Намаля ли броя на скъпите возила по улиците?

  • 2 855
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Ембрион, това е като да вземаш заплата 300 лева, да речем, а да си купиш на изплащане телефон за 1300. Наречи го "комплекс на българина". Толкова години само гледахме и въздишахме по това, което се случваше отвъд "желязната завеса", искахме и ние на кредит, на лизинг, абе изобщо.....
И, на който не му стига вътъка, се помамва по....бляскавото.

# 16
  • Мнения: 674
Не има си ги още....
Даже мутрите пак се появиха. Ама не онези избръснатите с костюмите Ролман а старите брадясали с анцунзе АДИДАС И АДИБАС и прическа 1-ви номер с бритонче... Mr. Green Grinning Mr. Green
Абсолютни смешници но се появиха... Пак се крадат и доста коли и части от коли - сд-плейърчета мигачи фарове огледала.
Във Варна си имаме всички екстри и Бентлита и Ламборджийнита и Мазератита а Х5 МЛ ТУАРЕГ С-КЛАСИ  ХАМЪРИ - отдавна не са нещо екзотично а масови автомобили.... Mr. Green Grinning Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 377
Преки наблюдения имам от наш приятел, който има фирма за лизинг на автомобили / чиста проба комисионер:) /, работят предимно с Хипо. Последните вече изчакват не три неплатени вноски, а шест, за да си изземат автомобила обратно, но това което наистина най-много ме учудва е, че почти веднага иззетите автомобили си намират нов собственик.

# 18
  • Мнения: 2 161
Аз не забелязвам да има отлив на скъпи коли по пътищата.Но още през декември,нашият дилър се оплакваше,че няма продажби.

# 19
  • Мнения: 2 407
Аз мисля ,че се увеличава Wink

# 20
  • Мнения: 2 133
Верно, че са намалели драстично продажбите, но лъскавите коли са навсякъде WinkЕй, пред нас в момента има само 2 чистак нови...(отсреща ни има корабна агенция).

# 21
  • Мнения: 2 161
ЕЕЕ,като нямате кораб,какво се оплакваш.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Чакайте сега...Таурег аз не мисля, че попада в графа "скъпи"...50 бона е както и поне още десетина марки коли от същия клас (Кашкай, Куга, Рав.... и т.н)

# 23
  • Мнения: 78
И аз не намирам да е намалял броя на луксозните коли,
но като цяло ми се струва, че не е толкова натоварен
трафика в София в последно време. Дали ми се струва?
 Thinking

# 24
  • Мнения: 14 490
според мен пък наистина намаляват. и като цяло трафика в града намаля Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 12 666
Като изключив някои основни групи - потребители на скъпи возила, мина първоначалната еуфория.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Не забелязвам да намаляват лъскавите возила.

Ембрион, при положението, което си описала и на мен ми идва същата поговорка, но това са определен тип хора от извадката. Въпрос на приоритети, за мен на първо място също е жилището, но след него ми се искаше да се возя комфортно и в относителна сигурност, както и поне 4-5 години колата да не влиза в бокса освен за профилактика.

# 27
  • Мнения: 6 618
И аз не мисля,че намаляват, а напротив увеличават се. В този ред на мисли,често се питам защо българите предпочитат да си купят скъпа кола, която да изплащат на вноски, вместо да инвестират в  нещо - имот например. Върху това се  замислих по сериозно  тази седмица, когато един семеен приятел се похвали с чисто новия си джип, който ще изплаща  години, а живее с жена си и детето си при тъстовете си в един апартамент. На въпросът ми защо му е този джип,  той каза - винаги съм си мечтал за такъв....Аз не го разбирам това  и не може да не се сетя за  поговорката: "На гол з......к, чифте пищови."
Типично мъжка простотия .
По темата -никога не са ми е правила впечатление стойността на колите по улиците ,та и сега нямам поглед.

# 28
  • Мнения: 2 161
Защо да е простотия да си купиш джип на лизинг?Обиждаш ме.

# 29
  • Мнения: 12 666
За един - простотия, за друг - мечта. Това, че ти не го разбираш... 

Общи условия

Активация на акаунт