Какво да правя?

  • 4 228
  • 66
  •   1
Отговори
Получих от половинката си чудесен подарък - златно сърце на златна верижка.
До тук - добре, ама...
Не ми харесва - винаги съм носила тънички, нежни, едва забележими неща, ювелирно изработени...
А това е сравнително едро, грубо, тежко...

Той и детето смятат, че ми стои много хубаво, аз се чувствам като лелка от село, накичила се с парите от 6-те заплати при пенсиониране...

Не посмях да кажа всичко, само промърморих, че нося по-дребни неща...

Но, честно казано, се срамувам да го нося  ...  Embarassed
Сега съм си у дома, нося си го, двамата са доволни и току го хвалят...
Но не мога да тръгна на работа с него...  Embarassed

Какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 344
Да ти имам проблема!

# 2
  • Мнения: 2 388
15 - ти е. Учудвам се, че още има само една тема по въпроса.

По темата: Носи си го, като ходиш на село.

# 3
  • Мнения: 494
Да ти имам белите кахъри ooooh!

Носиш го до работа и там го сваляш. След края на раб.време ,обратната процедура. Така няколко дни. После от време на време си слагаш някой друг накит,докато накрая съвсем го "забравяш" да носиш. Така и агнето цяло и вълкът сит!

Палавке,ами ако си няма село Mr. Green

# 4
По темата: Носи си го, като ходиш на село.

Уви - и село си нямаме...  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 388
Палавке,ами ако си няма село Mr. Green

Да си вземе къща там. Mr. Green

Уви - и село си нямаме...  Crazy

Тогава искрено ти съчувствам. ( иконка драма, ама не я намирам къде е )

# 6
  • Мнения: 46 511
palavata_monahinq, заповядай  Mr. Green

newsm50 newsm50 newsm50

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Мислех да не пиша нищо,но не се въздаржах,ще ти кажа само,че ако съм на мястото на съпруга ти и прочета поста ти ще ми стане много обидно.Ти го разбирай както искаш.

# 8
  • Мнения: 2 131
Ще ходи на червеното дантелено бельо... или май беше пижама  newsm78
 Joy

# 9
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ама верно ли има такава тема? ooooh!Някои наистина нямат какво да правят цял ден!

# 10
  • Мнения: 1 289
Получих от половинката си чудесен подарък - златно сърце на златна верижка.
До тук - добре, ама...
Не ми харесва - винаги съм носила тънички, нежни, едва забележими неща, ювелирно изработени...
А това е сравнително едро, грубо, тежко...

Той и детето смятат, че ми стои много хубаво, аз се чувствам като лелка от село, накичила се с парите от 6-те заплати при пенсиониране...

Не посмях да кажа всичко, само промърморих, че нося по-дребни неща...

Но, честно казано, се срамувам да го нося  ...  Embarassed
Сега съм си у дома, нося си го, двамата са доволни и току го хвалят...
Но не мога да тръгна на работа с него...  Embarassed

Какво да правя?


Трябвало е да кажеш от самото начало, че не ти харесва, за да може да го замени евентуално. А сега ако признаеш, ще е по-обидно.

# 11
  • Мнения: 3 641
Айде стига бе, каква драма, какъв проблем. А, някой хора си мечтаят за един бонбон даже ooooh!

# 12
  • Мнения: 156
Ужас.... да ти имам проблема. ooooh!

# 13
  • Мнения: 423
E какво пък толкова се нахвърлихте на жената немога да разбера. Все едно всичко ви е харесвало, което ви подаряват newsm78, но когато е от половинката до теб ситуацията е по-деликатна и това ми харесва, че постъпката и е тактична и аз не бих казала веднага, че подаръка не го удобрявам, защото всеки купува и подарява с идеята да се хареса и на никой няма да му е приятно ако си на 100 процента директен, когато не ти харесва нещо.
Моя съвет е, да го поносиш временно или пък ако толкова не ти харесва кажи, че си го пазиш за по-специялни поводи Mr. Green, ама тогава пък може да те накичат верно с него за някой по-такъв случай Sick, незнам!!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Даа, голям проблем имаш !!!  newsm62

# 15
  • Мнения: 7 474
Аз нямам проблем да кажа на мъжа си, че нещо не ми харесва и да го сменим Wink

# 16
  • Мнения: 2 388
palavata_monahinq, заповядай  Mr. Green

newsm50 newsm50 newsm50

Благодаря ти. Laughing

Меца може да си носиш подаръка и в гората, като ходиш за мед.

# 17
  • Мнения: 1 447
Тази която не е доволна от вчерашният подарък да ми пиши на ЛС да й дам координати къде да ми го изпрати.
Аз всичко харесвам. Mr. Green

# 18
И аз не разбирам защо се нахвърлихте така. Сякаш трябва да ѝ хареса...

Аз напълно разбирам авторката, защото и моят вкус е подобен на нейния. И определено не би ми се понравил такъв подарък. Най-вече заради идеята, че не е съобразен с моя вкус, дори донякъде може и да се обидя. Защото очаквам от човека до себе си да ме познава и да не се подвежда по разни модни течения, щото видиш ли, толкова жени сега носят нещо си... Или пък защото някоя продавачка е успяла да го убеди колко "актуално" е това в момента, колко се харесва и т.н. Та тази идея най-вече ще ме засегне, не толкова самата вещ. Говорим за случаи, в които не просто получаваш нещо по-различно, а направо противоположното на онова, което по принцип харесваш...

Аз бих си казала тактично, но директно, че оценявам жеста и желанието да ме зарадва, че бижуто не е лошо само по себе си, но не съвпада с моя стил, с образа, който имам за себе си. На всеки се случва да сгреши, тъй че не би следвало съпругът да го взима толкова навътре. А и нали се предполага, че най-голямото му желание е било да я зарадва, а не да я вижда точно с нещо такова. Иначе нещата отиват в друга посока - "еди-как си би ми харесвала повече"... Затова могат да си отделят някой съботен следобед, да излязат заедно и да го заменят с  нещо друго, което да се харесва и на двамата. И да прекарат приятно, хапвайки по парче торта междувременно, примерно.

Аз така бях получила неподходящи подаръци на 2-3 пъти. Ами казах си, заменихме ги и така. Вместо да подвеждам човека в грешна посока и следващия път да получа пак нещо подобно с идеята, че ще ми хареса... Обяснявам евентуално защо не ми харесва, защо не е за мен и всичко е наред. А и то си личи, когато някой искрено се е зарадвал и не може да се отдели от подаръка си и си търси поводи да си го носи, примерно, и когато си търси причини, за да не го носи.  Wink Мъжът трябва да е много тъп, за да не се усети.

# 19
  • Мнения: 2 161
Ами Меца,какво да те посъветвам...По-добре си трай,за да не получиш следващият път най-обикновена каишка.

# 20
  • Мнения: 846
Въпрос на преценка е дали да му кажеш за това или не, ако е умен няма да пита защо не го носиш всеки ден  Laughing. Аз съм замълчавала за парфюм на известна марка на име Poison  Laughing кавото е името така и миреше де  Laughing ама нали да не му секна на моя мерака. В същото време за много неща директно си казвам, след няколко дни ,  че не е точно моят стил. Няма да те убие сега, че не харесваш нещо ...


Някой съфорумки коментираха темата на момичето, че то видиш ли няма си друга работа, аз не мога да разбера тук само драми ли ще обсъждаме?? А пък те не видиш ли си нямат друга работа, та се разписват в такива теми....

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 14:27 от jalana

# 21
  • Мнения: 18


Аз бих си казала тактично, но директно, че оценявам жеста и желанието да ме зарадва, че бижуто не е лошо само по себе си, но не съвпада с моя стил, с образа, който имам за себе си. На всеки се случва да сгреши, тъй че не би следвало съпругът да го взима толкова навътре. А и нали се предполага, че най-голямото му желание е било да я зарадва, а не да я вижда точно с нещо такова. Иначе нещата отиват в друга посока - "еди-как си би ми харесвала повече"... Затова могат да си отделят някой съботен следобед, да излязат заедно и да го заменят с  нещо друго, което да се харесва и на двамата. И да прекарат приятно, хапвайки по парче торта междувременно, примерно.



Бла бла бла... ей, няма угодия на тези жени  Laughing
Все нещо не е както трябва... ценностната система определено ви куца  Wink

# 22
  • Мнения: 2 388
А пък те не видиш ли и те си нямат друга работа та се разписват в такива теми....


Нямам друга работа, а и отдавна е стигнато до извода, че редовно пишещите съфорОмки нямат живот, извън форОма. Затова пишат по всички теми.

# 23
  • Мнения: 846
А пък те не видиш ли и те си нямат друга работа та се разписват в такива теми....


Нямам друга работа, а и отдавна е стигнато до извода, че редовно пишещите съфорОмки нямат живот, извън форОма. Затова пишат по всички теми.


Ами тогава, всички трябва да се радваме, че има теми, по които да пишем.  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 757
метни се от терасата  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 740
Аз нямам проблем да кажа на мъжа си, че нещо не ми харесва и да го сменим Wink

и аз така.

# 26
  • Мнения: 3 371
нямаш проблем - подари ми го  Laughing
аз съм лелка, имам си и село  Hug
чакам. пиши къде да ти пратя адреса.  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 19 296
Слагаш го 3-4 пъти над блуза с поло като излизаш от вкъщи. На работа го скриваш под блузата и така разреждаш.
Не се нахвърляйте на жената. Може да не може да се смени подаръкът или половинката да се обиди, или да не е харесвала предни подаръци и с този съвсем да прекали.
Една приятелка беше получила златни обеци и беше казала, че не ги харесва, но направо се развикала. На момчето толкова гадно му станало, че ги хвърлил в тоалетната. Абсолютна откачалка момичето.

# 28
  • Мнения: 7 723
Можеш да си го скриеш на дълбоко в чекмеджето под предлог,
че ти е много ценно и сигурно скъпо и те е страх да не го загубиш.
Освен това по улиците се разхождат кви ли не
и отде да знаеш дали някой да ти го отскубне барабар с част от епитела.

п.п....хич не им обръщай внимание на заядливите скучаещи съфорумки.
Завиждачки! ooooh!

# 29
  • Мнения: 289

върнете се в магазина и го разменете, няма да имат нищо против

# 30
  • Мнения: 7 723

върнете се в магазина и го разменете, няма да имат нищо против
В магазина- със сигурност,
ама на близките й едва ли ще им стане приятно  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 289

На мен винаги когато нещо ми подарят, ми казват ,че мога да го заменя и е нормално ,имаш сертификат , бележка ....

# 32
  • Мнения: 256
Не разбрахте, че темата е да се похвалим кой какво е получил за празника.

# 33
 Това си е проблем,мдаа...Тоя мъж най-вероятно си купува чиста съвест.Авторката да не се помайва,ами да разучи внимателно (ако все още никоя не се е похвалила сама) коя нейна приятелка/колежка/позната е получила по-малко и стилно бижу от държан в дълбока тайна обожател.Най-вероятно обожателят е съпругът и,който затова е купил на жена си огромната селска верига,за да няма за какво да мърка,че изтичат нейде си средства от семейният бюджет.
 Това при положение,че темата не е пусната ужким да се оплаче,пък целта всъщност е да се похвали от половинката...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Не разбрахте, че темата е да се похвалим кой какво е получил за празника.
Завиждачка!  Joy

п.п. Добре че някои са много ангажирани. Нито скучая, нито някой друг ми е свършил моята работа, просто си почивам във форума като разглеждам някоя и друга смешна тема. Коментариите на чуждите мнения, както и квалификации на техните автори май са излишни   Tired

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 16:06 от Pagocт

# 35
  • Мнения: 256
Това си е проблем,мдаа...Тоя мъж най-вероятно си купува чиста съвест.Авторката да не се помайва,ами да разучи внимателно (ако все още никоя не се е похвалила сама) коя нейна приятелка/колежка/позната е получила по-малко и стилно бижу от държан в дълбока тайна обожател.Най-вероятно обожателят е съпругът и,който затова е купил на жена си огромната селска верига,за да няма за какво да мърка,че изтичат нейде си средства от семейният бюджет.
 Това при положение,че темата не е пусната ужким да се оплаче,пък целта всъщност е да се похвали от половинката...
Laughing
Аз получих това, ръчно изработено сърце с диаманти от бяло злато, малко, стилно, невероятно. Обаче си е от моя мъж, не от този на авторката. Хем му бях казала на мъжа ми диаманти никога, заради начина, по който се добиват, но тези не били от Африка, уж.

Така де, като шъ съ фалим ....

# 36
  • Мнения: 2 388
Laughing
Аз получих това, ръчно изработено сърце с диаманти от бяло злато, малко, стилно, невероятно. Обаче си е от моя мъж, не от този на авторката. Хем му бях казала на мъжа ми диаманти никога, заради начина, по който се добиват, но тези не били от Африка, уж.


Не искам да съм лош пророк, но според мен ти изневерява Whistling
Твоят мъж, не този на авторката. Може и той де, незнам в какви отношения сте точно.

# 37
  • Мнения: 2 161
Диаманти от бяло злато?

# 38
  • Мнения: 25 600
Не разбрахте, че темата е да се похвалим кой какво е получил за празника.

Скучно.
Аз продължавам да чакам другите теми, тези от рода на: "Само моят ли не се сети..." и "Само аз ли нямам подарък за...".
Само заради тях чакам с такова нетърпение Свети Валентин и Осми март.  Hug Mr. Green

# 39
  • Мнения: 256
Laughing
Аз получих това, ръчно изработено сърце с диаманти от бяло злато, малко, стилно, невероятно. Обаче си е от моя мъж, не от този на авторката. Хем му бях казала на мъжа ми диаманти никога, заради начина, по който се добиват, но тези не били от Африка, уж.


Не искам да съм лош пророк, но според мен ти изневерява Whistling
Твоят мъж, не този на авторката. Може и той де, незнам в какви отношения сте точно.

Тц, държа го заключен, няма как да ми изневерява.

Chanel, от Трифон З. ми е лееееко развален словореда, от бяло злато е сърцето, диамантчетата са вградени в него.

# 40
  • Мнения: 2 161
Цитат
Chanel, от Трифон З

Е,аз не пих снощи,а се чудих няколко секунди,кой е Трифон Трети.

# 41
  • Мнения: 2 388
Тц, държа го заключен, няма как да ми изневерява.

Е, като го държиш заключен как е успял да отиде за подарък?
Само питам.

# 42
  • Мнения: 5 468
По темата: Носи си го, като ходиш на село.
Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 196
 hahahaвие сте лудиии Joy ахаха къде ви ги ражда главата тия глупости,жената има сериозен проблем Laughing  bouquet

# 44
  • Мнения: 256
Тц, държа го заключен, няма как да ми изневерява.

Е, като го държиш заключен как е успял да отиде за подарък?
Само питам.

online

# 45
  • Мнения: 2 388

Да, онлайн - изневярата не е изневяра. Laughing

# 46
  • Мнения: 7 723
Не разбрахте, че темата е да се похвалим кой какво е получил за празника.

Скучно.
Аз продължавам да чакам другите теми, тези от рода на: "Само моят ли не се сети..." и "Само аз ли нямам подарък за...".
Само заради тях чакам с такова нетърпение Свети Валентин и Осми март.  Hug Mr. Green
И аз ги чакам, че да се разпиша в тях... Whistling
Е, понеже мъжът ми не ми изневерява и не е гузна съвест,
та.... за тва  Mr. Green Whistling Joy

# 47
  • Мнения: 7 474

Е, понеже мъжът ми не ми изневерява и не е гузна съвест,
та.... за тва  Mr. Green Whistling Joy

Твоя чете тука и не смее да ти подари нищо да не го заподозреш  Mr. Green

# 48
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
мецо, вЕрно голЕм проблем имаш Laughing

# 49
  • Мнения: 216
Ако се чудиш какво да го правиш-дай го на мен.Ще ти пратя координати на лични. Wink

# 50
  • Мнения: 289

моя нищо не ми подари, а чаках ли чаках нещо да метне ....няма

# 51
Благодаря на всички, които дадоха идеи за излизане от ситуацията!   bouquet
(мисля да приложа повечето  Wink)

На тези, които ми завиждат за ядовете:
ДАНО ВАШИТЕ СА ОЩЕ ПО-МАЛКИ!

На онези, които пък се шегуваха на мой гръб:
Ще дойде и вашият ред, майтапчии! (щото нали знаете, недостигът на сантиметри се компенсира с майтапи  Mr. Green)

На всички пожелавам ЛЮБОВ и КЪСМЕТ!

# 52
  • Мнения: 2 388
Ще дойде и вашият ред, майтапчии! (щото нали знаете, недостигът на сантиметри се компенсира с майтапи  Mr. Green)

А, моля ти се! Размерът няма значение ( измислено е сигурно от някой малокалибрен Whistling ).

# 53
  • Мнения: 370
уважавай подаръка от любимия макар и с големи размери неспоред тоите изисквания и вкус.по-добре ли ще се почустваш ако нищо не ти  подари?

# 54
  • Мнения: 10
 Та той ти е засвидетелствал такава обич, нали не мислиш че току така се подарява такова нещо? Радвай се, това е толкова мил жест. Нали на него му харесва, все пак като я погледнеш, всеки път ще се сещаш за него. Очарователно е! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 891
уважавай подаръка от любимия макар и с големи размери неспоред тоите изисквания и вкус.по-добре ли ще се почустваш ако нищо не ти  подари?

 Peace

# 56
Лелееееееееее колко злоба има в тоя форум,направо сте жалки.Като не ви е интересна темата,какво пък си правите труда да отговаряте,аааа да,ами нали трупате точки,навъртате километраж,за къде и вие не знаете newsm78

# 57
  • Мнения: 1 163
И аз смятам,че трябва да уважаваш подаръка.

Лелееееееееее колко злоба има в тоя форум,направо сте жалки.Като не ви е интересна темата,какво пък си правите труда да отговаряте,аааа да,ами нали трупате точки,навъртате километраж,за къде и вие не знаете newsm78


Айде без обиди,искаш ли.А за точките-еми правят ни подаръци от форумо- Joy Joy Joy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 472
Получих от половинката си чудесен подарък - златно сърце на златна верижка.
До тук - добре, ама...
Не ми харесва - винаги съм носила тънички, нежни, едва забележими неща, ювелирно изработени...
А това е сравнително едро, грубо, тежко...

Той и детето смятат, че ми стои много хубаво, аз се чувствам като лелка от село, накичила се с парите от 6-те заплати при пенсиониране...

Не посмях да кажа всичко, само промърморих, че нося по-дребни неща...

Но, честно казано, се срамувам да го нося  ...  Embarassed
Сега съм си у дома, нося си го, двамата са доволни и току го хвалят...
Но не мога да тръгна на работа с него...  Embarassed

Какво да правя?


Всъщност темата, според мен може да се обобщи като - какво правите /как реагирате/ когато получавате подарък, който не ви допада?  Peace
Едва ли някой не се е сблъсквал с подобен проблем. А определено е много важно как да реагираме, хем да не обидим близък човек /демонстрирал чувства/, хем да спрем да получаваме подобни подаръци. Аз за себе си не съм намерила начина и си премълчавам   Tired
Опитвам се да въведа практиката подаръци да се купуват заедно, но друго си е изненадата. Повече ме радва жеста, отношението.

# 59
  • Мнения: 307
По въпроса на авторката - за известно време го носи или пък го прибери под претекст, че го пазиш и за най-скорошния празник на детето ви може от него да направиш две неща- тънко и семпло бижу за теб и някаква гривничка за сина/дъщерята. Обясни на мъжът ти, че какво по-хубаво то това, че е направил подарък на двама ви/двете ви и по-този начин на теб повече ще ти харесва да си го носиш.

# 60
  • Мнения: 370
Лелееееееееее колко злоба има в тоя форум,направо сте жалки.Като не ви е интересна темата,какво пък си правите труда да отговаряте,аааа да,ами нали трупате точки,навъртате километраж,за къде и вие не знаете newsm78

е, аз не се заяждам,нито пък злобея. Naughtyпросто си казвам мнението от ли4ен опит. Tiredно ако така го разбирате ,sorry.

# 61
  • Мнения: 592
Мисля, че както винаги трябва да има компромис, този подарък да го уважиш, но дадеш да се разбере, че не ти допада този стил за да избегнеш втори такъв. Мисля, че и половинката ти ще е доволен ако ти прави подаръци, които харесаш, но трябва само да знае.....

# 62
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Въобще не бих го направила на въпрос. Все ще намеря някаква дреха, на която да стои добре, и от време на време ще го слагам. Купено е с много желание и въобще не бих си и помисляла да развалям щастието на любимия за някаква такава дреболия.

# 63
Мила и аз като някой мацки ще отговоря... да ти имам проблема....... радвай се, че пак са ти купили подарък и че са се сети ли.......... По добре ли ще да си  #2gunfire #2gunfire #2gunfire замине на почивка и да не отрази въобще  #Crazy

# 64
  • Мнения: 194
Кофти е да получиш нещо,което не си очаквал-не знаеш как да реагираш,какво да кажеш и т.н.Поноси го известно време и после го смени за нещо по вкуса ти.Аз така бих направила.А аз получих блузка,ама по свой вкус,щото си я изпросих.Другия път,ти и мъжа ти,заедно по магазините-така ще избегните недоразумения и двамата ще сте доволни.

# 65
  • Мнения: 256
Лелееееееееее колко злоба има в тоя форум,направо сте жалки.Като не ви е интересна темата,какво пък си правите труда да отговаряте,аааа да,ами нали трупате точки,навъртате километраж,за къде и вие не знаете newsm78


каза незлобният гост, обиди всички на жалки и си би камшиците.

# 66
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Носи си го бе мацка! Човекът е искал да те зарадва....що така сега не харесваш подаръка ! Ами ще намериш дрешка дето да го вържеш и си го носиш . Аз така бих направила ...и никога ама никога няма да кажа , че не ми харесва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт