Една изстрадала душичка търси дом

  • 2 522
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 685
Много ми е трудно да пиша. Днес видях Амиго. Състоянието му се е влошило: не желае да яде, само вода пие. Трудно ходи до тоалетна. Включват му системи.
Според доктора спира да се бори. Поседяхме при него, той реагира като ни видя, развълнува се, но не може да става изобщо. Гледаше тъжно с големите си красиви кафяви очички...
Това е реалността до момента. Cry

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 16:16 от Cantariny

# 16
  • Мнения: 1 652
Моля се да му помогнат ангелите. Много ми е мъчно.

# 17
  • Мнения: 624
Cantariny, до кога могат да го държат в клиниката? 
Не ми идва на ум какво може да се направи.  Sad
Снимките не ми се зареждат, но си спомням, че беше порода коли, а тези кучета се отнасят много добре към децата. Гледала съм предавания, в които водеха кучета до болни дечица.
Дали няма някаква такава програма и в България? Знам, че звучи много наивно, но някой може да се е сетил да направи нещо подобно.

# 18
  • Мнения: 685
Снощи нямах сили повече да пиша. Много ми е мъчно за тази прекрасна душа.
Passiflora той ще бъде в клиниката докато плащаме. Лошото е, че след лекото подобрение миналата седмица отново е спрял да яде.
Лекарят обаче вчера не беше оптимист  Cry
Амиго е кръстоска с коли. Ето тук има снимка, другите не знайно защо не се отварят.
Лекарят, който го наблюдава казва, че доста е изстрадал, защото е бил бит. Липсват му два кътни зъба се оказало. Явно насилието настигнало го на улицата не е било единственото страдание, което е преживял.

А между другото съседи са издали, чудовището, което е стреляло. Само ще спомена, че е син на полицай, така че едва ли ще има каквото и да е разследване.  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 143
Миличка, разследване надали ще има без значение кой е стрелял. Лошото е, че в нашата държава този вид престъпление към животните е ненаказуемо. Ние хората не заслужаваме човешко отношение и се чудя как все още тези животинки са ни приятели.
Много силно се надявам и се моля Амиго да се оправи и това да е просто една криза.
 Praynig

В кой квартал е станало това? И имаш ли информация къде работи този полицай?

# 20
  • Мнения: 685
Нямам името му, не искам и да го знам. Какъвто и да е, където и да работи не променя факта, че животното душа бере, заради неговите садистични прояви.

Не ме интересува друго освен кученцето да се оправи на този етап.

# 21
  • Мнения: 1 652
Cantariny , как е Амиго?

# 22
  • Мнения: 685
Днес на небето изгря една звездичка.
Една нежна душичка намери своя път към дома.
Там където няма болка, тъга и вина.
Домът към вечността...
На Земята загубихме едно голямо и обично сърце...
Тъй наречено Амиго...

Приятелю мил почивай в мир, никой вече не може да те нарани...

# 23
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Горката малка душица!

Как може Господ да търпи такива хора да цапат земята - не знам.
Дано му се върне...

# 24
  • Мнения: 143
 smile3518  Много ми е мъчно, плача и не виждам буквите по клавиатурата.
Не е честно, просто не е.

Нека почива в мир

# 25
  • Мнения: 1 652
Чувствах го- Със страх попитах. Много ми е мъчно.
Когато почина моето кученце една съфорумка ми каза- "Нали и там има дечица, които искат да си имат  кученца. Престави си , че сега едно детенце там му се радва".
Знам,че не е кой знае каква  утеха, но дано там Амиго да намери любовта, която заслужава .

Една изстадала душичка търси дом- дано вече да го е намерила. Praynig

# 26
  • Мнения: 624
 Sad  Съжалявам!

# 27
  • Мнения: 685
Много ми е тежко да пиша, съкрушена съм... но искам да благодаря на всички, които имаха готовността да помогнат и бяха съпричастни към съдбата на Амиго.
Благодаря ви, че има и хора като вас, които ценят живота на най-искрените и себеотдадени същества на тази земя.

# 28
  • Мнения: 1 652
Много ми е тежко да пиша, съкрушена съм... но искам да благодаря на всички, които имаха готовността да помогнат и бяха съпричастни към съдбата на Амиго.
Благодаря ви, че има и хора като вас, които ценят живота на най-искрените и себеотдадени същества на тази земя.

Много добре те разбирам. Хората, които  са се докоснали до душата на куче и го възприемат като нещо изключително. защото то наистина е- са смятани за смахнати от "нормалните" хора. Но само такъв ненормален, който е бил обичан от куче може да те разбере , защото няма друга по - безусловна е предана обич от обичта на едно четириного, което си погалил и нахранил.
Днес ходиме със сина ми да избираме мартенички. Моето кученце се казва Марти... С такава радост му връзвах всяка година мартеничка и така му отиваше...
Прощавайте, имах нужда да споделя.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Cantariny,
ужасно съжалявам Cry Не знам какво да кажа, много е тежко...

Общи условия

Активация на акаунт