нервност от глад???

  • 2 800
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • видин
  • Мнения: 358
от няколко дни дъщеря ми е много изнервена след детската градина - някъде около час след като я вземем, започва да става невъзможна. дори посяга да ни бие!!!
снощи изненадващо поиска бонбонки, докато й ги дам грабна от масата един пастет и започва да яде. намазах й филийка и я изяде с бесен апетит. направо ни събра очите.
и след това се промени, успокои се и направо сякаш беше друго дете.
според мен дете на тази възраст трябва да може да си поисква храна, но тя не го прави. а в същото време явно е много гладна.
дали е възможно тази необичайна нервност да е от глад?
лелките казват, че всичко си изяжда в детската градина, но може би порциите са много малки.

# 1
  • Мнения: 148
Нормално е, и моя става бесен и нервен като е гладен, сякаш още не осъзнава защо точно не се чувства добре. В градината порциите наистина са много малки и ние винаги сме зверски гладни и жадни като се взимаме. Носи и нещо за хапване още като я вземаш, за да не се изнерва после детето.

# 2
  • София
  • Мнения: 280
И моя го хващат бесовете като е гладен ама веднага си казва. Лелите винаги казват, че е ял ама като се приберем и почва да тъпче като невидял.

# 3
  • Мнения: 5 393
Възможно е да е от глад, да. Следобедната закуска в градините е много малко като количество, нищо чудно, че децата са гладни като ги взимаме.  Иво си хапва солидно всеки път като се прибере, отделно след това вечеря.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Възможно е наистина да е нервна от глад.
Аз забелязвам, че и дъщеря ми, като я взимам от градина се чуди какъв повод да си намери, за да се разреве. Донякъде го отдавам на глад, защото тя гладува по цял ден, но не е само това  Thinking

# 5
  • Мнения: 2 110
Детето да не притеснено нещо от ДГ и по-скоро да е гладна от напрежение ?! newsm78
Поговори с нея, питай я какво готвят ,стига ли и ....има ли време да се нахрани ?!

# 6
  • Мнения: 8 999
Синът ми все още има такива изблици от глад. Не осъзнава защо му е криво и става направо невъзможен. Тази зависимост я установихме още когато беше на 2 г. Видя ли, че започва да беснее, веднага му тикам нещо в устата. След като хапне, става мек като памук - все едно не е моето дете.

# 7
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми има такива "гладни" изблици всеки път щом за следобедна закуска в ДГ е имало крем или вафла. Просто още от сутринта поглеждам менюто и вече си знам.....
За дете, което почти не яде учудващо в гладните си следобеди поглъща поне една пица, две-три ябълки и един портокал. След това към 20 часа яде и половин кофичка кисело мляко.
Ако веднага след градина не получи така желаната и мечтана пица.....оооо способна е не само да нервничи, но и да набие някой.
За това едно пакетче бонбони с чантата, винаги върши чудеса. Wink

# 8
  • Мнения: 4 590
абсолютно е възможно , да не кажа че със сигурност е от това
имам наблюдение върху деца които никога не сядат да се нахранят като хората , а на крак по един залък от масата на възрастните през определено време
е казвам ви тези деца наблюдавам им поведението съвсем целенасочено от дълго време все са нервни, капризничат  и на моменти имат доста неприятни изблици
и като си помисля дори ние като възрастни ако сме на този режим също няма да се чувстваме конфортно
а изречения от сорта ''той , тя ако е гладна (ен) ще си поиска '' изобщо не е така , защото се олисват с игри и само си залъгват глада

# 9
  • Мнения: 22 430
Сестра ми дори на 5-6г никога нямаше да си поиска храна ако е гладна. Чакаше да седнем всички на масата и тогава ядеше.
За твоето детенце, което е доста по-малко също ми се струва нормално. Може да не се сеща да си поиска, но като види храна да посяга към нея. Предлагай и след градината някаква лека закуска, която да не и пречи на вчерята после.

# 10
  • Мнения: 24 467
Възможно е, както е възможно и обратното- да компенсира нервното напрежение, породило се у нея по някакви причини, с ядене- често срещано и при възрастни и при деца.

# 11
  • Мнения: 6 164
И моят е същата работа, като огладнее и става кисел, нервен, дразни се на всичко, хвърля Crazy и като хапне му се оправя настроението. Мисля, че порциите са малки, поне това, което съм виждала... аз като знам колко яде моя син... порция за голям човек омита.

# 12
  • Мнения: 24 467
Пробвай да го нахраниш веднага след градина, носи банан, сандвич- каквото обича. Ако не стигнете до нерви определено е гладно хлапето.

# 13
  • Мнения: 4
Възможно е, както е възможно и обратното- да компенсира нервното напрежение, породило се у нея по някакви причини, с ядене- често срещано и при възрастни и при деца.

Judy  е права - отношението към храната - както прекаленият апетит, така и нежеланието за храна - са механизми за отработване на  тревожността на детето.

Ще забелеците лесно при своето сладурче, как похапва повече, за да притъпи изблика на тревога (някй по-горе беше казал - става мек и благ). Докато други деца  - се отказват от храната, не им доставя никакво удоволствие - отново е  свързано с начина, по който се преработва трвоги и емоционални напрежения.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 476
Може да не е яла. А може и да не е спала.

# 15
  • Мнения: 317
Детето да не притеснено нещо от ДГ и поускори да е гладна от напрежение ?! NeWS78
Поговори с нея, питай я какво готвят ,стига ли и ....има ли време да се нахрани ?!
И аз мисля ,че по скоро нямат време да ядат.Трябва да са  се нахранили за 20мин. (поне при нас е така).В отговор на въпроса ми защо бързат толкова госпожата ми отговори,че гонели време.А моето дете се храни бавно(дъвче си бавничко)и винаги е гладен след дома,винаги нося в мен банан или кроасан като го вземам

# 16
  • Мнения: 1 817
Сигурно е от глад. И при нас се е случвало, макар че децата са злояди. В детските градини порциите на са малки. Може би много енергия изразходва детето.
------------
Големият ни син като ходеше на градина почти нищо не ядеше, много е капризен. Докато му направя следобедната закуска /обикновено сандвич/ също беше много нервен.

# 17
  • Мнения: 281
Дъщеря ми ходи на ясла от 2–3 седмици.При нея се получава същото.Нервна е и непрекъснато яде след като я вземем.Лелките ни казват,че там всичко си изяжда.Това или не е вярно или храната няма хранителна стойност.Докарват я само на обем,а като съставки е много бедна.За купон на стойност 1.50 как да е.Но е факт,че децата ни са супер гладни след яслата.   Naughty

# 18
  • Мнения: 2 478
Не ми се е случвало да наблюдавам чак такава нервност от глад.Хем моят син като е гладен е направо нетърпим.
Но той все още има режим на храненията и знам по кое време огладнява.Той  не говори,но ме хваща за ръката и ме води в кухнята,започвайки да търси с поглед храната Laughing

# 19
  • Мнения: 7 914
 от глад може да е  нервно детето, от недостатъчно сън...

# 20
  • Мнения: 959
Разбира се, че може да е нервно от глад. И не само от това...много емоции, недостатъчно сън и така нещата се натрупват.

Синът ми също се прибира, много гладен и нервен - ама той принципно си е нервен, та не го отдавам само на глада.

# 21
  • Мнения: 2 311
Точно такава нервност наблюдавам и аз.Първото нещо,след градина,което ми казава е "мамо,дай да ям нещо ".След като си хапне  се успокоява.Лелите няколко пъти ми казват,че са и давали допълнително ,защото си била искала  Crazy
Жадна също се прибира - пие много вода или сок

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми до 3 годишна възраст си беше злоядка. Постоянно нервничеше от глад сигурна бях, но интересното е , че и не искаше да яде. сега не мога да кажа, че има чак такава нервност от глад. Голяма е и се владее.

# 23
  • Мнения: 417
И моя от глад съм забелязала,че се изнервя, но никога не си казва че е гладен.От скоро ходи на детска градина и нищо не яде по цял ден. Спи, но не яде, прояде филии с пастет, а до сега само супи и манджи ядеше, плодове и аз се бях притеснила, че не яде нито сандвичи, нито други твърди храни. Определено е нервен след детската, а като си хапне след това има настроение.Е,нервността при нас е и от новото и от промяната,че е на детска,но определено често съм забелязвала,че е и от глад.


Питай детенцето дали е спало,яло за да остановиш

# 24
  • Мнения: 281
Да наистина, Sick освен гладни се връщат и мнооого жадни.

# 25
  • Мнения: 301
Чета ви и се чудя колко точно ги хранят в градината?  newsm78 Моя син е злояд или по-скоро много подбира какво яде. Всяка вечер се връща от градината гладен и жаден. Храня го в първия половин час от прибирането му, иначе става неописуемо крив. А, че е гладен си личи, освен по количеството храна и по скоростта, с която я поглъща. Понякога настоява да го храня аз, защото "ти ми подаваш лъжицата по бързо". А уж го хранят там - госпожите все ми обясняват как лично го хранели.  Thinking

# 26
  • Мнения: 281
Може би храните само по обем отговарят на изискванията,а като хранителна стойност са О. Sick

# 27
  • Мнения: 667
Синът ми все още има такива изблици от глад. Не осъзнава защо му е криво и става направо невъзможен. Тази зависимост я установихме още когато беше на 2 г. Видя ли, че започва да беснее, веднага му тикам нещо в устата. След като хапне, става мек като памук - все едно не е моето дете.
Същата работа е и моят син /2 год. и 2 месеца - а това установих още като нямаше 1 годинка/.

# 28
  • Мнения: 1 217
Според мен не е нормално всеки път да е толкова нервна,има нещо,което я тормози.Иначе и синът ми като ходеше на градина като го взимахме беше освирепял от жажда и глад.И често ми казваше:"Днес защото слушах ми дадоха две резенчета ябълка." Може би от време навреме да отива по някоя мама по-рано от предвиденото време да си взима детето и да ги наглежда като са неподготвени май е най-добре.

# 29
  • видин
  • Мнения: 358
цяла седмица наблюдавах щерката - наистина е много гладна. дори лелите казват, че понякога й дават допълнително.

и имам следните чуденки:
1. защо не ми казва че е гладна? явно още не може да се осъзнава.
2. няколко пъти се е случвало да виждам храната - порциите не са малки- нормални са си за възрастта им. как така ни й стигат?
3. от къде вземат допълнителното - нали за всички деца има порция.

притеснява ме да не стане някоя дебеланка, ако яде непрекъснато- от скука или от нерви. но повече са радвам, че яде, защото батковците й бяха изключително злояди (само до пубертета). затова имах проблем докато разбера, че тази нервност е от глад -  избягвах да я храня преди вечерята, за да не й разваля апетита, но явно така няма да стане. веднага след градината я храня, и вечерята е още в 18 и 30 часа. само така имаме спокойствие.


# 30
  • Мнения: 301
Не бих казала, че ме притеснява факта, че е гладен - той си е злояд по принцип. Замислям се, дали няма да стане дебеланко, обаче той много бързо дърпа на височина и още от бебе си е клечо (дълъг и слабичък), само на бузки го докарва.
Та той вечеря в 18:00 часа, после втора вечеря в 20:00 часа и към 21:30 - кисело мляко. Почна вече и сам да си търси яденето.

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Може да не осъзнава, че дискомфорта, който изпитва, се дължи на глад.

Общи условия

Активация на акаунт