Дистанционна форма на обучение

  • 153 620
  • 745
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 395
Записвам се и аз при вас момичета, дано приемате попълнения. Със сестра ми сме се насочили да запишем дистанционно обучение в МВБУ, вчера направих справка по телефона и съм приятно изненадана от организацията и от това, че имат намаление за роднини. Дано и качеството на обучението да е на ниво, предстои да видим  Peace

# 496
  • Мнения: 1
Здравейте , видях темата и искам да вдъхна надежда на решилите да записват дистанционно. 2ра година съм в МВБУ бизнес администрация дистанционна форма , а тази година и приеха малкия ми брат. Материалите които ни дават да учим са синтезирани , постарали са се да пресеят най-важното , изпитите се провеждат в удобно време , лекторите в съботно-неделните занимания се държат супер готино , не са надменни и не ти се натрапват колко знаят .. не мога да кажа лоша дума за обучението и като цяло за МВБУ. Късмет на всички

# 497
  • София
  • Мнения: 2 044
Записвам се и аз при вас момичета, дано приемате попълнения. Със сестра ми сме се насочили да запишем дистанционно обучение в МВБУ, вчера направих справка по телефона и съм приятно изненадана от организацията и от това, че имат намаление за роднини. Дано и качеството на обучението да е на ниво, предстои да видим  Peace
запис да следя Crazy

# 498
  • Мнения: 122
Доколкото разбрах, дистанционното обучение в МВБУ е само по специалност Бизнесадминистрация или бъркам? Ако някой има информация-моля да сподели:-) Благодаря

# 499
  • Мнения: 1
здравейте, някой може ли да ми даде инфо за дистанционно обучение в свободния във варна? интересуваме как точно стават изпитите и мога ли да се явявам на всички онлайн,защото живея в чужбина и не ми е много ясно как стават нещата. Някой знае ли да ли мога да се запиша по някакъв начин онлайн, защото видях че имат и прием онлайн. ако някой знае нещо моля да пише, Grinning

# 500
  • Мнения: 1
Аз мога да дам своя пример: Завършил съм Финанси (редовно) във Великотърновки университет ''Св. св. Кирил и Методий'', където с ЕЛЕМЕНТАРЕН тест по български език може да запишеш почти всичко!

Това е една умела тактика за привличане и на хора от чужбина, а и на тези, които искат по-лесния начин да влязат и да влеят парички! Аз май така се подведох... и загубих 4 години от своя живот!
Сега ще обясня :

На лекции ходихме някъде около 7 човека от общо 40 души поток. Останалите кръшкаха, за да си живеят живота и да правят ВРЪЗКИ, та да си уредят бъдещето. Тези, които ходихме на лекции зубрехме някакви общи понятия, които няма да ни свършат абсолютно никаква работа, освен ако не станем МЕНИДЖЪРИ или да живеем на Wall Street!

Понякога се чувстваш виновен, че си отишъл на лекции, тъй като доцентите ти се оплакват КОЛКО ЗЛЕ БИЛИ ПЛАТЕНИ и идвали само с едното ЖЕЛАНИЕ да ни ПОМОГНАТ! Тези студенти, които не идваха на лекции си взимаха текущите семестриални изпити по всевъзможен начин - от древните пищови, до модерните микрослушалки за по 100 лв. Някои се ожениха, купиха си апартаменти, играеха по казината, правеха връзки, вместо да посещават лекции!

Сега тези хора не са регистрирани в бюрата по труда, защото вече са се осигурили. На останалите в бюрата по труда ни предлагат да ставаме работници по строежи. Знае се, че в същите бюра по труда интегрират ромите със средно образование и те търсят работа на българчетата висшисти!

Хора със средно образование стават мениджъри и търсят висшисти с икономическо образование да им вършат работата за 300 лв. Пълно е с таксиметраджии и дюнерджии, които имат висше икономическо образование.

СТАЖАНТСКИТЕ ПРОГРАМИ пък са за хора с препоръка от София или някой ГОЛЯМ човек с влияние! Често ми се е случвало да ми грешат документите в ТЕХНОМАРКЕТ, заради хора, които са на стаж, но в очите им виждам пълно безхаберие...

ТА ДРУГИЯ МИ ВЪПРОС - Има ли смисъл и от магистърските програми или образованието в България не струва пет пари, а всичко зависи от това КАКВИ ВРЪЗКИ ЩЕ СЪЗДАДЕМ В ОБЩЕСТВОТО (СИРЕЧ ВРЪЗКАРЩИНА)!

# 501
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Да отговоря на Гражданина Х...миналата година завърших магистратура. Много нахъсано си четях, учех за изпити, защото идеята беше, че съм записала това, в което искам да се развивам, влече ме, страст ми е, имам познания, работила съм го. Изкарах я, за да имам и тапията зад гърба си. Дотук ок. И после прибавяйки степента към CV-то, поканите за интервюта секнаха. И съм стигнала до извода, че масово  работодателите търсят хора със средно образование, пенсионери, студенти. При тях имат изгода. В същото време се маят и кахарят, че нямат квалифициран персонал. Не ги разбирам. По обявите се търсят хора завършили техникуми или гимназии...вече нямам желание нито да чета, нито да казвам, че съм завършила магистратура. Без файда е...нямам и желане да чета, а счетоводството налага постоянно четене, тъй като нормативната база и изискванията там се менят почти всеки месец...И така. Ама ти не се отчайвай.

# 502
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
А между другото бях приета да уча магистърска степен освен в Свищов, и във Велико Търново, но пред Търново предпочетох Стопанската академия тъй като там съм завършила и бакалавъра. Сега като те чета...радвам се, че не съм имала две мнение по въпроса.

# 503
  • Мнения: 2 069
Ms_Vanity_Fair и аз стигнах до този извод за съжаление  Confused

Бях си направила 2-3 СВ-та ...с образование, без....ходих на интервюта като криех какво съм завършила и веднага ме взимаха на работа  Crazy

# 504
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ms_Vanity_Fair и аз стигнах до този извод за съжаление  Confused

Бях си направила 2-3 СВ-та ...с образование, без....ходих на интервюта като криех какво съм завършила и веднага ме взимаха на работа  Crazy

Незнам. Правила съм го на два-три пъти. После се замислих "защо". Вече не си го позволявам. Може пък отнякъде да изскочи големия късмет... Peace

# 505
  • Мнения: 4
Здравейте!

Много се радвам, че попаднах на темата ( изчетох я почти цялата).

Решила съм да кандидатствам в СА "Д. А. Ценов" магистратура след неикономически бакалавър. Имам въпросчета - в началото на темата пишеше, че могат да се зачитат курсове и директно да се запише по-горен семестър, как би трябвало да стане това в моя случай - ще кандидатствам с уверение, тъй като дипломата ми няма да е готова..
И още един въпрос - само за една ли специалност мога да кандидатствам или при положение, че искам например 2, трябва да заплатя  и 2 такси  newsm78

Благодаря предварително!

# 506
  • Мнения: 22 454
₪ Elle ₪, ако ще е за дистанционна форма, кандидатстването е по-скоро проформа. Плащаш си таксата и се записваш.
Ако е вече задочно, няма как да запишеш 2специалности едновременно, но мисля че дори и за дистанционно пак не разрешават. Изпитите са по едно и също време за повечето специалности.

# 507
  • Мнения: 4
Mirama , благодаря за бързия отговор Simple Smile

Дистанционно ще е, в петък звънях и ми казаха, че само така мога. За мен е добър варианта (или поне така си мисля сега), защото се надявам да почна работа и пътуването до Свищов само за сесията ме устройва.

Вторият ми въпрос беше породен от факта, че когато кандидатствах за бакалавър имах право да изброя 5, а сега се двоумя между 2, но от отговора ти разбирам, че който не се е записал- него не са приели .. което ме навежда на мисълта колко ли е определената бройка  Rolling Eyes

# 508
  • Мнения: 22 454
 ₪ Elle ₪, определена бройка няма. Някои специалности събират много студенти, други доста по-малко.
Втората ми магистратура бяхме 5човека. ) За първата - близо 100.
Кажи между какво се колебаеш, ако мога да дам съвет.

# 509
  • Мнения: 4
Публична или бизнес администрация (но повече съм за бизнес), другите специалности не ми допадат.
Наистина се надявам като знания и отношение да е по-добре, отколкото бакалавъра ми, защото съм много разочарована ..

Общи условия

Активация на акаунт