Тоник-хинин, спрайт-натриев цитрат, кола-кофеин... и бременност

  • 18 332
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Аз пиех всичко, което ми харесва. Но в списъка на любимите ми питиета не присъства нито тоник, нито спрайт, нито фанта, нито кока-кола.
Но кафе си пиех.

# 31
  • BG
  • Мнения: 1 900
По принцип не съм почитателка на газираното,но съм си кусвала,а кафето го избягвах-добре се чувствах и без него.Но смятам ,че в малки количества няма да е кой знае колко вредно.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз си позволявах Кола, особено в края на бременността умирах за нея и си пийвах почти всеки ден, е, не по 1 л, но пиех. Simple Smile
Тоник винаги съм ненавиждала и никога не съм пила, спрайт също не обичам.

# 33
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Пиех и кола и кафе-освен,4е децата са диви друг страничен ефект не съм забелязала hahaha hahaha hahaha
Ох,dtti направо ме уби от смях Joy Също съм пила кола докато бях бременна,не мога без нея Rolling Eyes при нас се забелязват същите ефекти PeaceНо на детето едва ли ще му позволя да пие,каквито и да е газирани напитки Naughty

# 34
  • София
  • Мнения: 44 106
Пиех и кола и кафе-освен,4е децата са диви друг страничен ефект не съм забелязала hahaha hahaha hahaha
Ох,dtti направо ме уби от смях Joy Също съм пила кола докато бях бременна,не мога без нея Rolling Eyes при нас се забелязват същите ефекти PeaceНо на детето едва ли ще му позволя да пие,каквито и да е газирани напитки Naughty

хъм...ей това винаги съм се чудила - що вие като бременни и кърмещи тотално не може да се откажете от туй-унуй, ама сакън после на детето да не дадете, че ще се отрови може би....малко не е ли лицемерно???
А като детето те вижда нон стоп да пиеш кола, дали няма да се почувства пренебрегнато, че за мама може, а за него не.

# 35
  • Мнения: 9 436
Мисля,че прекаляваш с четенето.По тази логика и сиренето не е сирене,и млякото не е мляко,и месото не е месо. Май да не ядем  newsm78
През бременноста си пиех и кола,и спрайт и кафе и всичко,което ми се е пиело.

# 36
  • Мнения: 2 960
По принцип не обичам газираните напитки.През бременността си пиех предимно сокчета и вода.
От кафе не съм се лишавала-едно /понякога две на ден.
Мисля ,че всичко в разумни граници е нормално!!!
Всяко вманячаване е вредно bowuu

# 37
  • Мнения: 1 372
Па принцип съм маниак на кока-кола. Кафета също пия доста.  По време на бремеността ми бях ограничила пиенето на кола и кафе до 1 на ден. Мисля че в ограничени количества не е вредно.

# 38
  • Мнения: 4 555
хъм...ей това винаги съм се чудила - що вие като бременни и кърмещи тотално не може да се откажете от туй-унуй, ама сакън после на детето да не дадете, че ще се отрови може би....малко не е ли лицемерно???
А като детето те вижда нон стоп да пиеш кола, дали няма да се почувства пренебрегнато, че за мама може, а за него не.

Не е никак лицемерно. Майката ако пие кола, вредата си е главно за нея. Както казах вече, колата 'извлича' калция от костите и зъбите. При децата обаче е по-различно, те имат нужда от повишен прием на храни, съдържащи калций, заради усиления си растеж. Колата би им повлияла много зле в това отношение, особено когато избиват постоянните зъби.

# 39
  • Мнения: 4 784
Ескарина,  ако правилно съм разбрала, Angel_Dust има предвид именно, че нещо, което е доказано вредно, но пък същевременно сладко и вкусно, се опитваме да лишаваме децата си от него, а същевременно ние им демонстрираме и им даваме ясен пример, че всъщност е разрешено, консумирайки го пред очите им. Получава се противоречие, което обърква и децата. Лишаваме ли тях, би било добре да успяваме и ние да се лишаваме пред тях именно от тези вредни продукти.

# 40
  • Мнения: 15
Имам три родени деца и по време на трите бременности съм пила кафе и кола. По принцип съм с ниско кръвно , а по време на бременност е стигало и 50/ 90, така че с нещо трябваше да го вдигам. Според гинеколога ми, кафе и кола в разумни дози не вреди. Така, че пийвах кафе винаги сутрин- разбърквах си нес кафе / 1 непълна лъжичка / с повечко вода и много сметана или направо с мляко. Понякога пиех и следобед кафе, а през лятото - кола. Не съм имала проблеми с бременностите си, а дечицата ми спят спокойно цяла нощ. Е, през деня са дейни и  палавки, но...май е ген-а виновен. Сега, когато кърмя, пак си позволявам кафе и не съм забелязала да влияе на бебката. Мисля, че едва ли съдържанието на съставките в напитките е в количества, които могат да застрашат или навредят. Но всяка мама най - добре може да прецени как се чувства и от какво има нужда.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 106
Ескарина,  ако правилно съм разбрала, Angel_Dust има предвид именно, че нещо, което е доказано вредно, но пък същевременно сладко и вкусно, се опитваме да лишаваме децата си от него, а същевременно ние им демонстрираме и им даваме ясен пример, че всъщност е разрешено, консумирайки го пред очите им. Получава се противоречие, което обърква и децата. Лишаваме ли тях, би било добре да успяваме и ние да се лишаваме пред тях именно от тези вредни продукти.

и това имам предвид и също и това, че по време на бременността и кърменето, никой не мисли за това какво ще навреди колата на бебето в утробата....защото това за калцият се отнася и за този период...но тогава следва да лишат себе си от удоволствието, не го правят ест. Но когато следва да се лиши самото дете - вече е лесно, а вредата е същата....
и не е само до колата, а и за редица други неща.....Това е лицемерното - иначе нека си пие майката като детето заспи...но аз писах  за периода на бременността, не за след това...ясно, че след това вредата си е лично за нейният организъм.
Аз както писах също кола съм пила, но пък и сега давам и на детето понякога...не че е голяма радост и гордост,  но и трагедии някакви не правя, не съм по крайностите, а ако бях щях да ги прилагам двустранно....

# 42
  • Мнения: 15
 много сте прави veni9  и Angel-Dust !!! 

# 43
  • Мнения: 4 555
Ако бъдещата майка не приема достатъчно калций, това не ощетява бебето, то извлича от нейния организъм колкото му е необходимо. Така че вредата от колата наистина си остава за сметка на майката.

И не мисля, че е по-добре като не можеш да се откажеш от нещо вредно, да дадеш и на детето си, за да не си лицемер. Ами по тази логика ако пушиш и не можеш да се откажеш, ще даваш ли и на детето?

# 44
  • София
  • Мнения: 361
на мен лекарят ми беше казал, че не е необходимо да изпадаме в крайности - като ти се пие нещо - пий - просто не прекалявай

Общи условия

Активация на акаунт