държавни служители обучавани за сциентолози?

  • 2 246
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Julie, все пак дай някакво разяснение - кое е хубавото на сциентологията!

Къде видя да давам оценки кое какво е? В статията пише "най-страшна". Минзухар си мисли за ритуални самоубийства. А пък изобщо не е така... 

# 16
  • Мнения: 2 401
Julie, все пак дай някакво разяснение - кое е хубавото на сциентологията!

Къде видя да давам оценки кое какво е? В статията пише "най-страшна". Минзухар си мисли за ритуални самоубийства. А пък изобщо не е така... 

 ooooh! ooooh! ooooh! търкам, не е необходимо..

# 17
  • Мнения: 6 029
Минзухар, питах те какво й е страшното - ти я обедини с останалите "течения", еми сори, ама няма общо. Та обясни какво мислиш, аз не съм врачка.

Търкай, ама аз прочетохSimple Smile

# 18
  • Мнения: 592
Не видях да е писала за ритуални самоубийства, но че сектите са страшни и опасни е общоизвестен факт и без ритуалните самоубийства. Примери бол. В много държави и основно европейски тази СЕКТА е забранена. И съвсем добронамерено питам, понеже виждам, че твърдо заставаш срещу всяко твърдение на Минзухар, значи смяташ че имо нещо добро, полезно, нормално., защото тя твърди обратното на тези три понятия. Затова питам - аз незнам!

# 19
  • Мнения: 3 405
Не видях Минзухар да е писала за ритуални самоубийства  Thinking

щях да повторя Нотар в първото му изречение

# 20
  • Мнения: 6 029
Не видях да е писала за ритуални самоубийства, но че сектите са страшни и опасни е общоизвестен факт и без ритуалните самоубийства. Примери бол. В много държави и основно европейски тази СЕКТА е забранена. И съвсем добронамерено питам, понеже виждам, че твърдо заставаш срещу всяко твърдение на Минзухар, значи смяташ че имо нещо добро, полезно, нормално., защото тя твърди обратното на тези три понятия. Затова питам - аз незнам!
Ами има гугъл, хора, образовайте се. Кака ви Сийка достатъчно обясни, ако още ви интересува - четете. Не е секретна информация.
Анджи, тя не е писала това, но всички знаем с какво се свързва представата за секта, нали?

# 21
  • Мнения: 592
Ами ние обсъждаме тук - в гугъла отдавна съм го прочел и виждам че минаваш за вътрешен човек и искам повече подробности, а и да разбера твоето виждане! Иначе да закриваме форума.
Това пък твоето ми прилича на нихилизъм - ми не това, ама не знам друго какво е!

# 22
  • Мнения: 6 029
 Joy
Какъв вътрешен човек, нотар, ще ме умориш  Laughing

Кое не е и кое е? Попитах какво й е страшното, не съм казала, че не е страшна?!

В България секта се асоциира със страшни неща. Но не всяка секта е страшна, има и съвсем безобидни. Секта не е нито обидна дума, нито нещо подобно.

# 23
  • Мнения: 7 837
Сигурно тайно се надяват, някой ден да се здрависат, я с Том Круз, я с Джон Траволта...

# 24
  • Мнения: 592
ами щом твърдиш че няма нищо страшно, значи знаеш нещо което не го пише в Гугъл и затова ни успокояваш толкова. Кое е това и ако не си вътрешен човек, как би могла да го знаеш?!
Или просто играеш опонента в темата?

# 25
  • София
  • Мнения: 958
Ето малко от гледна точка на Християнството, което прочетох в една книга за култове и секти. За съжаление е прекалено схематично и съвсем накратко.....

Наукология или сциентология
Сциентологията -  Това е една група с подобна “теология и антропология от научно-фантастичен тип“. Сциентологията твърди, че води човека към едно “ясно“ (и много скъпоструващо) състояние на психическо просветление. Това не е класически будизъм, а предлага смесица от идеи на световните религии заедно с личните открития на Лафайет Роналд Хъбърд. Религия построена върху комбинацията от индуизъм, будизъм и съвременна технология.
Преди да измисли религията си, бил автор на научна фантастика. Издава „Дианетика” – съвременна наука за душевно здраве през 1950 г. Църквата Сциентология е регистрирана на 18.02. 1954 г.
Въвежда нови понятия. Според тях ти си тетан – духовно същество, което е съществувало около 300 трилиона години. Тетанът е прекарал повечето години живейки в разни тела, само и само, за да умре и да влезе в друга форма на живот във вселената. Всеки минал живот има анормални преживявания, наречени енграми, които се прилепват към тетана. Те трябва да бъдат премахнати – посредствомн прослушване в курсове на Сциентология. Чрез галаванометър се следят енграмите и когато си обявен за чист можеш да контролираш живота си и да се освободиш от безкрайния цикъл на раждане и прераждане. Така нареченото прослушване може да струва десетки хиляди долари.
За Библията- Има по-малко значение. Смята, че произходът на Библията може да бъде открит в другите религи. Хъбърд твърди, че неговото дело е незавършеното дело на Буда.
За Бога – твърдят, че не дефинират Бог. Твърди, че Християнският Бог може да бъде открит и в индуизма.
За Христос – твърдят, че той е само един учител. Отбелязва, че източниците му даже може и да идват от индуистките веди.......Отхвърлят Божествеността му.


За християните - това е култ, който води хората към почитане на друг Бог.

# 26
  • Мнения: 6 713
А, само сциентологията да и беше проблема на нашата държавна администрация, с мед да го намажеш............

 smile3532 smile3532

# 27
  • Мнения: 6 029
ами щом твърдиш че няма нищо страшно

Не твърдя, че няма нищо страшно, а питам авторката кое е страшното  ooooh! Нотар, имам чувството, че говорим на различни езици.

# 28
  • Мнения: 2 401
Julie, стана ясно и на простите, че членуваш някъде. Ами казвай направо коя е правата вяра и да си легаме. Че утре да поговорим по темата.

# 29
  • Мнения: 6 029
 Mr. Green

Членувам аз. Ама друг път. Нямам пари за членски внос.
Просто винаги ми е било интересно какво кара хората да вярват в Муун например и да наливат пари и съм се интересувала.

Общи условия

Активация на акаунт