Какъв фон дьо тен ползвате? - 4

  • 45 285
  • 368
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 880
Аз съм с този в момента и определно е "моя фдт",страхотен е Heart Eyes:

# 31
Бихте ли ми казали кога е препоръчително да се слага база под фдт? Само той не е ли достатъчен? И как е по-добре - база и фдт или фдт + пудра? Извинявайте за лаишките въпроси, но досега никога не съм ползвала база.

# 32
  • Мнения: 2 229
Искам да попитам, когато си купувате нов ФДТ, как избирате цвят? Директно върху лицето ли пробвате, върху ръката или? Rolling Eyes
Решила съм да си взема този..
http://www.bourjois.co.uk/face/foundation/104
..но ме е страх да не объркам цвета, защото досега не съм използвала ФДТ. Confused Някакви "трикове" има ли при избирането? newsm78

# 33
  • Мнения: 12
Обръщай внимание на т.нар. подтон на кожата ти - жълтее или розовее? (или с други думи -студен или топъл тип си?) Повечето марки имат гама цветове и в двете направления  Peace Цветът трябва да бъде такъв, че при нанасяне да се слива с този на шията, т.е да пасва идеално. Ако направиш компромис на този етап, защото останалите качества на продукта ти харесват, само се усложнява положението. Аз се старая да избирам така, че като нанеса фдт да няма нужда от пудра за изравняване на цвета (слагам малко прозрачна само за фиксация).

Относно мястото, върху което изпробвам цвета - ами да си призная нямам смелост да взема от тестера, който е бил пробвам от сума ти народ преди това, и да сложа на лицето си, леко съм параноична в това отношение, така че - на китката  Embarassed

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Пробвам директно на лицето, повечето фдт-и са с помпи, така че не ме притеснява. Гледам да няма разлика с цвета на кожата на шията, иначе става като маска.

Зоя, базата служи като основа, фдт-ът не нанася по-лесно и издържа повече. Накрая слагам финиш-пудра. Това е моят начин.

# 35
  • Мнения: 2 229
Честно казано нямам идея какъв тип съм, даже ми е трудно да определя дали съм с по-скоро светла или тъмна кожа. Embarassed

Значи да гледам да се слива добре с кожата на шията, а не толкова с лицето? Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 4 751
Честно казано нямам идея какъв тип съм, даже ми е трудно да определя дали съм с по-скоро светла или тъмна кожа. Embarassed

Значи да гледам да се слива добре с кожата на шията, а не толкова с лицето? Rolling Eyes

Трябва да гледаш да няма ясна граница..

аз действам по същия начин като Мимс. На ръката е много подвеждащо. Особено пък, ако избираш за първи път фдт. Този на Буржоа е много лекичък, много слаба покривност.

# 37
  • Мнения: 42
Аз съм с този в момента и определно е "моя фдт",страхотен е Love:

LaPerla  Peace аз също го ползвах (Dior Forever) и бях мн доволна, единствения недостатък беше, че лъсвах (кожата ми е смесена), но с малко пудричка отгоре нещата се оправят Wink. Сега ползвам EL- Double Wear.... да си призная не съм особено очарована. Следващия обаче ще е Dior Nude.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 20:48 от sante

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Пробвам директно на лицето, повечето фдт-и са с помпи, така че не ме притеснява. Гледам да няма разлика с цвета на кожата на шията, иначе става като маска.

Зоя, базата служи като основа, фдт-ът не нанася по-лесно и издържа повече. Накрая слагам финиш-пудра. Това е моят начин.

Добре, а крем за лице, база, фдт и пудра не идват ли много...не се ли натоварва кожата...моята е смесена и ме притеснява да не би, ако сложа база да лъсна още по-рано от обикновено  Crazy

# 39
  • Мнения: 2 229
Трябва да гледаш да няма ясна граница..

аз действам по същия начин като Мимс. На ръката е много подвеждащо. Особено пък, ако избираш за първи път фдт. Този на Буржоа е много лекичък, много слаба покривност.

Мерси! Hug
Значи ще пробвам на лицето и дано случа на свястна консултантка, която да ме насочи поне малко. Laughing
Иначе аз точно такъв фдт искам - съвсем лек. Simple Smile Даже си мислех да си взема някаква пудра, но четох хубави неща за този.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Заинтригувах се и аз от Nude  Crazy Но за каква кожа е, за смесена става ли?

# 41
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Заинтригувах се и аз от Nude  Crazy Но за каква кожа е, за смесена става ли?

Подходящ е за всички типове кожа  Peace

# 42
  • Мнения: 162
Знам,че може и да прозвучи нагло и да няма желаещи,но все пак някои по-смели мацки може и да се навият - да пуснат по една снимка с фдт-а на Диор,та да могат тези,които искат да си го купуват да видят горе-долу какъв е крайният резултат. Не е нужно снимката да е на цялото лице,може просто на участък от лицето. Защото едно е да гледаш рекламите и снимки,минали през безкраен фотошоп,друго си е да видиш как стой без да е пипана снимката. Ако има желаещи мисля,че ще се получи интерестно  bouquet

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Пробвам директно на лицето, повечето фдт-и са с помпи, така че не ме притеснява. Гледам да няма разлика с цвета на кожата на шията, иначе става като маска.

Зоя, базата служи като основа, фдт-ът не нанася по-лесно и издържа повече. Накрая слагам финиш-пудра. Това е моят начин.

Добре, а крем за лице, база, фдт и пудра не идват ли много...не се ли натоварва кожата...моята е смесена и ме притеснява да не би, ако сложа база да лъсна още по-рано от обикновено  Crazy

И моята е смесена, като се ползват подходящи продукти не лъсвам. Лятото се мажа по-малко, не понасям в жегата много неща на лицето си, но зимата не ми е проблем.

# 44
  • Мнения: 2 768
За мен също не е проблем да сложа база, ФДТ и пудра - все пак се слагат съвсем малки количества. Пък и те все пак са измислени да се ползват в този  си ред - базата например попива точно като крем за лице и оставя много лек филм. При ФДТ е почти същото. А специалните финиш пудри са полу или изцяло трансперантни.

Но проблем да се щракна с ФДТ и пудра NUDE, надявам се е при до седмица  Peace

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 23:26 от eta

Общи условия

Активация на акаунт