Налягат ли ви черни мисли?

  • 4 783
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 607
Разбира се че има такива моменти.Сигурно всяка майка го е изпитала.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 139
И мен ме навестяват черните мисли,но в паника рядко изпадам.Гледам да ги пропъждам с всяка усмивка на детето,с всеки негов топъл поглед търсещ мама,с всеки вик от радост за момента понеже е още далече от думичките Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 4 514
Споделям с мъжа ми и той ме измъква от въпросното гадно състояние.
Слава Богу, мъжете я имат тази способност!  Laughing Моят като каже: "Ооооо, я стига си мислила глупости!" или "Ооооо, я стига си го чела този форум!" и веднага ми минава.  Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 2 508
Бях така по време на бременността. Някои сутрини си бяха типични панически атаки. Откакто се роди обаче, съм много спокойна. Просто го виждам, че е здрав и наддава и не се притеснявам.

# 34
  • Мнения: 1 558
И на мен ми се случва, но не до такава степен както ти го описваш.Хвана ли се, че почвам да мисля глупости, веднага насочвам вниманието си към нещо друго.
Peace

# 35
  • Мнения: 494
Да, много често. Постоянно се нъча да ги изгоня. Ужасно е, но както и други мами казват и моя мъж ме вкарва в правия път от време на време.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 723
Доста често ме налягат притеснения и не се смейте,но още я проверявам дали диша.
Понякога съм на ръба на паниката,но засега я преборвам с помощта на таткото
или си пускям някоя комедийка и се разсейвам Peace

# 37
  • Мнения: 405
Да, както при всеки нормален човек...но гледам да не им се отдавам Wink

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не съм такъв човек, изключително рядко ми се случва да се притесня за детето си. Веднъж ми се случи да изпадна и в паника, но като цяло не ми е присъщо. Но пък и не смятам, че има основателан причина да изпитвам непрекъснато притеснение и паника.
За жалост не мога да помогна със съвети за справяне. Аз убивам тези неща още преди да са се зародили с трезва мисъл така да се каже. Много съм хладнокръвна в критични ситуации. Но това си има и отрицателни страни понякога и мога да остана сляпа за реална опасност.

# 39
  • Мнения: 528
От втората бременност до ден днешен съм просто ужасна  Tired С баткото бях много самоуверена и много рядко изпадах в такива панически състояния, но сега... ooooh! Хубавото поне е, че се случва само, ако стане някоя беля, не ежеминутно  ooooh!

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Амал, честита принцеска!   bouquet Боже, колко бързо минава времето  Grinning Да ти е жива и здрава и много много усмихната!  Heart Eyes За черните мисли, радвам се че не съм единствената, все си представям разни ужасии, но гледам да се съсредоточа в нещо позитивно и весело. Наслаждавай се на бебочето!!!  Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Минават ми  и още как .Все още не съм се научила да "гоня " черните мисли от главата си.Но ти все пак си маминка за втори път и трябва да си свикнала и да си се научила  Hug

# 42
  • Мнения: 2 447
Аз никога не си мисля за лоши неща, които могат да се случат с детенце. Имам си една приказка "да не дърпам дявола за опашката". Дори близки и роднини се чудят как съм толкова спокойна и не се притеснявам - е, притеснявам се, но в умерени граници. Изпадайки в паника не помагаш на детето. Между майката и детето връзката е много силна и мъничето усеща нервното напрежение. Когато те налегнат такива мисли се опитай да мислиш за някоя весела случка с децата, за последния път когато с баща им се смяхте от сърце, помечтай за деня когато децата ще са пораснали големи и уверени в себе си хора (благодарение на това, че ти си им вдъхвала смелост да откриват света и преследват мечтите си, а не си ги дърпала назад преследвана от своите страхове)
Peace Вече започнах да си мисля че съм нещо сбъркана,щом не ми минават такива мисли.Поне  не съм единствена. Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 1 946
понякога ме нападат черни мисли, но гледам да ги изгоня на мига

# 44
  • Мнения: 199
и аз съм от черногледите. още нямам ефективен лек.... Cry

Общи условия

Активация на акаунт