Дистанционна форма на обучение

  • 153 540
  • 745
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1
Защитата мина успешно! Имам 6 и наистина е нямало от какво толкова много да се притеснявам! Simple Smile So so happy! Simple Smile
БРАВОООО  smile3501 smile3501 smile3501
Честито да ти е и още много, много успехи   bouquet

# 361
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
RusalkaD честито и от мен  Hug
Най накрая се записах във ВТУ в сряда...голямо чакане беше по опашки,пред кабинети и като за капак на всичко системата им се скапа и трябваше да останем още ден...не че беше лошо де  Mr. Green
дадоха ми кода за достъп,парола и снощи като се прибрах влязох да погледна  ooooh!
ужасих се,набързо разгледах защото имах невероятно главоболие,и незнам дали правилно разбрах но пишеше ,че имаме 10 дисциплини първи семестър,както и останалите три семестъра
ако е така,това означава ли,че ще имам и по 10 изпита през всички семестри???? #Crazy
друго което видях  е,че всеки изпит ще се провежда писмено и устно...ок нема проблем това,но ако на писмения имаш 6 примерно а на устния 3,оценката ти остава три... Thinking
това така ли е? моля,тези които са завършили или все още учат там но са по горни курсове да споделят,защото ще се побъркам...
записах магистратура,маркетинг...
просто толкова съм стресната,че не занм как ще се справям...с две деца,работа,мъж...и тези 10 изпита ако са така наистина ......просто незная  Cry Cry Cry

# 362
  • Мнения: 1
RusalkaD честито и от мен  Hug
Най накрая се записах във ВТУ в сряда...голямо чакане беше по опашки,пред кабинети и като за капак на всичко системата им се скапа и трябваше да останем още ден...не че беше лошо де  Mr. Green
дадоха ми кода за достъп,парола и снощи като се прибрах влязох да погледна  ooooh!
ужасих се,набързо разгледах защото имах невероятно главоболие,и незнам дали правилно разбрах но пишеше ,че имаме 10 дисциплини първи семестър,както и останалите три семестъра
ако е така,това означава ли,че ще имам и по 10 изпита през всички семестри???? #Crazy
друго което видях  е,че всеки изпит ще се провежда писмено и устно...ок нема проблем това,но ако на писмения имаш 6 примерно а на устния 3,оценката ти остава три... Thinking
това така ли е? моля,тези които са завършили или все още учат там но са по горни курсове да споделят,защото ще се побъркам...
записах магистратура,маркетинг...
просто толкова съм стресната,че не занм как ще се справям...с две деца,работа,мъж...и тези 10 изпита ако са така наистина ......просто незная  Cry Cry Cry

Спокойно   action032 danidji. Нямаш 10 изпита. Ще имаш по 6. Ти най-вероятно си гледала учебния план, нали? Там имаш задължителните, избираемите и факултативни дисциплини, НО - задължителните са 4 и ще имаш по една факултативна и една избираема (виж до тях има скобички и го пише), демек на семестър по 6 изпита. Кои са точно ще разбереш, когато ти ги пуснат в "достъпни дисциплини"(демек там ти излизат материалите, по изпитите които имаш). Такива изпити, където да има писмено и устно изпитване аз не съм имала, а и незнам друг да е имал. Изпитите са предимно писмени (тест или въпроси за развиване-по усмотрение на преподавателя), освен това обикновено по факултативната дисциплина се пише реферат или курсова задача( преподавателя изпраща е-майл-така разбираш дали и какво да пишеш  Wink), и имаш срок до които да ги изпратиш на неговият е-майл.
Пишеш, че си маркетинг, аз съм БА, но 1 и 2 семестър се изучават почти идентични дисциплини. Ако те интересува нещо по конкретно пиши ми ще помагам, с каквото мога  Hug

И се усмихни  newsm47 много е лесно и приятно всичко, когато посвикнеш със системата.
Ще се справиш с всички ангажименти и свободно време за теб дори ще имаш newsm10

# 363
  • Мнения: 284
А има ли някой записал тук http://www.agricollege.com/ без значение бакалавър или магистър?

# 364
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
prilepche ,
благодаря ти от все сърце  Hug Hug Hug
да,така пише наистина избираема и факултативна в скоби са,другите 4 дисциплини не са... Thinking
разбрах те какво ми обясни...значи тези 4 са задължителните изпити,а другите  са избираеми,от които трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си избера по един ,факултативна и избираема...нали така  Thinking
незнам,кка ще се справям,наистина...не съм лигла нито галеница за да хленча,но наистина съм много шашната...първо,че незная дали ще разбера всичко от пратените документи,как ще протекат изпитите,и въобще какво ще се случва.... Cry
бакалавъра го изкарах задочно ,с лекции...а сега това дистанционно като не съм имала контакт с преподавателя и направо да се появя на изпита...незнам...плаши ме всичко,а тръгнах толкова ентусиазирана за записването,че ще мога да се оправя,много ми е неясно всичко и объркано та повече няма накъде..
също най много ме е страх да не би да порпусна изпит или нещо друго важно за което да се подготвя  Sad
абе...леко станах пишман,но да видим...поне ще се явя на един изпит
извинявам се на всички четящи тук че рева като едно лигаво бебе,но ...
и ако някой ме упрукне с лафа "който го е страх от мечки не ходи в гората" ще е дяволски прав... Tired
както и да е,записването е факт и отсега нататък ще му мисля и най вече разчитам на вас,всички пишещи в тази тема...за мен най добрият и най спокоен вариант беше задочно,но тогава трябваше да отсъствам поне 15 дни от нас,което също не  еза предпочитане...но така ще е който не е учил кога требе,то пък много имах и избор тогава,ама това вече е тема за друг разговор Tired
*denitsa* аз съм завършила земед.колеж,но филиала в Силистра...никакви притеснения,изпитите ни бяха само писмени и не съм имала затруднения,с изключение на висшата математика,и финансите,коита са си гаднички откъдето и да ги погледнеш,счетоводството също не е от най приятните както и статистиката,но не се плаши,всичко се взима Wink
бреййй дойде ред и аз да успокоявам някой Mr. Green hahaha
както и да е...момичета,вие ще сте ми единствената подкрепа занапред,за което адски много съм ви благодарна и благодаря на Господ че ви има за да вдъхвате кураж ан такива подплашени като мен  Hug  bouquet

# 365
  • Мнения: 284
prilepche ,
благодаря ти от все сърце  Hug Hug Hug
да,така пише наистина избираема и факултативна в скоби са,другите 4 дисциплини не са... Thinking
разбрах те какво ми обясни...значи тези 4 са задължителните изпити,а другите  са избираеми,от които трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си избера по един ,факултативна и избираема...нали така  Thinking
незнам,кка ще се справям,наистина...не съм лигла нито галеница за да хленча,но наистина съм много шашната...първо,че незная дали ще разбера всичко от пратените документи,как ще протекат изпитите,и въобще какво ще се случва.... Cry
бакалавъра го изкарах задочно ,с лекции...а сега това дистанционно като не съм имала контакт с преподавателя и направо да се появя на изпита...незнам...плаши ме всичко,а тръгнах толкова ентусиазирана за записването,че ще мога да се оправя,много ми е неясно всичко и объркано та повече няма накъде..
също най много ме е страх да не би да порпусна изпит или нещо друго важно за което да се подготвя  Sad
абе...леко станах пишман,но да видим...поне ще се явя на един изпит
извинявам се на всички четящи тук че рева като едно лигаво бебе,но ...
и ако някой ме упрукне с лафа "който го е страх от мечки не ходи в гората" ще е дяволски прав... Tired
както и да е,записването е факт и отсега нататък ще му мисля и най вече разчитам на вас,всички пишещи в тази тема...за мен най добрият и най спокоен вариант беше задочно,но тогава трябваше да отсъствам поне 15 дни от нас,което също не  еза предпочитане...но така ще е който не е учил кога требе,то пък много имах и избор тогава,ама това вече е тема за друг разговор Tired
*denitsa* аз съм завършила земед.колеж,но филиала в Силистра...никакви притеснения,изпитите ни бяха само писмени и не съм имала затруднения,с изключение на висшата математика,и финансите,коита са си гаднички откъдето и да ги погледнеш,счетоводството също не е от най приятните както и статистиката,но не се плаши,всичко се взима Wink
бреййй дойде ред и аз да успокоявам някой Mr. Green hahaha
както и да е...момичета,вие ще сте ми единствената подкрепа занапред,за което адски много съм ви благодарна и благодаря на Господ че ви има за да вдъхвате кураж ан такива подплашени като мен  Hug  bouquet

Благодаря за отговора   bouquet ,а ти там дистанционно ли беше?

# 366
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
не не ,задочно...ходих си  на лекции...от силистра съм  ими  беше много удобно...но сега във ВТУ... Cry

# 367
  • Мнения: 1
не не ,задочно...ходих си  на лекции...от силистра съм  ими  беше много удобно...но сега във ВТУ... Cry
Eйййй, а бой  hahaha. Я да се стягаш ще ти дърпам ушите.. Hug. Аз съм учила и редовно и задочно, а сега дистанционно..е няма такъв кеф  Blush. Нищо няма да изпуснеш, а за изпита все едно си била на лекции, но някой ти ги е напечатал и пратил на пощата.. Wink. Факултативната и избираемата дисциплина, също са един вид задължителни (по една от двете  Simple Smile), но обикновенно те ти ги избират, ако трябва ти да избираш ще получиш е-майл  Wink...
Ако изпуснеш изпит няма старшно, имаш още две дати, ако и на тях не отидеш, пращаш е-майлче към преподавателя и той ти казва кога да отидеш. Една колежка ходи на изпит с редовно обучаващите се  Wink. Така че няма нищо страшно!
Казвай кое ти е объркано и го разясняваме веднага   bouquet, така ще се успокоиш, а след първият изпит ще си щракаш с пръсти - СИГУРНА СЪМ  Hug

# 368
  • Мнения: 9
За бакалавър уча още, но нещата на 90% са идентични като гледам написаното от prilepche.
Споко, във ВТУ е песен, ако знаеш какви глупаци изкарват без проблеми  Laughing
Изпитите при мен досега за 3г. са били изцяло писмени, но това не пречи да са доста разчупени като формат. Рядко се случва обаче, а и те си се знаят кои са преподавателите, които си позволяват да раздвижат нещата по такъв начин Simple Smile
Вероятно сега за първия семестър от уни ще ви изберат направо допълнителните дисциплини, а за следващия групата може да се разберете и да пуснете списък до администрацията.
Няма нищо страшно, вярвам, че притесненията ти са напълно излишни и всичко ще мине доста леко.  Hug

# 369
  • Мнения: 15
Здравейте, можете ли да ми кажете как минава защитата на дипломна работа в Свищов, специалността е Счетоводство и одит в нефинансовите предприятия?
Че нещо много ми е притеснено  Crazy
Научен ръководител ми е доц. Аверкович, рецензент е проф. Илиев.
Вярно ли е, че не се говори пред цялата комисия, а само сядаш при един преподавател и говориш само по въпросите зададени от рецензията?

Благодаря ви  Hug

# 370
  • Мнения: 1
За бакалавър уча още, но нещата на 90% са идентични като гледам написаното от prilepche.
Споко, във ВТУ е песен, ако знаеш какви глупаци изкарват без проблеми  Laughing
Изпитите при мен досега за 3г. са били изцяло писмени, но това не пречи да са доста разчупени като формат. Рядко се случва обаче, а и те си се знаят кои са преподавателите, които си позволяват да раздвижат нещата по такъв начин Simple Smile
Вероятно сега за първия семестър от уни ще ви изберат направо допълнителните дисциплини, а за следващия групата може да се разберете и да пуснете списък до администрацията.
Няма нищо страшно, вярвам, че притесненията ти са напълно излишни и всичко ще мине доста леко.  Hug
Напълно те подкрепям sun-kissed  newsm10

# 371
  • Мнения: 77
Здравейте, можете ли да ми кажете как минава защитата на дипломна работа в Свищов, специалността е Счетоводство и одит в нефинансовите предприятия?
Че нещо много ми е притеснено  Crazy
Научен ръководител ми е доц. Аверкович, рецензент е проф. Илиев.
Вярно ли е, че не се говори пред цялата комисия, а само сядаш при един преподавател и говориш само по въпросите зададени от рецензията?

Благодаря ви  Hug

Здравей mucka84!
Първо да кажа, няма от какво да се притесняваш, няма нищо страшно и притеснително! Аз самата съвсем наскоро имах защита и всичко мина благополучно. При нас бяха трима ръководители. Първо ни разделиха по факултетни номера. Първата половина преди обяд, втората след обяд. След което ни разделиха на три купчинки - на данъчен, митнически и валутен контрол и всеки преподавтел си взе купчинката, която му се пада. Преподавателите застанаха в трите края на стаята и викаха един по един студентите, т.е. отиваш и говориш само пред единия преподавател при който си се паднала, през това време и другите си защитават при останалите. Те самите си казаха, че ако тръгнат да слушат и тримата всички трябва до утре да свършим и затова по-набързо. Аз бях една от първите защитила дипломата си и още в 9 часа свърших. Казаха ни елате в 12 да си вземете книжките. Като отидох в 11:30 вече минаваха и втората група и бяха останали 5-6 човека, а уж говореха, че втората група е след 13:00 часа  Laughing
За финансов мениджмънт знам, че са защитавали пред всички, т.е. пред двамата човека от комисията и пред студентите, излизали са отпред, но са говорили 2-3 минути, много много не са ги мъчили, докато мен примерно си изкарах плътно 10-те минути, говорих по темата, въпросите от рецензията и отделно още три въпроса ми зададе преподавателя, отделно и той си говори и обяснява. Но това е защото се паднах при асистента, докато при другите двама беше по-леко.
Какво да ти кажа наистина няма от какво да се притесняваш. Предполагам, че при вас може да се получи като при нас, да си защитавате само при преподавателя, за да става по-бързо, тъй като вие сте и най-много. Но пак да не те излъжа, не знам и аз за вашата специалност!
Мога да ти пожелая успех на защитата, по-малко притеснение, защото наистина не си струва притеснението и да си изкараш страхотно в Свищов! Hug

# 372
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Айде пак съм аз  hahaha
така,получих всички лекции вече  Heart Eyes
за всеки предмет има въпросчета-темички за устен изпит...от около 46-50 въпроса...
моля,някой да каже ако е имал подобни въпроси,кога се изпитва на тях...преди да пишеш или след задължителните две теми които си ги теглиш и пишеш по тях ?....защото до колкото разбрах във ВТУ дистанционно изпитите протичат и устно  иписмено...така ли е?
и има ли отговори на въпросите или трябва да ги търся във всички теми...питам,защото аз започнах да пиша отговорите и вече ги преполових и ако има да сравня с това което аз съм писала да видим кво съм измъдрила Mr. Green
датите за изпити все още не са обявени,но има време...
и друго да попитам/ойййй много нахална съм бе  Mr. Green/
понеже съм държавен служител ,шефа ми одобри молбата за учене...някой ползвал ли е за дистанционно учениечски отпуск ?
защото аз смятам да си го ползвам  Wink

# 373
  • Мнения: 1 207
Да се запиша и аз тук Grinning
Записах в Свищов Фирмен мениджмънт и контролинг -5 семестъра.Неделя ни раздадоха материалите и март месец по изпити.

# 374
  • Мнения: 9

за всеки предмет има въпросчета-темички за устен изпит...от около 46-50 въпроса...
моля,някой да каже ако е имал подобни въпроси,кога се изпитва на тях...преди да пишеш или след задължителните две теми които си ги теглиш и пишеш по тях ?....защото до колкото разбрах във ВТУ дистанционно изпитите протичат и устно  иписмено...така ли е?
и има ли отговори на въпросите или трябва да ги търся във всички теми...питам,защото аз започнах да пиша отговорите и вече ги преполових и ако има да сравня с това което аз съм писала да видим кво съм измъдрила Mr. Green


ТОва според мен ти е конспект, не знам пише ли някъде или ти си реши, че е за устен.. Както говорихме, кажи-речи всички изпити са в писмен формат. Развивай въпросите от него по-подробно, не отговаряй само с по 2-3 изречения.  Някои преподаватели като видят, че е писано много по дадена тема, не губят време да четат  Laughing Няма шега. Simple Smile  Търси в лекциите отговорите, обикновено въпросите вървят горе-долу хронологично.

Общи условия

Активация на акаунт