Варицела 2

  • 88 439
  • 460
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 171
Разбира се, че е възможно да не се е заразил. А скарлатината, нали не изгражда имунитет, или греша?

# 121
  • Хасково
  • Мнения: 999
Скарлатината не създава траен имунитет.
Както бях ви питала преди няколко страници дали може да се кара варицела без Т - е може!
малката ми дъщеря изкара варицелата в добро общо състояние без Т. пъпките и бяха по тялото и по слабините по лицето имаше 2 и те бяха във веждите.

Някой беше питал за клеевета тинктура - можете да правите гаргари и да я приема детето вътрешно. Аз я давам като имуностимулатор от есента и на двете деца.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За да си сигурна можеш да му пуснеш гърлен секрет за скарлатината. И не се притеснявай това все пак са детски болести, по-добре да ги изкара като малък-казвам го от личен опит  bouquet
Ако  става въпрос за скарлатина има защо да се притеснява, защото не се създава траен имунитет. А самото заболяване хич не е безобидно-лекува се с пеницилинов АБ 10 дни.

В нашатаградина има и скарлатина и варицела. А вече трети ден се води дете с варицела на градина. Shocked днес говорих с госпожата на дъщеря ми и тя ми каза, че въпросната родителка е донесла бележка от личната, че детето е с  алергия Wink, а сестрата от градината твърди, че е варицела.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 17:34 от ivben

# 123
  • Мнения: 2 171
Влизам пак в темата, за да се оплача, че 8-месечното ми бебе е с възпалено ухо и гърло 10 дни след като оздравя от варицелата Sad. Явно е истина, че варицелата скапва тотално имунитета. Аз се притеснявах за баткото, защото ходи на градина и може да хване някой вирус. За бебето и през ум не ми мина, че ще се подреди така.
Пиша ви това, за да го имате предвид и да се пазите много след шарката Peace.

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм го чувала това, че имунитета спада след прекарана шарка. Бързо оздравяване на бебчо.

# 125
  • Мнения: 46 580
Разбира се, че е възможно да не се е заразил. А скарлатината, нали не изгражда имунитет, или греша?

Не. Тя е бактериална инфекция, стрептококи  Tired

# 126
  • Мнения: 167
За да си сигурна можеш да му пуснеш гърлен секрет за скарлатината. И не се притеснявай това все пак са детски болести, по-добре да ги изкара като малък-казвам го от личен опит  bouquet
Ако  става въпрос за скарлатина има защо да се притеснява, защото не се създава траен имунитет. А самото заболяване хич не е безобидно-лекува се с пеницилинов АБ 10 дни.

Ако беше прочела предишната страница тази поправка щеше да е излишна. Не съм казала,че скарлатината е безобидна, но все пак не е нужно да се паникьосваме при евентуално заразяване

# 127
  • Мнения: 4 668
Аз се притеснявам , защото е бил контактен първо и второ , че макар сега не е болен , водейки го на градина едва ли не го натиквам при заразата ...  Confused т.е. ако първият път му се е разминало заразяване дали като го водя не увеличавам шансовете да се зарази от друго дете примерно и така ...
Аз му пуснах сега гърлен секрет и до края на седмицата ще си е в къщи , но то пък не мога и безкрайно в нас да го държа .
А сме и в частна градина и таксата си върви  Confused

Много благодаря на всички ви   bouquet

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Гърленият секрет излезе ли? Ако е отрицателен има смисъл да си държиш детето вкъщи. Но може и да е положителен без детето да е болно т.е. явява се само носител. Тогава се пие АБ за да се изчистят стрептококите.

# 129
  • Мнения: 4 668
Още не е излязъл . Днес го правихме .

# 130
  • Мнения: 1 878
Ние пък сме от сряда с диагноза Скарлатина, а днес ни избиха 2 пъпки Варицела  ooooh! Педиатърката беше доста изненадана - двойна шарка..........а аз доста уплашена  Cry Сега отиваме на преглед в инфекциозна болница, но гледам и се ровя в нета за подобни случай, но нещо не откривам. Мноооого ще съм благодална ако някой знае повече и сподели  Praynig

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Искам да попитам карантината ако е 21 дни, това значи ли че ако детенцето е болно от варицела, то чак след изтичането на карантината може да се завърне в детската градина?

# 132
  • Мнения: 1 280
   Не, след като завяхнат всички пъпки и не е заразно може да се върне в градината  Peace

# 133
  • Мнения: 66
здравейте мами ! не можах да прочета цялата тема и се извинявам!  Embarassed
в събота малките вдигнаха температура , пиха нурофен ,след това само дъщеря ми свали температурата . точно се бяха успокоили нещата и бяха заспали и в 1ч. през ноща малкия се събуди с писъци , че го боли ушенцето . отидоха с баща му в исул и се върнаха с една торба лекарства (и антибиотик - зинат) . всички оплаквания преминаха до днес . сутринта малкия дойде да ме събуди , за да ми покаже едни големи пъпки - червени и с мехурче - в областта на гениталиите . до обед вече имаше и на гръбчето . личния ни доктор ще може да дойде едва утре след обед. успях да видя снимки във форума и пъпките много приличат на тези от снимката. интересно ми е , но на сестричката му нищо й няма .спрях антибиотика и останалите лекарства .
моля ви посъветвайте ме какво да направя , ако започне да го сърби малкия и какво да дам на сестричката му , евентулно да й избият и на нея , ако и тя има шарка .
п.п. извинете , че писанията ми са толкова разхвърляни - имаме шарка за първи път и съм малко шашната . 

# 134
  • Мнения: 3 695
Хайде и аз да се разпиша тук.
В яслата на дъщеря ми от януари месец се влачат едно по едно разболели се от варицела дечица. Досега нищо й нямаше на моята, но днес сутринта се опъпчи подобаващо.  Rolling Eyes
Искам да попитам за колко време горе-долу ще завяхнат пъпките и ще е здрава?
  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт