Кой ви следи бременността при установена тромбофилия

  • 35 961
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
Ще питам доц.Конова,но ми се върти нещо в главата,че съм чела че при положение,че се следят тромбоцитно-левкоцитните агрегати нямало смисъл да се пускат други изследвания за кръвосъсирването.Може да се включи някое момиче,което е наясно!
 Hari75 пожелав ти всичко да е наред и да гушнеш най-сладкото бебче на финала! Hug newsm32

# 16
  • Мнения: 172
Svetla_nka, по време на един разговор Конова ми беше казала, че нискомолекулярния хепарин, който ние си бием не се отразявал на изследванията за коагулация. Аз си пусках всеки месец такива изследвания и нещата изглеждаха съвсем нормално. Едва когато отидох в Плевен и пуснах тромбоцитно-левкоцитни агрегати, те излязоха високи и лъсна необходимостта от увеличаване на фраксипарина и аспирина.
Все пак за твое успокоение можеш да си пуснеш един "коагулационен статус", за да видиш дали всичко е в норма.  Peace

# 17
  • Мнения: 218
Asaly какво включва този "коагулационен статус"?

# 18
  • Мнения: 9 093
Коагулограма - протромбиново време, време на кървене, време не съсирване, фибриноген. Те вървят в пакет.
Странно ми е как тъй тези неща могат да са в норма, пък ТЛА да са проблемни Thinking
А и нали все пак ако бебето изглежда добре според ехографа, в смисъл - храни се нормално, според Доплер - би трябвало терапията да е ефективна... Thinking

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Момичета,здравейте!!И аз имам 4г/4г,завишени НК,АФА,ТЛА..(имам  2 мисседа)Ще се водя рискова бременност така както гледам SadНякои от Варна би ли подсказал кой лекар може да се справи с моите проблеми.Освен аспирин пр и фракси ще трябва да вливам интралипид и имуновенин..

# 20
  • Мнения: 334
Както съм писала по-напред в темата и аз съм на терапия с аспирин и фраксипарин (4G/4G  и АФС). Ходих на консултация на частно при един добър лекар от Сф и той ме насочи да потърся помоща на хематолог,който най-точно да установи проблема ми и да съобрази необходимостта от промяна в лечението ми. Някоя от вас да е правила консултации с хематолог??

# 21
  • Мнения: 319
Здравейте!
Моите резултати: Генетични:
                              Хетерозиготен носител на R506Q
                              Хетерозиготен носител на мутацията 20210G/A (протромбин)
                              Генотип за PAI 4G/4G
NK - клетки - брой 256
                      18%
Работя с д-р Катя Тодорова - ендокринолог и д-р Петя Генчева акушер-гинеколог.
Тодорова ми предписа вливане на Intralipid преди забременяване и след положителен тест флоксипарин ежедневно. А междувременно си пия и аспирин протект. Малко ме притеснява интралипида, понеже до колкото разбрах се предписва само при завишени NK - клетки.
Записвам се да следя темата, защото живо ме интересува.                             

# 22
  • Мнения: 9 093
Колко ти е нормата за НК клетките?
От генетичните - всичките тези мутации ли имаш?

# 23
  • Мнения: 319
Да от генетичните са всички тези мутации... Всички доктори се учудват, че имам износена до самия край бременност...
За NK - клетките пише: 18% при референтни стойности - 5.6 - 31
                                       256 брой клетки при референтни стойности 90 - 430
Има и някаква скала - точно по средата на нормата са.
Притеснява ме и дуфастона при условие, че и хормоните са ми в норма.
 

# 24
  • Мнения: 9 093
Идея си нямам защо ти изписват интралипид или каквото и да е при тези НК клетки, щом са в норма Tired
Дуфастонът не го мисли, хубаво нещо е, често се пие превантивно дори, без проблем.
Фраксипаринът - инжекциите - не знам какво да кажа в твоя случай, с всички тези мутации и аз се присъединявам към чуденката на лекарите, в смисъл, че жени дори само със PAI не успяват да износят ембрион, или се изхвърля в началото, или към 5 месец настъпва спонтанен аборт - това е масовото положение, но съм чувала и за случаи, в които едната бременност е успешно износена, а при втора - се открива проблема с тромбофилията и се почва терапия...Обяснението на лекарите е, че при определни обстоятелства генетичният дефект се активира един вид...което за мен е непонятно, ама... Rolling Eyes
Тодорова имунолог ли беше...?

# 25
  • Мнения: 319
Тодорова имунолог ли беше...?
Ендокринолог. И тя твърди, че най-вероятно генетичният дефект се е активирал от стреса след загубата на първото ми дете. И тя е на мнение, че това не е причина за тази загуба... Твърди, че съм била щастлива бременна... Всъщност бях подложена на доста голям стрес през цялата бременност - работих доста интензивно и пропътувах почти цяла България през бременността... Не е ясна причината, че съм успяла, но е факт и е добра новина - след като веднъж съм успяла значи ще успея пак.

# 26
  • Мнения: 9 093
Разбира се, че ще успееш!!!

Ако искаш, можеш да се консултираш с доцент Конова от Плевен, тя е имунолог, макар че ти с имунологичните нямаш проблеми...но може да те консултира за Нк клетките. С генетик говорила ли си? В майчин дом е професор Кременски, страхотен човек и специалист.

# 27
  • София
  • Мнения: 77
Тъжна мама, след като си хетерозиготен носител - това значи че имаш 50% увреден ген и 50 % нормален, т.е 50% имаш реален шанс без терапия всичко да е о.к . Аз лично имам дъщеричка на 6 години, но втората бременост беше неуспешна - и се установи хетерозиготно носителство на PAI и мутация MTHFR C 677T както и NK клетки 12% - Терапията ми е като твоята, но аз се отказвам от вливанията.

# 28
  • Мнения: 9 093
Всъщност, не съм добра в разчитането на резултатите, но постът на Ники ме накара да се вгледам - Тъжна мама, кажи, на изследванията ти само това ли пише, или след всяка мутация има и надпис "носител по нормален алел", или "по мутантен алел"?

# 29
  • Мнения: 319
Това, което ги притеснява, е че имам мутации в 3 от изследваните 4 фактора за тромбофилии.
 Когато правих имунологичните изследвания ( по-скоро когато си взимах резултатите) говорих с дежурния имунолог в св. Иван Рилски и тогава ми казаха, че имунологията ми е наред. Имам го и написано даже като становище към резултатите.
Когато си взимах резултатите от генетичните изследвания (в лаборатория Геника) от лабораторията държаха да ме консултират БЕЗПЛАТНО и ми обясниха, че при терапия с аспирин протект и флоксипарин шанса за успешна бременност е много голям.
В същото време при последното ми посещение при д-р Катя Тодорова - ендокринолог, когато я попитах какъв е шанса тя ми отговори, че само Господ знае и трябва да отида на църква и да запаля свещ и да се помоля на иконата на св. Богородица, защото тя била покровителка на майките. Меко казано ми звучи несериозно. Освен това доста ме уплаши с терапията, която ми изписа и доста се съмнявам дали тази терапия ще свърши работа въобще. Уговорих си среща с друг ендокринолог и ще видя какво е неговото мнение.
Малко започвам да се чувствам сякаш ходя по гледачки, а не при лекари...
В генетичните изследвания всичко е описано доста по-подробно и аз съм описала само тези, в които са открити мутации за по-кратко. Описано е кое до какво води.

Общи условия

Активация на акаунт