Пречи ли наднорменото тегло за забременяването?

  • 14 993
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Хера, а д-р Ина Цонева? Преди доста време ми я бяха препоръчали като добър специалист в Стара Загора.  Мислех си ако се окаже, че нещата при нас са по-сериозни да търся нея (аз живея близо до Ст. З.), макар че препоръката ми е само от една моя позната.
Сори, че измествам темата Peace
Тази докторка не е специалист по стерилитет.....за мен не е никакъв специалист а жива печалбарка. Разбира се това е мое мнение. Чувала съм и добри и лоши отзиви за нея като лошите са в пъти повече. Не съм ходила никога при нея но я познавам. Като мазна лисица Crazy

# 31
  • Мнения: 3 637
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug

# 32
  • Мнения: 130
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug
наисина сажалявам за това което си преживяла.Аз сащо мисля че килограмине не са причина да не можеш да   се забременее.Желая успех на всички

# 33
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
[quote author link=topic=374451.msg10367274#msg10367274 date=1236003833]
Здравейте момичета и аз ще се вклзча в тази тема!Не мисля че кг,пречат толоооова много за забременяването,по скоро след 6 месец е хубаво по често да се следим,кръвно,урина...ит.н.
Тъй като не съм от срамежливите,ще си кажа,аз забременях 115кг,в седмия месец бях 122,бях качила всичко на бебето,на мен нищо...За сажаление бебка се роди мъртва с усукана пъпна връв,което разбирасе,не е резултат от кг!
Знам че зрадвословно е да свала доста кг,но аз си вървя едра от малка.Е сега почваме с бебеправенето и настоящия ми доктор,каза че няма проблеми,ще следим и килограмите и всичко...
Успех!  Hug
[/quote]Здравей,Danielkka.Вече не знам какво да си мисля по този въпрос newsm78.Пречи или не аз съм решила да сваля някой килограм.Съжалявам за загубата ти.Успех.

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте!

По същия начин като Даниелка - забременях 115 кг, влязох да раждам 134,5 кг. Двадесет дена след секциото бях 112 кг. Синът ми се роди 4340 грама. Изкарах супер лека бременност. Кръвно вдигнах седмица преди раждането.
А съм забременяла само два месеца и половина, след като спрях противозачатъчните.
Така че всеки е индивидуален и не могат да се правят генерални заключения.

# 35
  • Мнения: 90
При всеки организъм е различно..
по учебник, наднорменото тегло не благоприятства по време на бременност. Излишните мазнини натрупани като мастни депа по организма вредят. Притискат се кръвоносни съдове, и всичко органи.
Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...
Така де..аз мисля че вреди, но всеки да му мисли.
Поздрави  bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
СЪс сигурност горния пост може да бъде написан от човек , който няма проблеми с кг и няма проблеми със забременяването  Thinking
И ако 70 % от жените с наднормено тегло раждаха мъртви деца , то тогава всяко 10 дете щеше да умира сигурно.Свидетел съм на доста пълни жени ,които се радват на здрави и живи бебета.
Едва ли има човек ,който иска да бъде пълен  и съзнателно се стреми да е такъв ,още повече жена .Но като такива и ние имаме право да се радваме на деца.Аз се радвам , че успях да забременея и родя ,макар и дебела .Силно се надявам да успея да преборя хормоналния дисбаланс и оттам и кг, не че съм спряла да мисля де  Naughty

# 37
  • Мнения: 90
Защо така остро реагираш? Shocked
Цялата ми рода са с надноремно тегло не сме перфектни нито фиданки, и никого не желаех да обидя.
Другото е че мнението ми не е обосновано на лични наблюдения само, а съм се консултирала с компетентни лица-а именно лекари.  Heart Eyes

Статистиката не съм я правила аз също Hug Не се сърди на мен моля ти се..
Фактите са си факти, изключенията са хубавите чудеса   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 085
Има нещо вярно да.Аз също съм с повечко килца и сам на път на свалянето, бавно но славно и майка ми постоянно ми намила на галвата и ми вика''ти роди пък тогава и 200кила ставай''(тя е акушерка и знае)Имам една приятелка беше бая пълна , свали 20 кг и сега е бременна с близначки.Супер.Така че се замисляй защото не са изобщо полезни тези пусти кила.Знам какво ти е.Успех.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз също не се харесвам така ,още повече че допреди 3-4 години съм била 55-60 кг.Напълнях изведнъж  с приблизително 30 кг за половин година.Тръгнах по доктори и се установи хормонален дисбаланс ,който е и причина за незабременяването.Искам да кажа, че днес това е доста срещано явление   и никой не е виновен ,нито пък го иска.Започнах да се лекувам и да свалям кг, но едновременно с това  и забременях с все още повечко кг.Трябваше ли да направя аборт, защото не съм свалила всичките кг?Изкарах , трудна бременност ,но кг нямаха общо с това -родих живо и здраво бебе .Сега отново се боря с кг и се надявам да си върна предишната форма .Но , не бива  да се правят такива заключения -едва ли има жена,която да не иска да е слаба, и никой по желание не дебелее, защото ще е по -красив.
Извиняма се , нямах за цел да обидя никой.  bouquet  bouquet

# 40
  • Мнения: 90
  bouquet
да...за съжаление има много жени които са пълнички по болест Sad
Желая ти всичко най-хубаво и дано си върнеш старите кг и да се пренареждат тия хормони! Flutter

# 41
  • Мнения: 2 153
Лекарите казват, че пречи..... Sad

# 42
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
При всеки организъм е различно..
по учебник, наднорменото тегло не благоприятства по време на бременност. Излишните мазнини натрупани като мастни депа по организма вредят. Притискат се кръвоносни съдове, и всичко органи.
Това че се случва да протече нормална бременност и да се роди нормално дете е рядкост при пълните жени.
Съществува статистика която гласи че при 70% от родилките с над нормено тегло риска от това да се роди мъртво дете е голяма.

Смятам че всеки трябва да има чувство за такт и да респектира своето тяло.

Моя роднина не успя да забременее точно заради наднорменото си тегло, забременя инвитро много трудно...
Така де..аз мисля че вреди, но всеки да му мисли.
Поздрави  bouquet
Здравейте,

Хей,момичета незнам защо обсъждате наднорменото тегло. по време на бременост?Въпроса е:дали пречат повечкото кг. да се забременее?Някои от вас се отклоняват от темата ThinkingСори ако съм груба.

# 43
  • Мнения: 186
Здравейте! И аз съм от тези с повечкото килограми, да не кажа много килограми. Няма да се разливам да ви разказвам моята история, но факт е че повече от три години се опитвам да забременея. Е, и до ден днешен неуспешно! Та след като отхвърляха една по една възможните причини, накрая ми казаха, че е възможно затлъстяването да е причина за липса на овулация. Имам още да полекувам някои други проблеми и ще се залавям сериозно с килограмите. Е, явно при някои наднорменото тегло е проблем, а и ми казаха, че при отслабване овулацията се стимулира. Успех, момичета! Дано да има повече сбъднати мечти!

# 44
  • София
  • Мнения: 12 554
slivnica10 при мен НЕ са пречили! А хич не са ми малко килограмите. Така че всичко е до организъм.

Общи условия

Активация на акаунт