ВНИМАНИЕ! СОК от ГРЕЙПФРУТ!

  • 44 425
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 830
Също не се препоръчва сок от грейпфрут на жени в менопауза или критическа, понеже значително увеличава риска от рак на гърдата.
Само един грейпфрут на ден увеличава риска с над 30%.
Долкото си спомням, сокът от грейпфрут блокира ензим, който е важен за производството на естроген.


 Peace
Хубаво де,ами защо тогава лекар хомеопат препоръчва ,сутрин на гладно цеден грейпфрут и портокал ,за профилактика на честите гнойни ангини на дъщеря ми. ThinkingЗащо не предупреждават.Мисля че щом има толкова хора който го знаят това,те също трябва да са на ясно.
И сега какво?Ако е в комбинация с портокал пак ли такова му е действието? Thinking

Увеличава риска от рак на гърдата при жени в менопауза или в критическа възраст!

Сокът от портокал, мандарини и други цитруси също увеличават концентрацията на доста лекарства в кръвта. По същия начин действа и грейпфрутът, но доста по-засилено.
Пиете ли каквито и да са лекарствени медикаменти, просто забравете цитрусите. Peace

# 61
  • Мнения: 1 820
Благодаря ти ,Estellia  Hug

# 62
  • Мнения: 3 830
Благодаря ти ,Estellia  Hug

За нищо!   bouquet Hug

# 63
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ползувам Цитросепт, при необходимост но случайно ли, НЕ и в комбинация на други лекарства. Поначало съм против такива комбинации. Или едно или друго.

# 64
  • Мнения: 3 504
За мен това е ново 20. Пустият му, пък толкова го обичам, изобщо има ли нещо полезно вече #Crazy

# 65
  • Мнения: 5 228
Прeди 2-3 седмици пих антибиотик. Всеки ден, точно след приема на антибиотика, изяждах по един грейпфрут. Чувствах се като парцал, просто като отровена, особено през нощта, горчив вкус в устата и състояние като при зверски махморлук. Мислех, че е от антибиотика, но сега си обяснявам причината.
Не знам дали има връзка с това, но преди няколко дни започнах един курс с Цитросепт и вчера получих много тежка алергична реакция.

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 09:30 от Фукла

# 66
  • София
  • Мнения: 38 825
Добре, че прочетох тази тема!
Майка ми непрекъснато ме навива да давам на малката грейпфрут, когато е болна.
Също и нея ще я предупредя да внимава, като смесва лекарства и сок!
Мислех да почна да давам Цитросепт, че Габи има малко хрема, но ще се откажа.

# 67
  • Мнения: 5 228
Дилянка, наистина по-добре недей, аз направо нещо като отравяне получих, добре, че първо го тествах на себе си, а не го дадох и на детето.

# 68
  • Мнения: 3 504
Вече ще имам и аз едно на ум Peace Благодаря за споделеното  bouquet

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Да добавя и аз едно лекарство, при което е абсолютно забранено да се консумира грейпфрут - синтром. То намалява способността на кръвта да се съсирва и така предотвратява образуването на съсиреци в кръвоносните съдове.

# 70
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
И аз не знаех,благодаря Ви  bouquet

# 71
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...
Не знам дали има връзка с това, но преди няколко дни започнах един курс с Цитросепт и вчера получих много тежка алергична реакция.

Какъв АБ пи? Ако е някой от онези новите, с натрупване в организма и с по - продължително действие, може и от него да е.

# 72
  • Мнения: 5 228
Пих Фромелид Уно. Алергологът каза, че е и от двете - от антибиотика и от Цитросепта, направила съм страхотна комбинация.

# 73
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ФРОМИЛИД уно всъщност е кларитромицин /Clarithromycin /. Точно той е в групата на несъвместимите лекарства:

Редица лекарства, ...превръщат сока от грейпфрут в смъртоносно питие:

Антибиотици: clarithromycin, erythromycin, troleandomycin
...


Негативният ефект се засилва от това, че таблетките са точно от онези с измененото освобождаване

# 74
  • Мнения: 5 228
Да, страхотен коктейл е станал - антибиотикът и грейпфрутът, и за капак - Цитросепт. Има вероятност да съм отключила алергия към цитруси. Сега съм на строга диета и противоалергични.

Общи условия

Активация на акаунт