Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 680
Преди години ползвах редовно,но ги спрях,защото ми е трудно да ги вкарвам и изкарвам(въпреки,че взимах винаги мини). bowuu

# 47
  • Мнения: 46 526
... И на мен ми беше малко обидно ...

Не разбра кое те е обидило?  newsm78

Всеки ползва това, което му е удобно, не мисля, че жените, ползващи тампони имат по-добра здравна култура от другите, ако това имаш предвид.

# 48
  • Мнения: 3 695
ползвам само през деня, нощем изключително рядко

# 49
  • Мнения: 214
Ползвам само и единствено превръзки. Имам обилен цикъл, със съсиреци, както някой спомена. Ако мина на тампони, през половин час трябва да ги сменям. Дори почивката си планирам, според периода, за да не се мъча излишно, добре че е точен като швейцарски часовник.


Някои ме питаха, мъже ли са тези които са коментирали с мен - не само, и жени също, които не живеят в БГ. И на мен ми беше малко обидно ... Но откакто сам в БГ ...

Въпроса за "развитите държави" и България май е вечен. ТАМ колко са напреднали, ТУК колко сме изостанали. Сигурно имаш основателни причини да се върнеш. Не приемай такива коментари толкова лично. Както каза - всеки прави избора за себе си. Peace

# 50
  • Мнения: 57
На моя близка оперираха бертолиновата жлеза. Майка й, която е лекар, каза че това се дължи на непрекъснатата  употреба на тампони.  Така при цикъл една част от кръвта не можела да изтече и се резорбирала обратно  в матката.  В мед. списания  имало доста инфо за вредата на тампоните. Аз лично употребявам много рядко тампони.

# 51
  • Мнения: 529
Ползвам само тампони.

# 52
  • Мнения: 857
Аз ползвам само превръзки. Слагала съм тампони 3-4 пъти в живота си.
Моите приятелки основно ползват тампони обаче - около 80% от тях.

# 53
  • Мнения: 12
"Всеки ползва това, което му е удобно, не мисля, че жените, ползващи тампони имат по-добра здравна култура от другите, ако това имаш предвид."


Не смятам, че имам по-ниска здравна култура, само зщото ползвам превръзки, а не тампони, просто не са ми удобни. Право на избор е всеки да предпочете и избере най-удобното за него.

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...непрекъснатата  употреба на тампони.  Така при цикъл една част от кръвта не можела да изтече и се резорбирала обратно  в матката. ...

 Shocked Е, това за първи път го чувам.

# 55
  • Мнения: 2 171
Ползвам тампони + превръзки. Имам ужасно обилен цикъл и едното без другото не се справя и за час Rolling Eyes.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 099
Ползвам почти само тампони. Когато в БГ нямаше Плейтекс с пластмасов апликатор, ги влачех от САЩ!  Crazy По време на цикъл не махам прашките изобщо, само нощем се "подвързвам" и то през първата, втората нощ. През лятото, когато е много топло, дори и нощем ползвам тампони.

# 57
 До скоро ползвах и аз тампони, но това повече никога няма да го допусна. Бедна ви е фантазията какви инфекции може да си вкарате с тях. Бъдете предпазливи, това е моят съвет. Благодаря на Бога, че вече всичко е ОК при мен. Активен спортист съм и се налагаше често да ги ползвам, но ... ТЕ НЕ СА СТЕРИЛНИ КАКТО ПИШЕ НА ОПАКОВКАТА, извода си направете сами  Grinning

# 58
  • Мнения: 1 877
И аз НЕ ползвам тампони.За мои приятелки се сещам само за две

# 59
  • Мнения: 14 654
До скоро ползвах и аз тампони, но това повече никога няма да го допусна. Бедна ви е фантазията какви инфекции може да си вкарате с тях.
Какви? Защо ли като са толкова опасни, за 12 години нито веднъж не съм хванала инфекция от тампон. С нещо друго се вкарват инфециите, мръсен предмет например.

Общи условия

Активация на акаунт