Не иска да спи в яслата

  • 2 024
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Днес сме болни и няма да ходи на ясла детето, но от петък насам нощем се буди през час и само повтаря как не иска да ходи при "лошите лелки", непрекъснато иска да ме държи за ръка и ме моли да не ходи повече на детска градина. Струва ми се доста психирано детенцето ми...  Rolling Eyes
Утре едната баба е в отпуск и ще я гледа, а аз мисля да отида да говоря с директорката.

# 16
  • Мнения: 281
Дано директорката е по–разбран човек от лелките.Наистина по–добра да поговориш с нея.

# 17
  • Мнения: 30
Изобщо не се учудвам на това, което пишеш...

        Няма да коментирам конкретната случка, защото опита ми показва, че такива хора могат да стигат до всякакви крайности.......
Как едно уплашено дете ще заспи на чуждо място, при непознати и недружелюбни жени?! Представете си ........ след като те /персонала/ са имали наглостта да отправят такова изискване към майката, как са се държали с детето ......

        Детето ми преживя няколко кошмарни седмици, докато накрая аз си дам сметка, че не желая да свиква и да се адаптира в тази агресивна среда на отегчени от живота и децата, немотивирани, удрящи и крещящи истерични жени.
За щастие все още има и човечни жени, но те са такава рядкост ....

        Искрено те съветвам, ако имаш възможност да си гледаш сама детенцето, поне докато стане на възраст, на която да може да ти сподели какво му се случва там. Аз никога няма да си простя, това което допуснах да се случи на детето ми, а вярвай последствията може да са и много тежки.

        Едно уточнение: персонала в яслите не е с падагогическо образование. За децата се грижат медицински сестри и лелки, които може да са и без образование. В някои ясли назначават и педагог, който влиза във всяка група за по 1-2 часа, но това все още са екстри. Уточнението правя, за да си наясно, че медицинските сестри не са учили педагогика. А и то с учене само не става, трябва да имаш сърце и душа, за да работиш с деца.
           Моите съвети са:
          Не отлагай разговорите с директорката и с персонала!

          Мълчиме от страх да не навредят на децата, но така те придобиват усещане за безнаказаност и им даваме увереност да продължат да се държат като зверове с децата ни.

          При разговора непрекъснато наблягай на това, че детето не се чувства добре, споделяй подробностите, че не може да спи, че е уплашено, че плаче .... не че ти имаш притеснения.
         
           Запознай се с:
           - наредбата за прием на деца в ясла /има я в сайта на общината/, там няма никакви изисквания за умения и навици на децата, които се приемат.
            - Имаше една наредба за числеността на персонала в дет. заведения. В нея е заложено изискване на обяд да е увеличен персонала. Идеята на тази наредба е не да са повече, за да се събират на клюки, кафе и цигари, а да са достатъчно, в случай че някое детенце не заспи, да има кой да му обръща персонално внимание.
            Покажи им, че си компетентна и намекни деликатно, че си готова да зададеш и писмено въпроса си към инспектората в общината. Желая ти успех и бързо разрешаване на проблема!

# 18
  • Мнения: 30
     И не очаквай особено разбиране от страна на директорката. Фактът, че нейните подчинени си позволяват да отправят безумни изисквания, говори, че някой им позволява подобно поведение. Друго, в което може да сте сигурна, че не само вашето дете не спи на обяд, не само на вас са отправили такива претенции.
     А в случай, че не срещнеш разбиране и желание за съдействие, за по-голяма тежест може да си напишеш една жалба и да я внесеш при директорката, на която тя трябва да ти постави вх. № и да ти отговори писмено.

# 19
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
видях темата и реших и аз да се включа с нашия случай. Аз така и не съм кандидатствала за ясла, защото знам за какво става въпрос. Имам позната мед. сестра в ясла и от нея разбрах, че децата като не спят трябва да си лежат в креватчето. Е не знам мойта дъщеря по какъв начин ще я накарат просто така да си лежи  да не вдига шум, освен ако не я вържат или пребият от бой, но в такъв случай аз трябва да застрелям някой  #2gunfire
Значи бях я дала да я гледат в едно клубче, което е специализирало да гледа деца целодневно, уж имало доволни родители. 1 месец беше до обяд, но след това решихме да я даваме и там да спи и дядо й да я взима в към 4 следобяд. Значи имаше случаи, когато е спяла по 1 час, но повечето пъти е спяла по 30-40 минути и е будела децата. Това не бе споменавано като проблем, собственичката казваше, че може да се оправи, докато... един петък просто ми прати смс, че от понеделник няма да я гледат. И дотам се свърши нашата частна занималня.
Казвам ви, аз не бих си дала детето на такова заведение да ми го гледат. Това не е казарма. Ако аз бях на мястото на rete щеше да има големи скандали. Аз искам когато детето ми като се събуди да има възможността да играе, а не да бъде заставяно насила да лежи, защото някоя си лелка ще я мързи да се занимава с нея. Тези са за публично уволнение.
ПОнеже държа детето ми да бъде сред деца, от началото на март я записвам на частна градина, където никой няма да й държи сметка кога и колко ще спи, като иска спи, като не иска няма да спи, Става и играе. Така сме се разбрали, дано си удържат на думата. Вярно, че доста ще свием финансите, но важното детето да се чувства добре, другото ще се преодолее.
Извинявам се за дългия пост

# 20
  • Мнения: 3 929
Моят съвет е да говориш за това с директорката. Ако тя застане зад думите на персонала, попитай я коя наредба гласи това за спането и къде има изискване децата задължително да спят следобед в яслите. Търси си правата. Директорката трябва да се обоснове!
В яслата, която посещаваше синът ми, нямаше такова нещо. Синът ми много трудно свикна с яслата, ако изобщо може да се каже, че е свикнал. Не искал да спи, но сестрите там се опитваха да го приспособят към средата или го занимаваха, докато другите спели. И той не беше единственото дете, което не иска да спи. Но такива закани изобщо не съм чула.
Сподели все пак, какво се случва с вас.

# 21
  • Мнения: 1 820
Дъщеря ми има моменти в който не иска да спи когато е на ясла.Вземат я при тях и я занимават за да не пречи на другите деца.Обаче това ако на мен някоя ми го каже,не знам просто какво ще стане.От къде на къде тя ще заповядва на детето ми да спи или не.Ами хайде на тебе като не ти се спи, спи де. ooooh!Тяхно задължение е да се занимават с децата.Те не са програма ще спиш,ще ядеш,ще акаш....Още повече че детето спи-1 час,но спи.Тя какво иска да спи от 12 до 17 и после да идеш да си го вземеш.Е,ми то такава сладка работа дай боже всеки му!
Иди при директорката,ако не стане с нея,търси дриги инстанции! ooooh!

# 22
  • Мнения: 9 814
Е, какво иска възпитателката от дете, което посещава ясла само от пет дни?!
Уф, направо ме втриса от такива всевластни лелки. #Cussing out
Няма начин да изгонят детето ти от яслата, само защото спи един час.
Всяко дете има свои режим и е нормално едно да спи малко, а други и три-четири часа сън да не му стигат.
А твоето като се буди по-рано, лелките ще го занимават, това им е работата.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Направо изтръпвам при мисълта, че моята дъщеричка след седмица ще е на ясла  Confused

Ако сме в нас не мога да я накарам да спи на обяд в последните месеци, така и в лошо време обикаляме с количката, и да спи.
Като заспи... може да откара 3 часа, което сигурно за яслите ще им много  Mr. Green
Честно да си призная разчитах на яслите да я науча да си ляга с другите, пък ако може и да спи. Защото моето е много щураво и просто няма легнало положение в будно състояние.

Не съм скандалджийка, но ако ми изтресат такава простотия... ще се поскарам на госпожата, която се оплаква от разваления си обеден рахат.
Аз ги разбирам, че не взимат милиони, а имат доста отговорности и задължения, ама в крайна сметка... на който не му харесва си търси работа другаде  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт