Работа в Здравната Каса?

  • 12 295
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 634
Но аз имам позната, която , след като е вземала над 1000, реши, че ще работи държавно. За 400 лева, понеже "е по специалността".

Работих близо 2 години на едно място за почти никакви пари, но на висок пост. Целта ми беше да си отворя вратички за следващия ми работодател. Получи се и досега все още се впечатляват по интервюта.

# 61
  • Мнения: 5 370
Михалко, да, така е, мила. Но когато си в София и трябва да плащаш една камара разходи? (въпросната дама живее на квартира). Разбираш ли ме, НИКОГО не осъждам.
Пък за развитието в държавната сфера-имам лични наблюдения. Колко време използваха брат ми като 'мл.експ" , колко проекти им въртя, а накрая други обираха парсите. Whistling

# 62
  • Мнения: 1 820
работно време до 17.30, почивка събота и неделя, достатъчно отпуска, да ми е по-специалността, когато малката се разболее да изляза в болнични без да изпитвам страшни угризения и вина, с две думи да имам време за семейството - това са критериите на мен и съпругът ми за моята работа. Тогава има спокойствие в дома ми, няма напрежение и се отразява на цялата атмосфера. В София на държавна работа работих 8 години докато синът ми порастне, после в частна фондация, после и в болница малко - винаги съм успявала хем да работя, хем да не липсвам много от дома си. Но в София и в частна фирма може да имаш такава работа. По-трудно, но е възможно.

Именно и това са мойте критерии на този етап.Трябва ми стабилна работа,в която не да се чувствам гузна ако взема отпуск,а да не ме е страх,че ще ме изритат от там,защото съм го направила. ooooh!Не знам дали провинцията някога ще стигне София.Вече си мисля,че не сме в една Б-я   ooooh!
Имам много приятелки който са с малки деца.Работят в хранителни магазини на смени.Вечер са до 22 часа ConfusedСутрин отива в 06 и до обяд.Малката сутрин спи,вечер пак спи.... CryИ най интерестсното е че вземат около 300лв.Ето това са малките градове.За това и хората се натискат за държ.работа.Защото дори може да взема повече пари.
Иначе това

Но аз имам позната, която , след като е вземала над 1000, реши, че ще работи държавно. За 400 лева, понеже "е по специалността".

[/quote]

и аз не го разбирам.Но всеки си решава.Щом жената е сметнала за правилно това,значи е така.
Продължавам да си гледам обявите и развитие няма  ooooh!

# 63
  • София
  • Мнения: 6 269
работно време до 17.30, почивка събота и неделя, достатъчно отпуска, да ми е по-специалността, когато малката се разболее да изляза в болнични без да изпитвам страшни угризения и вина, с две думи да имам време за семейството - това са критериите на мен и съпругът ми за моята работа. Тогава има спокойствие в дома ми, няма напрежение и се отразява на цялата атмосфера. В София на държавна работа работих 8 години докато синът ми порастне, после в частна фондация, после и в болница малко - винаги съм успявала хем да работя, хем да не липсвам много от дома си. Но в София и в частна фирма може да имаш такава работа. По-трудно, но е възможно.

Докато сега тук е много различно.........Чудесен град, но има още много да извърви докато предложи добри условия за работа.


Аз пък изпитвам угризения. Защото ако отсъствам, колега поема моята работа, което го товари допълнително. И след 17.30 оставах редовно преди, но откакто имам дете съм решила, че ще си спазвам точно работното време. Хубавото са отпуските, че са мног дни, но ако успееш да си ги вземеш, защото за 5 години съм излизала сумарно по 15 дена годишно отпуска и сега имам поне натурупана доста палатена отпуска, че си пускам нея вместо болнични.

# 64
  • Мнения: 1 820
За угризенията към колегите,няма начин да не ги има.АЗ също ще ги изпитвам,неизбежно е.Говорех за работодателя.Ако е свестен към него също бих имала такива. Hug

Общи условия

Активация на акаунт