Отговори
# 360
  • Мнения: 804
Много вкусно става с месце и зелен лук и ориз/спаначена яхния/, става и за баница а др.си замрази но го бланширай леко.

# 361
  • Мнения: 132
търся рецепта на "крем бадем"

# 362
  • Мнения: 22 867
търся рецепта на "крем бадем"

Ето едно предложение, ако ти харесва!  bouquet

# 363
  • Мнения: 132
мерси,
 ще пробвам със сигурност

# 364
  • София
  • Мнения: 1 341
Момичета, моля ви, дайте някаква идея за ястие със спанак.
От село ми изпратиха огромно количество от тази прекрасна зеленийка. Вече готвих супа, с ориз на фурна и спаначник. Обаче за друго не се сещам.  newsm78
Помогнете!



Палачинки със спанак и сирене,поръсени с кашкавал и леко запечени ( да се разтопи кашкавала).

# 365
  • Мнения: 355
maya 78 и dion, малко късно се включвам Embarassed, но сърдечни благодарности за рецептата и съвета   bouquet

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Здравейте!

Вчера ми донесоха прясно домашно краве сирене.
Казаха да го наложа със морска сол.

А после? Колко да го държа в солта? И няма ли да стане много солено? Кога да го сложа във вода? А само във вода ли или трябва да е със сол? Кога е готово за ядене?  Simple Smile

Благодаря!   bouquet

# 367
  • Мнения: 1 893
24 часа му стигат. След това сваряваш саламура и го слагаш в нея( като изстине). Затискаш го, да не изплува и след 40 дни е готово за ядене. Няма как да не е солено, иначе ще се кашне. Преди консумация може да го сложиш за няколко часа в студена вода да се обезсоли.

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Благодаря, beca!   bouquet

А как да сваря саламурата? Колко сол на колко вода?  Blush

# 369
  • Мнения: 123
....Ох,окапах се докато обяснявах  hahaha
И аз... Laughing Със сигурност ще пробвам още тази вечер.
Огромно благодаря на всички за идейките. Чудесни сте!   bouquet

# 370
  • Мнения: 804
Момичета,утре макар и наш празник ще готвя аз.Моля дайте идеи за празнично меню-ястие и десертче.Предварително благодаря!!!

# 371
  • София
  • Мнения: 565
 Току що се опитах да направя бързата торта Медовик на Селма, но претърпях пълен провал с блата. Утре мъжът ми има рожден ден и няма да минем без торта. Не ми се рови в тортената тема, нямам време. Моля, дайте рецепта за успешен и вкусен блат. За крем съм взела 2 заквасени сметани, мислех да ги забъркам само с ванилийка, но ако имате по- добри идеи, ще ви бъда вечно благодарна!  Grinning

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 17:56 от Надето :)

# 372
  • София
  • Мнения: 565
Момичета,утре макар и наш празник ще готвя аз.Моля дайте идеи за празнично меню-ястие и десертче.Предварително благодаря!!!
За утре накиснах пилешки филенца с горчица, соев сос и подправка за пиле. Утре ще ги направя на ролета, пълнени с гъбки, бекон и топено сиренце. Гарнитурата сигурно ще бъде картофена салата, или пържени картофки, а планът за десерта очевидно се променя, но ще бъде торта.

# 373
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Надето Simple Smile  , вече имаш 2 заквасени сметанки, защо не пробваш шоколадово - бисквитената торта на Лео?У дома ме карат всеки уикенд да я правя Crazy - много е лесна, няма какво да се обърка и е много вкусна Heart Eyes.Ето линк:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151911.msg2905532#msg2905532

Успех Hug!

# 374
  • Варна
  • Мнения: 2 378
И аз съм планирала тортата с рула на Лео. Изпитана е и е бърза.  За един предишен 8-ми март се скапах от сложни неща за готвене.  Wink Но се чудя за основното...

Общи условия

Активация на акаунт