Кой термин е по-верен?

  • 5 106
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 919
леко раждане  Hug

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ох, това почти съм го преживяла със сина ми.  ooooh! Той имаше термин 9 август. По-късно - тъй като вървеше напред с развитието си, ми дръпнаха термина за 1 август. И си остана 1 август. Но в началото на юли получих здрави контракции и за да задържим положението още малко - поне до 20 юли, ми дадоха да пия Магне B6. Между другото дъщеря ми е родена месец по-рано, та оттам притесненията, че и вторият път може да родя преждевременно. Дотук - нищо лошо. Бебето се укроти и работата както се казва "заспа". А аз взех да си правя тънки уговорки с доктора дали не може още малко да попия от магнето, за да може бебето да влезе в зодия лъв.  Mr. Green Естествено, не пих нищо. Но пък бебето се укроти и реши да си трае. И дойде 1 август. Няма контракции, няма нищо. Аз взех да се чудя вече какво става. Втори август - пак нищо. Стана ми смешно, че май ще си дочакам първия термин, а според втория вече преносвам. Лошото е, че бебока вървеше едър, а аз - нищо, че още боря килца, имам тесен таз и бебе над 3500 г нямаше как да се роди по естествен път. И понеже докторът ми - фен на естественото раждане, знаеше че държа да раждам нормално, ме пита какво ще правим - ще чакаме и секцио, или да предизвика раждане. Аз веднага се навих на второто. И така, отивам на 3 август - петък, да ме прегледа и да насрочим за следващата седмица предизвикването на раждането. А то какво - вече съм с 4 см разкритие. Няколко часа по-късно без никакъв проблем родих сина си. Беше само с 50 грама по-малък от максимума, след който вече щяха да ме режат. Mr. Green
Та, пиша този напоителен пост само, за да кажа - че то колкото и да избираме и се притесняваме, в повечето случаи бебетата сами си решават проблема и излизат, когато са най-готови да зърнат и ореват белия свят. Mr. Green
Много леко раждане ти пожелавам и скоро да гушкаш най-красивото бебче на света.  Hug

# 17
  • Мнения: 1 053
Aз сьм с термин 22.02(според моя док),но преди две седмици бях в болница(за да ми правят изследвания за евентуално секцио,4е бебето е по едри4ко) и там ми сметнаха термин 25.02(не е кои знае каква разлика от три дни).А от една седмица имам болки в таза и понякога едвам се движа.Днес док ми каза 4е глави4ката на бебето не е влезнала още кьдето трябва,но това не озна4ава 4е раждането не може да настьпи всеки момент.И аз силно се надявам да е тая седмица.Леко раждане и здраво и сладко бебе на финала Hug.

# 18
  • Мнения: 2 374
Термина е тогава,когато бебето ти реши,колкото и да се мисли и да се смята.
А по принцип се изчислява по ПРМ,но всеки ехограф може да ти покаже различни термини.Успех и леко раждане. Hug

# 19
  • Мнения: X
Та да кажа и аз - докторите знаят как да смятат - само дето не знаят от кога да почнат защото все пак "това е Божа работа, но людска направа"  Simple Smile Не се притеснявай, желая ти леко раждане и здраво сладичко бебче!!! Hug

# 20
  • Мнения: 9 776
Най-верен е термина, определен по датата на зачеването Peace. Но тя в много малко от случаите се знае. При теб, когато и да е, ти пожелавам да мине леко раждането и да ти е здраво бебчето Peace. Няма по-важно от това Simple Smile.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте Simple Smile
Имам голяма нужда от вашето мнение. HugПонеже съм в края на бременността си и нямам търпение вече бебето да излиза...та...според вас, кой термин е по-верен?Значи по дата на последна менструация се пада на 21.02, но досега лекарката при която съм ходила ми е казвала 4 март.Било така, защото съм имала по-късна овулация.При последните прегледи, при лекаря който ще ми води раждането е казвал че бебето върви с 2 седмици напред, но ето че пък нямам все още никакви признаци , че раждането наближава.Вчера бях на консултация и ме гледаха за разкритие, но нямам все още.Честно казано,много ми се иска да родя тая седмица, ама дали ще е така....само бебо знае. Rolling Eyes

Терминът винаги е само един. Този, който се изчислява по първия ден на последната менструация. Всичко останало - вероятен термин по ехограф - е само за информация на лекаря как се развива плода.
Съвсем различно е кога пък ще се роди бебето. Това си е божа работа. Така че ти пожелавам спокойствие и леко раждане!

# 22
  • Мнения: 693
Корекция на термина се прави в първите седмици и месеци! Така или иначе на този етап незнам дали някой би ти казал кой е верният термин. При всички случаи, обаче е най-добре да се въоръжиш с търпение и да не бързаш толкова, особено ако иска да кърмиш. Моята дъщеря се роди по-рано 2750 гр., в съчетание с жълтеницата съвсем нямаше сили да суче  Crazy

Успех  Hug

# 23
  • Мнения: 1 273
С първата бременност термина ми  по последна менструация излизаше на 20.12. Според ехографа излизаше на 06.01, което е повече от две седмици  разлика. В крайна сметка знаех кога съм забременяла и термина ми беше за 31 декември, а аз родих на 03.01 предизвикано раждане, заради лоши тонове. Изобщо нищо никога не е сигурно. Когато реши бебето - тогава!
Успех и леко раждане  Hug

# 24
  • Мнения: 4 433
Наистина колкото  и да се смята,когато то си реши Simple Smile
Леко раждане Hug

# 25
  • Мнения: 2 110
При мен беше верен този с овулацията . Но, иначе бебчо ще реши. Успех ! Peace

# 26
  • Мнения: 3 294
Най-верен е термина, определен по датата на зачеването Peace. Но тя в много малко от случаите се знае. При теб, когато и да е, ти пожелавам да мине леко раждането и да ти е здраво бебчето Peace. Няма по-важно от това Simple Smile.
Подкрепям напълно , ако не се знае евентуална дата на зачеване , то се взима в предвид датата на последната менструация . Също съм чувала че първия преглед за установяване на бременността посочва най-правилно термина  Peace

# 27
  • Мнения: 137
не се притесняваи верен ти е термина които е по размерите на бебето моя термин е 16.02.2009г. а по размери(гледа ме доцент)06.03.2009г. все о6те не сам родила но божа работа

# 28
  • Мнения: 1 512
Кога ще излезе бебчо е Божа работа.Така че се моли за здраво бебче,а не си блъскай главата за това кой термин е верен и кой не.Леко раждане от мене.

# 29
  • Мнения: 494
В повечето случай по- верен е ПМЦ, но ако имаш нередовна оволация, тогава ПМЦ може и да не е толкова точен. Така или иначе бебчо ще излезе когато си реши. Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт