СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 64 749
  • 1 648
  •   1
Отговори
# 1 620
  • София
  • Мнения: 1 541
момичета няма какво да си тровим нервите ... живеем в България и тук корупцияте е безмилостно жестока - нормално е мамите с две деца да застават зад думите на" 55 ДГ " НО ПОВЯРВАЙТЕ МИ СМЕШНО Е , АЗ НЕ СЪМ ПРОТИВ КРИТЕРИЯ БРАТ/СЕСТРА  ,но публично в ТВ да се каже , че деца чиито родители са инвестирали преди са с предимство е чиста публична корупция за съответното ДЗ  - не , че в другите го няма ( още от сега на едни познати детето е "Прието" , че таткото ще инвестира 2000 лв . в ОДЗ- то ) , а които няма какво прави , които е с едно дете какво прави ... лично мен не ме касае  АЗ  имам възможност да "инвестирам" и ще го направя , щом и публично ме подсещат Peace

# 1 621
  • София
  • Мнения: 1 541

              
             Настоятелствата в ДЗ и у-ща изключват всяка възможност за корупция.Който иска помага,който не иска - не.Това е! Напълно доброволно.
които няма възможност , а иска ? т.е не е направил "инвестиция в ДГ ", ще приемат ли детето му или ще е по общите критерий ? Mr. Green

# 1 622
  • Мнения: 7 399
                  jeniqa , в дълбока заблуда си.НЕ всички родители дават някакви допълнителни средства.Казах вече,че и членския внос от 3 лв НЕ се плаща от всички.Дори задължителната такса от 40 лв НЕ всички я плащат.Лично аз имам дете от предишния випуск и "висят" две такси 80 лв вече четвърта година и никой /дори общината няма начина да му ги иска/ до скоро тези неплатени такси нямаха и лихви.А до колкото ми е известно след изтичане на определен период /4 или 5/ години те отпадат.
                  Работя отдавна в ДЗ и само не ми споменавай думата "плащане" защото също отдавна ми се повръща от нея.Напълно на ясно съм кой колко плаща.Само приказките са големи,а унижението и притесненията остават за сметка на работещите в ДЗ.
                  Пропуснах да кажа,че имайки предвид "инвестициите на всички родители" мога спокойно да кажа,че НЕ всички могат да ползват това предимство /ако разбира се някой го въведе/.Според мен това си беше една казана необмислена глупост , а ние дебатираме тук часове.Сигурна съм,че може би само тази ЦДГ ще има такъв критерии,но и това ме съмнява.
                  reniris , би ли ми пуснала на ЛС кой получава такива "инвестиции " 2000 лв за да му приемат детето? Защото в противен случай това си е просто злословене! Mr. Green
                 
                 

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 11:44 от Didia

# 1 623
  • Мнения: 7 821

              
             Настоятелствата в ДЗ и у-ща изключват всяка възможност за корупция.Който иска помага,който не иска - не.Това е! Напълно доброволно.
които няма възможност , а иска ? т.е не е направил "инвестиция в ДГ ", ще приемат ли детето му или ще е по общите критерий ? Mr. Green
Аз не познавам някой, който да не е дал пари. А познавам 80 родители  Wink, 60 от градината и 20 от училището.
Не издребнявайте, директорката е има в предвид, че трябва да са с предимство не само деца, които в момента имат брат/сестра в градината, а и такива които са имали преди.

# 1 624
  • Мнения: 4 393
                 jeniqa , в дълбока заблуда си.НЕ всички родители дават някакви допълнителни средства.Казах вече,че и членския внос от 3 лв НЕ се плаща от всички.Дори задължителната такса от 40 лв НЕ всички я плащат.Лично аз имам дете от предишния випуск и "висят" две такси 80 лв вече четвърта година и никой /дори общината няма начина да му ги иска/ до скоро тези неплатени такси нямаха и лихви.А до колкото ми е известно след изтичане на определен период /4 или 5/ години те отпадат.
                  Работя отдавна в ДЗ и само не ми споменавай думата "плащане" защото също отдавна ми се повръща от нея.Напълно на ясно съм кой колко плаща.Само приказките са големи,а унижението и притесненията остават за сметка на работещите в ДЗ.

ОК, работиш отдавна в ДЗ, вярвам ти напълно...в такъв случай децата, чийто родители са давали за брачте/сестричката няма да са такъв голям процент, нали?
Само че това, което казваш много си противоречи с това
Цитат
Аз не познавам някой, който да не е дал пари. А познавам 80 родители  Wink, 60 от градината и 20 от училището.

# 1 625
  • Мнения: 7 821
jeniqa, и друг път ми е правило впечатление, че много от списващите тук не са наясно с градините и колко "струват"  Wink, както и какви са порядките, изобщо цялата действителност.
За да бъдем честни никой не ми е опирал пистолет в главата, за да платя. Но парите са за нашите деца, а общината не дава пари, за да се подобри положението.
Едва миналата година започнаха мащабни ремонти от общината, преди това всичко ние родителите сме си правили, но и сега няма пари за мебели, учебници и консумативи. Ние събираме пари, и какво да направя, дюшеците бяха на 30 години, разбира се, че ще ги сменим. Те гарантираха приемственост, на тях се напишквали майките и бащите на сегашните деца.

# 1 626
  • София
  • Мнения: 1 541
                 jeniqa , в дълбока заблуда си.НЕ всички родители дават някакви допълнителни средства.Казах вече,че и членския внос от 3 лв НЕ се плаща от всички.Дори задължителната такса от 40 лв НЕ всички я плащат.Лично аз имам дете от предишния випуск и "висят" две такси 80 лв вече четвърта година и никой /дори общината няма начина да му ги иска/ до скоро тези неплатени такси нямаха и лихви.А до колкото ми е известно след изтичане на определен период /4 или 5/ години те отпадат.
                  Работя отдавна в ДЗ и само не ми споменавай думата "плащане" защото също отдавна ми се повръща от нея.Напълно на ясно съм кой колко плаща.Само приказките са големи,а унижението и притесненията остават за сметка на работещите в ДЗ.
                  Пропуснах да кажа,че имайки предвид "инвестициите на всички родители" мога спокойно да кажа,че НЕ всички могат да ползват това предимство /ако разбира се някой го въведе/.Според мен това си беше една казана необмислена глупост , а ние дебатираме тук часове.Сигурна съм,че може би само тази ЦДГ ще има такъв критерии,но и това ме съмнява.
                  reniris , би ли ми пуснала на ЛС кой получава такива "инвестиции " 2000 лв за да му приемат детето? Защото в противен случай това си е просто злословене! Mr. Green
Didia от многобройните ти постове разбрахме колко изрядно е ДЗ  в което работиш ти  Hug  но тук визираме всички ДЗ  , а не само едно.



                 
                 

Didia писах ти на лични

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 12:05 от reniris

# 1 627
  • Мнения: 4 393
Аз не съм против инвестициите, и не, не съм съвсем "боса"...имам две племенници, едната сега е първи клас, другата все още е на градина и знам, че сестра ми доброволно си даваше пари, за да се подобрят условията, в които изкарват голяма част от времето си нейните деца...аз също ще помагам с колкото мога, стига да приемат Ния  Praynig Против съм стари инвестиции да са с предимство, защото те са си за периода, когато конкретното дете е ползвало тази услуга, всичко се амортизира и има нужда от подмяна.Да, щом общината влага малко, редно е родителите да дадат, имайки предвид, че нямат желание да се вдигнат таксите /незнайно защо/.

# 1 628
  • София
  • Мнения: 6 364
Само последната година купихме компютър, нови матраци, нови столчета и какви ли не консумативи за градината. Няма да изброявам през миналите 5 години какво сме купили и колко стотици левове сме дали за нашите деца.
Сега инвестирам и в училището на големия, с ясното съзнание, че малкия след две години ще има предимство там.

така поставени нещата, излиза, че родителите с 1 дете няма смисъл да инвестират нищо, защото няма да имат възвръщаемост после...
значи, да ида да си прибера играчките от яслата, щото едва ли друго мое дете ще ходи да играе там, а малкия след няколко месеца напуска групата.

# 1 629
  • София
  • Мнения: 1 541
Каквото и да си говорим това с изказването за "инвестиране" Mr. Green Mr. Green Mr. Green беше меко  и чисто казано корупция!
Не коментирам повече !
Лично мнение!!!

# 1 630
  • Мнения: 731
Здравейте!

В момента се обсъждат правилата, но от внесения проект забелязах, че е отпаднало предимството на породени деца (деца с разлика по-малка от 2 години). Знае ли някой защо стана така? Също така щяха да публикуват резултатите от анкетата. Не ги виждам. Моля насочете ме. Благодаря.

# 1 631
  • София
  • Мнения: 1 555
Хора, какви са тези .... малоумниците там? Съжалявам аз израза, но ...

Един пита - дали има критерии ЕГН? Това бил най-нормалния критерий, другите някакви измислени.  Shocked Е, какво ...тези родени на 5, 10, 15 влизат, а другите не..? Или какъв точно ще бъде този критерий по дата на раждане?

Един 5-10 минути говори как трябвало да се размести подредбата на критериите и колко било важно. Да много е важно дали критерий Брат/сестра или критерий баба и дядо в училище ще е по-напред.  ooooh! И според този същия не били важния броя точки, а подредбата.  Mr. Green

Друг пък се учуди, че сайтът имало функция да пуска анкета до родителите. Еми да.... то това е нещо невиждано и нечувано, патент на Сирма, няма друг сайт с такава функция...леле-мале....Общината добре си е инвестирала парите щом през сайта и анкета може да се пусне.  Mr. Green

# 1 632
  • София
  • Мнения: 537
Слушам аз заседанието, но нищо не разбирам - този доклад го няма публично, те си го обсъждат по точки... Фъндъкова как успява толкова думи да каже, без нищо да е по същество (аз само искам да посоча, ако вие, разбира се, не възразите по това... така, че фактически,...)

# 1 633
  • Мнения: 4 393
Нищо...ама нищо по същество...1000 думи и ....

# 1 634
  • София
  • Мнения: 2 768
Здравейте!

В момента се обсъждат правилата, но от внесения проект забелязах, че е отпаднало предимството на породени деца (деца с разлика по-малка от 2 години). Знае ли някой защо стана така? Също така щяха да публикуват резултатите от анкетата. Не ги виждам. Моля насочете ме. Благодаря.
ави, тук една ли някой ще ти отговори защото всички от форума напоследък са на мнение, че никой не трябва да има предимство.

Общи условия

Активация на акаунт