Дистанционна форма на обучение

  • 153 616
  • 745
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 284
Здравейте, аз се интересувам от дистанционна форма на обучение за бакалавър, От тази година УНСС ще обучава под тази форма бакалаври, но не можах да намеря повече информация, каква посещаемост се изисква, какъв е учебния план, и какви са таксите  newsm78. Ако някой е попаднал на информация, моля, да сподели  Hug Също и къде другаде се предлага дистанционно обучение за бакалавър, освен НБУ, таксите там са извънредно високи за мен
Аз съм тук http://www.vuarr.com/  Задължителната посещаемост за изпитите,всеки семестър има и консултации който са пожелателни  ,ако нещо друго те интересува пиши ми  Peace

# 421
  • София
  • Мнения: 4 397
Привет момичета  Hug, преди време следях темата и сега искам да пита нещо. Реших  се да уча , сега дилемата ми е МТМ или Ботевград и в двата има някакъв тест ТОП, но аз съм завършила училище преди 15. и сега като гледам примерните тестове и се чуствам страшно зле  Embarassed Къде мога да намеря материали или нещо друго за да се подготвя, защото няма шанс да преговоря всички учебници за 9,10,11клас   ooooh!

# 422
  • Germany
  • Мнения: 7 961
Има ли някой запознат с магистратури - дистанционно в чужди университети, с английски?

И на мен би ми било полезно такова инфо...

# 423
  • гр.София
  • Мнения: 2 759
Аз уча в  МВБУ- дистанционна форма на обучение   http://www.ibsedu.bg/bg/sections/biznesadministraciq/18/ ако някой нещо го интересува да пита, нямам време да чета цялата тема  Hug

# 424
  • Мнения: 1
Здравеите!
Аз съм студентка в Стара Загора, но ми преподават професори от София, Варна, Пловдив и Свищов, но ви казвам, че всичко е до човека. Но по мои наблюдения преподавателите от Свищов са на мн. високо ниво. Никаде не са малки учебниците и колежката е права, че не е лесно, но ако ти харесва това, което учиш и положиш малко усилия ще успееш Simple Smile
Аз също се интересувам от магистратурите и мисля, че ударих десятката със Свищов  Grinning
Късмет на всички!!!

# 425
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
да ви питам -може ли да ми кажете в кой университет се предлага ИТ специалности (бакалавър) в дистанционна форма на обучение?
Благодаря   bouquet

# 426
  • София
  • Мнения: 167
Здравеите!
Аз съм студентка в Стара Загора, но ми преподават професори от София, Варна, Пловдив и Свищов, но ви казвам, че всичко е до човека. Но по мои наблюдения преподавателите от Свищов са на мн. високо ниво. Никаде не са малки учебниците и колежката е права, че не е лесно, но ако ти харесва това, което учиш и положиш малко усилия ще успееш Simple Smile
Аз също се интересувам от магистратурите и мисля, че ударих десятката със Свищов  Grinning
Късмет на всички!!!
А правописа не ви ли следят... Confused

# 427
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте,
да ви питам -може ли да ми кажете в кой университет се предлага ИТ специалности (бакалавър) в дистанционна форма на обучение?
Благодаря   bouquet
И с по-ниски такси,приема да е без изпит,по документи само ако може!

# 428
  • Варна
  • Мнения: 187
Някой знае ли дали може да се преместиш в друг ВУЗ след първи курс ? Как ви протичат изпитите във Вузовете Вие където учите , с изпит,по интернет ?

# 429
  • Мнения: 266
Здравейте! Имате ли мнение за магистратурите в НБУ. Ако учите такава програма там, кажете дали сте доволни. Много искам да уча магистратура, но не знам къде предлагат задочно обучение без кандидат-студентски изпит. Ако знаете, помогнете Praynig

# 430
  • Варна
  • Мнения: 187
http://www.ibsedu.bg/bg/sections/magistyrski_programi/22/
http://www.uni-svishtov.bg/default.asp?page=cmdo
http://www.uni-vt.bg/1/?page=6840
http://www.netcollege-bg.com/index.jsp?p=subjects

НБУ е скъпотия

Може ли някой да ми каже, след изкарана 1 год. бакалавърска специалност в НБУ , може ли другаде да се премести в друг ВУЗ . Пак да е дистанционно обучение по интернет и не с тези такси като в НБУ.

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 16:30 от Естера

# 431
  • Мнения: 266
Естера, благодаря ти! Веднага разгледах сайтовете на Свищовския и Великотърновския университет. Писах и до учебните отдели. Права си, в НБУ таксите са двойни, а и не предлагат задочно обучение.
Ако има магистри, моля да кажат какъв е техния опит и препоръка.

# 432
  • Мнения: 347
   Почетох доста (доколкото имах време) за дистанционното обучение по магистърските програми, насочила съм се към Счетоводство и разновидностите му, не съм икономист. Да видим дали правилно съм разбрала от сайтовете на УНСС и Стопанската академия в Свищов (признавам, тази тема я прегледах набързо).

   В УНСС такава магистърска програма ще ми коства 900 лв на семестър, ще е спродължителност 4 семестъра, всеки месец един уикенд ще съм в София за консултации, изпитите ще са ми в събота и неделя. Държи се приемен изпит (тест), след който следва класиране и ако си приет едва тогава се записваш, логично. Това, което не разбрах тук, е дали има и друга възможност за вероятни консултации при нужда - чрез електронна поща например.

   За Академията - от сайта им разбрах следното: бидейки неикономист, обучението ще ми коства по около 650 лв на семестър, ще е с продължителност 6 семестъра (това 3 години ли прави или семестрите са някак вместени в 2?), консултации - по телефон, мейл, и т.н. На място консултациите са единствено в началото при получаването на материалите, което все пак по смисъла си не се брои за консултация, и още само веднъж през семестъра. Това, което не разбрах, е дали се държи някакъв тест или приемът е само по документи? Посочено е, че при подаване на документите се заплаща и таксата за първия семестър, а месец след това е класирането... Нещо тук не ми стана ясно.

   Много моля учещите/завършилите магистратура в УНСС и Академията да ми обяснят пропуснатото Simple Smile

# 433
  • Мнения: 22 453
Мрън, тестове няма за Свищов.
Плащаш си, приемат те.
Консултации, винаги можеш да се свържеш с преподавател и да получиш такива, когато ти е удобно.
Изпитите се правят в 3-4последователни дни за всеки семестър.
6тият семестър ти е защита на дипломната работа, тоест учиш 2г и половина реално.

# 434
  • Мнения: 347
Mirama, благодаря ти Simple Smile

Надявам се някой да сподели повече и за УНСС. А за Икономическия институт към БАН да знаете нещо?

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 14:33 от Мрън

Общи условия

Активация на акаунт