Не е ли излишен разход "Зеленото училище"?

  • 10 122
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 700
В училището на дъщеря ми под "зелено" училище разбират екскурзия и го провеждат обикновено през ваканциите. В този вид нямам нищо против. Аз и за баш зелено не бих имала... Първо, не се чудя как да й уплътнявам времето. Второ, маршрутите включват исторически и природни забележителности, което е ОК (тази година ще ходят в Търново, Арбанаси, манастирите около Търново, пещерата Бачо Киро). Трето, емоцията на децата е голяма - точно толкова, колкото е била и моята навремето Wink. Четвърто, спомените от тези екскурзии са по-силни, отколкото посещението на същите места с мама и тати - поне при дъщеря ми се оказа така (тя помни, че е ходила еди къде си с училището и не помни, че е била там и с нас). А за цената - цените са такива каквито са. Училището, което предстои на дъщеря ми струва 197 лв. за 5 нощувки, закуски, обяда, вечери, транспорт и застраховка. Вари го, печи го - по 40 лв/ден. Не мисля, че е прекалено, пък и ако аз трябваше да го организирам се съмнявам да можех да се вместя в тези пари.

# 91
Моята дъщеря ходи с голямо удоволствие и на лагер и на зелено училище. На нейните години и азобичах да ходя.
Трудно е първия път. Една седмица не съм спала от притеснение-колко сълзи пролях, качих се на колата да си видя съкровището.Намерих го усмихнато и доволно.

# 92
  • Мнения: 38
Спомнете си колко много ходехме на екскурзии, когато бяхме деца. Колко хубаво беше. Аз съм обиколила цялата страна по този начин. Децата ни не познават българските столици, природни обекти, забележителности, културни паметници. Дори зеленото училище да е само пътуване, пак е полезно и не е загуба нито на време , нито на пари, защото винаги нещо остава.

# 93
  • Мнения: 2 716
Върнаха се от зеленото.
Звездите и басейна си ги имаше, но  децата не се възползвали от тях. Басейнът е външен  Joy
А зеленото от 24.03. до 27.03.
Част от багажа ни липсва. Една част от липсите се оказа в чужд багаж.
Ходили в РЕСТОРАНТ, не в стол  hahaha Там била и математиката. А БЕЛ в стаята на момичетата. Излезе ни по-малко от 200 лв.
Не мисля, че е много.
Децата са възхитени. Научили са разни неща  на място.

Историята с пиещи учители, зарязали децата (от начален курс) ми се вижда малко пресилена.

# 94
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всеки чувствува кога да изпрати някъде детето си. В момента седмокласника ми е на еколагер. Днес се връщат. С тези учители и друг път бих ги изпратила. Е определено съм виждала учители с недостатъчна грижа към децата. По време на ваканциите нямам нищо против да ги изпратя.

# 95
  • Мнения: X
   Синът ми е втори клас и е силно развълнуван от предстоящото му в края на април " зелено" училище. Ще бъдат в базата на МОН в село Шипково. Разгледахме снимките, качени в мрежата. Мястото изглежда добре. Има и класни стаи. Лично аз познавам учителите, които ще придружават децата и им имам пълно доверие. Цената е 100 лв. за 5 дни. Ще докладвам как е минало. 
   Относно това, дали става дума за излишен разход... На " зелено" училище се ходи доброволно, така че, ако някой го смята за излишно, винаги може да го пропусне.  Peace

# 96
  • Мнения: 38
Dorothy, моля дай малко повече информация за този еколагер. Звучи страхотно. Кой го организира, къде, с каква програма, за колко големи деца, колко пари?

# 97
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Dorothy, моля дай малко повече информация за този еколагер. Звучи страхотно. Кой го организира, къде, с каква програма, за колко големи деца, колко пари?

Самите учители в училището го организираха. Децата от 2 до 7 клас. Бяха на Ковачевци и им бяха направили много добра програма - разходки по еко пътеки, посещение на забележителности, лагерен огън. Много бяха доволни.

# 98
Конкретно на въпроса - според мен не е излишен разход, общуването на децата и учителите на такова място е много по-различно, да не говорим, че разнообразието е важен елемент на израстването. Ако аз трябва да организирам пет дни някъде със спането и яденето ще ми струва поне двойно, защото нали трябва да платя и за мен. Браво на учителите, които организират подобни неща, защото синът ми учи в училище, в което никой за нищо не си мръдва пръста и за толкова години единственото, на което са завели децата беше миналата година на опера, защото операта има някаква програма за деца и автобусите дойдоха до училището, взеха децата и после ги върнаха. Но някой друг - било директор или учител - да прави нещо подобно Crossing Arms

# 99
  • Мнения: 162
Мога да ви кажа като човек организирал и водил деца на зелено. Изобщо не е излишен разход. За съжаление за да отидат на по нормално място и парите не са малко, но по-добре малако повече, отколкото условия, за които те е срам да разказваш после. Но от друга страна такава радост е, от пътя, настаняването, новото място, без мама и тати, свобода, запълнено с интересни занимания и преживявания ежедневие - стават различни деца. Аз лично при все, че щерката още много малка за зелено бих я пращала винаги, дори ако трябва да спестявам пари месеци предварително. И то БЕЗ МЕН. Ами, губи им се половината кеф на децата, ако са с родител. Не, че ще направят нещо като са сами, просто усещането е друго. А, ако наистина съществуват учителки, които си зарязват децата по стаите докато се напиват, или такива, които не знаят кой какво прави през свободното време и не се интересуват, то те са срам и позор за тази професия и дори не мога да си представя как живеят със себе си.
 По една друга тема - дали на учителите трябва да им се плаща и някой беше писал, че това им е работата така или иначе, да, но не и 24 часа в денонощието и не с тази натовареност. Моето мнение е, че за държавните училища, особено ако е учебна екскурзия този разход трябва да е поет от министерството, но трябва да е платено.
  alert Имаше пост за лекарства. Най-хубаво не слагайте на децата такива, защото все пак са деца и не винаги са в състояние да преценят. Редно е да има медицинско лице със тях и ако има някакви специални медикаменти детето да се дадат на него или в краен случай на учител, но е рисково да има в децата лекарства. Дори и вашето дете да знае кое за какво е и да е достатъчно разумно, никога не знаете кое е другарчето му по стая и какво би направило.  Peace

Последна редакция: пт, 01 май 2009, 13:03 от Катя Петрова

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Зеленото не е излишен разход, когато е организирано с мисъл - интересно място, подходящо време, пътуването да не отнема цял ден. Миналата година за първи път организираха зелено за щерката, не я пуснах, защото беше високо в планината (ок. 1000 м) и то в края на март - студено, влажно, децата затворени в една хижа и толкова. Тя плака, но като видя, че повече от половината деца не ги пуснаха, миряса.
Тази година беше различно - ходиха в края на април в Брацигово в Керамик Център. Много приятна база, добри условия и разнообразие. Беше въодушевена от преживяването. Цената на двете зелени беше еднаква, но не това е решаващ фактор.

# 101
  • Мнения: X
Синът ми вчера се върна от зелено училище в село Шипково. По пътя са посетили Къкринското ханче, Орешака, Черни Осъм, Троянския манастир... Липсата на обхват на мобилните телефони, изгубените няколко вещи, новополучените синини и драскотини просто нямат значение пред искриците, които видях в очите му. Цяла вечер не спря да разказва и да обяснява. Решил е, че догодина ще отиде пак!  Hug

# 102
  • Мнения: 33
Не е излишно ,защото се провежда с опознавателна цел - децата посещават природни и исторически обекти,слушат лекции на екскурзоводи и т.н.Моят син се беше върнал с незабравими спомени,сувенири от повечето посетени места,картички и т.н. Беше възхитен!Сега е по-голям ,но доскоро страдаше,че след 4 клас вече няма зелени училища.Зависи от маршрута- важното е мястото да е интересно и да има какво да се види,научи и запомни!Мисля,че децата трябва да познават родината си!Бих лишила себе си от някоя глезотия,за да го изпратя на екскурзия до интересно място!При нас обаче събираха парите на части,за да е по-лесно за родителите,около 6 месеца по-рано,и така училището ни струваше 130 лв за 5 дни. Laughing

# 103
  • Варна
  • Мнения: 159
Изгубени вещи, забравени якета и липсващи чорапи винаги ще има. Но това наистина не може да се с емоциите и опита, който трупат децата ни на подобно място.
Понякога си мисля, че част от страховете ни като родители в стил "Няма да се справи без мен" са по-скоро "Трудно ми е да се справям без детето си". Децата ни обаче растат и едно от нещата, които можем да направим за тях, е да им дадем шанса да опознаят света сами. Те ще споделят наученото и преживяното с нас, бъдете сигурни  Hug

# 104
  • Мнения: 3 886
Ние нямаме изгубени вещи .всичко беше тип топ.Гашите мръсните в 1 плик в друг мръьните чорапи в 3 тия потниците.Всяко нещо в отделен плик.Мноо съм доволна даже ПРЕ_ПРЕ доволна

Общи условия

Активация на акаунт