Дистанционна форма на обучение

  • 153 541
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 72
Здравейте, искам да попитам някой по запознат, какво представлява дистанционната форма на обучение в УНСС ( за бакалавър става въпрос ) ? Изчетох доста форуми, повечето информация беше доста стара, на места пише, че има само консултации които не били задължителни, тоест ходиш само за изпити. На други места пишеше, че пак си имали един вид очни, просто ги водели консултации, сходно на задочното.  ThinkingИ в сайта не намерих информация..

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте, искам да попитам относно магистратура Управление на човешките ресурси -дистанционна форма в СА Свищов,  колко семестъра се изучава, ако бакалавърската степен е Бизнес администрация т.е. в същото направление, но от друг университет  (МВБУ-Ботевград ) и каква семестриална такса се плаща при записването? Не ми стана ясно от сайта, с тези за икономисти и не икономисти.

Дали искам или не искам да съм груба, това си е моя работа, но ти дори не си си направила труда да разгледаш табличния вид за представяне на  магистратурите и обяснението кой, от къде и накъде.
Водиш се икономист, след бакалавър, проф.направление Администрация и управление. За дистанционна форма- 3 семестъра. Стойност на семестър- 650лв/семестър.

Сигурно ли е, че от МВБУ-Ботевград излизащ с бакалавър, а не си професионален бакалавър?!
Аз също не искам да съм груба,но ти май скоро не си влизала в сайта.Такава такса от 650 лв на семестър няма.Видях такси от 695 лв в 3 семестъра за тези,които бакалавърската специалност е от направление икономика или администрация и управление и са избрали същата за магистратура. А за тези,които избират различна от бакалавърската ,но от тези направления пак е в 3 семестъра, но първата такса е 845 лв., а следващите две по 695лв лв. Става въпрос за дистанционна форма,платена от обучаемия след завършена степен Бакалавър, а не професионален бакалавър, която се дава на колежите с 3 годишно обучение. Та това,което исках да попитам е дали първата такса ще е 695 лв или 845 лв,защото специалностите са в едно направление, но са различни.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 13:37 от sunshine through the rain

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 157
Завършилите Бизнес администрация са неикономисти - това е направление Администрация и управление.
Каква точно специалност си харесала в СА, защото аз не намерих магистратура Управление на човешките ресурси (може и да не съм я видяла в списъка?)
Това е за УНСС, в СА не е така доколкото схванах. Завършилите от това направление могат да избират магистратура от двете направления Икономика и Администрация и управление в 3 семестъра. Виж в сайта на СА ,Магистри , Прием октомври 2016, Програми.

# 693
  • Мнения: 501
Различните направления не зависят от университета.

Ако искаш кажи коя специаност си избрала, за да бъдем по-конкретни и полезни.

ПП. Намерих специалността, няма логика за трите семестъра таксата да е различна.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 13:30 от Пух*

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте, искам да попитам относно магистратура Управление на човешките ресурси -дистанционна форма в СА Свищов,  колко семестъра се изучава, ако бакалавърската степен е Бизнес администрация т.е. в същото направление, но от друг университет  (МВБУ-Ботевград ) и каква семестриална такса се плаща при записването? Не ми стана ясно от сайта, с тези за икономисти и не икономисти.

Дали искам или не искам да съм груба, това си е моя работа, но ти дори не си си направила труда да разгледаш табличния вид за представяне на  магистратурите и обяснението кой, от къде и накъде.
Водиш се икономист, след бакалавър, проф.направление Администрация и управление. За дистанционна форма- 3 семестъра. Стойност на семестър- 650лв/семестър.

Сигурно ли е, че от МВБУ-Ботевград излизащ с бакалавър, а не си професионален бакалавър?!
Аз също не искам да съм груба,но ти май скоро не си влизала в сайта.Такава такса от 650 лв на семестър няма.Видях такси от 695 лв в 3 семестъра за тези,които бакалавърската специалност е от направление икономика или администрация и управление и са избрали същата за магистратура. А за тези,които избират различна от бакалавърската ,но от тези направления пак е в 3 семестъра, но първата такса е 845 лв., а следващите две по 695лв. Става въпрос за дистанционна форма,платена от обучаемия след завършена степен Бакалавър, а не професионален бакалавър, която се дава на колежите с 3 годишно обучение. Та това,което исках да попитам е дали първата такса ще е 695 лв или 845 лв,защото специалностите са в едно направление.
Таксите от 650лв са за 2015 год

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 13:35 от sunshine through the rain

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 157
Различните направления не зависят от университета.

Ако искаш кажи коя специаност си избрала, за да бъдем по-конкретни и полезни.

ПП. Намерих специалността, няма логика за трите семестъра таксата да е различна.

Избрах Управление на човешки ресурси, която е от направление Администрация и управление .Няма логика таксите да са различни, но е така. Като влезеш от Магистър, Прием Октомври 2016 ,горе излиза лента и там виж Такси.

# 696
  • Мнения: 2 838
Моят семестър беше 800 лв, следващите два по 650 лв..това за СА.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 157
Моят семестър беше 800 лв, следващите два по 650 лв..това за СА.
Да,така е,такива са били таксите миналата година. Сега са 845 лв,а следващите по 695 лв.А бакалавърската специалност различна ли ти е от магистърската?

# 698
# 699
  • Мнения: X
Привет, някой карал ли е следдипломна квалификация във ВТУ дистанционно? Например за учителска правоспособност??

# 700
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Повдигам, защото и аз бих искала да зная отговора на последния зададен въпрос.

# 701
  • Мнения: 231
Здравейте ,бихте ли ми казали при  дистанционна обучение .Как се провеждат лекциите ,ходи ли се във университета ,как се провеждат изпита .Един вид колко повече информация ми дадете толкова по добре .

# 702
  • Мнения: 6 938
Колкото по-ясно обясниш от кои университети се интересуваш, толкова по-добре.

# 703
  • Мнения: 231
Здравейте,не съм се насочил към определен университет .Така че и каквото инфо ми дадеш е добре дошло .

# 704
  • Мнения: 2 461
Аз съм в УНСС дистанционно. Има две седмици лекции, най-често събота и неделя по-цял ден. След което започва сесията, която също е около две седмици в различни дни и часове. Учим най често от дискове. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт