Хайде, пролет, идвай вече, че навънка иска да лудува Юнското човече!

  • 10 693
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 179
Нашия Борис също все още няма зъбче,но му е подут венеца отдолу и скоро сигурно ще пробие.Като си разглеждах записките гледам,че и на батко му към края на 8-мия месец му е избило първото зъбче.
Вече се научи да пълзи както трябва,може и да се изправя и много му харесва.
Вие давате ли попара?Аз никак не съм и почитателка,но повечето деца обичат.
От 2 дни се каня да ви питам също и за друго:възможно ли е заради предстоящо никнене на зъби да не иска биберон-залъгалка?Често се буди през нощта и го плюе,залъгвам го само с цица.Между другото колко сред нас продължават да кърмят?

# 271
  • Miami
  • Мнения: 413
Вие давате ли попара?Аз никак не съм и почитателка,но повечето деца обичат.

Последно да се изкажа  Grinning - давам попара, мнооого я харесва Жорко. От скоро вместо със сухарчета я правя с фини овесени ядки, чудесна закуска както за деца, така и за възрастни  Peace

# 272
  • Мнения: 389
Lili_Vasilena, добре дошла    bouquet

Инчока, честито на Бобича   bouquet

Мама Гаца, Kory, и нашата дъщеричка е със сини очи, а ние не сме. Аз съм с тъмно, тъмно кафеви, а баща и със зелени. Често ни питат на кого са тези сини очи  Crazy. А пък в моя род и в рода на мъжа ми, едно 90% са синеоки  Grinning

Да си похваля детето, че от днес раздава целувки  Mr. Green. Като и кажа "Цункай мама" и се приближа към нея и тя ме цунка по бузката  Heart Eyes

Аз може да се каже, че не кърмя. Давам и АМ, след това я кърмя за успокоение и приспиване. Нямам толкова кърма, че да се нахрани, но пък не се и отказва от гърдата за приспиване. Така че, и аз не знам какво правя.

# 273
  • Мнения: 31
Здравейте момичета, Hug

 Честита победа на Бобича.
Сговорна дружина планина повдига!
Инче,за 2003 Кати стана лице на списанието,но ни направиха само календарчета,които се подаряваха в бебешките магазини.

Рози..С пожелание за безаварийно каране!

Ние сме добре,щях да се похваля,че спинкаме добре тези дни,но.... уви.В петък трябва да ходим на консултация за мерки и теглилки,но нашия татко хич не обича тая София.И май идва време да сменям доктора с Хасковски.

Хайде лека и спокойна нощ!!!

# 274
  • Мнения: 616
kris_bo, Митю Митев - Митистия засега е основно на кърма; хапва туй-онуй, но напоследък не е много запален, и количествата са пренебрежително малки, въпреки това качва пре-доволно 400гр този месец, за тази възраст това е супер  Peace Тъй че хич не му мисля - щом не му се яде много от манджите на майка му, не го насилвам. А не суче често, от 14 до 20 примерно нито веднъж днес. Иначе попара аз не давам, предпочитам овесени ядки, преди Mira55 беше казала със сиренце и банан - много се харесва! Или с някакъв друг плод, крушата е номер 1 за Митко  Mr. Green
А за докторите, дето преди имунизация те питата "Здраво ли е детето"...   ooooh! Думи нямам. По моите критерии детето ми и сега пращи от здраве, ама като го прегледа истински педиатър, веднага фиксира възпалена трета сливица, и газове в коремчето... аз тези неща как да ги разбера  newsm78

# 275
Браво Инче   ura  и без пазарлъци им кажи че сме много тука и искаме да го видим на корица  bowuu

Благодаря и аз за подкрепата , цял ден ми е едно смотано и само на ръце го мъкна, ще ми идат правилата ама дано да ми мине скоро. julielm  помня аз че и ти писа за Здравко, но ето жив пример, че не е от изолация това, щом сте все долепени един за друг.. патка загубена  Close -  яд ме е на мен си, че не можах да реагирам тогава от шока от казаното стоях и гледах и още малко да ревна  ooooh!  Бюти да права си и преди съм се оплаквала от невнимание обаче не от простотията и , а уж проочута и от лекарса фамилия лекарката, мъжът и е известен хирург тук в града ни... ама на  Crazy

tanita_83  страшно боди имате, ама и Мартина е голямо сладко зъбче  Heart Eyes

72veni72  няма страшно и аз съм мазала след разходка, оправят се  Peace по добре късно отколкото никога нали  Mr. Green

Флай има има и даже и намеци за зъби няма още  Rolling Eyes

Кори  какви очи ама и какви устни има Жорко, ще има да разбива женски сърца... А ти къде изчезна  Stuck Out Tongue

 Това беше голям ферман написах, но като искам на всички да отговоря и така става, като не съм излизала 1 зедмица и идва кумата на гости и аз като започна да дрънкам и тя само Сисоо излез моля те наду ми главата   umnikuu така е като сме закотвени с бебоците се радваме на общуване различно от дай боц и кажи мама тенкю  Laughing спирам сериозно аиде лека нощ. Hug

# 276
  • Мнения: 204
Най-накрая успях да я кача тая снимка Mr. GreenТова е моето Митенце!

# 277
  • Мнения: 121
Ох, благодаря ви, успокоихте ме за тези пусти зъби ...
Ето една беззъба усмивка и от нас:



А за очите, явно някой от вас ни е взел сините очи.  Laughing
Аз съм синеока и с руса коса, дядото от страната на таткото също синеок и още много хора от моя род, но малкото е с пъстри кафеникави очи и кестенява коса като баща си. И като излизам на разходка сама с нея, все разни баби по автобусите /тук са много разговорливи, все намират какво да  обсъдят с теб, само да им паднеш на съседната седалка/ и все ме питат дали е мое дете, направо много неприятно ...   

# 278
  • Мнения: 3
Здравейте,
много красива тази Изабел - пу, пу, пу. Нищо, че не е със сини очи Simple Smile
Алиса и аз имах подобно шашкане като питах нашето педи за въртенето на главата, но тя я прегледа и ми каза - "ами няма други признаци на рахит". Бях шашната - къде го чукаш, къде се пука. Надявам се наистина да не е признак за рахит, а тия щуротии на твоята са наистина безумни, даже няма за какво да се разстройваш.

н.ко - дай някоя по-съвременна снимка. тук митака е съвсем бебешор (освен, ако не лъже датата на фотото)

Иначе ние също още сме без зъби, и признаци няма за появата им. Педи ми беше казала, че зъбите на бебето се появяват тогава, когато са поникнали и на родителите. Нашите баби не помнят, но ако вашите знаят - може да се провери. Макар че може би не е вярно (тези със зъбите ще кажат дали е така).

Ние се кърмим - засега сме заменили само едно ядене, останалото си е кърма. Скоро ще въвеждам попарата, ама се чудя как ще сварвам да я направя като ние се събуждаме заедно, но тя от глад. Аз докато я подготвя тя ще се скъса от рев. Вие какво правите сутрин с яденето, различно от мляко?

# 279
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Добро утро  Hug!
Аз давам попара със сухари, малко и сирене! Много я харесва  Peace! Давам и финни овесени ядки пак така! И те много се харесват. От този вуд закуски само кус-кус не харесва не знам защо! Според мен е по-вкусен от овесените ядки, ама дребния не е на същото мнение!
Снощи дадох пресен, намачкан банан в гриса и го хареса, ама аз после се ошашках, че все пак е цитрус. Вие давате ли пресен банан?

.... като го прегледа истински педиатър, веднага фиксира възпалена трета сливица...

Офи, аз знам от няколко педиатъра, че на тази възраст децата нямат трета сливица все още! Може да се появи, но за сега тя не съществува, а какво остава да е възпалена!

Аз нещо не съм в час  newsm78! Където седна и заспивам  Shocked! какво ли е пък това? Дали е пролетна умора  newsm78?

# 280
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

Кори  какви очи ама и какви устни има Жорко, ще има да разбива женски сърца... А ти къде изчезна  Stuck Out Tongue
Flutter    а иначе аз  съм си тук, чета ви и се радвам на нашите сладки бебоци  Heart Eyes  Когато  имам да кажа нещо тогава пиша  Grinning

Снощи дадох пресен, намачкан банан в гриса и го хареса, ама аз после се ошашках, че все пак е цитрус. Вие давате ли пресен банан?

Аз не мисля, че банана е цитрус  Naughty Започнах да давам пресен банан от навършване на 6-я месец. Жорко много го обича.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77882.0 ето сега погледнах и в нета, че ми стана интересно, защо мислиш банана за цитрус  newsm78

# 281
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 056
Добро утро!

Благодаря за пожеланията по случай вчерашната ни месечинка.Благодаря и за пожеланията за бързо оздравяване на Станислав.Определено вече е доста по-добре и се надявам утре да имам добри новини от лекарката като го заведа.

Наистина има много сладки бебета тук.Аз пък да ви кажа, че на Слави косата започна да става тъмно руса, а моята е кестенява, а на баща му черна.Иначе очите му са много особени-тъмносини и около зениците кафяви.Моите са светлосини, а на баща му много тъмно кафяви - май  е взел по-малко и от двама ни Simple Smile

Попара и аз давам, ама с овче сирене.Вие какво сирене слагате в нея?

Инче честито за победата на Боби.Ще чакам да го видя на корицата  Heart Eyes

Добре дошла на новата мама и бебето и!

Честито на всички, които имат повод за празник днес.

Софийски майчета искате ли да си направим една среща в един от 4-те почивни дни,които се задават?Ние ще си останем в София този път.И това е една идея за приятно изкарване на един от дните.

Сурови плодове още не съм давала, но скоро ще пробвам с банан.Станислав много го харесва.

Хайде лек и хубав ден.Ние отиваме да се инхалираме...

# 282
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Хайде и аз да се разпиша тук.
  Аз взех един душ "набързо" докато спим,вече не помня кога съм правила нещо ей така без да бързам #Cussing out
  Попара правя от време на време но не като първо хранене ,а като следващото.Сутрин рано рано около 6 часа си изпиваме 210 гр.АМ.Значи попарата е някъде около 10 часа.Яде я, но не с особен интерес.Сирене слагам краве,но сега след разкриването на прочутата рецепта за "българското сирене" просто не знам какво да купувам.Може би от тогава не съм купувала сирене и колбаси.Просто съм погнусена и разгневена с какво съм си хранела детето досега.Мисля ,ако отложим малко попарата няма да пропуснем кой знае какво Mr. Green
 Пресен банан давам и аз от 6 месец,понякога само така намачкан,понякога и го смесвам с АМ.Приема се с голяма охота.А интересното е, че от пюрето с банани се обрива ,получава някаква алергична реакция а от пресния банан не.Ето още едно доказателство да се запитаме ,какво ли има в купеното пюре ?newsm78.
  Овесени ядки не съм дала още,мисля скоро да пробвам да видим как ще се приемат Mr. Green
  Хубав и лек ден от нас Hug

# 283
  • Мнения: 657
Добро утро  Party

Ей, страхотни симпатяги са тия нашите юнчета! Heart Eyes Много си ги харесвам, особено покрай тия колажи както съм им научила всяка гънчица. Mr. Green

Аз да се оплача вчера какви ги свърших.. Crazy Реших да въведа царевица и взех пакет замразена. Варих я и после поне 45 минути се пулих да махам гадните люспи, че нали били трудносмилаеми. Както и да е, махнах ги, пасирах и добавих една супена лъжица към 150 гр. пюре. Стана наистина много вкусно, Йойо го изяде с охота, обаче! Вечерта като я приспах и след половин час като почна да се буди това детенце, с плач, и ни биба помага, ни вода. ooooh! Взимах я да я гушкам, а тя присвиваше крачета към коремчето и се чуваха някакви звуци от него. Накрая стигнах до извода, че е от царевицата и като прочетох (след дъжд качулка) постовете на Косе Босе, тя казва, че наистина е трудно смилаема в оригиналния й вид и по-добре да се дава под формата на нишесте. Tired Та, сега е добре малката муцунка, обаче на мен ми иде да си блъсна главата в стената, дето не прочетох преди да започна това начинание. Blush

Крис, и Йойо все още е предимно на кърма. Peace Захранена е, но няма заместено ядене. Първо давам цица, след половин един час - пюренце, обикновено към 150 гр. На обед зеленчуково, следобед плодово с каша или без. Wink Попара още не яде, понеже не сме въвели глутен, нито сирене. А на въпроса ти за зъбоникненето - не бих могла да кажа категорично, ама нищо чудно затова да не иска биберон. То от тия зъби всичко може да се очаква май. Tired Аз като се сетя какъв кошмар беше докато пробие първия зъб на Йойо, направо косата ми настръхва. Wink

Алиса, те другите ти казаха, но и аз да се включа - изобщо не си го слагай при сърце това, което ти е казала докторицата. Naughty Как така няма да си гушкаш бебето! Пълни глупости говорят тия хора, ей, като се сетя много се ядосвам, как може такова безхаберие в 21 век.. Тия хора сякаш още живеят 30 години назад във времето. #Cussing out

Дари, бананът определено не е цитрус. Wink Банан пресен давам от 6 месец насам, и все пресен съм давала де. Дори беше първото нещо, с което я захраних неофициално. Mr. Green Много се харесва, в какви ли не комбинации. Wink

Накрая да честитим на всички месечинковци днес! Heart Eyes И хубав ден на всички! Hug

# 284
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Офиоли, аз като правих картофено пюре за Боян изтървах малко повече зехтин и да ти кажа идеялно се изхождаше когато яде от него-бях замразира три-четири бурканчета,също и сега правя пюре с месо и му слагам по едно парче масло президент, и няма проблем с изхождането, като се има предвид, че яде много концентрирани каши и пюрета. Ако искаш опитай с малко мазнина в храната.
 А трета сливица може да има, на нас УНГ ни каза ако започне да хърка, веднага да отидем да я отстрани, защото нали има Боян операция на носа, не е желателно да го затваря сливицата. Значи може да има и на тази възраст,но много грижи създава за съжаление. Thinking
 Алиса твойта д-рка наистина не е добре. И Боян си върти главата,а ми е все в ръцете и пред очите, само нощем спи в леглото. Това е нормално, много деца го правят.
 Пък попара много мразя и Боян няма да яде,както и батко му не е опитвал никога Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт