Кърмене на близнета

  • 9 549
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Anonymous
Не се предавай Биби!
И аз се бях отказала по същата причина като теб. Докато не си купих ей така на майтап електрическа помпа за цедене. С другите се бях отказала. Много се мъчех, пък пусках малко. С електрическата и с малко повечко инат я докарах до толкова че близо половината от храненето им да е с кърма. Разбира се цедях и сипвах в шишета. Няма да  изпитваш удоволствие от кърметето, ама поне ще хапнат малко имунитет бебките  Simple Smile
Късмет и пиши тук как върви  Simple Smile


Ей, Дива, чак сега видях, че си ти госта. Как ги хранеше - кърмата заедно с млякото ли я даваше или поотделно?
Вчера докато приспивах населението разгледах снимките на Стела и Георг от кръщенето, супер сте!

# 46
  • Мнения: 2 839
Цитат на: vedrra
Ей, Дива, чак сега видях, че си ти госта. Как ги хранеше - кърмата заедно с млякото ли я даваше или поотделно?
Вчера докато приспивах населението разгледах снимките на Стела и Георг от кръщенето, супер сте!


На мен пък що не ми светна, че има нов постинг тука!? Нито мейл получих. Случайно погледнах. Както и да е.
Ами имахме хранения само с кърма и други само с адаптирано. Цедях се през хранене. Понякога се е случвало кърмата да не стига да ги нахраня само с нея, та приготвях 4 шишета - 2 кърма и 2 адаптирано. Ако имаш предвид дали съм смесвала в едно шише кърма с адаптирано - не, не съм. Основно от притеснение да не се губи кърмата. Ако ги смесиш и не изпият всичко, значи и някаква част от кърмата изхвърляш после. Давах първо да изпият кърмата пък другото ако искат  Simple Smile
Ти на този вариант ли мина?

# 47
  • Мнения: 2 051
Цитат на: DiVA
На мен пък що не ми светна, че има нов постинг тука!? Нито мейл получих.
Цитат

И при мен е така от няколко дни.

Цитат на: DiVA
Ти на този вариант ли мина?
Цитат


                 Не, засега продължаваме само на кърма. Мисля, че е рано да започвам да ги дохранвам. Само от няколко сездмици сучат активно, първите 10-15 дни ми отнемаше повече време да ги будя отколкото да храня, непрекъснато дремуцаха на гърдата, при това всяко поотделно, направо не си спомням нещо друго да съм правила тогава освен да събуждам спящи красавици. Сега се будят сами и добре сучат, надявам се да има резултат.    
                 Разпитвам за всеки случай, ами може да се наложи някой ден в отделни часове, знае ли човек. Досега не съм дохранвала дете с адаптирано мляко и хич, ама хич не съм в час. Виж,  например това за изхвърлянето на недояденото мляко изобщо не се бях сетила, повече си мислех за различното време, което трябва за усвояване на кърмата и на адаптираното.

# 48
  • Мнения: 2 051
Да ви кажа нашето кърмене стана голяма одисея.
Кърма имам, а те добиха и апетит. Понеже ми е по-времеспестяващо, все гледам да ги храня заедно. Всяко хранене обаче се превръща в люта борба. И двете разбират, че ресторанта ще се отваря и се започва едно драпане, вкопчване, гърчене. Докато сложа едната на възглавницата, другата се е изхлузила нанякъде. Докато вдигна тази друга, първата си е забила ноктенцата в гърдата ми, да не ви разправям колко пъти пищя за ужас на мъжа ми, който дотичва с побеляло лице в стаята Shocked . Някой път докато наместя едната, другата се завира под гърдата и започва да ми смуче корема  Rolling Eyes Или пък от въртене и се изсулват ританките наполовина, после хайде, докато се обуем, първата се завряла между възглавниците, трябва да я измъквам, абе няма край.
Направо се изпотявам да се боря с четири ръце, четири крака. Двете ревящи гърла не се броят, то си е в редя на нещата. Заканвам се, че ще за кърмене ще ги увивам в някое одеало, ама като в родилното, със скрити ръце, иначе няма оправия.
Дали ще се дойде време да се укротят, кога и как?

# 49
Има ли други кърмещи да ми кажете дали може да се отбие бебе на три месеца и половина ако се дохранва с биберон?
Кърмя едното бебе, но е много лакомо и доизяжда изцедената кърма за другото бебе, което се роди по-малко и така и не се научи да суче ((((((((((((

# 50
  • Мнения: 113
Аз ги кърмих заедно. И на мен едното ми беше доста мързеливо и затова много се радвах, че сучат заедно,защото едното като дръпне здраво, на другото му тече в устата на готово Laughing Всички ми говореха, че съм луда да кърмя близнаци, но нещата се получиха  повече от добре. Повечко упоритост и кърма  даже оставаше за замразяване.

# 51
  • Мнения: 2 051
Има ли други кърмещи да ми кажете дали може да се отбие бебе на три месеца и половина ако се дохранва с биберон?
Кърмя едното бебе, но е много лакомо и доизяжда изцедената кърма за другото бебе, което се роди по-малко и така и не се научи да суче ((((((((((((
Има, има кърмещи, спокойно. Още сме горе-долу живи Crazy
Да ти кажа, зависи от това колко пъти дохранваш от биберон и от кога. Възрастта ви е такава, че все още има някаква вероятност да свикне с биберон и да се муси на гърдата. Ако са спорадични дохранвания, не се притеснявай, виж ако е по няколко пъти на ден... Thinking
Пробвай да даваш кърмата с накрайник-лъжичка, махаш биберона, слагаш лъжичката и готово....Друго, което ми хрумва е следното - нали цедиш кърма за малкото преди да храниш голямото или как? Ако е така докато кърмиш голямото, гърдата от която си цедила си почива малко, после слагаш голямото за си дояде от нея. Хем и малко по-голяма лактация ще осигуриш.
Само да не се сърдиш, че казвам "малкото" и "голямото", за да не изпадам в подробности е...
Как ги храниш изобщо, разкажи!

# 52
  • Мнения: 2 051
Аз ги кърмих заедно...
 ...Повечко упоритост и кърма  даже оставаше за замразяване.
Ти си могла тризнаци да откърмиш, брей!
Аз чак такива подвизи не мога да осъществя. Иначе и аз заедно ги кърмя, макар, че става голяма жега напъследък като се скупчим и трите... Laughing
Колко време издържахте така?

# 53
  • Мнения: 113
Сукаха 4 месеца и нещо и после отведнъж спряха.Изцеждах и им давах още 3 месеца. После се отказах от борбата, защото кърменето ме изтощаваше физически. Възхищавам се на майките,които кърмят по година и повече. Според мен нищо не може да замести кърмата.

# 54
Ами тя мойта едната се роди по-мъничка и седя един месец в болницата, а пък мене с другата веднага ни изписаха. И така едната засука веднага, а другата не поиска, свикнала вече беше с шишето и започнах да се изцеждам и да и давам изцедено. Обаче през втория месец Мирето започна да се дърпа и все не искаше за суче от едната гърда и аз започнах нея да я храня само от дясната, а да изцеждам само лявата, не я насилвах да яде от двете,страх ме беше да не се отбие като и става неприятно. Оттогава все така. Не дохранвам всеки път с изцеденото, само вечер, че малката заспива, а Мирето иска още, ама не винаги има((((

# 55
  • Мнения: 2 051
Богда, казваш че бебето престанало да иска едната гърда през втория месец.
Може би е станало когато си започнала да цедиш, когато се е върнало вкъщи и другото бебе? Когато се цедиш формата на зърното се променя от помпата и бебето може да да е усетило разликата и да се е дръпнало....Предположение...
Опитвала ли си да смениш позата? Опитай (или опитай пак Laughing). Ако е минало повечко време хитрушата може да е забравила за претенциите си и да поеме пак "нежеланата" гърда. Тогава ще можеш да импровизираш повече и гладницата да суче повече. Ако не си погледнала, нагоре в темата ДиВа е пуснала линк, има доста позички, все някоя ще свърши работа.
Аз моите ги храня по един доста несиметричен начин - едно зад друго, едното лежи на краката на другото, щото иначе си бъркат в очите Crazy. Освен това едната ми гърда се разраняваше дълго в други положения.
Успех и се обади как върви!

# 56
Веддра, благодаря за съветите. Пробвах и така и иначе, но неще да суче от лявата и неще. Само че започнах да дохранвам с лъжичката и не се притеснявам толкова. Исцеждам доста и мисля, че стига и за двете така.
А нощем остава даже повече и го давам и него, тя е голяма лакомия))))

# 57
  • Мнения: 412
abe hora,kajete kakvo da pravj kogato edinijt malcho mi zahape zizata dokato si pie mljkoto??!!!parvijt pat taka opishtjh kvartala che gorkijt manik zaplaka po visoko i ot mene..no pone mi pusna gardata:")sega veche ne smej i samo zedj i za dvamata..

Общи условия

Активация на акаунт