Недоносени бебенца на дихателен апарат, как да се справим?!

  • 12 253
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мили мами, много дълго се колебаех дали да пиша, но никой не ми е влезнал в положението до момента, вие сте ми надеждата! През цялата бременност, понеже беше нереално безпроблемна предимно съм чела, без да пиша..Буквално ми се струпаха всички липсващи притеснения в 1 нощ! Ужасно съм притеснена, родих секцио момиченце в 8ми месец (33-34 г.с.) преди броени дни на 18ти февруари - 2000 гр. след което закараха беба в педиатрията и ме изписаха! Зависима е от дихателен апарат, на разни антибиотици, захранват я с хумана и правели всичко възможно..от последната реплика лошо ми става  Cry за сега е в стабилизирано състояние, но все пак тежко! Имам нужда от адекватно мнение, а не бих го очаквала от някой, който не е минал през раждане! Опитвам се да приложа позитивното мислене, но ми е доста трудно! Мерси предварително....  Praynig

# 1
  • Мнения: 6 604
Здравей,мила.
В коя болница е малката?
Не им обръщай внимание на репликите на лекарите #Cussing out. Тук всички мами сме се наслушали на какво ли не. Просто се презастраховат. Моята принцеса се роди в първия ден на 27 г.с. само 950 гр. Близо месец дишаше с помощта на апарат,изкара тежка жълтеница и беше на антибиотици. Но мина. Справи се. Сега расте здраво и палаво дете-пу пу Praynig.
Имай вяра ,че и с вас всичко ще се нареди.
Ще стискаме палци fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed. Дръж ни в течение как се развива малката.
П.С. Добре дошла при нас Hug

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Ще се оправи детенцето, повечето първите дни им е трудно и са на антибиотици, много мисли за детенцето си, че е силно и с всеки ден става все по-добре. Hug
 Не е лошо и на църква да отидеш, аз доста се молех за моето детенце и мисля, че това помогна. Ако чувстваш необходимост, разбира се.
 Дано по-бързичко да си го прибереш вкъщи, най-хубаво е да сте заедно. Praynig

# 3
  • Мнения: 41
Лелееее колко сте бързи!    bouquet Тя е в детската педиатрия към медицинска академия..нали има 1 ниска сграда аз днеска бях толкова неадекватна, че даже не погледнах точното наименование!  newsm78 Тая седмица ще ходи таткото, че веднъж седмично пускали и днес за малко едвам ги измолих, ама нали на нищо не приличам от глад упойки и мислене и се смилиха та да не съм се тътрила напразно!  Simple Smile  Изредиха ни куп неща, които не разбрахме, освен няква инфекция, била спокойна и имала леки подобрения и казаха утре - в други ден пак....когато ще пиша хубави новини ДАНО!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 16 025
И моето дете беше така - но се роди доста по-мъничко 1200 гр., а и 1989 г. нямаше толкова възможности като сега. Но постепенно се старибилизараха нещата - ту в кувьоз, ту - на легро и после пак, кислородна маска и слагаха.  Писала съм в друга тема  историята и. Грижиха се за нея в Дом  Майка и дете, имаше  периоди с антибиотици, имаше пневмонии - може и да е било нещо от неразвит бял дроб. Показваха ми я само през стъклен прозорец към коридора. Не разрешаваха да влизам за да не внеса инфекция. Аз и не настоявах, да не съм виновна, ако стане нещо. Докторката от дома все казваше - ако искаш да гушкаш - долу има здрави деца, които няма кой да ги целува - върви там. За първи път ми я дадоха в ръцете на 01,03 - за 5 мин. Бавно наддаваше, само спеше, но стероиди не са и давали. От тях се натрупва маса, растат децата, но вътрешните органи  не толкова бързо като тялото. Та така от 09,09  ми я дадоха чак след Първи май. Все си беше по-слабичка, на 1 г. беше 6, 100 кг. Но постепенно израстна всички проблеми, остана си слаба, висока, манекенски тип. Сега е на 19 г. - няма и помен от проблемите. Постепенно ще се наредят нещата, само  свикнете че грижите ще са повече, поне в началото.

# 5
  • Мнения: 41
Имам чувството, че това спокойствие което ми вдъхнахте започна да оправя нещата....  Praynig Днес казаха, че имала голям напредък, хранила се е и сутринта и на обяд, а наш приятел - лекар са го пуснали тя си гледкала и се усмихвала, той ни обнадежди, че постепенно намалява нуждата от апарат ииии другата седмица, ако всичко върви добре може и да си диша самичка! Вече за изписване много смело ми се струва толкова скоро, но и това ми стига! Стискайте палци да се подобрява със същата сила!  newsm51

# 6
  • София
  • Мнения: 16 025
Все пак детето е 2 кг. - почти оформено. Деца се раждат с 500 гр. повече и си дишат. Я си представи моя бройлер - 1.2 кг.
Ако искаи отиди в руската църква - и помоли Св. Серафим - в криптата за да се успокоиш.
Успех, не я посещавайте много - да не внесете инфекция.

# 7
  • Мнения: 41
Не излизам от вкъщи, само в неделя едвам се добрах да я видя за да кротна, понеже кръвното ми е много ниско и като постоя права към припадане отиват нещата....Но таткото, майка ми и разни познати (без които нямаше да имам толкова информация и щях да се гърча в неведение) помагат да следим развитието и постоянно! Иначе само чакам да събера сили, мъча се да почна да ям нормално, защото едвам дъвча и на нищо не приличам  Rolling Eyes и ще отида на църква, стига да позволяват да я посещаваме повече от веднъж седмично, всеки ден ще кисна! Днес пак е била добре, очакват големи подобрения..да се надяваме, че ще продължава в същия дух!   Two Hearts

# 8
  • Мнения: 923
Здравей fefkata. Надявам се скоро да се оправи твоята принцеса и да си я прибереш у дома. Кой лекар се грижи за бебето ти? Моят син също беше в Клиниката по педиатрия. Роден е на 14.07.2007 година в 28 г. с. и тежеше само 900 гр. Беше доста време интубиран, помагаха му да диша, премина през много антибиотици. Към края на август успяха да му махнат апарата за дишане, но на 20.09 пак го интубираха, защото се наложи да го оперират по спешност от херния, а заедно с нея му бяха махнали и апендисита, а той милият по това време тежеше само 1400 гр. И така след много борба на 19.10 си го прибрахме у дома.
Пожелавам ти много кураж и много вяра в детето ти. Нашите мъници са дребнички, но много силини по дух и се справят. Успех. Hug Praynig Hug

# 9
  • Мнения: 41
Д-р Шумков, но вчера била друга лекарка..сменяли се на екипи или нещо от сорта, но разбрах, че са много добри! Милите те беборани....не стига, че са парче месо, а през какво минават, как да не са силни! Аз самата съм се родила 1800 гр. и са ме изписали 1500 и бих казала, че се оказах бая жилава  Rolling Eyes но друго си е да си го преживееш със своето бебе! Дано и за напред да оцеляват със същия успех, макар и хилавки и ние да сме здрави да ги пазим! Страшно много благодаря Flowers Bouquet

# 10
  • Мнения: 191
Мила, зная, че си много притеснена, но съм сигурна, че е въпрос на много малко време да си приберете принцесата вкъщи. Родила се е с перфектни мерки за осми месец, нормално е да има леки проблеми с дишането. Моето момче се роди в началото на девети месеc и въпреки, че беше с доста добри размери (3.2) пак беше на апарат. Бях полудяла от страх и ужас, докторите ми казваха следното: "нещата не са нито добре, нито зле..." и това от доктор... направо не знаех къде се намирам от ужас, така че зная как се чувстваш. В крайна сметка подобрението настъпи много бързо и детето си расте здраво и щастливо. И с твоето бебенце ще бъде така, бъди сигурна. Много  Hug

# 11
  • Мнения: 360
Момичетата са ти написали повечето неща. Все пак и аз искам да те успокоя. При повечето недоносени бебета се налага кислород, антибиотици, престой в болница. Просто са много малки и крехки. Имат нужда и от време.
Труден е този период, но се опитай заради теб и бебето да се стегнеш. Когато си го вземеш вкъщи, то ще има нужда от силна, здрава и спокойна майка. Всичко ще се оправи, просто търпение. Тук сме все хора, преминали през това и виждаш, че всички сме оптимисти.
 Hug

# 12
  • Мнения: 41
Определено се стегнах доста! Докато бях в болницата като че ли повече сили събирах, не допусках черни мисли, а и все пак имаше други майки, които не можех да си позволя да разстройвам....но като се прибрах в нас и видях близките ми толкова притеснени и в същото време безсилни, особено първите 2 дни, се едно се сринах психически, не мога да си го обясня, а толкова чаках да си дойда..може и да е трябвало да си го изкарам на някой някога! Важното е, че ми допринесохте за спокойствието  Hug и момиченцето ми с всеки ден се подобрява лека по лека! Днес са намалили още апарата и е стабилизирана, та най-после успях да си позволя да се зарадвам, да се похваля и си разгледах дрешките, които са ми подарили без да ми застава топка в гърлото! Прсто друго си е, да те свалят на земята майки, през чиято глава е минало и да прочетеш техните истории! Голяма работа сте!!!!  Wink

# 13
  • Мнения: 191
Видя ли, че момиченцето ти се стабилизира  Hug  Искрено се радвам! И да се похвалиш като си я приберете, тогава ще е твоят най-щастлив момент, той приближава бавно, но сигурно   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 152
...никой не ми е влезнал в положението до момента...
Fefkata, моят случай е като твоя Sad. Аз родих на 19-ти, секцио, в 38г.с., според лекарите - доносено бебе - 3180, 49см. От тогава е в педиатрията. Казаха, че не са му се развили достатъчно дробчетата. Сложиха му три инжекции сърфактант, беше на апаратна вентилация, вливат му антибиотици...но от вчера е на самостоятелно дишане. Силно вярвам, че вече само ще се подобрява Praynig Praynig Praynig
Вярвам, че и твойта принцеса много скоро ще започне самичка да диша и тогава ще се почувстваш много по-спокойна Praynig
Само бъди силна!

# 15
  • Мнения: 3
искам  и  аз  да  те  укоража        ,моите  близначета   се   родиха  в  края  на   7мия   месец  с ниско  тегло  по  1600,имаха  проблеми  с  дишането  ,а  за  капак  и  шумчета   на  сърчицата .Стояхме   2  месеца  в   болницата  , този   кошмар   никога   няма   да  го  забравя  защото  всеки   път  лекарите   идваха   слоши   новини.Сега   сме   на   6 години  здрави  .  КУРАЖ  И   ВЯРА   ти   пожелавам   аз.

# 16
  • Мнения: 923
Видя ли, че момиченцето ти се стабилизира  Hug  Искрено се радвам! И да се похвалиш като си я приберете, тогава ще е твоят най-щастлив момент, той приближава бавно, но сигурно  newsm51
newsm10

# 17
  • Мнения: 103
Много виртуални прегръдки и от мен!  Hug  Мисли позитивно и вярвай! Сигурна съм, че слънчицето ще се оправи!
И моята Стилиянка беше доста дълго време на апарат (родена е края на 6ти месец, 1,5 кг). От самото раждане беше на два антибиотика едновременно, но лека-полека спряха антибиотиците, намалиха постепенно въздишките  на апарата, накрая го махнаха, изкараха я на легло и след общо  2 месеца си я прибрах вкъщи. Голям проблем й беше яденето  - пиеше съвсем малко АМ в сравнение с другите недоносени в отделението, наддаваше бавно, но в края на краищата, всичко се оправи. (все още е злояда и фина, но да е здрава е по-важно)
Бъди силна и смела и вярвай в малкото слънчице!

# 18
  • Мнения: 41
Здравейте мами! HugОх да ви кажа, тия лекари не са хора!! ConfusedЗнам, че състоянието варира, днес едно, утре друго ама не чак толкова...Вчера мъжа ми,като ходи да я види така го наплашила докторката, накарала му се "елате тука вижте грубите черти на лицето, езика и е отвънка, това сигурно е жълтеница.." па бронхопневмония, което имало ли го е, ново 20 ли е казва ли ти някой, просто му е изкарала акъла и то умишлено! Той каза, че не видял груби черти и си спала оплезена, като предния път и беше побелял от притеснение! Тука вместо мене да успокояват, ходи обяснявай, че повечето бебета карат жълтеница! Естествено лекцията медицински термини,от които разбрал 1/3, предните дни никой не ни е плашил така, внимателни бяха и обнадеждаваха колкото могат!Утре ще ида да видим дали и мен ще изкарат виновна. че се е родила хахах! Вече не ме боли толкова операцията и кръвното ми не е безумно ниско, което значи, че ще си я виждам по-често! Дано оптимизма помогне и на мен, както на вас, ужасно сте мили....! Целувки  Heart

# 19
  • Варна
  • Мнения: 965
fefkata , много ме е яд на такива доктори - каво ще помогне на детето да вменяват вина на родителите. Малко ли са им тревогите, че да се  борят и с чувство на вина, която реално нямат.  #2gunfire
Бъдете силни и оптимистични!  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 16 025
Хубаво е, че се възстановяваш от операцията. Но внимавай с честото виждане - да не занесеш някои вирус на детето.  Ако, не дай боже, се разболее - първо тебе ще обвинят, че си внесла инфекция.
Докторите са различни - един обяснява, друг е изморен, нервен и те претупва. Говорят с термини и хората не разбират всичко. Не се притеснявай, ще се оправи детенцето. Питай ги само - развива ли се дробчето. А и какво е виновно детето за груби черти, като порастне ще се оформи и ще е кукличка.

# 21
  • Мнения: 6 604
fefkata-някои "доктори " са такива #2gunfire. Всяка от нас е имала по една подобна "среща". Утре ще бъде друга. Дано да е по-човечна.
Мен още ме побиват тръпки като се сетя за една такава #Cussing out Sick. А тя беше даже акушер,не лекар. Ама така ми се накара ,така ми се развика -ужас. Два часа след това не можах да се съвзема от нея.
Имай вяра. Ще се оправи принцесата  bouquet.

# 22
  • Мнения: 41
И аз така предположих, че е често срещано да те нахокат..се едно не ни е достатъчно криво! От чести виждания няма опасност, аз до сега на нищо не приличах и нямах сили да ходя та съм натоварила таткото да ходи само да проверява и него са го пуснали най-много 2 пъти! Иначе по телефона не отказват информация поне.....А под "груби черти" е имала в предвид признак за жълтеница и той не забелязал да се е променила (само около устата малко и била загрубяла или по-точно суха)! Утре дано всичко да е ок, че се дразня много, от хора, които ни убиват надеждата, добре, че сте вие да ми я връщате!  Kissing Heart

# 23
  • Мнения: 4 589
fefkata всичко ще се оправи, трябва да вярваш, ако можех като ходих й говори, казвай й че я обичаш. Това много ги зарежда.

За пореден път се убеждавам, че никога не бих си оставила детето в МД. В Токуда един ден не са ми отказали информация, всеки ден ме пускаха, обичаха я, грижеха се за нея като за свое дете. И не само за Алекс, а за всички други бебета.

Какво е това отношение, не знам. Достатъчно ни е мъчно че детето лежи цялото в системи, ами и да се държат така нас.

Благодарение на човечността и отношението в Токуда аз преживят по-лесно моята мъка.

fefkata кураж. С теб сме. Ако искаш да ме питаш нещо на л.с. питай, аз покрай Алекс съм 1/2 лекар и ще ти кажа всичко.

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Николина, бебенцето не е в МД, а в педиатрията.

fefkata, нещата, бавно се оправят, не се притеснявай. Майки, които не са подготвени предварително за преждевременно раждане, бебетата, малко по-трудно се адаптират. Добре са направили, че са са го изпратили към специализирани грижи за такива бебета. И педиатрията и в Майчин дом работят много добри специалисти. Като се адаптира бебока, ще ходиш и по-често. Успех.   bouquet

# 25
  • Мнения: 486
Dorothy - моля се за бързо оправяне на детенцето ти  Praynig Praynig Praynig
Моята девойка беше в педиатрята и не мога да повярвам това което пишеш.Кой е лекуващ лекар на детето?Що за хора?Поискай да говориш с шефа на отделението това е др. Георгиева страхотна жена, завежащата болницата също е прекрасен човек др.Христова обърни се към някоя от тях за информация за детенце.Дано само все още те са там информацията ми е от преди 2 години.

# 26
  • Мнения: 4 589
Dorothy това имах предвид. Дано детето има късмет и се оправи. Стискам палци.

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Dorothy - моля се за бързо оправяне на детенцето ти  Praynig Praynig Praynig
 

Малка грешка, ама нищо. Бебето е на fefkata    bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 923
Моят син също беше в Клиниката по педиатрия. За него се грижеше доктор Георгиева. Тя е прекрасен човек и прекрасен специалист. Грижи се за малките дребосъчета със сърце и душа. Тя знае и помни всички дечица по имена, дори като е минало доста време от изписването.
fefkata моля се за бързо оправяне на детенцето ти. Hug Praynig Hug
 

# 29
  • Мнения: 41
Много благодаря още веднъж мами! Kissing Heart За малката се грижи д-р Шумков, предполагам, че е добър.....изглежда всеки си има различни виждания за състоянието и, но общо взето с всеки ден има малки подобрения, всеки ден искам информация по телефона! Намалили са апарата на 30% и добре го понася, но още чакаме резултати от разни изследвания та още не мога да се успокоя докато не кажат че няма нещо по-сериозно, ще изследват дали е наред всичко в състава на хромозомите (не броя им, което е за Даун, там си било ок)! Та още ми е доста притеснено, утре се надявам да я видя, че се успокоявам някак си..Заради празниците се забавиха и резултатите, което допълнително ме изнерви, но тия дни ще са готови! Съгласна съм, че това е най-доброто място на което можеше да попадне и се моля всичко да е наред! Може би ще постои някъде до Великден (не знам как ще е положението с кърменето, предупредиха ме че има голяма вероятност да не стане номера) но на всичко съм съгласна само да се оправи! Пак ще пиша  Two Hearts

# 30
  • Мнения: 486
fefkata -здравей, съжалявам ,че вчера обърках поста и го адресирах до Dorothy .Рано сутрин явно не съм се разсънила добре.За кърменето -дори и да не стане не се отказвай.Били беше  в болница 74дни, цедях се и замразявах кърмата/благодарение на голямата подкрепа, която намерих тук  Hug/.После Били не успя да засуче, то и сили нямаше ... но пиеше кърмата от шише.За съжаление от лекарите нито в педиатрията , нито в 1-ва градска не срещнах подкрепа относно кърмененто.Ако имаш кърма , било и малко - седи сеи ако имаш възможност замразявай,кокото и малко кърма да дадеш после на бебто, ще е от значение.Зареди се с много търпение  Hug

# 31
  • Мнения: 41
fefkata -здравей, съжалявам ,че вчера обърках поста и го адресирах до Dorothy .
Не се притеснявай, случва се!  Wink Току що се връщам от педиатрията! Анастасия вече диша самостоятелно и се справя добре!!  sohappy Чрез наш познат разбрахме, че и пуснали куп изследвания, заради това, че не е отслабвала, а само наддава и то много бързо..което никой не ни го беше казал до сега, но все пак докторката днес беше много мила и каза, че е спокойна и понася добре всички процедури, за мен са достатъчно добри новините! Иначе за кърмата, цедя всеки ден, но не ми изглежда да има още дълго време, което не ме радва особено! Не я замръзявам, казаха, че няма смисъл и трябва да се изследва преди да тръгнат да я изписват! Разбрах от приятелка, че са си купували банки стерилна кърма от някъде и излизало солено, но ако се наложи, както при нея ще разпитам за подробности! Много съм щастлива, че си видях момиченцето и малко хаотично пиша, явно еуфорията не ме е пуснала още и стискайте палци резултатите да са хубави, тия дни ще се разбере! Целувки и до скоро  lovekiss

# 32
  • Мнения: 1 685
Fefkata,чудесни новинки Hug Дано, наистина и резултатите са добри.
Ех ,че се зарадвах Hug

# 33
  • Мнения: 360
Много хубави новини! Браво на малката!
Разбира се, че можеш да замразяваш кърмата. Ако я държиш във фризер има трайност 6 месеца, ако е камера на хладилник 3 месеца. Изцеждай се на всеки 3 - 4 часа и така ще стимулираш производството на кърма.
Що се отнася до сукането на бебето, моето момче не сучеше в началото и някъде към 4 - и месец засука. Така че не се отказвай!
 Hug

# 34
  • Мнения: 923
Fefkata, много се радвам, че новините са добри. Стискам палци, дано скоро се гушкате вкъщи. Hug Praynig Hug

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Fefkata, радвам се че нещата се подобряват. Дано всичко да приключи скоро благополучно. исках само да ти кажа относно кърмата, защо я замразяваш, а не я носиш в болницата да хранят с нея бебето. Сега с какво го хранят? Би трябвало да не ти отказват да носиш до два пъти дневно кърма, с която да хранят бебето ти. Като би трябвало от там да ти дават стерилни съдове в които да я носиш. В неонатологията където беше моето бебе ми казаха, че ако бебето се храни с кърма ще се оправи много по-бързо.

# 36
  • София
  • Мнения: 16 025
Браво на детенцето, ще се оправи и ще ви радва. Постепено ще се наредят нещата.

# 37
  • Мнения: 486
На мен ми отказваха да нося кърма и в педиатрията и в 1-ва градска.за съжаление такава е практиката и никой не подкрепя майките в опита им да запазят кърмата си.ИМА смисъл да я замразяваш повярвай.

# 38
  • Мнения: 41
Ехо, честит празник на всички мами!!!! Flowers BouquetПросто вече честно ви казвам,като наближи празник или уикенд лошо ми става..Но вече поне имаме резултати и всички са добри, защото се съмнявали в разни заболявания, както вече ви писах веднъж заради по-особена форма на главичката и тенденция за по къси крайници, въпреки, че за сега си била съразмерна! Естествено аз нищо не виждам от тези неща, както и мъжа ми (сигурно защото си е наше знам ли..) а и отиде да я види много добър педиатър, който каза, че си е добре бебето! Та си имаме чисто ново 20, вчера пак същата лекарка-генетичка се оказа, но за разлика от предния път, като ходил беше доста мила и ни хвана 2та едва ли не да ни подготвя за живота с дете имащо вродено заболяване....но хора и да е права, вече ми омръзна да рева! Всеки ден ми казват колко добре се справя, храни се, наддава, всички изследвания са нормални, няма проблем с мозака и умственото развитие и не разбирам защо ни подготвят за бъдещето ни, когато няма сигурна диагноза, а се разболяхме вече всички от предположения! Става въпрос за ахондроплазия или изоставане в растежа, което вече е много сериозно и дори да е така, момиченцето ми е факт и не мисля, при положение, че лечение до 2 годишна възраст няма, е правилно да ни се говори вече как не сме виновни и т.н. без да е направено всичко за да се потвърди, като ренгенови снимки и специални изследвания, които струват 500 лв. но разбира се, че ще ги дадем! Така, че подход и спокойствие в тази държава НЯМА, освен ако не извадиш луд късмет....и силно се надявам и се моля да греши, защото вече нямам сили за трагедии и ще приема всичко, стига се знае 100% а до тогава няма да мога да го повярвам и мисля, че всяка от вас ще ме разбере! Може би това вече е за друга тема, защото дихателния проблем е почти отпаднал, но нямам смелост да пусна такава, защото още не ми го побира акъла и мисля да почакам преди да се заровя в интернет и да си представям живота си за напред! За пореден път безкрайно много благодаря, на всички, които пишат, помагате ми повече, отколкото някога съм предполагала! Two Hearts

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 17:00 от fefkata

# 39
  • Мнения: 6 604
Фефка-на какво основание тази генетичка твърди ,че бебчето има проблем? Дори и да има някакви съмнения е редно първо да се направят съответните изследвания и чак тогава да се слагат диагнози. Егати и лекарите. Незнам какво удоволствие им доставя да стресират така.
Не се тревожи излишно. Направете първо изследванията и чак тогава му мислете.
Стискам палци всичко да е наред с малката и скоро да сте си у дома Praynig. Чакаме мама и бебе в другата ни темичка.
Да нацелуваш малката принцеса от нас Heart Eyes.

# 40
  • София
  • Мнения: 16 025
Честит празник и на тебе!
Не го мисли предварително, постепенно ще отпадат проблемите. което не отпадне - ще си живеете с него. И Ани я бяха писали първо хипотроф, после ни казаха вашата диагноза. Тогава нямаше Интернет и толкова информация като сега и не го приех сериозно. Просто реших, че ще е по-нисичка, не се разтревожих. Важното беше да наддава. Е, сега  изостаналата в растежа е 170 см с манекенски мерки, добре развита.
После, вече в къщи на 1 г.  - юрнаха ни в Горна баня посред зима, че не била проходила.  Детската лекарка ме преследваше из целия квартал колко безотговорна майка съм, детето не ходи. А то падна с проходилката и реши, че е по-безопасно да пълзи. Щъкаше между краката ни като хлебарка и проходи на 1,6 месеца. Сега няма спиране.
Към 2 г. измислиха муковисцидоза, често боледувала. Ще боледува като иска да ходи на ясла, а там водят сополиви деца и я заразяват.  Подписах, че на моя отговорност няма да я водя на изследване и приключих. После лекарката се смени и с новата нямаме проблеми.
Така растат децата - нека са живи и здрави.

# 41
  • Мнения: 41
 HugОф не знам, просто се радвам, че има на кой да си кажа, понеже освен на вас още максимум 2ма съм въвлякла....От раждането, нито съм я пипнала, нито има опция да я прегърна, само квича за по 2-3 минути на кувиоза, ама не смея и да питам, да не стане беля! Имам само 2 снимчици, гледам си ги и се чудя какво не и е наред..
Фефка-на какво основание тази генетичка твърди ,че бебчето има проблем?
а опасенията са на основание, че на външен вид отговаряла, което е безумно..естествено, че ще си живеем с проблемите и каквито и да са и си я искам вече, но ще чакам колкото трябва! Цедя тука с мазохистичната помпа, но не ми дават да нося..по-скоро ще замръзявам, пък щом трябва, ще изследвам кърмата преди да и я дам, ако изобщо иска, не, че ще се откажа! Знам, че доста често тия висящи диагнози особено преди години са се оказвали смешни след време, (мен също са ме изкарвали болна от какво ли не и майка ми преживява същия ад, но с моето бебе) само, че е шок за цялото семейство и всеки гледа да се прави на спокоен, а всъщност гледаме всяко детенце по телевизията или на улицата и си казваме дано и нашето порасне, като него.....

# 42
  • Мнения: 6 604
Егати и тъпото обяснение е дала. Ми тогава нека вече не се правят генетични изследвания,а тази "генетичка" да поставя диагнозите. Щом е толкова "добра". Докато Мимето беше в болницата,в кувиоз,имаше бебче там със синдром на Даун. Защото на "външен вид отговаряше". И все пак с ушите си чух как лекарите казаха на майката ,че чакат изследванията и тогава ще са сигурни. Може и да е било очевидно,но все пак искаха да имат "доказателства". Което според мен е най-правилно. А иначе ,ако не платите няма да й пуснат тези изследвания,така ли?
Кураж,мила Hug

# 43
  • Мнения: 41
А иначе ,ако не платите няма да й пуснат тези изследвания,така ли?
Кураж,мила Hug
Ами няма, защото се правят само в частна генетична клиника, но още проучвам дали е така и къде се намира! До скоро се пращали извън България пробите, но вече имало и тук! Не се поемат от здравната каса, така, че, ако нямаш..намираш, ако не можеш се гърчиш и чакаш да стане на месец - два за да се види и евентуално от ренгеновите снимки, което допълнително облъчва бебето и не може да се каже пак със сигурност, но ще и се правят тая седмица! Просто всичко, което не се плаща и е направено на малката и са отпаднали голяма част от съмненията за разни аномалии, понеже са добри!  Praynig

# 44
  • София
  • Мнения: 16 025
Спокойно сега, постепенно след изследвания ще отпаднат едно по едно съмненията.
Ако ставаше с гледане на външен вид - нямаше да има клиники и издледвания.  А пък и доста лекари изпращат ненужно в разни частни клиники, защото са свързани с тях.
Пиши, споделяй за да ти олекне, но не се притеснявай много. След години ще се смеете и двете.

# 45
  • Мнения: 923
fefkata много сила и кураж ти пожелавам. Лекарите понякога говорят разни неща, за да се презастраховат. Щом не са и правени изследвания, не могат да поставят диагноза. Когато моят син Коки беше в болницата имаше един период, в който лекарите ни подготвяха и ни обясняваха като на бавно развиващи се, че в доста голям процент от родени толкова малки бебета се получавало отлепване на ретината в следсвие подаването на кислород в кувиоза и че едва ли не и при него ще се получи така. Да обаче не стана така. Благодаря на Бог, че го запази и всички изследвания на очичките са му абсолютно в норма.

# 46
  • София
  • Мнения: 16 025
Ретината  също я минахме. Очите и бяха залепени с марли и анкерпласт през цялото време в кувьоза. После като тръгна на у-ще се оказа с 4 диоптра далекогледство - с годините се компенсира и сега е добре. Прави маникюр, рисува картинки, вижда добре надалече.

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Непременно питай за генетичните изследвания къде ги правят в коя лаборатория. Имаше цяла тема в деца с увреждания за катедрата по генетика (не знам точно дали така се нарича) и за професора там - за дадените пари, но не получените резултати.

# 48
  • Мнения: 6 604
Фефка-писах ти на лични. Hug

# 49
  • Мнения: 58
Мило май4е, следя историята ти и всеки ден о4аквам добри новини. Поразена съм от съвпаденията м-у дъщери4ката ти и моя син. Искам да ти вдъхна малко кураж. Докторите могат да имат много съмнения, но ние сме тези, които трябва да вярваме в децата си. При нас съмненията се отхвърлиха , надявам се и при вас да стане така. Това , което можеш да направиш е да се молиш и да продължаваш да стимулираш кърмата си. Така само можеш да помогнеш на детенцето си. Знам колко е трудно, но не се поддавай на лоши мисли. Нашите деца са по- специални когато се родят, израстването им е сварзано с притеснения, но те са силни и борбени 4ове4ета и ще се справят. Горе главата и скорошно прибиране у дома ви желая.

# 50
  • Мнения: 41
Здравейте майчета!  HugДнес по последни сведения, диагнозата и е поставена, въз основа на ренгеновите снимки! Обадих се по-късно пак, за да ги попитам удобно ли е да взема документите, резултатите или каквото там, за да мога по-скоро да се консултирам със специалист, но ми отказаха, щяли да ми дадат епикриза и описание на снимките, като приключи лечението, може би към края на седмицата, така, че отново чакаме! Другото, което ме срина е ентусиазма с който ми съобщи докторката на смяна, че "поне има яснота"....На въпроса сигурно ли е 100% ми отговориха, че според рентгенолозите да! Пак попитах за изследванията и каза, че там вече щяла да излезе мутацията и пак повтори, че се плаща и ние си решаваме! Щяли да я местят в 1ва градска, където имало отделение за малки бебета, понеже вече не е на дихателен апарат! За сега толкоз, като дойда на себе си ще пиша пак.. Cry

# 51
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей v.i.v.i, следя отдавна темата ти, но някак си досега нямаше какво да кажа много по въпроса - относно апарата за дишане де. Радвам се, че вече не е зависима малката принцеска от него.  Hug
Относно другото - дисплазията - каквато и да е тя, незнам тези рентгенови снимки, newsm78 някак си -  не им вярвай. Знам ли,  единствено на генетични изследвания, аз например съм склонна да повярвам. И все пак .... Crossing Arms
Преживях същото, което преживяваш и ти в момента, но когато моята беба още не се беше родила. Няколко много добри лекарки във феталната морфология имаха съмнение за хондродисплазия на плода и дори ме съветваха да го махна Sick. Естествено не се съгласих, бях на мнение, че каквото и да е ще си го гледам и толкоз. Правиха ми въпросните генетични изследвания за Даун и др. подобни, дори амниоцентеза, но нищо не можаха да кажат със сигурност, изследванията бяха абсолютно нормални. Много се страхувах когато раждах и първото нещо, което питах докторката дето я извади, е как е - добре ли изглежда. Първите 10 дни никой нищо не можа да ми каже, детето си изглеждаше съвсем нормално за хипотроф - родено едва 41 см и 1800 гр. Единствено неонатоложката др. Благова от Тина Киркова ми сподели, така между другото - че според нея детето няма никаква дисплазия и си е съвсем нормално, но това естествено ще си проличи с времето. ЗА други изследвания никой нищо не ми е казвал. И тя имаше и все още има странни черти, особено формата на главата, не е обла като на повечето бебета, а е някак си остра, всъщност незнам как да го обясня. Още повече, че вече на 1,7 м тя е все още доста слаба и често боледува, слябо и е бялото дробче, но ще го израсте. МОга да ти кажа, че първите шест месеца и аз постоянно се взирах в детето си и се питах дали наистина ръчичките и крачетата и не са доста къси, дали са нормални и честно казано все ми се струваха къси. Много се притеснявах. А лекарите ми бяха казали, че ще се роди с къси и увредени крайници - т. е криви и ще остане джудже. Представяш си какво означават тези думи за една майка и въпреки това аз поех този риск. СЕга се радвам, че всичките им предположения си останаха само предположения  Sick, надявам се момиченцето ми, а и твоето също, да пораснат едни красиви и фини госпожици като дъщеричката на Aisha, да са ни живи и здрави.  Praynig Praynig Praynig
Много прегръдки и целувки на теб и на Анастасия - името и е прекрасно между другото, точно като за принцеска! Hug

А само още един въпрос, тя колко килограма е в момента и защо ще я местят в 1 градска  newsm78, нали се е родила 2 кг. и не е спадала, а само е качвала.  newsm78 Не може ли щом вече е добре, да си я приберете направо в къщи. ПИтам понеже моята я изписаха с тегло 2,230гр. newsm78
Ако те интересува нещо друго питай на лични ще ти отговоря и ще ти помогна с каквото мога! Hug

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 17:02 от Семирамида

# 52
  • Мнения: 41
А само още един въпрос, тя колко килограма е в момента и защо ще я местят в 1 градска  newsm78, нали се е родила 2 кг. и не е спадала, а само е качвала.  newsm78 Не може ли щом вече е добре, да си я приберете направо в къщи. ПИтам понеже моята я изписаха с тегло 2,230гр. newsm78
Ако те интересува нещо друго питай на лични ще ти отговоря и ще ти помогна с каквото мога! Hug
Благодаря ти Семирамида, нямаш представа какви надежди ми даваш...По телефона ми казаха, че нямали възможност да ги мерят децата и не са я мерили на килограми, но при положение, че се храни добре ("със сондичка"- цитирам,а вчера не видях сонда..тази в носа и беше махната)  на дължина е 47 см. а се роди 40 и аз мисля, че би трбвало да е над 2 кила, ама де да знам вече! Аз искам да я гледат в майчйн дом, защото имаме позната и освен това разбрах от 1 майка, която ми писа (на която също голямо благодаря), за много добър генетик там и се чудя дали ще е възможно преместване?! newsm78Просто това чакане ме убива и е много тъпо,че няма да ни дадат рентгеновите снимки,та пак да я облъчват! #Cussing out Просто не мога да повярвам или така си се успокоявам, докъто не видя черно на бяло..а и тогава не съм сигурна, че ще повярвам и ще чакам да го видя с очите си!  Praynig
P.S. А дисплазия, ахондродисплазия (понеже не съм в час още,но ще стана) и хипотроф това са определения за същото или различно от нашето..толкова радвам, че расте и хубавее твоята беборана, въпреки това, кето са ти наговорили и искрено се надявам и в нашия случай да е така!

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 17:46 от v.i.v.i

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
v.i.v.i - щом сте платили, трябва да ти дадат документите и може да направиш консултация с генетик в Майчин дом - Кременски, наистина добре ще постъпиш за там. Преместване поне по наше време от друга болница в МД, не може. Затава родилките като разберат, че ще раждат по-рано и в болниците чувстват, че няма да могат да се справят, местят в МД, да роди там, за да могат да се погрижат за бебенцата. Останалите бебета, които не са родени в МД ги местят в педиатрията (само за тези с които не могат да се оправят).

# 54
  • Мнения: 41
v.i.v.i - щом сте платили, трябва да ти дадат документите и може да направиш консултация с генетик в Майчин дом - Кременски, наистина добре ще постъпиш за там. Преместване поне по наше време от друга болница в МД, не може. Затава родилките като разберат, че ще раждат по-рано и в болниците чувстват, че няма да могат да се справят, местят в МД, да роди там, за да могат да се погрижат за бебенцата. Останалите бебета, които не са родени в МД ги местят в педиатрията (само за тези с които не могат да се оправят).
Аз като тръгнах да раждам, понеже нямало време да ме карат от Тина Киркова в МД, трябваше да направят секциото там (последните дни се обърна седалищно) и за това се наложи, като в последствие се влошило дишането ѝ, да я транспортират до педиатрията! Там само въпросните изследвания не се поемат от болницата и не сме плащали, само за хумана и обичайните неща памперси, кърпички..така, че е твърде възможно да чакаме преместването..... Просто трябва да се изнесем на друга планета заради тва здравеопазване! Tired

# 55
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 v.i.v.i според мен нещо те будалкат - как без изследвания при това толкова бързо разбраха какво що.

# 56
  • София,
  • Мнения: 4 267
v.i.v.i според мен нещо те будалкат - как без изследвания при това толкова бързо разбраха какво що.
и според мен е така  Peace
не се тревожи, дори да я преместят в Първа градска, там като позакрепне и се научи да суче, ще ти я дадат и тогава вече се обърни наистина към проф. КЕренски - той е най добрия генетик в България. Другите две жени  - генетички дето са в МД според мен не могат да се мерят с него, аз не съм доволна от тях. ТОчно те ме съветваха да махна детето, заедно с гинеколожката. Абе наговориха ми какви ли не простотии. ЗА труден живот - постоянни операции .....и  какво ли още не.
ДИсплазия и хипотроф са коренно различни неща. ХИпотроф се казва на плод в утробата или на вече родено дете, което е е много слабо, хилаво и е под границата на възможното тегло и ръст за възрастта си.  А дисплазията е изоставане и изменение в растежа на дадена част от тялото, не на цялото тяло - например само на крайниците или само на белия дроб например, в зависимост от това на кой орган е и какъв вид е името се допълва, например когато се отнася за белия дроб е белодробна дисплазия, нашата - на крайниците само - ръчички и крачета беше хондродисплазия, вашата диагноза на мен ми е напълно непозната, но както и да е!
Успех, чакаме по добри новини!

И какво значи това не могат да я мерят, това са пълни глупости, неможе в цялата педиатрия да няма един кантар на който да я премерят, пълни глупости, направо не ми се вярва. Виж това, че не може още да суче и е на сондичка е друг въпрос и затова да се налага преместване  #Cussing out, просто незнам , думи нямам  Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 41
Лошото е, че и аз натам клоня....че нещо крият и гледат да прехвърлят отговорноста на друга болница! А по-лошото е, че няма как да разбереме дали е така!

# 58
  • Мнения: 923
v.i.v.i кураж мила. Hug Praynig Hug Дано всичко се оправи и се окаже, че лекарите грешат, няма да е за първи път.

# 59
  • Мнения: 41
Здравейте мами!  HugСутринта бях на консултация при д-р Кременски и..общо взето ми каза това, което очаквах, че докато няма епикриза и детето е там нищо няма да предприемаме! Можело да се каже дали и има нещо или не без генетични изследвания и дали има други проблеми (което в момента ме касае най-много...да няма увреждания на други органи и най-вече на мозака). Била на точното място за такъв тип проблеми ииии пак чакаме! Cry

# 60
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами чакаме, спокойно не се тревожи всичко ще е наред! Всички ще се молим за това заедно с теб! Praynig Praynig Praynig

# 61
  • Мнения: 6 604
Виви-пощата ти е пълна. Изтрий малко съобщения Hug

# 62
  • пред екрана
  • Мнения: 20
Виви-пощата ти е пълна. Изтрий малко съобщения Hug
Да и аз ще те помоля за това. Зза да ги запазвам съм си направила папка в е-mail-a и като получа известие го запазвам там.

# 63
  • Мнения: 41
Готово smile3538 точно се чудих колко ли е лимита! newsm78

# 64
  • Мнения: 1 685
Ами чакаме, спокойно не се тревожи всичко ще е наред! Всички ще се молим за това заедно с теб! Praynig Praynig Praynig
И аз ,ви мисля.Дано наистина, всичко е наред!

# 65
  • Мнения: 41
Ехо, здравейте! HugДо сега бях при Анастасия, утре ще я местят в Първа градска, като преди това направят изследвания, трябва да гледат главичката на екограф и да я измерят колко кг е....Не се знае кога ще ни я дадат, зависи от това дали има находка в белия дроб, още не е минала опасноста и може още 2-3 седмици да продължи лечението! Относно диагнозата, ще видим вече след това, говорили сме с доктори, които ще ни помагат и слава Богу, че са те да ми дават информация..Ще се пращат документи извън България и всичко, което е нужно да се направи за момиченцето ми, само дано се стабилизира и не се отключат други проблеми! Надявам се вече от утре да мога по-често да я виждам, днес за първи път стоях при нея повече от 2-3 минути и пак спеше. Хранят я с адаптирани млека и едва ли щяли и в другата болница да взимат кърмата, ще гледам да не спре докато стане време! Иначе пак чакаме и се молим да се оправи... Целувки на всички и на малките им човеченца!! Two Hearts

# 66
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 v.i.v.i честито ти бебенце с име - това при такива като нас е много хубав повод за черпене. Значи е добре бебето, щом са искали да го кръстите вече.   bouquet  bouquet  bouquet

При местенето отиди и ти да присъстваш.

# 67
  • София,
  • Мнения: 4 267
v.i.v.i ще стискаме палци и много ще се молим всичко да е наред, дано скоро да се прибере детенцето в къщи и ще видиш как ще се орлави и всичките ти тревоги и опасения ще преминат. Hug

Кой ме изпревари newsm78

# 68
  • Мнения: 41
v.i.v.i честито ти бебенце с име
Сигурно не си обърнала внимание на подписа ми, има си име още преди да се роди, даже вече акта и егн-то са готови! Ама и аз понеже все "малката, малката"....та за това! Wink Като си дойде при мене ще мисля как да и казвам на галено!  Hug

# 69
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Опс извинявам се.

# 70
  • Мнения: 41
Няма проблем! Hug

# 71
  • София,
  • Мнения: 4 267
v.i.v.i какво става, как е малката днес, преместиха ли я, какво казаха лекарите, измериха ли я, какви са резултатите от последните изследвания? Чакаме новинки и то хубави, моля те пиши като имаш време! Hug

# 72
  • Мнения: 923
v.i.v.i какво става, как е малката днес, преместиха ли я, какво казаха лекарите, измериха ли я, какви са резултатите от последните изследвания? Чакаме новинки и то хубави, моля те пиши като имаш време! Hug
Hug Hug Praynig Hug Hug

# 73
  • Мнения: 41
 Hug HugЗдравейте мили мами! Днес, като се обадих сутринта, както се бяхме разбрали, вече я бяха преместили, защото по-рано били готови! Същите неща, като всеки ден ми казаха "спокойна, стабилизирана, не е създавала проблеми през нощта.." вече като попитах дали са и гледали главата, "измененияата са характерни за недоносено бебе и трябва да се наблюдава", за килограми - нищо! След това звънях в 1ва градска, на пръв поглед няма нещо притеснително в изследванията, но все пак току що са я превели, не можели да кажат кой знае какво и тези сведения само по телефона, демек да не ходя днес, а утре за да се разберем какво се носи и вече мисля да разпитам, дано имат подробности! Какви са измененията на мозака характерни за недносените деца ми е интересно?! newsm78

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 16:09 от v.i.v.i

# 74
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
v.i.v.i моето например, беше с 4 кръвоизлива в мозъка, ама това било нормално за недоносените.Дишането, жълтеница - по-тежко я карат. и все нормални неща, ма стряскащи.  Shocked 
Сега вече ако имам недоносено, знам много повече.

# 75
  • Мнения: 41
Здравейте мамииии! HugХодих до 1ва градска, стигнах само до кабинета на д-р Ранкова, сигурно я знаете завеждащата отделението! Не ми дадоха да я видя, пита ме "защо е страдало толкова много това бебе"(причината едва ли е в мен, стараех се да живея здравпсловно и нямах никакви грижи, докато бях бременна ) кръвната и картина била сравнително добра, има изменения на ренгена, след което поясни, че е възможно пневмония да изкара! Иначе хубавите новини са, че има резултат от звъненето на телефони и ходенето по специалисти, казаха, че изследванията ми по време на бременноста са много добри, че Анастасия няма други проблеми за момента, освен дишането и от последните прегледи прогнозите били добри, преди да я преместят! Успокоиха ни, че е много рано и е мъничка за крайни притеснения и да не се плашиме от диагнозата...От друга страна, ако си бях родила в 9ти месец, щяли да ме изпишат и да разбереме за измененията в тазобедрената област след 3та година, така, че има и доза късмет в това да родиш по-рано, за да може да се вземат мерки на време!  Rolling Eyes  Добре, че са останали още сърдечни доктори, които да имат подход към родителите, защото бяхме на прага на нервна криза всички, а всяка капка надежда дава много сили, не мисля, че е нормално да ти убиват вярата, като става въпрос за детето ти, колкото и да са доби! Целувки на всички, пак ще пиша! Two Hearts

# 76
  • Мнения: 6 604
Браво на малката принцеса. Ще видиш ,че всичко ще бъде наред.  bouquet

# 77
  • София,
  • Мнения: 4 267
Браво на малката принцеса. Ще видиш ,че всичко ще бъде наред.  bouquet
ЗА др. Ранкова няма много добри отзиви тук във форума, но ти не се тревожи, важното е да си гледат работата и детенцето да се оправи и да си го прибереш в къщи здраво.  Hug

# 78
  • Мнения: 360
Продължаваме да се молим за прекрасната Анастасия!
 Hug

# 79
  • София,
  • Мнения: 4 267
Продължаваме да се молим за прекрасната Анастасия!
 Hug
ДА така е,  Praynig Елпи, а ти къде изчезна, защо не пишеш вече при нас  newsm78

# 80
  • Мнения: 360
Продължаваме да се молим за прекрасната Анастасия!
 Hug
ДА така е,  Praynig Елпи, а ти къде изчезна, защо не пишеш вече при нас  newsm78
Ами то, аз не съм изчезнала, ама не пиша често. Иначе всеки ден проверявам дали няма нещо ново.Ще взема да се завъртя през другата тема скоро.  Hug

# 81
  • Мнения: 1 685
Браво на малката принцеса. Ще видиш ,че всичко ще бъде наред.  bouquet
Радвам се много Hug

# 82
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДА ,да заповядайте, ще се радваме много Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378290.90
ВИВИ и ти си поканена, това ни е темичката на недоносените дечица  Hug, помагаме на всеки Hug

# 83
  • Мнения: 41
Продължаваме да се молим за прекрасната Анастасия!
 Hug
Мерси много! Сега ще прегледам и темичката! Hug
ЗА др. Ранкова няма много добри отзиви тук във форума, но ти не се тревожи, важното е да си гледат работата и детенцето да се оправи и да си го прибереш в къщи здраво.  Hug
Мда, предположих, че за нея е ставало въпрос, ама се надявам да ми я гледат добре..разбрах, че са всеки ден различни и не е 1 лекуващия лекар! Ще следя и чрез познати как е положението там, то се е видяло, че ако няма кой да снася информация ще откача!   bouquet

# 84
  • София,
  • Мнения: 4 267
ДА така е права си, ако човек няма познати и приятели понякога много трудно стяават нещата. Peace

# 85
  • пред екрана
  • Мнения: 20
Радвам се за вас v.i.v.i! Надявам се и занапред да получаваме добри новини!  newsm10

# 86
  • Мнения: 923
Браво на малката принцеса. Ще видиш ,че всичко ще бъде наред.  bouquet
Hug Praynig Hug
v.i.v.i моят син Коки също беше в Първа градска болница. По принцип лекарите са добри, но свижданията главно зависят от доктор Ранкова, а и свиждания е голяма дума, обикновенно бебето ни го донасяха в нейния кабинет за 2 - 3 минути, като не ни разрешаваха дори да се доближим до него. Не искам да те отчайвам, но и в много случай сме ходели до София, чакали сме с часове и накрая са ни връщали без да ни го покажат. За да ни разрешат да го видим винаги трябваше да носим нещо, докато в Педиатрията нямаше такива неща и бяха много по - любезни в даването на информация и по телефона и на място. В Първа градска са доста груби по телефона. Но нещата сега може и да са се променили, все пак Коки беше там септември и октомври 2007 година.

# 87
  • София,
  • Мнения: 4 267
ВИви вече няколко дни не си писала, какво става как е Анастасия, имаш ли новинки за малката принцеска, пиши моля те! newsm78

# 88
  • Мнения: 41
Hug Praynig Hug
v.i.v.i моят син Коки също беше в Първа градска болница. По принцип лекарите са добри, но свижданията главно зависят от доктор Ранкова, а и свиждания е голяма дума, обикновенно бебето ни го донасяха в нейния кабинет за 2 - 3 минути, като не ни разрешаваха дори да се доближим до него. Не искам да те отчайвам, но и в много случай сме ходели до София, чакали сме с часове и накрая са ни връщали без да ни го покажат. За да ни разрешат да го видим винаги трябваше да носим нещо, докато в Педиатрията нямаше такива неща и бяха много по - любезни в даването на информация и по телефона и на място. В Първа градска са доста груби по телефона. Но нещата сега може и да са се променили, все пак Коки беше там септември и октомври 2007 година.
Ехооо здравейте! HugНямах време тия дни да пиша,ама днес съобщиха да нъжа ми,че другата седмица може и да си я вземем, не знам дали е защото късно зацепил, че му искат пари за някакъв конгрес, на който трябвало да заминават доктори и те искали от всеки който ходи на свиждания.....по 30 лв. на доктор трябвало, а те били няколко! newsm78Звучи леко абсурдно нали..ама ще дам, ако от това зависи да се грижат за нея колкото време е нужно, знам ли вече!! #Cussing out Така, че дереджето си е същото според мен и на нас ни я носят в кабинета да я виждаме, сравнително мило е отношението, но определено важи още правилото за носенето на нещо, за разлика от педиатрията, съгласна съм за това..подхода е друг! Иначе Анастасия изглежда е по-добре,  тежи 2100 гр. май и се е разминала пневмонияата и за сега съм доста обнадеждена, мисля, че ще се справи и дано няма проблеми, с времето ще се разбере! Утре може би ще имам още подробности, въпреки, че по телефона изглежда не са много обстоятелствени, но ще накарам доктор да им поиска информация, като предния път и няма как да са груби..с техните камъни по нехните глави! Целувки на всички от мен и пак ще пиша! Two Hearts

# 89
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
 v.i.v.i, радвам се че детенцето е добре и скоро ще си е вкъщи. Това, което пишеш за болницата където е, много много ме натъжи. Не мога да си представя какво ти е. Какво значи да търсиш някой да ти дава информация? Те лекарите според мен са длъжни да дават информация за състоянието. Може ли да са толкова безсърдечни. С дни да не казват на родителите какво се случва с децата им. Чистно ви казвам, направо съм потресена.

# 90
  • София,
  • Мнения: 4 267
ВИви  Praynig Praynig наистина всичко да е наред и колкото се може по скоро да си я вземете принцеска Анастасия в къщи  Hug
А за тази болница и аз изчетох много и се радвам, че не я преведоха и моята кукла някога там, просто си спестих и това изпитание или по скоро унижение #Cussing out
Станиславка не се учудвай има и такива болници и лекари в България и даже не е само тази има още много такива, да не кажа повечето. Така, че Виви търси връзки и не се предавай  Hug

# 91
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Семирамида, знам че е така. Но ми е много тъжно. Вместо да подкрепят родителите, те се възползват от нещастието и притесненията им. А в същото време се грижат за живота и здравето на децата. Само се моля за всички родители, които са в подобно положение, да си вземат по-скоро здрави дечица вкъщи.

# 92
  • Мнения: 41
Мда, такова е за съжаление! Дано си вършат работата добре и да я изписват защото и е време, а не защото не сме им изгодни и после да се чудя какво да правя! Confused Някъде четох във форума, че се случва да изписват бебетата недоизлекувани....което вече е прекалено! Лошото е, че всички дават каквото е нужно, все пак децата ни са в техните ръце и не е това момента в който да си търсим правата! Sad

# 93
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 v.i.v.i вярно е случва се да ги пуснат така, ама да не мислиш, че и лекарите им е ясно какво правят.

# 94
  • Мнения: 923
v.i.v.i радвам се за вас и се надянам скоро да сте си заедно в къщи. Hug Praynig Hug
За съжеление и това  е вярно, че понякога връщат децата недоизлекувани. Моят син беше изписан като чисто здраво бебе, но си спестиха подробността, че има освен ингвиналната херния и пъпна. Освен това, когато си гушнах бебето в колата на път за вкъщи усетих странно похъркване и още на другия ден тръгнахме пак по лекари, оказа се, че има някаква бактерия в нослето, която най - вероятно е вътрешно болнична. Но дано при вас е по - различно. Praynig Praynig Praynig

# 95
  • Мнения: 1 169
Здравейте мили майчета,

Аз имам вече голямо дете, но много искам още едно.
Първо да пожелая на Виви скорошно оздравяване и прибираме у дома на нейната Принцеса Анастасия.

Момичета четейки в един от форумите за майчинство попаднах на това изявление от една мама на недоносено бебенце.
Казала е много истини, които трябва да се знаят от всички нас за недоносеното дете и неговата майка.
Кои въпроси са уместни и кои не? Съобразителност и чувство за такт.
Предварително се извинявам, че е на английски. В момента съм на работа, но утре е събота и ще имам време да го преведа за тези, които не четат английски:

*******************************************************************************************

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:18 от Vanhorne ๏̯͡๏)

# 96
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЩЕ ти бъдем наистина много благодарни, не за друго, ама не всички сме учили английски  Embarassed, а и дори да го прочетем едва ли ще можем да си преведем всичко! Hug

# 97
  • Мнения: 1 169
Здравейте отново мили момичета.
Ето и превода както ви обещах.
Съкратих доста, защото майчето е доста емоционално и разстроено, което е напълно разбираемо и се е повтаряла доста пъти. Промених неща, които са необичайни за нас. Надявам се да ви хареса. Извинете ме, ако съм допуснала првописни и гарматични грешки. Уморена съм. При нас е все още петък. Лек и успешен ден за вас и лека нощ за мен.

Болнична или Домашна Почивка / Висок риск Бременност

• Моля, да не ме съдите за моя избор (това включва моето раждане избори и решения, направени в Неонатология). Това не е моята мечтана бременност, и нищо не върви, както аз искам.
• Няма правилен начин за почивка “на легло”
• Моля, да не споделяш с мен всичките ужасни истории, които знаеш знаеш за бременности с лош край. Това добавя още повече тревога. Вече знаехте, че имам проблеми, но защо трябваше да чуя всичките истории за ваши роднини и познати, чиито дечица са починали/с мозъчни увреждания или други аномалии.
 • Никога не казвай на бременна, чието бебе не расте достатъчно, че изглежда слаба. Бременните жени не трябва да са много слаби. Ако току- що си научил за бременността на жена: Никога не казвай “Ти дори не изглеждаш бременна”. Повечето жени, може би искат да са слаби, но не и бременна, която се бори за всеки грам.
• Ако искаш да помогнеш иди и вземи филми/книги за мен и съпруга ми. Не се безпокой, че няма да ми харесат- опитай. На мен ми е скучно и аз трябва да лежа в леглото.
• Ако не сте лекар, моля, не ми давайте медицински съвети, освен ако не ги поискам. (Дори и ако сте лекар аз нямам време да мисля за това.) Наистина съм уморена да обяснявам за моя проблем- просто не ме питай къде ходих, какво правих. Аз ще споделя, ако искам.
• Моля, не ми обяснявайте, колко са трудни последните месеци от бременността и колко е тежко да преносваш.
• Не питайте дали съм сигурна, и дали съм пресметнала точно датата  на последния  цикъл. Не ми казвайте, че може би съм сгрешила в изчисленията. Няма начин това да се е случило, защото следях цикъла си като ястерб и това е невъзможно. Защото бременността ми беше потвърдена с ултра звук в първото тримесечие и аз имам многократни несполучливи бременности.
• Когато разбереш, че съм родила, моля не питай “Жива ли е”, Жестоко е не мислиш ли?! Ако сте любопитни за състоянието ни, опитайте с нещо по-тактично ... като: "Как са те?"
• Не ми казвайте каква щастливка съм, защото не съм минала през последните месеци на бременността.
• Не ми казвайте каква щастливка съм, защото съм родила със секцио.
• Моля не сравнявайте смъртта на преждевременно родено бебче със смъртта на възрастен човек.
• Само не ми казвайте, колко по- добре е че родих в болница и каква щастливка съм, че ще имам време да се възстановя и да се наспя. Няма нищо на този свят, което да ме нака да мисля, че е хубаво да родиш в болница и да не мога да бъда с рожбата си от първия й миг
• Не ме съди, ако аз трябва да се върна на работа, докато детето ми е в болница. Аз използвах целият си отпуск, за да лежа в кревата и сега се връщам, за да мога да продължа да здравното осигуряване на детето си.
• Не ме съветвайте да побързам и да имам още деца или да имам VBAC(вагинално неасистирано раждане след секцио). Минах през нещо доста травмиращо и тялото ми ме предаде и родих недоносено детенце. Въпреки това, ако аз искам VBAC или повече деца, моля не ми казвай, че съм луда, или че е тъжно, ако не мога да намеря лекар, който може да направи това. Моля подкрепа моя избор.

NICU (Неонатологични) / Медицински Въпроси / Посещения

• Обадете ми се и ме попитай, дали искам посетителите. Исках хората да дойдат да видят бебето, но трябваше да знам, за да мога да бъда там. Повечето NICU имат ограничена посетителска политика, така че трябва да бъде планирано.
• Не искам да нараня чувствата ви, но ако не искам посещение- Аз може би нямам никаква енергия и съм уморена. Моля ви не очаквайте, че можете да гушкате моето бебче. Този контакт е ограничен и честно казано не бих искала да лиша себе си от това време.
 • Моля, не ме питайте постоянно- кога бебето ще се прибере у дома, А нямам никаква представа.
• Моля, не сравнявайте бебето ми към други недоносени, които сте виждали. Може би аз съм единствена, но дори и положителни истории  ме уморяват, защото не бях сигурен, че детето ми  ще бъде една от тях.
• Моля, кажете ми колко сладко е бебчето ми и моля не допълвайте фразата "Виж, колко е малко!".
• Моля, осведомете се предварително от мен и останалите хора в NICU и не изпадайте в истерия при всяка включваща се аларма.
• Да сте информирани е страхотно. Образовайте себе си, но не говорете като, че сте експерт по този въпрос. Прочетеното в Интернет и истории от приятел на приятел не са уместни, Всяко дете е уникално и различно, и като такова бебето ми  може да не се вписва в това, което сте прочели. Моля, не се опитвайте да ме учите за моето бебе.
• Моля, не питайте, когато детето ми напусне ще "догони"  другите деца. Не знам! Тя е на година и Лили все още не ги е "догонила". Тя винаги може да бъде малко назад, но честно казано не ме интересува. Просто се радвам, че тя е жива. Опитайте се да се съсредоточиш върху това, което детето ми може да направи, а не  върху това, което не може.
• Оценявам, че сте имали близък приятел или член от семейството с бебе в NICU и сте виждали NICU бебе преди. Мразя да звуча грубо, но ако тя не беше вашето бебе наистина не може да разберете напълно как се чувстваш.
• Да не ми кажете, че вашият съсед, който се е родил 800гр.сега е в Харвард.
• Да не вземете да обяснявате на комшиите когато срещнете дъщеря ми, колко малка е била, само 500гр. А, сега вижте я. Тя е щастливо малко дете, а не зрелище.
• Да не сравнявайте развитието на моето недоносено дете с друго такова. Ако нещо се е случило на другота бебе не означава, че ще се случи на моето и обратно.
 • Да не очаквате да отговояи на вашите обаждания в рамките на първите 4 седмици от прибирането ни у дома.
• Не ме очаквайтеме за вечеря днес, неделя, всички предстоящи празнични дни, може би за цялата следващата година. Аз ще ги прекарам у дома или в неонатологията. По- късно когато порасне  не ме съдете, че не мога да дойде на рождения ден на детето ви, защото това може да ни заведе отново болницата.
• Определяй моето дете само като красиво бебе. Не се опитвай да го описваш като нещо друго.
•Не използвай имена на животни или играчки, за да опишеш бебето ми.
• Не питайте за дрехи на кукли.
• Моля, моля, не ми казвайте, колко голямо е станало детето и че без NICU нямаше това да е възможно. Да можеше, ако моето тяло не беше предало.
• Не ме питай защо моето бебче не прави такива и такива неща, а на еди-кой  бебето вече го прави, което е родено в същия ден ...
• Да не ми кажете, че съм "късметлия"  ... Аз не исках малко бебе ...
• Никога не сравнявай моето бебе с изтърсак.
• Когато влезете в NICU да посетите бебето ми, се фокусирайте само върху детето ми ... не оглеждай другите бебчета. Няма лично пространство в NICU, така че родители и посетителите трябва да се съобразят и уважат правото на личен живот и дръжте очите и ушите си за нашето бебе.
• Питайте ме въпроси! Има доста  неща за грижите на недоносеното и NICU живот, които хората не разбират, моля избягвайте въпроса за състоянието на моето бебе. Не се страхувайте да ме питате  ... по-голямата част от времето съм готова да отговоря и да обясня, защото това ще ви помогне да ни разберете и да ни подкрепяте.

Заболявания/ Микроби / След излизане от Nicu

• Моля да ме уведомите, ако сте болен. Ако аз се разболея, и аз не мога да видя моята скъпа рожба, така че аз не искам да рискувам. Ако Вие сте болен, моля не идвайте да виждате моето бебе.
• Моля, не ме обвинявайте за прекалено предпазлива, ако не ви позволя да гушкате моето бебе, мия ръцете си постоянно и държа болните хора дале от моето дете.
• Моля не си мислете, че не обичам другите бебета, които са си в къщи. Аз просто искам и моето да е в къщи.

Емоционална Подкрепа

• Моля, не ме съдете за моите реакции и действия, Моля ви не ме корете, че прекарвам прекалено много време в Неонатологията и че трябва...
• Моля ви разберете ме, че когато не съм в болницата моето съзнание е там и не мога да излизам и участвам в мероприятия.
• Моля ви не ми давайте родителски съвети. Аз не съм пълноценен родител. Грижа се за детето си толкоз, колко е позволено от болницата. Нямам и сили да се боря с техните правила и политика
 • Аз съм все още нова майка. Хормоните бушуват в моето тяло. Моля ви бъдете мили с мен и ви моля- извинете ме за, ако съм ви наранила.
• Аз съм уморена. Аз не спя добре, аз или изцеждам кърма или се притеснявам за моето бебе.
• Моля, не питайте какво направих за да се случи това.
• Моля, не казвай така е било писано. Няма бебе, което да заслужава да се роди преждевременно
• Моля, попитайте как съм, аз може да се нуждая от рамото.
• Не бягайте от мен когато плача, на мен ми е много мъчно за моето бебе.
• Моля ви помогнете на моя съпруг да се грижи за по- големите ни деца.
• Благодаря на всички за поздравленията.   

Кърмене/ Хранене

• Моля, не ме съдете че кърменето не върви добре. Аз се опитвам. Много е трудно с тази помпа. Изпомпването е още едно не лесно нещо в моя ден и физически ме изцежда. Не ме винете, ако не се справям добре.

Предложения към Медиците

• За медицински сестри, особено тези, които никога не са имали бебе в NICU , не забравяйте, че въпреки че това е вашата работа. Вии  сте били обучавани да се грижите за специфичните проблеми на нашите деца, те са нашите деца и ние се опитваме да им дадем поне мъничко комфорт.
• Към NICU персонала. Моля не разрешете ни да се чувстваме комфортно и ние. Това е травматично събитие, което е свързано с мама, татко и тяхното бебе.
• За NICU персонал. Моля ви проверявайте редовно последните изследвания в неонатологията. В Интернет е лесно да се намери. Наистина е много травмиращо когато мама и тати намират само стара информация за конкретния случай.
• Позволявайте ми да докосвам моето бебе
• Нека да направя каквото мога. Научи ме да направя каквото мога.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 07:43 от Vanhorne ๏̯͡๏)

# 98
  • Варна
  • Мнения: 965
Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за отделеното време за превода!  Hug
Факт е, че повечето неща съм ги мислела и аз. Лошото е, че не винаги срещам разбиране - особено за предпазването от болни хора.

# 99
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Действително това са проблемите,които майките на недоносени срещат, но ние тук си ги знаем.
 Това е по-подходящо за листовка, която да се разпространява в отделенията и за близките.
 Всеки ден на мен някой мие казва,че еди кой си се родил под килограм, пък сега не му личи или че имало детето хидроцефалия /като сина ми /пък си ходел на училище.
 Това не ме дразни толкова, може би просто не знаят ходрата как да окажат подкрепа.

# 100
  • Мнения: 360
Ох, много ми е американско.  ooooh!
Иначе има много неща, които са така.
Благодарим ти за труда по превода   bouquet

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Vanhorne ๏̯͡๏), благодяря ти и аз за отделеното време.

# 102
  • София,
  • Мнения: 4 267
Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за отделеното време за превода!  Hug
Факт е, че повечето неща съм ги мислела и аз. Лошото е, че не винаги срещам разбиране - особено за предпазването от болни хора.
ДА и аз си помислих същото докато четох!
Хиляди благодарности и от мен за положения труд, лека нощ и си почини хубаво!  bouquet

# 103
  • Мнения: 1 169
За мен беше удоволствие   bouquet и го направих от сърце.
Знам, че ви е до четене.
Това е просто моя начин да ви покажа моята подкрепа.
Дано повече хора го прочетат и не задават "болни" и глупави въпроси.
Желая много здраве на дечицата ви вашите семейства.

# 104
  • Мнения: 41
Много много благодаря!  Hug В понеделник ще ви кажа последни сведения около Анастасия, същественото за сега е, че сме в креватче вече и се учим да ядем....трудно, но другата седмица може би най-късно по-другата ще си е при нас! Целувки

# 105
  • София,
  • Мнения: 4 267
 Браво на малката сладурана! Peace Peace Peace

# 106
  • Мнения: 923
Браво на малката сладурана! Peace Peace Peace
v.i.v.i стискам палци. Peace Peace Peace

Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за отделеното време за превода!  Hug Има много истина в това, което си ни изпратила.

# 107
  • Мнения: 1 685
Много много благодаря!  Hug В понеделник ще ви кажа последни сведения около Анастасия, същественото за сега е, че сме в креватче вече и се учим да ядем....трудно, но другата седмица може би най-късно по-другата ще си е при нас! Целувки
Браво HugТова е много хубаво HugСкоро ,ще сте заедно.

# 108
  • Мнения: 41
Как сте мами? Hug Hug Чаках да се понатрупат новини за Анастасия, понеже нищо различно не ми казваха, нооо по нелегален път, както се досещате се наложи да "подкрепя" финансово отделението, за да ни обърнат внимание, да я виждаме и да бъдем в час с реалното ѝ състояние, ноооо да са живи и здрави, разбирам, че не получават адекватни пари за това, което правят (а именно да се грижат с за децата ни). Все пак обаче всички сме така и не е готино, като се убаждавам постоянно, че в Б-я нещата по друг начин е много трудно да стават и играта с живота на хората продължава с пълна сила!!Както и да е, само да ми гледат момиченцето, то е ясно, че всяка от нас е готова на всичко!
Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за отделеното време за превода!  Hug
Факт е, че повечето неща съм ги мислела и аз. Лошото е, че не винаги срещам разбиране - особено за предпазването от болни хора.
Мда, в тоя ред на мисли се разболях на всичкото отгоре, хем предупредих, че ме е страх от тоя момент и да не идват грипави, защото няма да мога да ходя в болницата! Дано се оправя, понеже днес по телефона (любезни както никога, защо ли) съобщиха, че е въпрос на 2-3 дни всичко да е в нормите и да спрат антибиотика, така, че в понеделник ще я изпишат живот и здраве! Simple Smile Научила се е да яде с биберон, това е бил основния ѝ проблем! Има предположения от наши близки - доктори, че щом наддава (2250гр.) значи е твърде вероятно диагнозата ни, да не е вярна..ама да ви кажа се радвам, че за сега всичко друго и е ок, а аз ще направя каквото е нужно, ако има тези проблеми да получи необходимото лечение, каквото вече има (ако не е достатъчно вярвам, че скоро ще измислят начин). Подготвена съм, че и в 2та случая ще ми е трудно, ама толкова се вълнувам, че ще си я приберем и вече мога спокойно да си купя нещо бебешко (не само да ми подаряват и да се моля да ми потрябват) та просто не искам да натоварвам себе си и другите с мрачни мисли за бъдещето и да си счерням радоста и без това е със закъснение!!! Благодарна съм на Господ, близките ми и на вас, че се справих психически и ще имам възможниста тепърва да завалят въпроси за отглеждането на човечето ми! Heart Eyes

# 109
  • София,
  • Мнения: 4 267
ТУк сме и сме с теб, питай за всичко! Hug
Лекувай се и се оправяй, че като си дойде малката да сте здрави всички вкъщи и ако трябва няма да пускаш никой при нея, който иска да се сърди, живота на детето е по важен от всичко! Peace
Чакаме и ние с нетърпение! Blush
Hug Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 16 025
Браво на Анастасия, държи се детето.
Сега най-важно е да сте здрави всички около нея. Ако трябва скарайте се с роднините, но да не идват много да я гледат. Години наред после ще им омръзне. Да се стабилизира детето постепенно. Не го насилвай да яде като другите, да прави всичко като другите. Когато може и колкото може.
Мене ме гледаха като извънземна - как така не ходи до 1,6 м. Защо не я водя в ортопедията?По-късно проходи, а сега няма спиране. За кг. също - да съм я тъпчела, да наддавала. Карахме по малко, колкото иска детето и каквото иска. И до сега си е слабичка, жилава. Ако имате познати доктори - да ви насочат към детски лекар ще е добре.

# 111
  • Мнения: 6 604
Виви-много се радвам за вас. Възхищавам се и на силата ,с която приемаш нещата  bouquet.
Дано да е грешна диагнозата. Praynig
И да се похвалиш като си я приберете Hug

# 112
  • Мнения: 923
Виви много се радвам, че скоро ще сте си вкъщи заедно с малката принцеса. Hug Стискам палци всичко да бъде наред и диагнозата да е невярна. Praynig Много кураж и сила ти пожелавам. А за съвети сме насреща с момичетата. Hug

# 113
  • Мнения: 191
Браво, поздравявам те за позитивизма! Няма начин нещата да не се наредят с такава невероятна майка. И бъде убедена, че щом проблемът (ако въобще има такъв) не е драматично тежък, ще го превъзмогнте с голямата ви любов, желание и правилната медицина! Вярвай! Това много помага!

# 114
  • Мнения: 152
 Здравейте ! Сега попаднах на темичката и се включвам и аз да те подкрепя Виви ! Преди 7 години бях в твоето положение и всичко ми е познато ....  но слава богу всичко се оправи ! Мисли само позитивно и всичко ще е наред - сигурна съм !  С теб съм и се моля по бързо да сте заедно ! И момичетата са прави , че известно време трябва да ограничаваш посещенията при Анастасия .  Хайде стискам палци  newsm10

# 115
  • Мнения: 41
Браво, поздравявам те за позитивизма! Няма начин нещата да не се наредят с такава невероятна майка. И бъде убедена, че щом проблемът (ако въобще има такъв) не е драматично тежък, ще го превъзмогнте с голямата ви любов, желание и правилната медицина! Вярвай! Това много помага!
  Hug Наистина не очаквах да сте толкова много като пуснах темата.....знаете всеки си има проблеми и малко хора се занимават с чуждите, но ето, има ги! Странното е, че се отзовават тези, които най-малко предполагаш, че ще ти помогнат и ще се натоварват с твоите искории в такива критични моменти! За това се старая да мисля за онова, което моето дете ще може, а не какво няма да може, е верно не винаги се получава..ама да не забравяме, че винаги може по-зле! Все пак, с дишането се справя, наваксва с храненето..1 по 1 нещата вървят към по-добре и го оценявам! Ако се съсредоточа върху лошата страна ще съм заета да се самосъжалявам вместо да мисля за логично решение, а такова винаги има! Дори и то да е всички деца с някакъв проблем да живеят нормално въпреки всички нерви, а не подтиснати в трагична обстановка заради това, че ги има...! Дано като го повтарям да си повярвам Rolling Eyes и не допускам егоистични грешки още преди да има реална причина за депресия!

# 116
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Виви, като ти чета темата и се сещам за периода през който бях самичка вкъщи, а бебето в Неонатологията. Моето детенце е от специалните, но толкова си го обичам, много трудно ми беше и още е, но съм благодарна, че оцеля.
 Пожелавам ти да се научи да се храни добре и всички диагнози да останат само глупави предположения. Да не ти се налага да доказваш колко силна майка си. Така че ,каквото и да е положението, ще се справиш.

# 117
  • пред екрана
  • Мнения: 20
Виви, страхотно е, че новините при вас са добри. Вече звучиш смело и си оптимист, което много ме радва.
Знаеш ли , когато веднъж пътувах във влак имаше един дядо, който ми каза: "Когато видиш хубаво се радвай, а ако е лошо не се плаши!КОЛКОТО И ДА Е ЛОШО НЕ СЕ ПЛАШИ!" И аз все си го повтарям и се опитвам да не се плаша. Сега Анастасия има нужда от теб и ти ще бъдеш много силна и любяща и не спирай да вярваш! Hug

# 118
  • Мнения: 923
Виви, страхотно е, че новините при вас са добри. Вече звучиш смело и си оптимист, което много ме радва.
Знаеш ли , когато веднъж пътувах във влак имаше един дядо, който ми каза: "Когато видиш хубаво се радвай, а ако е лошо не се плаши!КОЛКОТО И ДА Е ЛОШО НЕ СЕ ПЛАШИ!" И аз все си го повтарям и се опитвам да не се плаша. Сега Анастасия има нужда от теб и ти ще бъдеш много силна и любяща и не спирай да вярваш! Hug
Hug Hug Praynig Hug Hug

# 119
  • Мнения: 41
 Hug Вече сме си в къщи!!!!  Two Hearts

# 120
  • Мнения: 360
Еее, това е страхотно!
Хайде гледкайте се, гушкайте се и като имаш време, пиши ни как е малката.
 Hug Hug

# 121
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Много хубава новина.
Желая ви много радостни моменти заедно.

# 122
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Браво честито  newsm18 newsm07

# 123
  • София
  • Мнения: 39 761
Страхотни новини :0 Гледайте се, гушкайте се и се обичате. Моята мама казва "всичко е любов".

Информирай ни от време на време тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382152.0 - как е малката Simple Smile

# 124
  • София,
  • Мнения: 4 267
Браво на Анастасия  Hug Hug Hug, да я нагушкаш много и от нас! Много много здраве ВИ желая, а ако има проблем ние сме насреща Wink

# 125
  • Мнения: 923
Браво. Честито. Това е страхотна новина. Да я нагушкаш и от нас. Hug Hug Hug

# 126
  • Мнения: 1 685
Браво. Честито. Това е страхотна новина. Да я нагушкаш и от нас. Hug Hug Hug
радвам се Hug

# 127
  • пред екрана
  • Мнения: 20
Чудесна новина, най-накрая малката принцеса си е в къщи при вас! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт