Бременност и епилепсия?

  • 88 577
  • 230
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 154
Аз не мога да помогна за паническото разтройство  Sad при Епилепсията мога да кажа че лекарката която ми прави ЕЕГ-то ми каза че е имало случаи след като роди жената да не получава повече пристъпи Hug така че не губете надежда, иначе и моят доктор ми каза че мога естествено да родя но аз няма да рискувам Crossing Arms За цялата бременност до сега не съм имала пристъпи и това ми дава надежда Praynig

# 91
  • Мнения: 375
Може ли мамите с епилепсия да ми кажат нещо повече за Ривотрила,пия го освен антидепресанта,когато получавам пристъпи на паника.Различните лекари различни неща казват.Момичета по колко мг пиете?

# 92
Здравейте, смели момичета!
Aз също имам подобен проблем. Не ми е наследствена епилепсията, първия път стана като бях 15-годишна. Не е ясно каква беше причината и досега не е ясна. Знам само че тогава пазех всякаккви диети, учех като побъркана и много се изтощавах.
Хoдила съм при няколко невролози и съм минала всички възможни изследвания, в резултат на което ми изписаха Depakin Chrono, но аз не го пиех. Сложиха диагноза " идиопатична епилепсия" . И досега не съм пила никакви анти-епилептични лекарства. Аз получавам гран-мал гърчове само ако стана през нощта от сън, през деня никога не съм припадала. И се случват когато... Си решат да  се случат, няма някаква регулярност. Затова и реших да не пия лекарства.
Сега съм бременна в края на 4 месец и онзи ден получих гърч за 1 път от нач на бременността. Ходих след това до гинеколога ми да видя как е бебо, добре беше, активен, излязоха и генетичните изследвания и всичко изглежда нормално. Сега чакам феталната морфология като да видим дали сме добре. Но не мисля да пия лекарства до края на бременосста.

Искам да попитам дали има някоя с подобен случай като моя - само нощно време да получава гърч и да не е пила лекарства и да е бременна? Ще се радвам да поддържаме контакт и да си споделяме ценни съвети.

На всички бъдещи мами с такъв проблем пожелавам да имат здрави и красиви дечица!      

# 93
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте, аз пия само Ривотрил 0.5 мг. това е най-малкото, но без него нещо не става  Thinking и доктора още не може да разбере защо ooooh!
Рони , аз пиех по 1 таблетка на ден , но след раждането доктора ми го увеличи докато организма ми се възстанови Wink и определено се чувствам добре, явно раждането се отразява Flutter

Мишле, за съжаление не мога да помогна с нощните пристъпи Tired при мен настъпват при мнооооооооооого силна болка като бъбречната криза в 7 месец бях си изкарала акъла , но на бебо му нямаше нищо Praynig Hug и когато изравня границите понеже съм с ниско кръвно Whistling

Сега имам малко проблем с паметта и доктора каза, че е странична реакция на Ривотрила и ако не мине след като приемам 3 месеца витамин В6 ще трябва да го смени с Депакин, но при него страничните ефекти били по-тежки Weary

Странното е , че и майчета без да взимат това лекарство си имат проблем с паметта както през бременността така и след това  newsm78

# 94
  Здравейте момичета, много ви се възхищавам за смелостта

   Значи аз нямам епилепсия, но майка ми има, не вродена , получила е първия пристъп като е била бременна с мен на 24год, след като ме е преносвала на 7-8ден  веднага са  я приели в болница и са ме извадили- живо и здраво бебе, но и тогава са и поставили диатнозата!За 30тина години е имала не повече от 7пристъпа, никога не съм присъствала на такъв, казват, че нейната е придобита в последствие, не вродена, но никой не знае причината! Сега аз правя опити за бебе, но ме е страх, дали това няма да се случи и при мен като забременея, консултирала съм се с лекари, казват, че няма как да се случи, като не е наследствено, гледали са ме на скенер профилактично, но в мен си остава един страх!! Имам и приятелка, която започна да получава епилип. припадъци, докато беше бременна, имаше 6-7 по време на бременността, на един от които бях свидетел и много се уплаших! след като роди, вече 7 год това не се е случвало, а не пие и лекарства!
   Какво  е вашето мнение по въпроса!Имам ли основание за притеснение??

# 95


Сега имам малко проблем с паметта и доктора каза, че е странична реакция на Ривотрила и ако не мине след като приемам 3 месеца витамин В6 ще трябва да го смени с Депакин, но при него страничните ефекти били по-тежки Weary

Странното е , че и майчета без да взимат това лекарство си имат проблем с паметта както през бременността така и след това  newsm78

Майка ми е приемала фенобарбитал по едно хапче сутрин в продължение на 28г , сега пие някакви други но не знам какви! Тя също се оплаква от загуба на памет, не си спомня някой важни събития, които няма как да се забравят, спомня си дребни детайли, но важни събития и се губят, отпреди  7-8 години примерно! И при нея са и казали, че е в следствие на дългогодишния прием на фенобарбитала !!

# 96
  • Мнения: 2 336
лилили, защо не се регистриращ Peace
състоянието което описваш за своята майка само може да ме обнадежди Praynig

# 97
  • Мнения: 1 290
лили,

Нямаш никакво основание да се притесняваш!
Няма как да наследиш епилепсията на майка си, но с притеснения гледай да не си докараш нещо друго!
Вярвай в себе си и в хубаите неща, които ти предстоят и те обезателно ще се случат!  Heart Eyes

# 98
  • Мнения: 3
hi momi4eta!az sa6to priemam depakin hrono sega sam go namalila da 1 tabletka na den,no se pritesnqvam otuvrejdane na ploda pri eventualno zabremenqvane.znaete li dobar lekar koito 6te me posavetva kakvo da pravq.

# 99
  • Мнения: 2 336
hi momi4eta!az sa6to priemam depakin hrono sega sam go namalila da 1 tabletka na den,no se pritesnqvam otuvrejdane na ploda pri eventualno zabremenqvane.znaete li dobar lekar koito 6te me posavetva kakvo da pravq.
Аз бих ти препоръчала доц. Алексиев Александровска болница -невролог , а гинеколог занимаващ се и в тази сфера така де се каже проф. Чернев "Майчин дом"-София

# 100
  • София
  • Мнения: 154
Напълно съгласна с ted  Peace
За доц.Алексиев е хубаво първо да се обадиш и дати обяснят и къде са точно, че се прави ремонт още там и малко ги изместиха тел. 92 30 465 / 951 69 96
e-mail : doc_alexiev@yahoo.com
 Peace

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 11:48 от dgudge

# 101
  • Мнения: 2 336
Напълно съгласна с ted  Peace
За доц.Алексиев е хубаво първо да се обадиш и дати обяснят и къде са точно, че се прави ремонт още там и малко ги изместиха тел. 92 30 465 / 951 69 96
e-mail : doc_alexiev@yahoo.com
 Peace
доц.Алексиев го изместига в бараките до товарния вход на Александровска болница  Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 154
да ама ако не си ходил трудно се намира, особено от главния вход Crazy

# 103
  • Мнения: 2 336
да ама ако не си ходил трудно се намира, особено от главния вход Crazy
ето намерих една карта ако се ориентирах по нея http://www.alexandrovska-hospital.org/show_page.php?main_menu_id … p;grandmenu_id=1#
а товарния вход се намира точно на другата страна на улицата която излиза и на "Майчин дом" /улицата която минава трамвай №7 ако не се лъжа и има и бензиностанция Еко това е главен път/ а този  е еднопосочна мисля.
Дано си ме разбрала, че как обяснявам  ooooh!

# 104
  • Мнения: 3
  Мерси за полезната информация, но забравих да кажа че сам от Пловдив и е ще ми е бъде малко трудно да се ориентираме , но в краен случай може и да отидем до София.Утре съм на консултация при гинеколог и ще видим какво ще каже и тогава ще действаме.благодаря ви още веднъж. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт