своя опит и виждания. Simple Smile
Аз лично се стремя към идеалния режим за мен самата, дали ще има 50% сурови храни или по-малко, може би не е толкова важно какво точно ядеш, колкото удовлетворението от хранителния ти режим. Моят към момента малко ме дразни, защото често пъти вечер "просто ям", нямам време да приготвя нещо хубаво. Confused Иначе ядем риба, много зеленчуци, плодове, абе всичко почти, като "по-вредните" по-нарядко Laughing Laughing
Не искам и да отивам в крайности - за мен е крайно да ядеш тиквички сурови например, но до голяма степен искам да пробвам максимално допустимите за моите разбирания възможности и алтернативи.

Бебка е захранена от 5-и месец, не мога да кажа, че е по класическа схема, просто съм давала храни подходящи за възрастта й. Например пилешкото като въведох - много й хареса и продължих да й давам. Зеленчуци - обожава, но не и плодове. ooooh!

Дискусията е за живеенето в хармония и мисля, че може да се разсъждава на практика върху почти всичко, не само храненето.
Например това, което ме изморява адски напоследък, са безкрайния потоп от реклами, от филми, от коментари, за едно изключително меркантилно и консуматорско съществуване, ако мога да така да се изразя, без да обиждам никой. Понякога се чувствам в една ужасна матрица, от която не можеш да избягаш, чувствам, че просто не мога да дишам. Rolling Eyes
Може и да не ме разбирате какво имам предвид, все пак е в моята глава, извинявам се и благодаря, че ме прочетохте. Hug  bouquet

# 80
  • Мнения: 2 652
За сокоизтисквачките: Нашата е тази: http://www.rawnutrition.ca/html/omega_juicer_8003___8005_.html?g … pgCFQMnGgod-ClVdw
Но най-добрата за цената си е тази: http://www.greenstar.com/index.asp



Уредът е страхотен, точно този съм гледала по чуждите сайтове, но за съжаление ги няма в Бг (първият дори май др. Меркола го препоръчваше).

Евридик@, аз взимам само био семена за кълнене - или от био магазина на Журналист, или от био щанда на Елемаг.
В Биозоната съм виждала обикновен съд за кълнове. Иначе машините са скъпи наистина, но те поливат семената, затоплят ги, доколкото разбрах.

EASpirit,  "простото и евтино устройство за кълнове" предполагам е най-обикновен буркан с мрежеста капачка (или чорапогащник слагат някои).

За пресните сокове - принципно, вярно е, че плодът е добре да се яде цял (дори, аз мисля, че сокове трябва да се дават на деца чак след 1-1,5 година). Смисълът им е не да заместят плодовете и зеленчуците, а да се приемат допълнително. Плодовите и зеленчуковите сокове изкарват от тялото мъртвите клетки и помагат да се разтворят солените образувания, разтварят камъни в бъбреците и черния дроб. Освен това голямото им предимство е, че химикалите и пестицидите в плодовете, остават в пулпата. В сока остава само структурирана вода разтворените витамини, минерали и микроелементи. Но за да се усвоят добре трябва да се пият минимум 1/2-1 час преди хранене, на малки глътки и да се задържат в устата за кратко. Ензимите в слюнката ни "смилат" въглехидратите, съдържащи се в тях. Ако изгълтаме набързо сока, той отива директно в стомаха и ферментират там. Освен това определени пресни сокове се пият и за пречистване от токсини.  Надявам се го обясних добре, доколкото аз съм го разбрала.

# 81
  • Мнения: 925
Grace', благодаря ти! Внесе ми светлина по тези въпроси.
А от каква възраст мислите, че е ОК да се дават кълнове на децата? Не мисля, че има минимална възраст (е, да, 6 месеца, не 0+), какво ще кажете?

# 82
  • София
  • Мнения: 369
Здравейте отново,
за захранването... моя син беше само на кърма до 8-ия си месец и после започна от нашата храна, каквото ядем ние, това му и даваме. бабата обичаше обаче специално да прави храна за него, което всъщност е чудесно, той обича да яде, но си има предпочитания и често знае точно какво иска  Grinning.

А тази тема така ме вдъхнови за по-природосъобразно хранене, че започвам да се замислям за съвета на Ескориал да въвеждаме колкото може повече естествена храна, без да се замисляме да оставяме другата. Интересното е че съм точно в такъв период - откакто забременях втория път, веднага ме обхвана интереса за нормално активно раждане, полезни храни и т.н. По принцип отдавна се занимавам с астрология, интересна ми е енергийната медицина и темите за биодинамичното земеделие, но откакто малкия е в мен, дори откривам време за да се потопя в инфото за това  Grinning, иначе все нещо друго ме занимаваше...

А наистина голям проблем и за мен е че 99% от предаванията , филмите и т.н. са с централна тема насилие.... Откакто малкия почна да се заглежда в екрана, аз направо се чудя, кой канал да включа, добре че има от време на време документални и научнопопулярни филми....но честно казано мен и начина на живот на животните ми се струва потресаващ....страх ме е от тази реалност да убиеш, за да ядеш....

Толкова е чудесно да сме човеци и да можем да общуваме, ноооо толкова малко осъзнаваме, че сме различни и начина на живот на някой не е причина да го убиваме....не ги разбирам хората, които със сила оправят нещата... Но всъщност се чудя, наистина ли е толкова трудно да си кажем, ок ти искаш това, аз искам това, дай да видим как да оправим нещата, вместо да се налага специално възпитание и отглеждане на камикадзета!?!?! ....разпрострях се малко, но това е мой страх, за който отдавна не намирам отовор.

живи и здрави!!!

# 83
  • Мнения: 6 993

А наистина голям проблем и за мен е че 99% от предаванията , филмите и т.н. са с централна тема насилие.... Откакто малкия почна да се заглежда в екрана, аз направо се чудя, кой канал да включа, добре че има от време на време документални и научнопопулярни филми....но честно казано мен и начина на живот на животните ми се струва потресаващ....страх ме е от тази реалност да убиеш, за да ядеш....


Bili - личен опит - нямам телевизор от  Thinking 3 години и този проблем ми отпадна. Не смятам и да купувам. Вярно, че не всички могат така, де, но ако ви пречи и натоварва повече, от колкото да ви забавлява, по-добре да го няма...

# 84
  • Мнения: 3 376
Еовин браво bowuu

Аз преди не можех без ТВ,постоянно беше включен за фон.
Откакто се преместихме сме с един и то нямаме цифрова или кабелна телевизия,та сме с 4 канала,което пак е добре.Забелязвам,че много радко е включен,предимно когато мъжа ми е в нас.Иначе не го включвам,изморява ме.

Толкова било хубаво без телевизия,добре,че пак навреме го разбрах Peace

Grace' незнам,за видим какъв е бил,но е много вероятно Peace

# 85
  • Мнения: 5 713
Ние имаме ТВ, но не гледаме. Ползваме го за някой филм от ДВД-то. Не сме си го налагали специално, просто така се случи. Явно нямаме потребност. В България нон стоп беше пуснато ТВ-то.

За захранването, Ясен е само на кърма все още. Не следвам никакви схеми. Искам сам да прояви интерес и да почне. Слагам го с нас на масата; има разни парченца плод или зеленчук пред него; отделно нашето ядене; но според мен още не е готов и си предпочита кърмата. Защото взима сам с ръка, пробва го и почва да се мръщи, плюе, избутва, повдига му се. Миналата седмица пробвах с едно готово пюре, от любопитство. Стана още по- зле. Затова реших окончателно да го оставя, когато той е готов.Дори и към годинката да е. Simple Smile Не се притеснявам. Той се чувства добре, даже едни бузи е отпрал, а аз нямам намерение скоро да отбивам.

Щях да пускам статия относно храненето на децата и забравих. Попаднах на нея в една друга тема:

http://mamaznae.com/wp/?p=246

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 18:04 от Вери

# 86
  • Мнения: 3 988
За захранването не мога да споделя опит и впечатления още,  Mr. Green но чета и се уча.  Hug
Но за телевизорът като уред и телевизията като медия имам мнение.  Peace От 10 години живеем без телевизор. Прекрасен живот.  Heart Eyes
Имаме тв-карта на компютъра - случва се на месец-два да пускаме да гледаме нещо, но то е предварително набелязано. Аз си гледам един сериал в неделя и тогава също го пускам, но честно казано вече не, защото рекламните блокове са непоносими.  ooooh! Предпочитам да го смъкна от торент после и да го гледам.

# 87
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Телевизорът вкъщи е почти непрекъснато включен!  Blush Седи си за фон! Общо взето на някой канал с тъпи забавни сериалки (обикновено GTV). Даже напоследък започна да ме дразни и го включвам само нещо конкретно да гледам. И то сериалки пак. Че и тях почнах на компютъра да си ги свалям и да си ги гледам когато ми е кеф!

Иначе Божката го захраних на 4 месеца и малко, тъкмо бяхме приключили с кърменето. Rolling Eyes Още не мога да преценя дали не съм избързала. Thinking От една страна сякаш беше готов, ама дали наистина беше така, само той си знае...
Захранването му е нещо средно между по схема и педагогическо. Но съм страшно благодарна на Косе Босе за темичката за захранването в Кърмаческия. Страхотни неща научих там.  Heart Eyes Да чукна на дърво до сега никакви непосредствени проблеми не са се появили! Дано и такива, отложени във времето да няма.

# 88
  • Мнения: 3 988
Lady Frost, а защо не си пускаш музика за фон?  Grinning Ние с отварянето на очите пускаме музика и я спираме преди да изгасим лампата в спалнята. А музиката често пъти не е само фон, но май тази тема я обсъждахме назад...  newsm78

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 19:17 от Кюбит

# 89
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ами то вече това с телевизора по-скоро е по навик. Имах нужда да чувам човешки говор, а не само ревове и пищене, като съм по цял ден самичка с Божката, а нямаше как да си пускам радио.
Сега основно слушаме музика и радио (да има кой да ми бърбори). Телевизора все по на заден план отива.

Общи условия

Активация на акаунт