Яслата 18- за празника на мама, от мен прегръдка най-голяма

  • 17 639
  • 438
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 619
Да наистина е така-не можеш да ги заблудиш,че си лелка от градината.И при мен така се скупчваха няколко пиленца и викат:мамаааааа.Направод а ти се скъса сърцето.Иначе,Дейвид си слуша нон стоп приказки кажи речи за това колко е хубаво там,как ще играе с децата и т.н.Подготвям го може би 2-3 седмици преди да тръгне.Всъщност веднага щом разбрах,че тръгва започнах да му говоря положителни неща!На този етап той сам няма да влезне в групата,ще иска с  мен така,че няма какд а стане с обясненията във фойето.Просто утре ще му говоря по пътя,ще го въведа в групатаи няма да се застоявам както днес.Поне така се надявам  Cry.Иначе,относно свикването-мисля,че когато едно дете е ново както в нашия случай в средата на уч. година би трябвало да му се обръща по специално внимание и да бъдат по внимателни с него поне в седмицата на адаптация!За да може да не получава стрес от обстановката.Всички знаем,че едно дете можеш да го спечелиш само с един жест.Децата усещат отношението!А те какво правят-третират го като другите деца които са от 5 месеца там и искат от него да не плаче!Никак не ги гушкат ми прави впечатление,не ги утешават,не им дават ласки.Вярно,че са много и няма как,но пък не реват всички по едно и също време.Може би не съм права,но се надявам впечатленията ми да се променят с времето!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета бързо да се оправят дечицата Praynig Петя Моника спокойно може да има темп. от зъбки.
ronkis толкова ми стана смешно с бинокъла Laughing, но пък после като се сетих и за нашия рев в началото ми стана мъчно за детенце Cry Какво да ти кажа - не са ми дърпали Митко и честно казано е гушкано дете и даже новата сестра редовно ми казва, че постоянно се гушкал с тях. Ще свикне наистина, а и наистина бързо се успокояват вътре и аз съм седяла на вратата да чуя кога ще спре да реве. Ще мине и това, но трябва да си спокойна много пред детето. И да със сигурност другите деца се разстройват. Хубаво е майката да влиза с детето и ако всички са влизали така на децата нямаше да им прави впечатление, че има ново детенце с майка си вътре, но понеже те не са били така затова се разстройват. Така си мисля де.

П.С. Носи му играчката. Митко ходи с един син заек и плетена бебешка пелена и така по-лесно свикна. Те са му от вкъщи и са му някаква сигурност там. За дърпане бъди сигурна, че винаги за нещо ще се дърпат децата. Дали затова дали за нещо друго. Но като го взимам и ги е хвърлил някъде например другите деца се втурват да му ги търсят - знаят, че са негови и му ги дават на него или на мен. Редовно е това. Така че аз установих, че Зайко и пелената при нас много помогнаха.

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 19:25 от мама МОНИ

# 47
  • София
  • Мнения: 619
Ами вчера когато от 9 до 9.30 рева на прозорчето,а аз от нас го гледах  ooooh! 30мин. и никой не го дръпна на страна да го успокои,никой не отиде до него даже!Милото седеше,викаше мамааааа и си бършеше само сополите от реването!За това казвам,че не ги гушкат.Да подчертая,че беше новата сестра.Вижда ми се много страшна  Sick.Не ми е приятна нещо-незнам защо!Постоянно усмихната пред родителите,а зад тях...какво ли право.Ама хайд да не я очерням жената,може да си върши работата добре.Ама аз сега съм си скептично настроена от всякъде така,че...надявам се да ме изтърпите  Crazy

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Може би наистина практиката с посещението на родителите трябва да се промени  Peace А ако мога да влезна за да покажа на Рая, че не е страшно, че мама също може да влиза в стаята при децата, няма да и е толкова стресиращо в началото. А ако и други дечица се завъртят покрай мен с удоволствие ще ги гушна и тях  Mr. Green ще си поприказваме, ако трябва ще попеем... А ако в такъв момент се намесят и лелките с някакво интересно занимание, да привлекат вниманието, поне на повечето деца... спокойно мога да си целуна госпожицата за довиждане и да я оставя да свършат с игрите. Някак това ми се вижда правилното  Peace
А до говоренето... едва ли има майка която не говори отрано колко весело и забавно е в яслата  Mr. Green Аз си мисля и друго. Децата усещат и нашите терзания. Ако мама е притеснена, че детенцето го чака голям стрес...  тя сама го предизвиква. А мама ще е много по-спокойна ако нещата се случват малко по-естествено  и ще предава спокойствието си на дребчо Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 2 437
benitta абсолютно съм съгласна с теб, но за съжаление в Б/я още се кара по стария казармен ред и на принципа "Ще свикне и другите са плакали" Mr. Green За говорене наистина едва ли има майка, която да не казва на детето, че там е хубаво, но наистина малките усещат нашите състояния дори и да не го показваме. Аз винаги съм била супер спокойна пред детето, но докато наистина вътрешно не се успокоих той не свикна с яслата. Честно казано с нетърпение чакам да стане първа група с надеждата да правят нещо, защото определено в нашата не занимават децата. Sad
ronkis за новата сестра и аз така се настроих с/у нея, но пък сега гледам да променя мнението си именно, за да не го предам на детето.

# 50
  • Мнения: 3 214
Да се изкажа и аз. Моника, както уж беше спряла да реве, така сега пак си ревва сутрин на вратата. Но това е докато влезе вътре, след което настъпва затишие - така е целия ден - няма никакъв проблем. Вечер я вземам ухилена до ушите - целува сестрата и й казва, че утре пак ще дойде  Laughing А когато ходи с баща си, въобще не реве там, а в къщи - преди да тръгне. Което ме навежда на мисълта, че пред мен се разиграват някакви циркове  Mr. Green Представям си пък, ако вляза вътре, какво ще се случи  ooooh! Според мен ще реве още повече. Накратко, има си резон според мен в тази порядка - детето да влиза само вътре  Peace

Днес я водих само за снимките - орева света това дете  ooooh! Обаче, подаде ръка на сестрата, млъкна и тръгна да влиза навътре. Но болните деца, дошли само за снимка, влизаха с родителите. В момента, в който Моника разбра този факт, започна нов неистов рев с увеличени децибели  Mr. Green Ей, големи са маймуни тез дребосъци, ША знайте. Правят ни диви и щастливи  Crazy

# 51
  • София
  • Мнения: 6 268
Да се изкажа и аз. Моника, както уж беше спряла да реве, така сега пак си ревва сутрин на вратата. Но това е докато влезе вътре, след което настъпва затишие - така е целия ден - няма никакъв проблем. Вечер я вземам ухилена до ушите - целува сестрата и й казва, че утре пак ще дойде  Laughing А когато ходи с баща си, въобще не реве там, а в къщи - преди да тръгне. Което ме навежда на мисълта, че пред мен се разиграват някакви циркове  :mrgreen: Представям си пък, ако вляза вътре, какво ще се случи  ooooh! Според мен ще реве още повече. Накратко, има си резон според мен в тази порядка - детето да влиза само вътре  Peace

Днес я водих само за снимките - орева света това дете  ooooh! Обаче, подаде ръка на сестрата, млъкна и тръгна да влиза навътре. Но болните деца, дошли само за снимка, влизаха с родителите. В момента, в който Моника разбра този факт, започна нов неистов рев с увеличени децибели  Mr. Green Ей, големи са маймуни тез дребосъци, ША знайте. Правят ни диви и щастливи  Crazy

Мда, същото и при нас. С баща си никакъв проблем, даже тръгвал сам да влиза, с мен драми (сао веднъж или два пъти е влизал без да мрънка, като съм го водила аз).

И аз мисля, че децата се разстройват като виждат други родители. Не знам ако се въведе практиката всички родители да могат да влизат в началото, длаи ще е добре. По американски филми съм гледала, че е така при тях. На мен ми се иска да мога да погледам детенце какво прави през дена, в началото сърцето ми беше свито постоянно, докато не го видех вечер.

Ние днес бяхме на преглед, докторката пак нещо чисти от дясното ушенце, тече кръв малко, а Бобо започна да реве още с влизането в кабинета, явно помнеше вчера какво се е случило. Трима души го държахме да не мърда. Но поне лекарката твърди, че нещата са по-добре, в петък пак сме на преглед. Няма да ви казвам какво миказа тя, че може да се случи, ако не се открие гнойта в средното ухо навреме - настръхна ми косата направо  Confused

# 52
  • Мнения: 3 695
На мен ми се струва по-нормално майката да може да влезе със детето в яслата и така да му покаже най-убедително, че там няма нищо страшно, а напротив - там е едно интересно и хубаво място, където може да си играе. Ако всяко дете е въвеждано така от майка си, не би следвало да има рев на свикналите вече деца при вида на друга майка на ново детенце вътре. Да не говорим за майките колко успокояващо би било да видят къде остават детето си и как се чувства то - а не като сега - я те пуснат да надникнеш в началото, я не.  Peace

# 53
  • Мнения: 2 280
catty m , казвай де..По-добре да знаем,че да сме по-внимателни..Какво каза докторката?
Прекрасно е, че детенцето вече е по-добре..
Аз все се притеснявам з амойто гардже и сега като те чета за тази гной в ушичките..ще взема да го заведа профилактично до УНГ..

# 54
  • София
  • Мнения: 6 268
catty m , казвай де..По-добре да знаем,че да сме по-внимателни..Какво каза докторката?
Прекрасно е, че детенцето вече е по-добре..
Аз все се притеснявам з амойто гардже и сега като те чета за тази гной в ушичките..ще взема да го заведа профилактично до УНГ..

Ами какво... ако не се открие навреме, че има гной, тя рано или късно започва да си търси път за някъде, т.е. или пробива тъпанчето за навън, което е опасно и май може да доведе до глухота, или навлиза навътре в главата към мозъка, което е още по-опасно. Абе, разтреперах се още повече като го разбрах. Каза, че личната наистина може да не забележи, че има нещо (което лично на мен ми е странно тъй като нещата не са били в начален стадии при нас, може да го каза и от колегиалност, не знам).

щурчо, не знам дали не е параноя, но за свое спокойствие го заведи, по-добре да е напразно, но да си сигурна, че няма нищо. Аз лично за себе си реших, че при най-малко съмнение ще го водя при тази лекарка. Но си потърси УНГ специалист, който преглежда не само с обикновена фуния, защото тези в 8 поликлиника го гледаха само така, докато тази с нещо като микроскоп, абе с някакъв специален уред. На една позната детето точно тази лекарка е установила също гнойния отит, а преди нея са го гледали 4 УНГ специалисти  Confused

# 55
  • Мнения: 2 280
На мен ми се струва по-нормално майката да може да влезе със детето в яслата и така да му покаже най-убедително, че там няма нищо страшно, а напротив - там е едно интересно и хубаво място, където може да си играе. Ако всяко дете е въвеждано така от майка си, не би следвало да има рев на свикналите вече деца при вида на друга майка на ново детенце вътре. Да не говорим за майките колко успокояващо би било да видят къде остават детето си и как се чувства то - а не като сега - я те пуснат да надникнеш в началото, я не.  Peace
Peace Peace Peace
Най-големия стрес за децата първите дни е,че се разделя с мама (с която е било по цял ден до днес) и след това се оказва в абсолютно непозната обстановка, с абсолютно непознати лелки и деца..и мама се е изнизала незабелязано (или са го отвели насила вътре)...Смятай за какво става дума..
Много по-лесно би било, ако можеше мама да влиза, дори да стои докато тя самата се увери,че всичко е наред и прецени,че може да си ходи..
Пък..ако има някоя майка в яслата покрай децата, и лелките ще са по-внимателни и повече хора ще има покрай децата.
Ако трябва- да раздават калци като в болниците и бели престилки на родителите..пак би било добра идея..
Но..знам ли..може и да греша..

# 56
  • Мнения: 2 280
catty m , може да ми оставиш на лични нейните координати..Като те слушам..май не е зле да я посетим..

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
catty m, аз до сега си мислех, че няма как да се пропусне ако детенцето има болка в ушенцето  newsm78
Никакви индикации ли нямаше, че има проблем с ушенце?
Добре е, че сте попаднали при правилния специалист  Peace

# 58
  • Мнения: 3 695
Ами какво... ако не се открие навреме, че има гной, тя рано или късно започва да си търси път за някъде, т.е. или пробива тъпанчето за навън, което е опасно и май може да доведе до глухота, или навлиза навътре в главата към мозъка, което е още по-опасно. Абе, разтреперах се още повече като го разбрах. Каза, че личната наистина може да не забележи, че има нещо (което лично на мен ми е странно тъй като нещата не са били в начален стадии при нас, може да го каза и от колегиалност, не знам).
Не мисля, че пробиването на тъпанчето води до глухота, даже са ми обяснявали УНГ-та, че пробитото си зараства и си става все едно не е било спукано. Личните не са твърде компетентни за ушите и са длъжни да пращат при специалист, ако има проблем. Т.е. не е нормално ако се установи проблем да го лекува педиатърката, а е добре да се ходи при УНГ.  Peace

catty m, аз до сега си мислех, че няма как да се пропусне ако детенцето има болка в ушенцето  newsm78
И аз така си мисля, освен когато детето е малко и плаче, но не казва нищо не се знае какво го боли (както се случи при нас на 1 годинка).  Sad

# 59
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хелоу. При нас нищо ново-сутрин и следобяд, като ида да я взимам, си плаче. Като ни няма, мълчи. Номера ни прави, знам си го. Оттренирана съм с Констанца. Добре, че не живея като ronkis на близо. Не си е работа да я виждам постоянно и да я мисля. За влизането в групата не ми се нрави. Като не може всички да влизат, по-добре никой да не го прави. Разстройват се другите със сигурност. А и нали се правят изследвания на децата, пероснала е със здравни книжки. Утре ще стане някоя беля с някоя зараза и после те ще са виновни(все пак родителите не си правим изследвания, като тръгват децата на ясла). Помня от Констанца, че ако й се обяснявах и гушках, положението ставаше по-тежко и за двете. Може и гадно да звучи, но сутрин почти не й говорех, докато я обличах в яслата. Определено беше по-лесна раздялата така. Сега Емма баща й я води, а аз-каката.

Общи условия

Активация на акаунт