Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 100
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 183
Ми, Гери, то тва си е почивчица с обогатяване познанията на ученика Уж,а отделен въпрос е какво са запомнили и разбрали те,особено пък по малките,ма същото се отнася и за големите Wink  Peace Ако ги заслушаш какво коментират след ено такова мероприятие  Laughing едва ли е къщата на В.Левски или Самарското знаме,а още по малко Съевата дупка или паметника на  Шипка  Wink
Отделен въпрос е ,че се пълнят гушите на туристическите агенции благодарение на тия "училища" Laughing

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 17:46 от ГИЛ ГРИСЪМ

# 31
  • Мнения: 8 999
Задължава те съвестта,защото от 22 деца като отидат 19 какво трябва да направиш освен да го запишеш за там  Peace
На почивка ли са тръгнали или на "училище" newsm78  ето в това е смисъла
Значи за да ги заведа за един уикенд извън града трябва да си приготвя 1000лв така ли  newsm78  Laughing
Ами незнам колко е евтин при положение,че един хотел  предлага за ОК-18лв на дете 22лв на възрастен -3 звезди за възрастен  Laughing


Не, никаква съвест не може да ме задължи, ако джобът ми е празен. И да, ако отидем цялото семейство на уикенд извън града, може да ми се върже и повече от хилядарка. А пък тук не става дума за уикенд, а за пет дни. Дори и с джобните се получават по 40 лв. на ден за спане, ядене /не хот-дог от сергията/, транспорт, отглеждане /все пак друг ти гледа детето, а не си тръгнал ти с него да си го чуваш/.
И какво искаш да кажеш, че ако сте си в София и излезете на разходка, няма да похарчиш 5-10 лв. за детето си? Лакомство, въртележка, сокче, водичка, пуканки, дъвчица, бонбонки "Тик-так"... Или си държиш децата на късо въже?

Честно да ти кажа, дори не подозирах, че има хубави хотели за по 22 лева нощувка за възрастен.

# 32
  • Мнения: 2 132
Кое му е скъпото(че не разбрах) Rolling Eyes
Нашите са 4 клас.Април месец отиват на Момина крепост-180лв. за 4 нощувки, път + 5 хранодена!Смятаме на госпожицата да й дадем и 50 лева джобни(обикновено си купува сувенирчета и картички) да има за следобедните "сладки неща".
И не , не е излишен разход Peace

# 33
  • Мнения: 2 829
Гил,,,
как да кажа,това детето ми да е доволно ,да не е отцепено от класа ,да е щастливо
не е излишен разход.
Трудно е с двама ученика ,супер е трудно и парите хвърчат като шума,но
ще взема назаем ,но ще идат.
Още повече ,че в този случай ще ходят над 50 % от децата
Не е скъпо ,транспорта на деца вдига много цената
имаше някакво изискване към превозвачите ,на деца
след случая в Лим ,,имам такъв спомен Rolling Eyes
не всеки с рейс има възможност да вози деца.
Имат и застраховки някакви и тн

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 20:09 от *Мънки*

# 34
  • Мнения: 183
Така за джоба съм съгласен  Peace Празен ли е нищо не правиш  Peace НоВъпроса е дали е излишен или не този  разход !!
Какво толкова ще научат от нощувките и пътя??? А всеки може да похарчи пари за децата си както намери за добре и както иска да ги възпита!! Дедте се вика г.з знае и 2 и 200  Peace
А за хотел мога да кажа,че за тази съма (180лв.) сме изкарали на морето на хотел в Бургас -5-9сеп.  4нощувки 4-ма човека+ закуска  Peace Да не казвам за хотела на Костенския водопад който беше през ЮНИ за 5 нощувки Пон.-Съб. без храна 175лв.

Кое му е скъпото(че не разбрах) Rolling Eyes
Нашите са 4 клас.Април месец отиват на Момина крепост-180лв. за 4 нощувки, път + 5 хранодена!Смятаме на госпожицата да й дадем и 50 лева джобни(обикновено си купува сувенирчета и картички) да има за следобедните "сладки неща".
И не , не е излишен разход Peace
Аха разбрах значи за една седмица една мин работна заплата,че и отгоре  Laughing  Та те следващия път могат да кажат за 8 нощувки в Мелник или Рупите и да искат 600лви пак няма да е скъпо  Laughing Laughing
Но разбрах позицията ,не го смятате за излишен разход  Peace


Гил,,,
как да кажа,това детето ми да е доволно.....
Гери всеки иска детето му да е доволно, а то винаги ще е доволно,щом ще ходи някъде,а няма да учи  Peace
Не е излишен ако е оправдано, когато нещо е научено и когато нещо е направено,а разходки  и екскурзиики мога и от други места да се направят не през туристическите агенции на училищата  Peace
Да случая с Лим е доста потресаващ,
Естествено,че ще си оправдаят разходите,както винаги,за какво няма да измисля разход  Peace

А децата ще са по доволни и ще имат много повече спомени и впечатления от по кратки екскурзиики от порядъка на 1-2 дена,не по цяла седмица на "училище"  Wink


П.П В цената не са включени вх. такси за посещаваните обекти,екскурзоводно събеседване и дискотека!
 

# 35
  • Мнения: 2 829
Гил ,през коя туристическа агенция на кое училище ви е пътуването?

ВСЪЩНОСТ ,,ти хубав въпрос зададе--има ли въобще такива туристически агенции на училищата???
аз поне незнам
всяко училище си прави програмата
поне при сина така съм чувала,госпожите събират оферти и свеждат до родителите на род среща
ние избирахме от 3 предложения ,и така

и не е въпроса в това ,че детето се радва, че няма да е на училище,а че ще е с приятелите си ,с класа ,няма да е отцепен 
ще си ходят заедно , разпределяне в стаите ,кой с кога ,кой какво ще носи,,дискотеки
ей такива неща ,, социални,
ами само си припомни ти акк си бил ,,на лагери като си ходил  и тн
от 1 до 4 клас ,тези зелени училища са предвидени в уч.програма

# 36
  • Мнения: 183
Гил ,през коя туристическа агенция на кое училище ви е пътуването?

ВСЪЩНОСТ ,,ти хубав въпрос зададе--има ли въобще такива туристически агенции на училищата???
аз поне незнам
всяко училище си прави програмата
поне при сина така съм чувала,госпожите събират оферти и свеждат до родителите на род среща
ние избирахме от 3 предложения ,и така

и не е въпроса в това ,че детето се радва, че няма да е на училище,а че ще е с приятелите си ,с класа ,няма да е отцепен 
ще си ходят заедно , разпределяне в стаите ,кой с кога ,кой какво ще носи,,дискотеки
ей такива неща ,, социални,
ами само си припомни ти акк си бил ,,на лагери като си ходил  и тн
от 1 до 4 клас ,тези зелени училища са предвидени в уч.програма
Абе де да я знам каква им е агенцията все една и съща е от голямия син нататъка  Peace
А изобщо не може да става база за сравнение моя лагер тогава и тяхното зелено училище  Naughty Naughty Naughty
Тепа много държата да са заедно ше знаеш,раделили са се на групички по 3-4 -ма и репликата е следнат-Щом Василев няма да ходи аз за какво,а и Явор не е сигурен,апа дано Луиза не идва щот ни замина цялата веселба.....

Тогава ме питаха искаш ли да ходиш????
А сега ме питат съгласни ли сте на тая цена и ще ходи ли детето ви?? Peace

# 37
  • Мнения: 2 829
аз само споделих ,как е беше при моя син
зелено училище ,по едно време имаше и  бяло не е пропускал
с приятелите от 1 до 4 клас поддържа връзка и до днес.

А ти--ти си реши, щом не си съгласен на тази цена--не го пускаш и това е Grinning


а пример направих с лагерите навремето ,не като база ,не като цена и тн
а просто като очаквания и емоции Wink на ходещия

# 38
  • Мнения: 183
аз само споделих ,как е беше при моя син
зелено училище ,по едно време имаше и  бяло не е пропускал
с приятелите от 1 до 4 клас поддържа връзка и до днес.

А ти--ти си реши, щом не си съгласен на тази цена--не го пускаш и това е Grinning


а пример направих с лагерите навремето ,не като база ,не като цена и тн
а просто като очаквания и емоции Wink на ходещия
Така е Гери гот си беше на лагерите  Peace А и децата си бяха други  Sunglasses Абе няма база за сравнение  Naughty и на емоции даже и на спомени  Crazy

# 39
  • Мнения: 7 263
Така е Гери гот си беше на лагерите  Peace А и децата си бяха други  Sunglasses Абе няма база за сравнение  Naughty и на емоции даже и на спомени  Crazy

Гили  Peace същото е повЕрвай ми - само че вече сме в публиката, а не сред участниците, затова така разсъждаваме.
Точно и заради това съм съгласна с част от мненията тук - въпроса ти не е точен. В смисъл разхода не е излишен стига да можеш да го направиш. Друга тема е, че много народ се озорва.
В междусрочната ваканция големия беше на 2 дневен лагер и то съвсем близо до София, за половината от сумата, която посочваш. Трябва да ти кажа, че детето се върна толкова възторжено, с толкова нови емоции и толкова сплотено с новия си клас, че наистина бих си спестила кафетата за месец, ако трябва пак да го пратя!

Децата имат нужда от тази емоция, имат нужда от тази свобода \ друг вид контрол от други хора, по друг начин\ имат нужда от това неформално общуване помежду си и с учителя, вече не в ролята на преподавател, а на един вид другар и спътник.
Изобщо ползите са много. Иначе за цената - прав си, доста народ се озорва, доста народ не може да си го позволи. Но смисъл има!!!
Сега и аз мисля да ги пращам двамата за пролетната ваканция на ски лагер. Не че ще е евтино, и не че не ходят и иначе на ски, но ще направя всичко възможно да ги пратя, като знам колко бяха щастливи миналата година и какъв вид имаха като се върнаха. Hug Mr. Green....

# 40
  • Мнения: 392
Мисля че не е излишен разход. И не мисля, че на зелено училище не се учи. Поне досега са писали и смятали и по хотелите. Макар че според мен ученето не се състои само от учебни предмети, четене, писане и т.н. Децата научават много повече от самото пътуване, посещението на нови места, излизането сред природата. Ние сме семейство, което ходи много насам-натам - по къмпинги, планини, пещери, реки, но пращаме децата и на зелено училище. Просто не можем да ги заведем навсякъде където искаме ние или те (поради трудови ангажименти и финансови причини), така че зеленото училище все пак е добра алтернатива.
Сега точно тече подготовката за пролетното зелено училище и офертата звучи разумно - хотел Перелик, посещение на роженската обсерватория, Бачковския манастир, Смолян и планетариума; 155 лв, отстъпка за второ дете.... Не е малко, но по-ниски оферти няма.
И аз често си казвам, че ако приготвя по толкова пари за всеки член от семейството, ще можем да отидем някъде за повече време, но реално това не може да се осъществи повече от 2 пъти в годината.
А преживяването за децата наистина си струва - стават самостоятелни, научават много неща по нетрадиционен начин, опознават се със съучениците си в извънкласна обстановка.

# 41
  • Мнения: 183
Така е Гери гот си беше на лагерите  Peace А и децата си бяха други  Sunglasses Абе няма база за сравнение  Naughty и на емоции даже и на спомени  Crazy

Гили  Peace същото е повЕрвай ми - само че вече сме в публиката, а не сред участниците, затова така разсъждаваме.
Точно и заради това съм съгласна с част от мненията тук - въпроса ти не е точен. В смисъл разхода не е излишен стига да можеш да го направиш. Друга тема е, че много народ се озорва.
В междусрочната ваканция големия беше на 2 дневен лагер и то съвсем близо до София, за половината от сумата, която посочваш. Трябва да ти кажа, че детето се върна толкова възторжено, с толкова нови емоции и толкова сплотено с новия си клас, че наистина бих си спестила кафетата за месец, ако трябва пак да го пратя!

Децата имат нужда от тази емоция, имат нужда от тази свобода \ друг вид контрол от други хора, по друг начин\ имат нужда от това неформално общуване помежду си и с учителя, вече не в ролята на преподавател, а на един вид другар и спътник.
Изобщо ползите са много. Иначе за цената - прав си, доста народ се озорва, доста народ не може да си го позволи. Но смисъл има!!!
Сега и аз мисля да ги пращам двамата за пролетната ваканция на ски лагер. Не че ще е евтино, и не че не ходят и иначе на ски, но ще направя всичко възможно да ги пратя, като знам колко бяха щастливи миналата година и какъв вид имаха като се върнаха. Hug Mr. Green....

Ленич,едва ли е точно същото Tired дори  и самото име на мероприятиео не е същото  Peace Да не споменвам колко много Ъпгрейди са минали  и в училищата и в екскурзиите и.......
Да може да не е излишен разход,но предпочитан да е през ваканцията ,а не да се прекъсва учебния процес!!
А това че се чувстват свободни разбира се ,че ще се чувстват далеч от контрола на родителите,за тях е едно табу  Laughing
Абе ясно, всеки си има мнение ,впечатление и изводи от тези "училища"  Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 647
Няма какво да се лъжем, на зелено училище няма кога да се учи.Първият ден пристигат след обяд, на втория разглеждат наоколо, на третия ги водят в някой музей срещу допълнително заплащане, събират си багажа и на 4-тия ден си тръгват.За 3 нощувки- 180 лв.Семейно в хотел под 4 звезди не сме ходили- за детето досега не сме платили и стотинка, и то на all inclusive.Децата spa не ползват- я ги пуснат в басейна, я не.Просто някой си върти далавери, възползвайки се от психиката на хората с по-малки възможности и големи комплекси:"ако трябва ще гладувам, ама моето дете няма да е отделено".Ако от малко се научи така, какво става после...Сега са 200лв, после екскурзия в чужбина...Има и по-изгодни оферти, но само определени фирми имат право да организират ученически мероприятия.Миналата година класа на детето се върнаха с хранително натравяне от "Елдород" около Севлиево, организирано от такава фирма.

# 43
  • Мнения: 85
Няма какво да се лъжем, на зелено училище няма кога да се учи.Първият ден пристигат след обяд, на втория разглеждат наоколо, на третия ги водят в някой музей срещу допълнително заплащане, събират си багажа и на 4-тия ден си тръгват.За 3 нощувки- 180 лв.Семейно в хотел под 4 звезди не сме ходили- за детето досега не сме платили и стотинка, и то на all inclusive.Децата spa не ползват- я ги пуснат в басейна, я не.Просто някой си върти далавери, възползвайки се от психиката на хората с по-малки възможности и големи комплекси:"ако трябва ще гладувам, ама моето дете няма да е отделено".Ако от малко се научи така, какво става после...Сега са 200лв, после екскурзия в чужбина...Има и по-изгодни оферти, но само определени фирми имат право да организират ученически мероприятия.Миналата година класа на детето се върнаха с хранително натравяне от "Елдород" около Севлиево, организирано от такава фирма.


Голямата ми щерка ходеше на всички възможни, когато цените бяха нормални, сега ни обявиха 250 лв., това не е нормално, та това ми е бюджета за храната за месеца!!!

Дано някога да се върнат лагерите пак, имам страхотни спомени, да спали сме и по училища, но беше уникално преживяване ...

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече имам подозрения, че с тези зелени училища се опитват да скърпват туристическите печалби. Същото като с почивните дни по 6 май - хората да харчели повече. А нали хората трябва да ги изкарат тези пари отнякъде!

Общи условия

Активация на акаунт