Бременност и епилепсия?

  • 88 578
  • 230
  •   1
Отговори
# 105
Здравейте епилептичка съм.Бремена съм в четвъртия месец,не бях,гполучавала гърчове с години.Но за един месец получих два,много съм притеснена,за детето.Преди моите гърчове бяха само нощно време,а сега и двата са през деня.Когато получих първия бях намалила хапчетата ми пиех -депакин-от 200ml. и трилептал от 300ml.Като депакина преди го пиех 3 пъти по два ,а трилептала 3 по едно.Намалиха ми го депакина го пиех 3 пъти по едно ,а трилептала 2 пъти по 2 .и получих  през деня гърч.Веднага си ги дигнах ,но преди една седмица получих още един.Сега съм много притеснена.Много бих искала някои които е минал през това заради най-хубавото нещо което може да се случи на една жена,да има дете да ми каже дали пия силна доза лекарства.Благодаря

# 106
  • Мнения: 2 336
mara_1, моят съвет е не си вдигай сама дозата а се посъветвай с лекуващият те лекар.  Peace
Аз лично дори и сега , а и преди не бих се решила сама да си вдигам или намалявам дозата без за съм се консултирала с лекаря , та дори о по телефона на първо време. А след няколко дни бегом марш при него. Това не е майтап работа  Naughty

# 107
  • Мнения: 2 422
mara_1, моят съвет е не си вдигай сама дозата а се посъветвай с лекуващият те лекар.  Peace

 Peace
Успех ти желая Praynig Praynig Praynig

# 108
  • София
  • Мнения: 154
При доктора  Naughty  може да ти смени и лекарството  Peace но без паника, не се притеснявай   bouquet

# 109
Здравейте на всички, които пишат по темата. Откриха ми епилепсия във форма без припадъци, а с временно загуба на съзнание в будно състояние. Това значи, че не припадам а само за около 15-30 секунди нито чувам нито виждам. Бях две години на тегретол и резултатите бяха много добри. Не бях получавала нито един пристъп. По съвет на лекаря спрях лекарствата и след три месеца забременях. Сега съм в трети месец, много съм щастлива, но започнах пак да получавам пристъпи. По един два на седмица. Мислите ли че това е опасно за детето или да почвам лекарствата пак. Страх ме е да ида на невролог като знам какво съм преминала и колко е трудно всичко. Моля Ви отговорете ми.

# 110
  • Мнения: 2 336
Здравейте на всички, които пишат по темата. Откриха ми епилепсия във форма без припадъци, а с временно загуба на съзнание в будно състояние. Това значи, че не припадам а само за около 15-30 секунди нито чувам нито виждам. Бях две години на тегретол и резултатите бяха много добри. Не бях получавала нито един пристъп. По съвет на лекаря спрях лекарствата и след три месеца забременях. Сега съм в трети месец, много съм щастлива, но започнах пак да получавам пристъпи. По един два на седмица. Мислите ли че това е опасно за детето или да почвам лекарствата пак. Страх ме е да ида на невролог като знам какво съм преминала и колко е трудно всичко. Моля Ви отговорете ми.
jordi_didi моят съвет е да отидеш на невролог за твое успокоение и за доброто на детето  Peace Тегретолът в малки количества няма да увреди плода, но не започвай да приемаш лекарства на своя глава  Naughty

# 111
  • Мнения: 2 069
 jordi_didi отиди на лекар
моят невролог ми каза че по-опасни са пристъпите от колкото лекарствата за бебето. Щом си и в третия месец риска е по-малък лекарствата да навредят.
Не се притеснявай  Hug

# 112
  • София
  • Мнения: 154
Преди всичко отиди на лекар Peace

# 113
Благодаря Ви, много по добре е когато човек си поговори с хора които знаят какво е епилепсията и какво чувстваш. Днес ще си запиша час за невролог. Целувам Ви всички

# 114
  • Мнения: 3 540
Здравейте момичета! Hug
Ние сме във фаза ,нито големи ,нито малки! Thinking
Ще ми е интересно да следя темата! Peace

# 115
  • Мнения: 4
здравейте момичета и аз съм с епилепсия гранд мал и от 10 години нямам пристъпи .все още пия лекарства  в момента съм на трилептал и депакин 2х1 и се чувствам много добре .в момента правим опити за бебе и пия и фолиева киселина .гинеколожката
ми каза че когато стане бебето тогава да посетя невролог вие какво ще ме посъветвате?

# 116
  • София
  • Мнения: 154
Хубаво е да посетиш невролог още сега! Той може да намали дозировката на лекарствата , както стана при мен . Ти не ходиш ли по принцип през 6 месеца на ЕЕГ?

# 117
  • Мнения: 2 069
vesi775 според мен е по-добре първо да посетиш невролог и ако е възможно и той ти разреши да спреш лекарствата Wink и после бебето   

# 118
  • Мнения: 2 336
напълно подкрепям Кalaka и dgudge. Peace
Но след като от 10 години си без пристъпи не знам защо все още приемаш лекарства а не правиш опити да ги премахваш, но това е тема на друг разговор  Hug

# 119
  • София
  • Мнения: 154
това не е гаранция за съжаление Sad и аз нямам пристъпи и когато тръгнем да ги спираме с доктора след две седмици се появява Cry и така се опитваме през две -три години

Общи условия

Активация на акаунт