20 признака, че вече си остарял

  • 4 128
  • 50
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
1. В 6 часа сутринта вече си станал.
2. Твоите приятели се "женят и развеждат", вместо да се "срещат и разделят".
3. Към теб напълно сериозно се обръщат вече с "Вие".
4. Излизаш от вкъщи с чадър, който никъде не забравяш.
5. 90 % от времето, което прекарваш пред компютъра, работиш.
6. Музикалните канали вече не са ти любимите.
7. Нови дънки и тениска - вече не значи "да бъдеш добре облечен".
8. Вечеря и кино - това е цялото прекарване на вечерта, а не само началото.
9. Вече не знаеш в колко часа затваря любимото ти заведение.
10. Храниш се в "Макдоналдс" само в обедната почивка.
11. Да правиш секс извън съпружеското легло ти се струва нещо нелепо.
12. В аптеката купуваш аспирин и лекарства за храносмилане вместо презервативи и тестове за бременност.
13. В хладилника ти има повече храна отколкото бира.
14. По-възрастните роднини вече не се притесняват да разказват неприлични
вицове в твое присъствие.
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
16. Замисляш се затова, какво ще правиш след 2 месеца.
17. Стайните ти растения не увяхват.
18. Чистенето вкъщи става нещо не по-малко важно от миенето на колата.
19. Вноските по застраховането на автомобила ти се снижават, тъй като с времето новият ти автомобил струва все по-скъпо.
20. Продължаваш да препрочиташ този списък, внимателно търсейки нещо, което не се отнася за теб.


Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 14:28 от zarko

# 1
  • Мнения: 3 459
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
Това прави ли ме остаряла?  Laughing

# 2
  • Мнения: 641
Когато ти се насълзят очите от тази песен
http://vbox7.com/play:65e4d4d8

# 3
  • София
  • Мнения: 38 588
10 да и 10 не. Crazy

# 4
  • Мнения: X
Напикаваш си пантофите.

# 5
  • Мнения: 1 897
Когато започнеш да си спомняш с носталгия къде и какво е имало навремето в родния ти град.

# 6
  • Мнения: 8 999
Само 9 и 14 отговарят на сегашното положение. Честно казано, дори и като тийнейджър не знаех кога затварят нощните заведения, защото съм си поспалана и обичам да си лягам рано.
А мръсни вицове се разказваха у нас още като бях дете. Нецензурните думи се заменяха с "ММММ" и затова тези вицове ми се струваха страшно тъпи. Недоумявах защо родителите ми се кикотеха чак пък толкова. Сега също заместват тези думички с неясно промучаване, но вече знам какво означава. Затова и аз се хиля.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 957
Хващаш се, че съветваш: Не си губи времето!
С приятели не филосовствате върху нещата от живота, а си разказвате мръсни вицове.
Все по-рядко се намира книга, която да те изненада.
Почти не те измъчва фактът, че не можеш да помогнеш на света.
Когато е студено, се обличаш топло.
Цигарите наистина ти пречат!

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 09:46 от Rexy

# 8
  • Мнения: 4 841
А според мен най-верният признак е съмнението ДАЛИ ПЪК не си остарял  newsm78 и яростното търсене на признаци, за да можеш да си кажеш накрая: "Ох, не отговарям на всички! Значи не съм..."  Wink

# 9
  • Мнения: 4 965

1. В 6 часа сутринта вече си станал.
2. Твоите приятели се "женят и развеждат", вместо да се "срещат и разделят".
3. Към теб напълно сериозно се обръщат вече с "Вие".
...
9. Вече не знаеш в колко часа затваря любимото ти заведение.
10. Храниш се в "Макдоналдс" само в обедната почивка.
...
14. По-възрастните роднини вече не се притесняват да разказват неприлични
вицове в твое присъствие.
15. Звъниш в полицията ако твоите млади съседи надуят посреднощ "тази ужасна
музика".
...
19. Вноските по застраховането на автомобила ти се снижават, тъй като с времето новият ти автомобил струва все по-скъпо.
...

Само тези важат за мен.
Значи не съм още престаряла...

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 10:15 от azaf

# 10
  • Мнения: 112
Най-краткото определение, което съм чувал, беше: "Когато престанеш да даваш лош пример, а започнеш да даваш добри съвети" Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 539
19 нещо не го разбирам

# 12
  • Мнения: 25 669
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!

# 13
  • Мнения: 3 933
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!

Аз пък да ви кажа направо съм си стара. На цели 34. Навършени при това. Обаче да знаете колко доволна се чуствам.

1.В 6 часа сутринта не съм "вече станала", но към 7.30 без часовник съм. И това хич ама хич не ми тежи. Свежарка съм.
2.Да, моите приятели наистина вече се женят или развеждат вместо да се срещат. Дааа, ама аз имам и една приятелка с 10 години по-малка от мен и приятелче гей с 9 по-малък. Така, че не съм загубила връзка с това какво мислят безумно младите. Обикновено глупости мислят както и аз навремето. И се налага с часове да се отегчавам обмисляйки засуканите им бакии дет са надробили. Слава Богу, нали съм вече "дърто" парче знам, че "приятел в нужда се познава" и си натискам парцалите
3. Да, не само се обръщат на "вие" понякога, ами съм чувала и "жената". Ноооо и това не ме тревожи. Въпрос на грим и поддръжка, на отпочиналост и настроение. Щото паралелно с това изглеждам 5 пъти по-добре отколкото на 20 и много често пък чувам да ме наричат и "момичето". Все ми е тая. Важното е като застана пред огледалото да се харесвам и когато съм на улицата също да ме харесват и хората.
4.Е, тука вече не е така. Редовно си губя чадърите. Обаче не съм доволна от факта, а страшно ме  е яд. Щото помня случай от миналата година. В София по работа. Слизам на Лъвов мост и докато да отида до мястото където се бях запътила и плисна толкова ужасен дъжд, че станах гьол вода. Ами остави това, ами и се наложи да си закупя чадър за двойна цена. Търгашите знаят кое как.
5.Да, работя, но и се забавлявам пред компютър. И какво?! На двайсет не можех да работя. Сегашните 20-годишни си мислят, че като могат да данлоудват филми и да пишат "писмо" !!! в word и имат компютърна грамотност. После като идат в някоя фирма и като се усетят, че нищо не знаят и си викат "Абе к'во стана? Аз нали...". Мерси. На компютър ТРЯБВА да умееш да работиш.А това става като прекарваш повечето от времето работейки с него.
6.Музикални награди. Е, що? Гледам ги. Ма понеже да си стар има и друго предимство - познаваш музиката и на други поколения и гледам и слушам и бая повечко работи освен музикалните награди. (То зависи кои муз. награди, че ако е на ТВ Планета...о, благодарим. Това и на 20 не го слушах.)
7.Т'ва също не важи. На 34 имам по-добър вкус отколкото на 20. И знам много добре, че дънките са нещо вълшебно. А именно- никога няма да спрат да се носят. И си ги купувам и ме правят щастлива.
8.Какво лошо има да отидеш на вечеря, после на кино, а после да се прибереш??? Може пък след прибирането с гаджето или със съпруга да се отдадете на плътски разгул. Какво? На дискотека по ли е интересно? Ха! Ха!
9."любимо завдение", "най-добра" приятелка - мразя такива понятия. Има просто "заведения" и приятелки". И защо трябва да нощувам в заведението? Аааа, аз и на 20 смятах, че доброто наспиване е важно за човека. Благодарение на това имам на 34 по-младежки вид от някои на 20. Освен това не е добре само в "любимото заведение". Човек трябва да експериментира. Щото е пълно с кръчми.
10.Рядко се храня в Макдоналдс. Що? Това да не би пък да е престижно? Аз пък откакто заглеждам колко много американците плюят по нездравословното Макдоналдс и взех даже да чуствам угризения в редките случаи когато си купувам. И нещо лошо виждате в това, че не искам да имам паласки ли?
11.Е, не. Кой ви е казал, че с остаряването хората стават чак пък толкова закрепостени? Не сте ли чували, че е обратното? Ха! Ха!
12.Тук съм съгласна, да. Ама аз и ан 20 не купувах презервативи, щото съм от женски пол. Сериозно вече. Това е истина. Сега купувам мнооого повече работи.
13.Някой на 20 иска да ми каже, че жули бирата на "голо"? Или, че след като си пийне здраво не му се дояжда? Еми..и за това мерси.Нека да си остарявам. Лошо няма във мезето.
14. Не съм забелязала, понеже аз вицовете ги чета в интернет. Ако двайсетгодишните не знаят, че има форуми за вицове...много жалко за 20-те им години.
15.Не, не звъня в полицията. Щото да остаряваш не означава да забравяш и ти какъв си бил.Мислех, че тук си говорите за остаряващите в момента, а не за вече остарелите например 70-годишни
16.Разбира се, че се замислям какво ще правя след 2 месеца. Животът е толкова хубав, че искам да си правя и планове. Даже за 2 години напред. И само се надявам, да съм "в наличност", за да мога да ги осъществявам, а не се замислям колко "лошо и признак за остаряване" е това. Да си призная единственосто, което понякога ме яде е тва дето Джон Ленън май бил казал, че животът е всичко онова, което ни се случва докато ние си правим планове за него
17.Увяхват ми растенията понякога разбира се. Що за критерий е това? Един вид седиш ли си повечко дома, за да наглеждаш саксийките, а? Бе то и в къщи постоянно може да си седиш и пак да ти мрат, щото не знаеш как да ги поливаш примерно. Какато и може да се прибираш само колкото да поспиш, но да ти вървят китките...защото...ами щото си им улучил правилната светлина. Laughing
18.Това направо ще го прескоча, защото ми се вижда малко... newsm78
19.Не, не се занижават вноските. Тука да не е Америка. Всички с коли и всички със скъпи коли. Няма такова нещо.
20.Препрочитам този списък, за да видя дали не съм пропуснала нещо Laughing

21. Вече от мене: Хора, няма нищо лошо в това да остаряваш. Всяка възраст си има своето очарование. Важното е да остаряваш достойно. Като си помисля за обратното и се сещам за...Лили Иванова. Е, мерси. (Сори на онези, които я харесват, ама...)  А и имало два вида хора - едните остарявали като цървули, другите като...катедрали. Бе гледайте да сте от вторите пък другото....

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако да си млад означава всичко това, което е обратно на гореизброените критерии, предпочитам да съм стара, благодаря!
Сийке, пък мен тоз списък ме убеди в едно - НИКОГА не съм била млада.  Shocked Ужасно откритие.  Joy

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
21.Ако "най-новите" хитове ги слушаш не по MTV, а по VH1 Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 388
По-скоро съм млада още.
Нямам автомобил.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
7 от двайсет важат за мен, има надежда!

# 18
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
 Joy След това как си се представям на 50, 60, 70, сега трябва и да отмятам. Laughing Започвам да се замислям. newsm78 Laughing.... Мислите ми не текат в правилната посока. Grinning
 Hug

# 19
  • Мнения: 2 110
Най -важният признак: " Растат ти косми в носа !"

# 20
  • Мнения: 3 268
Използваш все по-малко пози в секса,защото те боли гърба.

# 21
  • Мнения: 2 388
Баща и син те привличат едновременно сексуално.

# 22
  • Мнения: 1 479
Не отговарям на нито един от тези признаци.Ставам в 6 и 30 ч.,за да си изпия спокойно кафето,докато се гримирам.После се заемам с децата.А за №15-по-младите ми комшии/семейство без деца/непрекьснато ме заплашват по телефона /с полиция/за силната музика и купони в кьщи.И,че децата ми им "тропали на главата". Joy hahahaНяма значение вьзрастта,когато си морално и духовно остарял. Wink

# 23
  • Мнения: 54
22. Петдесет годишните са млади хора. Naughty
23. Днешната мода е възмутителна.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
24. Дразниш се на валентинките и ти е противен този празник.
25. Дразнят те абитуриентите с техните викове.
26. Възмущаваш се от прическите, грима и облеклото на юношите.
27. Пускаш теми в бг-мама да провериш колко от мамите са като теб.

# 25
  • Мнения: 227
28.Чудиш се,ще доживееш ли до следващото"умопомрачително" увеличение на пенсията.
29. Все по-често мислиш за това-как ще умреш? Молиш се това да стане бързо и безболезнено.

# 26
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
30. Започваш изречение с "По наше време...." и завършваш с "Ние не бяхме такива".

# 27
  • Мнения: 3 268
В този форум е пълно с такива изрази,и то от млади жени.Какво ли означава това?Плашещо е май....

# 28
  • Мнения: 419
Най -важният признак: " Растат ти косми в носа !"
... и в ушите!  Joy hahaha

# 29
  • Мнения: 4 841
Най -важният признак: " Растат ти косми в носа !"
... и в ушите!  Joy hahaha

За сметка на което спират да ти растат на други места...

# 30
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Почвам да се дразня на щерката за музиката, която слуша. Като ми каже: "Това е Риана", аз питам "Коя е пък тая?!" Одъртявам, спор няма.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз пък доколкото знам, най-сигурният признак, че остаряваш, е ако почнеш да харесваш ретро-музиката  Mr. Green

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз пък доколкото знам, най-сигурният признак, че остаряваш, е ако почнеш да харесваш ретро-музиката  Mr. Green

Е, значи вече съм сто процента остаряла. Слушам само Радио 1.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 877
2 и 13 са моите точки, по другите съм си още инфантилна.
13, доколкото не съм точно по бирата, вкъщи вино се въди.

# 34
  • Мнения: 4 841
Аз пък доколкото знам, най-сигурният признак, че остаряваш, е ако почнеш да харесваш ретро-музиката  Mr. Green


Я кажете, Hard`n`Heavy-то вече към ретрото ли спада, или още е "яка музика", та да знам по този критерии къде се класирам  newsm78

# 35
  • Мнения: 12 670
Питаш се дали секървата не е права.

# 36
  • Мнения: 2 962
31. Започва много да те вълнува какво има в сиренето, хляба, салама и др., като че ли ще живееш 100 год. здравословно. На младини  те интересува най-вече да има просто нещо за ядене.....

# 37
  • Мнения: 3 933
Аз пък доколкото знам, най-сигурният признак, че остаряваш, е ако почнеш да харесваш ретро-музиката  Mr. Green

Sorry, ама хич не си права. Аз ретро музиката си я слушам от дете. Въпрос на това какво са слушали родителите ти. Моите не са слушали Лепа Брена. А например Елвис (за тяхното си време - нормално). Ама въпросът е, че аз явно съм свикнала, изгградила съм някаква музикална настойка и ...аз в днешно време също слушам Елвис. Успоредно с това обожавам черна музика. Слушам с удоволствие 50 centили Джей Зи, така че не съм изостанала мисля.

Verona, стига бе. Нормално е да не знаеш коя е Райна. По-притеснителното щеше да е ако не знаеш коя е Мадона. А детенцето ти например като ще е за модерни изпълнители по-добре да и покажеш Кат Делуна. Малка фръцла, ама хубаво пее

# 38
  • Мнения: 12 670
Не Райна, а Риана. Има разлика. LaughingЛеле колко съм млада.

# 39
  • Мнения: X
Не Райна, а Риана. Има разлика. LaughingЛеле колко съм млада.
Joy

# 40
  • Vienna
  • Мнения: 519
все пове4е ти прави впе4атление 3а колко много неща родителите ти са били прави.
правиш все пове4е неща, които си мра3ил като тиинеиджьр, то4но както са ги правили родителите ти (най ве4е как се караш на децата си...)....

# 41
ехей, знаех си аз, че все още съм на 25 ..., само 4 от 20

# 42
  • Мнения: 3 933
Не Райна, а Риана. Има разлика. LaughingЛеле колко съм млада.

Уууу, така става. Аз вече дотолкова съм свикнала народът масово да захласва по тая музика, че съм го решила автоматично. А за Риана (някъде я пишат Рейхана)...ами пък трЕва да знаеш коя е...Няма какво

# 43
  • Мнения: 1 479
Аз пък доколкото знам, най-сигурният признак, че остаряваш, е ако почнеш да харесваш ретро-музиката  Mr. Green
Peace А аз,като слушам най-новата музика сьм инфантилна. Joy

# 44
  • Мнения: 301
Не Райна, а Риана. Има разлика. LaughingЛеле колко съм млада.

 hahaha

Сигурно ще се почувствам остаряла, когато спрат да ме поглеждат учудено, като си кажа годините. Ще ми липсва (въпреки, че все още се дразня от това) да минавам за с 10-тина години по-млада.
Обаче вече се хващам, че използвам цели изрази от майка ми, за да се скарам на детето.  Embarassed
Въпреки това от 5-6 години все на 25-26 г. си се чувствам и не смятам да се оставя така лесно да остарея по душа.  Laughing

# 45
  • Мнения: 1 212
Не съм остаряла .... дори не ми се чете след 5 -та точка .
Няма смисъл - знам си  Simple Smile
Бръчките и визията не броим , нали ?  Mr. Green

# 46
По - скоро помьдряла ,но не и остаряла Laughing

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Най -важният признак: " Растат ти косми в носа !"
.....а при мъжете и в ушите  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 606
21. Спреш чекиите.

# 49
  • Мнения: 6
Vasilica Umnica,Vajnoto e ,4e o6te ne sme zapo4nali da si obli4ame roklite s gyrba na mestoto na prednicata......Peace

# 50
  • Мнения: 187
Най-краткото определение, което съм чувал, беше: "Когато престанеш да даваш лош пример, а започнеш да даваш добри съвети" Simple Smile

  Peace Абсолютно съгласна, но това е по-скоро е признак на мъдрост, а остаряването е въпрос на дух, самочувствие и светоусещане. Необяснимо е за мен, но усещам, че хора на по тридесет и нещо години се мислят едва ли не за стари ?! Rolling Eyes Що за глупост, бе хора ! Та това са най-хубавите години, тогава човек не  само е млад, жизнен,  жените са най-красиви в зрелостта си , намерири себе си , утвърдили се като характери ! Та това са чудесни години и следващото десетилетие разбира се, защото аз съм вече в него!  Peace

А относно изброените признаци, дори не ги дочетох до край - сториха ми се глупави!

Общи условия

Активация на акаунт