Разстройство при малко дете???

  • 134 724
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 351
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile
Така се води, трънче против разстройство. Може и да има някакво име, но всички, които ми го препоръчаха и аз включително го знам само като трънче

# 31
  • Мнения: 421
и ние сме лежали в инфекциозна болница с разстройство.наистина няма такава мизерия.но пък съм доволна от лекарите.една седмица изкарахме,като му вливаха постоянно системи и два пъти на ден хидрасек.никакви други лекарства.освен лечена хумана,друго нищо не съм давала.и наистина е много важен съвет да се различи от какъв характер е разстройството ,както се спомена вече от маг фарм Вълев.Успех и бързо оздравявяне!

# 32
  • Мнения: 647
А да попитам за едно трънче, което също е против разстройство става ли за малки деца. Аз не го намерих по билковите аптеки, но ще си набера и изсуша да си имам. Аз съм го пила преди доста време и ефекта е моментален.

И, кое е трънчето? Че, все очаквах да ми кажете името му, но останах прехласнат, като не видях какво ме питате Simple Smile
Така се води, трънче против разстройство. Може и да има някакво име, но всички, които ми го препоръчаха и аз включително го знам само като трънче

Здравейте пак!  Настина ме развеселихте с това трънче против разстройство.. Простете невежеството ми, ама ми звучи като "тревичка за апетит" ! Simple Smile Как се казва растението? И как ще си го наберете, като не знаете как изглежда наживо?

Във фармакогнозията има специален изпит на това как да разпознаваме трънчетата и тревичките, когато са изсушени, и повярвайте ми, не е лесно! Това се учи, за да можем да различаваме истинските билки от фалшивите, понеже понякога билкарите не ги разпознават добре или пък нарочно слагат друга билка, за да вдигнат добива - пак за пари! Simple Smile

Така че, поне ми изпратете това трънче да го видя!

# 33
  • Мнения: 17 546
Простете невежеството ми, ама ми звучи като "тревичка за апетит" ! Simple Smile
Разсмях се на глас! Joy

Магистър Вълев, вероятно това е "бабешкото" название на известна билка. Но коя баба говори с латинските наименования на тревите? Grinning Затова го цитират, както са го чули. Хората познават доста от лечебните растения само с популярните им народни имена. Peace

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 16:21 от Exit

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте! Моите деца вече са по- големички, но и те понякога имат разтройство. Чудесно се повлияват от един препарат Имунобор Биотик. Има една съставка, която повишава имунитета, а другото е Лактобацил с много високо съдържание. В капсулна форма е, като пише, че когато детето е малко може капсулата да се отвори и да се даде съдържанието, разтворено с малко течност. Опитайте и няма да съжалявате. Пък и препарата е на българска фирма. Нали сега има призив - Изберете българското

# 35
  • Мнения: 62
Наистина този Имунобор Биотик е страхотен! И аз го използвам при разтройство за децата в къщи. И за възрастни става. Освен това се използва и при алергии. Много добър ефект.

# 36
  • Мнения: 647
Здравейте! Моите деца вече са по- големички, но и те понякога имат разтройство. Чудесно се повлияват от един препарат Имунобор Биотик. Има една съставка, която повишава имунитета, а другото е Лактобацил с много високо съдържание. В капсулна форма е, като пише, че когато детето е малко може капсулата да се отвори и да се даде съдържанието, разтворено с малко течност. Опитайте и няма да съжалявате. Пък и препарата е на българска фирма. Нали сега има призив - Изберете българското

По въпроса с коментара на препарати. Моля ви, въздържайте се от фразата: Опитайте и няма да съжалявате!
Логиката на лечебния процес е, че пациентът НЕ Е компетентен сам да избира лечението си - той може само да го приеме или отхвърли. Първо, ей-така по форумите никой, даже специалистите, не можем да разберем дали състоянието на пациента е същото, като това, в което сте били вие, после този призив кара хората да си купуват препарати без много да му мислят - щом някой го е пил и е хубав, защо и аз да не опитам!

Бъдете обективни и разкажете- моето дете, например, имаше такива и такива симптоми. Даваха му такива и такива лекарства и то се излекува така и така. Точка.

Изкажете личния си коментар- на мен ми харесва, на нас ни реши проблема, който имахме от еди-колсо си време. Точка.

Така ще дадете възможност неманипулативно да се представи един препарат и специалистите да го ползват, ако някой от вас пита за него и те решат, че е подходящ за вашия случай - а не непременно да настоявате за него. Има много препарати, които са взаимно-заменяеми и в този смисъл, "действат". Ако забелязвате, при всяко мое цитиране на препарати, винаги посочвам възможно повече търговски имена (или- всички търговски имена на един препарат) и посочвам също така международното име на препарата.

Благодаря ви за съдействието Simple Smile

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 37
  • Мнения: 139
Прилича ми на ротавирус! Най-доброто е рехидратиращ разтвор плюс лечебна Хумана! Peace

# 38
  • Мнения: 647
Магистър Вълев, вероятно това е "бабешкото" название на известна билка. Но коя баба говори с латинските наименования на тревите? Grinning Затова го цитират, както са го чули. Хората познават доста от лечебните растения само с популярните им народни имена. Peace

Всички билки имат много имена- права сте. Но всяка билка има едно международно признато име- латинското. Не очаквам да го знаете, разбира се. От многото народни имена, винаги едно се приема за официално, а останалите - за синоними!

Например, билката мащерка ила и още много други народни имена: бабина душица, мята, тимка, овчарски босилек .. и едно латинско име: Thymus species. Само че, навсякъде по литературата се пише мащерка. На сиропа Хустагил пише: сироп от мащерка, а не сироп от бабина душица! Както и на смрадликата в Източна България й казват тетра! и ред други примери. Вчера писах в един форум за мурсалския чай, но въпреки, че така го пишат производителите, официалното име на мурсалския чай в българската флора е "пирински чай".

Затова, изнамерете името на това трънче, няма начин да знам как му казват в някое селце, сами разбирате Simple Smile И аз искам да знам какво е това трънче против разствойство!

Мерси!

# 39
  • Мнения: 351
Ще попитам следващия път джипито си, която също ми препоръча това трънче за латинското му име. Когато попитах в билковата аптека до нас за него жената го знаеше, но ми каза, че не го продават. Самият вид на билката е като трън и от там се знае по този начин.

# 40
  • Мнения: 421
Прилича ми на ротавирус! Най-доброто е рехидратиращ разтвор плюс лечебна Хумана! Peace

стига де как го реши така? ние бяхме с рота вирус,но лекарите го разбраха ,чак след като го изследваха и им отне време

# 41
  • Мнения: 17 546
Да, най-обичам диагнози, поставени с хвърляне на едни карти... Joy

# 42
  • Мнения: 62
По повод коментара на маг. фармацевт Вълев . Според мен няма нищо лошо някой, който не е анонимен да изкаже своето мнение за даден препарат/ в случая става въпрос за Имунобор Биотик/ Това, че казва "пробвайте"- пак не е лошо. Всички сме интелигентни хора, всеки има глава на раменете си и може сам да прецени, или ако  щете и да се консултира с лекар.

# 43
  • Мнения: 647
По повод коментара на маг. фармацевт Вълев . Според мен няма нищо лошо някой, който не е анонимен да изкаже своето мнение за даден препарат/ в случая става въпрос за Имунобор Биотик/ Това, че казва "пробвайте"- пак не е лошо. Всички сме интелигентни хора, всеки има глава на раменете си и може сам да прецени, или ако  щете и да се консултира с лекар.

Здравейте пак!

Ще ми позволите да не се съглася с това твърдение, колкото и логично да е то. Практиката показва, че един рекламиран препарат се купува осезаемо повече от нерекламираните, само заради рекламата му. При това, можете да бъдете сигурна, че рационалността на всички, в която ме убеждавате, въобще не се проявява!

Аз мога да ви кажа ден по ден реклама на кой препарат е публикувана само по търсенето на препарата. Не е нормално един препарат да се продава по една опаковка на седмица, например, и внезапно от днес да го търсят 10 пациента на ден! При това, не желаят нито да слушат какво представлява този препарат, нито да вярват това, което им обясняваме ние.

Например, днес в аптеката се търсеше Ставолек - масово- около 8 човека. А досега Ставолек сме продали само един за последните 2 години! Миналата седмица, след рекламата на ГинкоВин, сме отпускали по 12 опаковки на ден, а преди нея реализирахме около 1 на два дена.

Най-фрапантен беше случая с билката Бабини зъби (Tribulus terrestris). Преди години едвам успявахме да продадем по една опаковка за година- никой не желаеше да пие "някакъв трън". Аз лично съм бракувал Бабини зъби, заради изтекък срок на годност - залежала за рафта две години. Преди около година излязоха статии за бабините зъби в някой от неделните вестници Труд! Е, не можете да си представите как в аптеката на другия ден започнаха да влизат по 10 пациента на ден и питат: "Имате ли билката бабини зъби? Дайте ми 30 пакета!" Започна се една търговия с торбите, едни списъци с бройки (като по социализма) на чакащи да получат билката. В крайна сметка наличните количества от бабините зъби се изчерпаха за един месец от ВСИЧКИ складове и беше в отказ няколко месеца до следваща реколта, когато.... билката поскъпна с 300%... Сега се купува, но по 10 пакета на седмица... А Бабините зъби са си все толкова лечебни, колкото си бяха и през 1997-ма и векове назад също! Но, българите станаха рекламо-емки.

# 44
  • Мнения: 1
момичета детето ми е на 10 месеца и имаме само разтроиство и сме без апетит . на кухня сме но готвят довре??????????? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт