Бъдещи мами-ЮЛИ-тема №19

  • 15 851
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 179
Привет и от мен аз точно се завърнах от гимнастиката и се чувствам страхотно Peace
Юлско бебе - съжалявам, че така ти е минал вчера деня, никакви майки и свекърви само приятелки,  даже и мъжо не ти трябва WinkАз ползвах на Авент шишета чаши, биберони и съм много доволна.Сега има и електрически помпи и стерилизатори.Аз определено ще си купя електрическа помпа, защото съм сигурна, че ще имам кърма, а с първата бременност това ми беше кошмара ooooh! .Също според мен поне 2шишенца ти трябват в началото.
галето123- професор Димитров е страхотен човек голям майтапчия.Аз като раждах 2004 бях си платила за ВИП стая и нямаше мизерия нито хлебарки, в стаята си имах баня и тоалетна ТВ въобще много доволна останах. Д-р Димитров е колекционер на картини ние му подарихме една за близо 1000лв. на акушерката и анестезиолога дадохме пари.Много съм доволна Peace
Кукумиавка - не се притеснявай знаеш , че резултата дава грешки.Опитай да си изтеглиш часа за тези дни на ФМ.Ще се моля да е поредния грешен резултат Praynig
Наистина много неприятно със снимките.Има ли начин да станат лични, че както бяха всеки може да влезе да ги разгледа и изстрие?Не му трябва парола за разглеждане

# 256
  • Мнения: 603
Стискам палци за кукумявка  Peace , всичко ще бъде наред! Аз се върнах преди малко от ЖК, и сега съм в чуденка по въпроса за кръвните групи на мен и мъжът ми, всички ли от вас си ги знаят? аз моята още не, от какво значение е? Разбрах че е проблем само ако си с отрицателен разус фактор  newsm78

# 257
  • Мнения: 256
Берушка,честит рожден ден с пожелание за много щастие и една здрава и красива принцеска юли месец!

Кукумявка, стискам палци всичко да е наред и на бебо да му няма нищо.

Юлско бебе, това е ужасно!ПО такъв начин да ти развалят целия ден!Другият път с някоя приятелка и ще видиш как всичко ще  е супер.

Много неприятно това с албумчето, но нищо, няма да се сърдим на никого!Пак ще си качим снимките.

Сиси, надничам при юнките и още как!Още от третия месец ми казват че ще е по-рано от определения термин, но и аз си знам защото съм с доста къс цикъл!

Що се отнася до шишетата аз съм много доволна от тези на Нук.Но за сега не мисля да купувам.Първо да видя как ще се храним!Много искам да се кърмим и с този господин и каквото зависи от мен ще го направя.
Много важна покупка е и дъската за повиване и шезлонгът!Но това си е лично мое мнение.

# 258
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Грация777, снимките могат да бъдат изтрити само от нас, т.е. от потребител, който знае потребителското име и паролата. Невъзможно е да бъдат изтривани снимки от други хора. Така че явно накой по невнимание, надавам се, е изтрил всички снимки от албума.

Кукумявка, за да се успокоиш отивай на амниото, така ще си спокойна и ти и близките ти. Не забравяй, че БХС-то не е диагностично изследване, а ти дава вероятност само, не рядко резултатите са грешни.
Аз лично този път реших да не правя БХС, бях в събота на ФМ, след две седмици пак ще отида и за това ще си спестя ходенето. Трудно ми е да ходя с малката да давам кръв, не е близичко, после да си взимам резултатите, дълга и широка. Tired

Берушка, зло да те забрави ЧРД и от мен, подаръка си чакай юли  Heart Eyes

Стеф, на меден месец ли сте?  newsm78 Аз лично чакам снимки.

# 259
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Стискам палци за кукумявка  Peace , всичко ще бъде наред! Аз се върнах преди малко от ЖК, и сега съм в чуденка по въпроса за кръвните групи на мен и мъжът ми, всички ли от вас си ги знаят? аз моята още не, от какво значение е? Разбрах че е проблем само ако си с отрицателен разус фактор  newsm78

От голямо значение е кръвната ти група и по-точно резус фактора. За това трябва да ти пуснат изследване за кръвна група от ЖК, ако не си я знаеш твоята и на мъжа ти, влиза в пакета изследвания. При първата бременност, аз си знаех моята, но мъжа ми не, та той ходи да я изследва. По-сложното идва, когато ти си с отрицателно Рх, а той с положително.

# 260
  • Мнения: 256
Сърничка, на първите изследвания не те ли пратиха за кръвна група!Това по-принцип винаги го правят!Да може да бъде проблем ако майката е с отрицателен резус фактор!Тук обаче има момичета с такъв и могат да ти обеснят много по-добре.

# 261
  • Мнения: 179
Марулка  знам това , но могат да бъдат разгледани от всеки последно бяха гледани към 17000пъти за това говоря.

# 262
  • Мнения: 11 826
Я, бързо си признавайте кой изтри снимките! Simple Smile Но нали си имаше парола, как така всеки може да влезе..  newsm78

Emily_, затрудненото дишане на моменти е напълно нормално, все повече ще започнем да се задъхваме. На мен вече понякога като говоря бързо и не ми стига въздуха.
Manolo Blahnik, и аз така бях в "Св. Лазар" и възстановяването също беше светкавично, не знам дали по-различни обезболяващи практикуват, но аз още на другия ден се раздвижих и започнах да опитвам да кърмя, и да - съветите за кърмене и въобще за бебчето бяха много полезни.. Там се чувстваш някак специално обгрижвана.
EliG, да права си, че в медицинските среди често ги плюят, но аз лично след това като съм ходила при други лекари винаги са ме питали за секциото кой го е правил, че било перфектно. Но именно поради тези слухове реших този път да се доверя на "Токуда", ще видим.
Дано не е лепнала нещо малката! Praynig
gracia777, за чистота в "Токуда" съм абсолютно съгласна! Просто не ми е достатъчна, за да ме спечели без резерви. Но както все пак двете болници а с различен капацитет и калибър и затова трудно могат да се сравняват. А я кажи повече за електричечката помпа. Аз имах на Авент, но се развали, след това с една простичка на Чико, но сега искам нова, точно си мислех, че за 3 г. има дота нови и полезни неща и трябва да огледам.
Грация*, и аз като теб често си кукувам през нощта, тази нощ поне гледах Оскарите. Simple Smile А Baby Shower е страхотно събитие и аз имам приятелки, които са ми разказвали и съм им завиждала. Даже съм си мислела и аз да направя нещо подобно.. може би ще опитам, защото добре познавам всичките си приятелки и финансовите им възможностите, и без това с повечето по големи поводи винаги се питаме какво да подарим, а най-често и пари си даваме.
Стеф, чакам те и аз да се отчетеш и да ти честитя официално! Wink
beru6ka, дано успееш да я напишеш и да отидеш на защита през май, да не го мислиш вече. А и с коремчето имаш пълна гаранция, че ще минеш бързо. Wink Второто си висше учихме и завършихме заедно с моята кума и приятелка и тя защити с коремчето в 8 м. Комисията, а и всички много й се радваха, мина първа и получи 6, заслужена, разбира се. Simple Smile
djidjito, Hug Екстра си! А за сънищата аз имах предвид точно този за бебето, а другите то е ясно, че даже въобще не се опитвам да ги разгадая. Simple Smile
maimun77, честита розова новинка!
Mambina, и аз това се чудех за списък да не натежи отбелязването на другите деца, без имената може и да стане, само с кака и батко. Но не държа в никакъв случай, просто ми хрумна, че може да е интересно и полезно. А щом и Грация* е виждала по другите отчетни..
julsko bebe, не се ядосвай, може да е за хубаво и ще харесаш още по-прекрасна количка!
bon_toni, ще чакаме и от теб новини от Марков днес!  Hug
goldi81, нека свиква госпожицата. Wink Чакам да пишеш за люлката, че и аз съм й хвърлила око, мисля с нея да разнасям бебчето из стаите, че апартамента ни е на етажи.
galeto123, Фелисити, чакаме ви да пишете довечера!

За шишетата и бибероните - аз бях купила всичко на Чико, също и стерилизатор за микровълнова пак на Чико. Но се кърмехме и ги използвах само за вода, но си останах само с първите седмици миене и стерилизиране, а Юлиана и глътка вода не искаше, чайчета за колики също, но тя и нямаше особено, биберон-залъгалка също не. И просто спрях да мия, преварям вода и т.н. беше изключително на кърма почти до 7 м., захранихме се много бавно и до 1 г. 80% от храната й беше кърма, вода започнах да й предлагам като заместихме едно хранене, тя беше вече около 10 м. и направо й купих чаша с накрайник, а след като спрях да я кърмя на 1, 5 г. се научи бързо от чаша, така и не разбра какво е биберон. Така че не бързайте с купуването на много шишета, като за начало 1-2 са достатъчни! И най-важното внимавайте шишетата да са без бисфенол!! Такива са със сигурност са стъклените, а от пластмасовите - шишетата на B-Free, знам от моя приятелка, на която детенцето беше само на адаптирано мляко, вероятно има и други.
Сега видях, че и anitsa е писала същото!  Peace

Бейбифон - имахме на Филипс и до скоро го използвахме, тотална експлоатация и много разнасяне, защото често пътуваме. Доволна съм, не ми е хващал други бебета, чувала съм, че хващат и радиостанциите на такситата. Simple Smile Сега не знам какъв ще купим, но имаме нужда от нов, може би с видеонаблюдение.

kukumiavka, искрено се надявам, че всичко ще е наред!! Лекарката, от която си взе резултатите в МД ли ти каза така? Ако искаш отиди при Врагалева, дори да не е най-добрата. Или пробвай при Марков в края на някой работен ден, предполагам няма да откаже да те прегледа след като изчакаш и последната пациентка.
sarnichkata, не са ли ти пускали досега кръвни изследвания, би трябвало да включат и кръвната група, дори и вече да я знаеш, а съпругът ти да си напарви отделно. Добре е да се знаят.
dzimbi, и аз надничам, но не пиша. Wink

Хубава седмица на всички!  Hug

# 263
  • София
  • Мнения: 451
Здравейте и от мен,

Бая сте изписали за последните два дни - сега ще се върна да чета Simple Smile

Кукумявчице, БХС дава много висок % грешни резултати и искрено се надявам твоя случай да е такъв. Както са те посъветвали момичетата и аз бих се обадила да обясня за какво става въпрос и да си изтегля часа. Стискам палци всичко да е наред newsm17
Марулка, Грация, Маноло, Берушка - честити розови гащи, а на Мамбина и Сиси честити ви момченца  newsm51

Гале, дойде и нашия дългоочакван ден   bouquet и аз съм много щастлива, защото съм спокойна и си повтарям, че всичко ще е наред, ще видя малчо колко много е пораснал...Успех Гале и ако не се видим, после ще се отчетем.

# 264
  • Мнения: 65
Здавейте мили бъдещи юлски мами!
Аз пиша за пръв път при вас, казвам се Роси, от София съм, на 32 години съм и това ми е първа бременност, терминът ми е на 24 юли. Надявам се да ме приемете във вашите редици.
Веднага започвам с въпросите - миналата седмица ми изтече болничния и отидах на работа, но ми стана лошо и лекарката в службата ми даде първичен болничен за 7 дни, той изтича днес и утре трябва да съм на работа, но аз продължавам да си повръщам /е не всеки ден, но все пак/, имам си болки ниско долу в коремчето, кръста също ме понаболява, та въпроса ми е може ли от ЖК в Шейново да ми продължат болничния и може ли да ми откажат, да не стане да отида до Шейново без да имам час и те да ми откажат и да се чудя как да си оправдая отсъствието от работа, че шефката ми е един дзвер, хич няма да ме покрие.
Моля ви помагайте, че направо не знам какво да правя.

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 13:27 от *Роси*

# 265
  • Мнения: 219
Кукумявка чела съм от други момичета, че доц. Томова преглежда по спешност, без да имаш предварително записан час, ако Марков не може да те приеме по-рано ще ти дам номера на Томова да пробваш там

# 266
*Роси* добре дошла Hug                                                 kukumiavka,не се шашкай предварително може всичко да е наред-дай боже.Аз от една седмица се каня да отида до поликлиниката да дам кръв и така ме мързи ooooh!Напоследък съм се зарибила да гледам един сериал по FOX LIFE Отвъд вълната и си го чакам с голямо нетърпение,затова чао,че започва.

# 267
  • София
  • Мнения: 493
Благодаря на всички ви за куража  Hug дано да сте прави!

# 268
  • Мнения: 179
Роси- добре дошла, лека и безпроблемна бременност. Hug
Благодаря за възстановеното албум че аз се разписах там Wink

# 269
  • Мнения: 219
Като заговорихте за кръвните групи аз съм 0+, а мъжа ми е А1-. Обаче защо се гледа само кръвната група на майката, и има опасност ако нейното Рх е отрицателно. Ако нашето бебе се роди с Рх -, а азъ съм с + , или такъв вариант не е възможен. Защото от каквото изчетох, все пише коментари за кръвната група на майката, но нищо за тази на бащата

Общи условия

Активация на акаунт