Дубровник - през май

  • 25 831
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
Може би ще пътуваме с Ванада, видях добри отзиви за тази фирма.

И без това не познаваме пътя - само ме притеснява дългото пътуване - дали мъжО ще издържи, за мен - не чак толкова, аз обичам да пътувам.

Бих ли могла да се оправя само с английския език!?




Vanada e nai lo6iq izbor. Ne znam tazi firmi4ka kak sa6testvyva o6te. Patyvah s tqh i spored men dobrite mneniq po forymite si gi pi6at Galq i Vanq - 6efkata i maika i  Laughing  Samo problemi s tqh. 
No pro4eti mneniqta na hoprata i sama 6te se ybedi6
pogledni tova forym4e     http://for.journey.bg/topic.php?page=4&topic=2304

# 46
  • Мнения: 2 175
Да попитам нещо - видях, че за Великден има чартъри до Дубровник, но за майските празници не намирам..
Някой знае е ли дали ще има тогава?

# 47
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Имаше в 1-2 агенции-виж през Гугъл. Цените бяха около 260 евро-мисля без летищни такси.Успех!

# 48
  • Мнения: 2 175
Да, но за Великден..
За май не намирам.. newsm78

# 49
# 50
  • Мнения: 2 175
Скорпион, благодаря -
точно това имам предвид - пишат майски празници, но датите на чартъра са 17-19 април..
Явно предвиждат да пуснат и за май, но още не е уточнено.. Sad

# 51
  • Мнения: 1 289
Момичета, върнах се. Беше страхотно - времето топло, слънчево. Ходихме и до Будва и Котор, до о-в Корчула. Абе фантастично. Снимките още не съм ги качила.
В Дубровник отседнахме в хотел Комодор 3* - страхотно обслужване, стаите - чудесни, храната от хотела - вкусна и разнообразна. Няма да съжалявате ако отседнете там.
В града имат невероятен сладолед - трябва непременно да го опитате. Струва 7 куни(=почти 1 евро). Хапнахме вкусно и на пристанището в стария град - морски деликатеси (около 270 куни за 3 човека.)

Направи ми впечатление, че бая бързичко карат хърватите, а пътищата им са тясни - така че ако тръгвате с кола вземете си опитен шофьор. Всичко беше на 6 общо взето. Пак бих отишла. Crazy

# 52
  • Мнения: 4 915
Чудесна тема, прекрасни идеи за почивка.  Hug  Откога си мисля за Дубровник, тук мненията са ми безкрайно полезни, благодаря.  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 289
Момичета, ето и някои снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=365470

# 54
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Уау! Просто нямам търпение да минат идните 10 дена и да тръгвам и аз!  bouquet за чудесните снимки! Сега давай по същество: от къде сменяш парите или направо в евро? Да приготвя ли за началото на май една плажна хавлийка, колкото да легна на плажа за 2 часа? Повече презрамки, нали? Май е топъл месец. Как са цените и възможностите по магазините-сувенирите са ясни, ама примерно някоя блузка или обувки-по-скъпи или доста по-скъпи са от тук? Сладоледите съм планувала, щото като знам италианските какви са..тези нали от тях се учат! Разкажи още, моля!

# 55
  • Мнения: 1 289
Уау! Просто нямам търпение да минат идните 10 дена и да тръгвам и аз!  bouquet за чудесните снимки! Сега давай по същество: от къде сменяш парите или направо в евро? Да приготвя ли за началото на май една плажна хавлийка, колкото да легна на плажа за 2 часа? Повече презрамки, нали? Май е топъл месец. Как са цените и възможностите по магазините-сувенирите са ясни, ама примерно някоя блузка или обувки-по-скъпи или доста по-скъпи са от тук? Сладоледите съм планувала, щото като знам италианските какви са..тези нали от тях се учат! Разкажи още, моля!

Това са малка част от снимките само Crazy Имам и видео-маТРИал, но няма как да го кача. (Например майка ми как яде сурова стрида в една ферма за миди Sick Joy Там между другото имат голямо производство на миди - навсякъде по по-вътрешните заливчета ги отглеждат и водят туристите на дегустация. Също така имат много видове вино и ликьорчета - и също можеш да опиташ ако ви заведат на дегустация.
Ами там не можеш да пазаруваш в евро - трябва да си ги обмениш в чейндж или както те му казват менителница Mr. Green
По принцип 1 евро = 8 куни. Ако не ходиш с кола, билетчето за градския транспорт е 8 куни. Можеш да си го купиш освен от будките по спирките, също и от рецепцията на хотела. Като сменяш пари ги помоли да не са много едри, защото на мене като ми дадоха една банкнота от 1000 куни, трябваше да ходя на ресторант за да я разваля. Mr. Green (Не че съжалявам за което, защото беше вкусно).
Но ако ще ходиш и до Черна гора - там се ползва еврото вече - помня, че там беше много евтино - имаше западни цигари дори за 99 цента.
В Дубровник е топло, но за плаж още не става, даже басейна в хотела не го бяха напълнили. Температурите са високи през деня, но щом свечерее или ако си по на течение си духа доста. Така че е добре да си облечена освен с нещо лятно, отгоре и връхна дрешка.
Може би ти като ходиш вече ще е малко по-топло, пък не ти пречи един бански да мушнеш в багажа все пак Grinning
За дрехи обувки да ти кажа не съм гледала особено, но не е скъпо в никакъв случай. Мисля, че мернах на една витрина обувки за по 30 - 40 евро и то на главната в Стария град (Страдун). Сувенирите също са на нормални цени. То нали зависи какво търсиш всъщност. Примерно в сравнение с Кипър и Гърция е по-евтино  (като ориентир).
Задължително им опитай морските деликатеси (освен ако не си падаш) - много вкусно приготвят такива неща.
За това дали разбират български - общо взето не. Така че най-добре им приказвай на английски.
Освен вкусен сладолед специално на о-в Корчула ядох фантастична пица - явно по италиански - е тази пица май беше най-вкусната в живота ми Mr. Green
Много съм доволна наистина от всичко. Hug

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 11:11 от doby80

# 56
  • Мнения: 384
Хей, Доби, да не сме пътували заедно- с чартъра на 4-ти април. newsm78
Нашата екскурзия обаче нямаше о-в Корчула.
Честно да си кажа, мен ме плени Черна гора- голяма красота е!
Иначе от Дубровник една колежка си купи обувки Кларк за 90 евро.не знам скъпо ли е-май тук са по-евтини.Друга си взе дънки от Макс Мара за 200 евро.Преценявайте сами.
Пица ядох в Дубровник на Пиле-то-отвратителна беше.Цени-като в Италия.
Но като цяло дестинацията е прекрасна!Такива гледки и пейзажи не съм виждала никъде досега.Смятам, че няма да съжалявате!

П.П.Доби, снимките ти са страхотни!Имаш нюх за фотография.Браво!

# 57
  • Мнения: 2 697
Doby80, размечтах се, докато ти гледах снимките Heart Eyes Хърватска ми е голяма тръпка, пътувам все по-надалеч и я подминавам, а не бива Laughing

# 58
  • Мнения: 1 289
мами, ами да, значи сме били заедно Hug С коя фирма беше?
Жалко, че не си била на Корчула, много хубаво беше.

Шехина, между другото аз останах приятно изненадана, т.е. не мислех, че ще е толкова красиво там, а то се оказа наистина много хубаво.
Само че предполагам, че сега пролетно време е най-добре да се ходи, защото после става гъч навсякъде. То и сега беше пълно с хора, а екскурзоводката каза, че лятото е с пъти повече.

# 59
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Това е много хубава дестинация, пожелавам на всеки да отиде да види сам. Бяхме там миналия септември и много ми хареса.
Трябва да ви кажа обаче, че не е подходящо за пазаруване. Определено ще се разочаровате. Аз лично не видях нищо особено по магазините и е скъпо. Трудно купихме дори на децата подаръци. Верно е, че не бяхме много време в Дубровник, само един ден, но това е моето мнение.
С удоволствие бих отишла пак в Дубровник, но втори път не бих минала през каньона на река Тара - много е красиво, но ми стига толкова  Joy Следващия път бих отишла със самолет или бих минала по обиколния път.
Ето малко снимки и от мен http://picasaweb.google.bg/eventfull.bg/26092008Dubrovnik#

Общи условия

Активация на акаунт