А сега накъде?!

  • 6 104
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
Тандури, всичко, което си написала е вярно, но когато натрупаната с годините горчилката те преследва, когато си уплашен от неизвестността- какво ще стане ако- не мислиш и не преценяваш реално. Затова и питаща е тук, защото съм сигурна, че не може да подреди мислите в главата си и не знае кое е правилно. Защото дълго време се е питала- аз коя съм? Защо не заслужавам уважение, защо не съм обичана и разбирана? И така години на ред. Да, но идва един момент, когато достойнството ти чувството ти за самосъхранение проговарят и си казваш: Чакай малко! Как така, аз също заслужавам любов. Искам и аз да получавам, защо само аз да давам. Една стена застава м/у тях и всичко изглежда излишно. Не виждаш абсолютно никакъв смисъл това да продължава. Консултациите със специалисти ти се струват като лекарство за неизлечима болест. Тук е преломния момент, АКО успееш да превъзмогнеш това и АКО той наистина каже ДА имаме нужда от тази помощ и трябва да го направим. Също така казването не е важно за нея- отношението и реалните действия биха променили отношението и мирогледа на питаща.
Знам, какво е да живееш години на ред без мила дума, без любов. Когато си болен да имаш някой да те гушне и да усетиш топлина лъхаща от любящ човек, когато ти е мъчно, когато си ядосан от нещо и някой- да имаш тази витална подкрепа

Права си Тандури, знам, че за танго са нужни двама. В такива ситуации, когато няма физическо насилие (при мен и до такова се стигна и беше грозно) винаги са виновни и двамата. Аз лично обвинявам себе си, че не направих и не говорих достатъчно. Мълчах от страх да не го загубя- това беше бомба със закъснител. Изригнах като вулкан и това беше краят.
Питаща не прави тази грешка. Говори открито без да оставяш нищо скрито. Успех.

# 61
  • Мнения: 7 091
Отговаряща, именно заради нещата, които си написала ( защото знам за какво говориш от личен опит) се опитвам да обясня на Питаща от самото начало, че седенето и вайкането, че нищо не се променя не е решение. Тя казва, че била опитвала всичко, за да се подобри ситуацията. Аз пък и казвам, че явно не е било достатъчно или не е било това, което се изисква за да се подобрят нещата.
При всички положения щом тя за себе си няма куража да вземе решение ( каквото и да било ) най-добре е да се консултира с терапевт, да открие както ти казваш " коя е тя" и оттам насетне като оправи собствените си душевни проблеми да види ще го бъде или не бракът им.
Пак от личен опит казвам, че нещата тръгват като промяна от себе си и начина, по който ти самия се отнасяш към себе си.
Обичай се, уважавай се, прави неща за себе си, движи се напред към това, което искаш като самостоятелна единица, открий коя си какво искаш!
Ако човекът, който е до теб има чувства към теб, неминуемо ще намерите пресечна точка. Ако ли не, всеки по пътя си и толкова.
Това, че тя обаче ( Питаща) иска да се лашне в другата крайност- от "обятията" на мъжа си, в "обятията" на мама и тати, говори, че тя наистина не е открила себе си и каквото и решение да вземе в това състояние, то ще е грешното.

В този ред на мисли, Питаща, и аз ти пожелавам да намериш най-доброто решение!
Успех!

# 62
Благодаря.Мисля,че темата ми се изчерпи вече.Ще помоля да я изтрият модераторите.

# 63
  • Мнения: 871
Благодаря.Мисля,че темата ми се изчерпи вече.Ще помоля да я изтрият модераторите.

еее, некакси не е учтиво така, питаща  ooooh!
не се регистрираш, разръчкваш хорските чувства и мнения, за да се утешиш и намериш път в проблемите си, и накрая - джаста-праста, много благодаря, а сега изтрийте темата, че не ми харесва какво се получи. Малко уважение, че някой си е губил времето да отговаря и най-вече да ти съчувства, да сподели личната ти болка. За какво ли биха били форумите ако всички теми се изтриваха по молба на започналия темата  Peace

# 64
Грииндриим, не го приемай така.Не бих искала да се скарате сега, заради моите лични проблеми.
Нормално е различни хора, различни мнения и всеки вижда бъдещето пречупено през своята 'призма',та затова не бих искала да затормозявам никого  Rolling Eyes

Придобих горе долу представа за някои неща, за което наистина от сърце много благодаря   bouquet 

Незаменими сте  Hug  Много неща ме накарахте да мисля и все още ще си мисля.

А съм гост,защото форумът отдавна не е само в интернет пространството,а много повече,така че ако мога да остана анонимна би било добре Peace

  bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • Мнения: 174
Питаща,
Не прочетох всички мнения, затова си извинявам ако повтарям някои от тях. Просто искам да кажа – не се отчайвай. В момента си в тежък период – в къщи си, само с детето, предполагам няма и кои знае какво да те разнообразява и си се взряла във връзката, семейството и партньора си. Разбира се винаги е кофти да нямаш взаимност по начина покойно ти я развираш и искаш, но това не означава, че раздялата е доброто решение. Тя не ти гарантира нищо освен това винаги съществува като възможност. Просто си дай време, но не за да чакаш нещо да си промени, а за да се подготвиш за всякакви вероятности. Опитай се да постигнеш спокойствие и хармония в себе си- може би просто приеми, че е такъв и открии положителните страни на съжителството с него. Аз бих се опитала да уча нещо допълнително докато съм с детето в къщи или изобщо по някакъв начин да си повишавам възможностите за реализация. Мисля, че най- важното и да станеш независима и материални и емоционално, така че когато се разделите, ако се разделите едно да не ти пука и второ да не тежиш и разчиташ на никого.

# 66
Mila Pitashta,

Napylno te razbiram i ti sychuvstvam. Ot moia jiteiski opit i nabludeniata mi v/u drugi hora moga da ti kaja, che toi niama da se promeni. Horata, koito ne si dyrjat na dumata i ostaviat deistviata za 'utre' vinagi shte si ostanat takiva. Znam, nie sme jeni, vinagi iskame da viarvame, da imame nadejdi, che neshto shte stane i kato po chudo neshtata shte se opraviat...no uvi. Ako smiatash, che mojesh da go priemesh takyv, kakyvto e - dai vsichko ot sebe si i ostani. Na men mi se struva obache, che veche si dala vsichko i si stignala do moment, v koito veche ne mojesh da ponasiash situaciata. Ot tova, koeto pishesh, sym pochti sigurna, che i ti si se zapytila kym depresiata i te molia da bydesh otgovorna za sebe si i za deteto si - ne mojesh da si pozvolish depresia, postisnatost ili silno nehstastie. Deteto ti ima nujda ot 'jiva' maika i ot tvoiata polojitelna i shtastliva energia. Izglejdash inteligentna i razbrana jena -ako reshish da se razdelite sym sigurna, che she napravish nai-dobroto za deteto i shte okurajavash vryzkata mu s bashtata. Onova za lodkata e viarno -triabvash dvama choveka da grebat. Syshto i ne zabraviai, che ako chovek ne iska da si pomogne sam, ne moje nikoi ot strani da mu go natrapi ili pomogne. Ne znam kyde jiveesh, no nai-veroiatno shte mojesh lesno da si uredish izdryjka ot bashtata. Ako reshish da se razdeliate uredi tova predi da si zaminesh v Bg. Syshto ne se strahuvai da se opitash da si uredish jivota v chujda strana, ne e zadyljitelno da se pribirash v BG, ako ne iskash. Az syvsem sama zaminah v chujbina i se ustanovih. Ne vinagi e lesno, no tolkova ot nas sa go napravili-shte mojesh i ti. Ne se symniavai v sebe si. Chovek, kogato e spokoen i shtastliv, ima dopylnitelni sili i energia. Bydi razumna, mislia za tova koeto e nai-dobro za teb i deteto i ne se chuvstvai vinovna zashtoto iskash i ti da si chovek i da si shtastliva. Vseki ima pravo na tova. Ima mnogo myje kato tvoia, no nie ne mojem da nosim otgovornost za dr chovehsko syshtestvo (porasnalo imam pred vid).
Uspeh! Jelaia ti sila, kupaj, kysmet i shtastie! Gospod da te zakrilia i pomaga i nie sme tuk syshto! Spodeli kakvo si reshila.

Priatelska pregrydka ot dr krai na sveta!

Общи условия

Активация на акаунт