Кихане и кашляне при бебетата?

  • 41 331
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 540
Моята мома много киха и кашля напоследък. Кихането знам, че е нормално, но ме притеснява, защото не е само при смяна на памперс, например и е доста често. Кашлянето също е често - дави ли се, какво ли... Педито казва, че било нормално до 5 пъти на ден. При нас обаче е повече определено.
При вашите бебета как беше? Ще и измеря температурата, няма хрема, но ако продължава така, ще я водя на лекар. Дали пък не е алергична към нещо ? Ние  сме на парно, може да и е сух въздуха....., знам ли, приемам предложения всякакви.

# 1
  • Мнения: 1 554
аз мога да говоря от моя опит,сина ми почне ли да киха до 3 дни е болен Tired

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Заведи я да я прегледа педиатърът - тук можем само да гадаем, при всяко дете е различно.

# 3
  • София
  • Мнения: 280
Наблюдавай я дали няма сополки или нещо друго и може да звъннеш на педито да се консултираш.

# 4
  • Мнения: 753
Моят също щом киха често или кащля значи има нещо като за лекар - много радко е било, само веднъж е кашлял.

# 5
  • Мнения: 1 540
аз мога да говоря от моя опит,сина ми почне ли да киха до 3 дни е болен Tired

тя от раждането си е така...
да, към лекар клоня определено, но тъй като е грипаво време се опитвам да го избегна все пак.. Rolling Eyes

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да не би да има тогава задна хрема и да се дави от секрета Rolling Eyes?
Я пуснете един носен секрет за всеки случай, много често новородените си носят мил спомен от родилното Close.

# 7
  • Мнения: 4 433
Повече от 5 дни кашля,или звънни по телефона или направо при нея Naughty

# 8
  • Мнения: 1 540
прави сте, изчезвам направо следобяд

# 9
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми кихаше постоянно но не е кашляла.Според мен заведи бебето на лекар.

# 10
  • DE
  • Мнения: 521
Синът ми откакто се е родил не кашля, но за сметка на това киха поне по 10 пъти на ден и то доста силно. Педиатърът ми каза, че било съвсем нормално, щом не е придружено от други симптоми като хрема, температура... Та затова гледам да не се притеснявам, въпреки че има дни, в които като започне една серия, направо няма свършване, стигал е до 5 кихания едно след друго  ooooh!

# 11
  • Мнения: 498
Заведи я да я прегледа педиатърът - тук можем само да гадаем, при всяко дете е различно.
подкрепям,най-добре доктора да си каже мнението

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами, консултацията с лекар е най-доброто, което можеш да направиш за детето си.

# 13
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Кихането е нормално. За кашлянето -- синът ми кашляше по няколко пъти на ден до 4 мес. Педиатърката беше казала, че се дави със слюнка. За твое успокоение питай лекар.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Малкият ми син също е доста кихащо бебе, често и кашля(около 5-7 пъти на ден).Носът му сумти, взимаха му секрет - оказа се стафилокок.След лечението нямаше промяна в кихане и сумтене.Водих го в ИСУЛ, беше на около 2 месеца, лекарят каза, че в толкова малка възръст нищо не може да се установи.Става въпрос за евентуална алергия, или трета сливица.Сега си кашля и киха, но не виждам нещо много странно, или тревожно.Бих искала да се повтори изследването за стафилокок, но в Англия няма такива екстри Close

Общи условия

Активация на акаунт