ПОМОЩ!!! 39 ТЕМПЕРАТУРА ИМА ЛИ МАЙКИ ONLINE!!

  • 2 937
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 877
държи около 38
незнам какво е това чудо Shocked

# 16
  • Мнения: 6 323
Ако детенцето е болно, пробива зъбче или има вирусна инфекция е нормално да поддържа такава температура.
Обезпокоително е дотолкова, че сутринта е задължително да заведете детенцето на преглед, но би трябвало и се надявам "тежката артилерия" за тази нощ да е приключила.

Все пак температурата е естествена имунна реакция и даже е противопоказно да се сваля изкуствено и бързо, освен когато превиши границата на 38.5 - 39 градуса и то само докато не стигне до поносими граници от около 38 градуса, както е в момента.


Още веднъж - най-добри пожелания за бързо оздравяване.
Пиши утре какво е казал докторът.

# 17
  • Мнения: 466
пие ли вода , да не се обезводни,дишането нормално ли е?

# 18
  • Мнения: 877
Благодаря  за съветите Mamma !И на Стела също!
Душата ми излезе, ужас....и на таткото  Whistling
Сваля още.
Пи водичка, сега си заспа и дишането се нормализира.
утре ще пиша
Добре, че ви има!  bouquet

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
споко! Дъщеря ми и 40 е вдигала ,беше на 2 години.38.5 не е толкова висока.Даваш антипиретик-Панадол или Калпол за бебета.Оцетени чорапки и ръкавички и мокри чаршафи.стоят малко докато се затоплят и сменяш.После пробличаш бебето.анлгин -течен се дава САМО АКО Е НАД 39.0. и то малко.5-6 капки.За всеки случай консултация с педиатъра.

# 20
  • Мнения: 144
Миналата седница направихме същата температура.Аз дадох по съвет на аптекаря НУРОФЕН-макар,че е за по-големи-2,5мл.
После минахме на антибиотик,но това е в краен случай.
Оцет,вода-равно количество и налагайте с кърпа на главата.Обуйте му чорапки натопени в същото и ръкавички.
Чух,че има някакъв грип,така каза педито,но нито кашля,нито хрема,нито повръща-НИЩО!!!!Само температура и това при нас продължи 4 дена.Всичко ще се оправи и ще бъде наред.

Последна редакция: ср, 03 авг 2005, 12:42 от desidani

# 21
  • Мнения: 2 332
eniena, какво стана при педиатъра?

# 22
  • Мнения: 877
Ето ни най-сетне.След цялостна стерилизация на целия свят около нас  newsm75 1ironing newsm28 wash hang 1dishes
съм online
 smile3521
не се спа тази нощ. Бяхме и при д-р Субев и две съмнения вирусна инфекция или зъби. Е мисля, че е първото. Това ми е за урок да следя по-стриктно всичко. Е такава нощ не съм имала. Много шубе брах. Ако и тази, ще е така незнам. Даде ни Нурофен за пиене през 8ч. и ако има температура свещички Ефералган. И най-вече да не се панираме, ако дигне пак хладък душ и обтриване на сгъвките на граката, гушката, на ръцете...т.е.главните артерии. Само на крайниците не е ок, или на телцето. Ако пак стане лошо, дще го викаме да идва вкъщи. Как издържа този човек на 1000 деца незнам  ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 332
eniena, разбира се, че няма да се панираш - нали не искаш да стресираш и детенце... Като мама с по-дълъг стаж Wink ти казвам, че тепърва ви чакат вирусни инфекции и температури - така че споко Simple Smile. Браво на доктора, че не ви е дал антибиотик - някои хора веднага изписват, а няма смисъл при вирусни инфекции... Не се панирай и лека вечер!!!

# 24
  • Мнения: 877
благодаря Роси  Flutter лека и на теб (ама вече вечер ли стана Simple Smile)
Докторчето е манна небесна, много го обичам. Някой ходи ли при него. аз случайно съм там, приятел е на мъжа ми. Иначе сигурно щях да се забия при някое джи пи. Той ми препоръча и гинеколога, е за това съвсем съм му задължена.

Общи условия

Активация на акаунт