Варицела 2

  • 88 266
  • 460
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 211
Темата е станала огромна, затова пускам нова. Пожелавам по - малко болни дечица!

Варицела1: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279174.0;topicseen

# 1
  • Мнения: 1 168
Мерси за отговорите!  bouquet

# 2
  • Русе
  • Мнения: 11 918
d_iva, Мартин или Мая е болна
Пожелавам край на Изпитанието  Hug


Аз съм пред рев.
Светослав е трети ден. Вече е изринат като калинка.  Взех на Никол спрея за къпане, но в аптеката ме посъветваха да изчакам с къпането. Направиха ми едно прахче за пъпките и той ходи в момента като индианец, омазан с бяло. Струва ми се, че пак ще вдига Т и с ужас се чудя колко повече пъпки, гърба му е пъпка до пъпка. Тоя мехлем го успокоява и не се чеше.Той е много суетен и е свикнал да му се възхищават, така че, когато му казах, че ще остават белези, внимава да не засегне някоя пъпчица.
  Не сме ходили още при Личната лекарка, защото всичко започна събота вечерта. Тя живее в съседния блок,но държи да го водим в кабинета, който е по отдалечен. Притеснява ме, че сега е доста уязвим, а обикновено чакалнята е пълна с пациенти.

# 3
  • Мнения: 2 171
Амбър, щом мине третия ден нещата значително подобряват Hug. Говоря от личен опит Peace.
Някой питаше за заразилите се с варицела майки. Аз не съм боледувала досега, зарази ни големият ми син от градината. Определено първите три дни беше много трудно, но сега дори забравям че съм болна. Е, като се видя в огледалото си припомням Mr. Green.
Това за некъпането е остаряла теория. Сега дори се препоръчват хладките бани и душове, защото облекчават сърбежа. Много е хубаво към ваната да се добави и брашно от овесени ядки. Аз започнах да се подобрявам след като се престраших и се изкъпах Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
и как ще разбера дали е варицела или просто алергия към антибиотика.тя нама мехури. и селд като се появи на корема на дъщеря след колко време излязоха и другите.колко дена болнични вземате за варицелата,след колко дена могат да тръгват пак на градина.има ли някакви допълнително дни изван тези 40 дни годишно за болнични заради тези заразни болести.или и те са за сметка на тях.дайте акъл какво да правя ако не станат повече да ходим ли на градина,да не стане фалшива тревога
ДОк ще каже какво е, как може да отказват преглед и да държат да се водят по кабинети. А нали трябва да напишат бързо известие за градината и РИОКОЗ? Дадоха ми 5 дни болнични, с 2 съботи и недели, общо 9 дни. Варицелата е с 21 дневен инкубационен период. Какво значи фалшива тревога? лекар трябва да постави диагнозата, а не ние по снимки от нета. Шарките имат сходни обриви. Това, което описваш ми намирисва на скарлатина. Искайте си прегледите от лекаря.

# 5
  • Мнения: 9 481
и как ще разбера дали е варицела или просто алергия към антибиотика.тя нама мехури. и селд като се появи на корема на дъщеря след колко време излязоха и другите.колко дена болнични вземате за варицелата,след колко дена могат да тръгват пак на градина.има ли някакви допълнително дни изван тези 40 дни годишно за болнични заради тези заразни болести.или и те са за сметка на тях.дайте акъл какво да правя ако не станат повече да ходим ли на градина,да не стане фалшива тревога
ДОк ще каже какво е, как може да отказват преглед и да държат да се водят по кабинети. А нали трябва да напишат бързо известие за градината и РИОКОЗ? Дадоха ми 5 дни болнични, с 2 съботи и недели, общо 9 дни. Варицелата е с 21 дневен инкубационен период. Какво значи фалшива тревога? лекар трябва да постави диагнозата, а не ние по снимки от нета. Шарките имат сходни обриви. Това, което описваш ми намирисва на скарлатина. Искайте си прегледите от лекаря.

Точно това и аз щях да питам-как при заразно болни деца, които после се държат под карантина!!!, отказват визита в дома, и карат нас,   родителите да ги водим в препълнените им от чакащи пациенти кабинети newsm78
Това е тотално безумие за мен!!
Какъв е смисъла от карантина, когато чакайки пред кабинета заразяваме, без изобщо да го искаме,  още n на брой пациенти?!?!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Относно боледуването от варицела на дърти години Mr. Green,аз си го очаквах.Не съм боледувала от нито една детска болест,въпреки,че майка ми и баба ми са детски учителки,не съм спирала да ходя на градина и са ме събирали с болни деца.И брат ми така.Майка ми цял живот трепери да не се разболея от варицела и беше в потрес като разбра Mr. Green hahaha

Астарта,нашите юнаци да не са в една градина Laughing,и моя се разболя на 04.01.В 9 ОДЗ е /нищо,че вече 5-та седмица не е стъпвал на градина Tired/.

За къпането,аз си се къпя,но само с вода Whistling

# 7
  • Мнения: 46 508
Като гледам темата - явно Варицелата върлува яко Confused

... в аптеката ме посъветваха да изчакам с къпането ...

Има 2 теории, едната е българска, другата ... извън България. Втората ми звучи по-логично:

Цитат на: Birdie
Къпанете е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при варицела.
Къпането поддържа кожата чиста, отмива секретите, силно успокоява сърбежа. И тъй като в Бг масово забраняват къпането при варицела, децата се чешат и плачат цял ден, старателно втривайки микробите под ноктите си в раневите места на кожата. Ако към това се добавят глупостите с ментолови спиртове, талк и други подобни, картината на глупостта е цялостно завършена.

Колкото по-чиста поддържате кожата при варицела, толкова по-малко белези ще останат.


Ти си прецени, аз къпах по 2 пъти на ден  Mr. Green облекчава сърбежа, мина много леко, с малко пъпки. Правех пяна във ваната с това на Адерма с овес и я оставях да се кисне, колкото иска Simple Smile не съм ги мазала с нищо, чиста кожа на въздух, колкото се може повече + широки памучни дрешки.


Бързо и леко на всички новодошли Hug


# 8
  • Мнения: 2 211
... аз къпах по 2 пъти на ден  Mr. Green облекчава сърбежа, мина много леко, с малко пъпки. Правех пяна във ваната с това на Адерма с овес и я оставях да се кисне, колкото иска Simple Smile не съм ги мазала с нищо, чиста кожа на въздух, колкото се може повече + широки памучни дрешки...


Абсолютно съм съгласна с Никол. И аз къпех по няколко пъти на ден, само че със сода. А между къпанията пръсках обривите със спрей с розова вода. Тези процедури донасяха огромно облекчение от сърбежите.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Днес ще се изкъпим с Адермата.

Тази нощ беше третата и най тежката.
Три пъти вдига Т, притеснявам се за вътрешни обриви  Sad , защото външните вече започнаха да загарят.
На второто дигане на Т го приспах като му масажирах стъпалцето на крачето, то само там остана без обрив  Cry
Да живее кафето днес.
Ще опитаме тази сутрин да стигнем до Личния Лекар, въпреки, че разчитам повече на вас  Hug

# 10
  • Мнения: 1 280
    За къпането на мен личната на малкия ми каза никакво къпане, а педиатърката при която го водя по принцип ми каза това са глупости къпи си го детето, но без сапун, обливай само с вода. После като се разболях и аз, ами тя банята най ме облекчаваше как да се лиша от нея.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
Три пъти вдига Т, притеснявам се за вътрешни обриви  Sad , защото външните вече започнаха да загарят.

Те първо вътрешните избиват, след това навън. Нашата док каза, че каквото е отвън, с двойна сила е вътре.  Rolling Eyes. Дано вече ви минава. Ние много леко минахме. Пихме тези, които и Ками е давала, ма нали сме при една и съща Джи Пи.

# 12
  • Мнения: 2 171
Ками, в 56-та сме. И в нашата градина варицелата върлува от 2 месеца.

За банята мога да потвърдя и моя личен опит, много успокоява и наистина пъпките като че ли завяхват по-бързо. Белият крем също много ми помогна на мен Peace.

Не знам обривите в устата и по гърлото за вътрешни ли се смятат, но на мен те ми се появиха чак на третия ден. Беше кошмарно, цялата ми уста я чувствах в рани и не можех да преглътна дори вода.

А за чакането пред кабинетите на лекарите не ми се коментира Close. Аз водих само големия ми син при педиатърката, тя само го погледна и диагностицира, напътствията получих от сестрата. Сега не сметнах за нужно да водя бебето за нещо, което така или иначе си знам. Ще го заведа като оздравее, за да го прегледа за евентуални усложнения след варицелата (дано да му няма нищо Praynig). Това нали не е проблем, при положение, че той не ходи на ясла и няма контакт с други деца newsm78?

# 13
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Вече сме в банята, и е много доволен. Laughing
Нашия Личен, въпреки че е педиатър беше категорично против и не беше чувала за препарати с овес, но не и се обяснявах много.

# 14
  • Мнения: 3 576
Привет,
май и моя син има варицела.  Thinking

Не съм много сигурна, чак следобяд ще отидем на лекар, но симптомите са: Т до към 38 на 2-3 пъти ми вдигна, започна да кашля, запушен нос и тази сутрин видях 2 пъпчици с мехурчета на корема...
Кога да очаквам да се появят още?

В детската му градина от 2 месеца има скарлатина и варицела, сега ни хвана и нас.  Close

Четох, че децата задължително ги ваксинират като малки, защо тогава се разболяват???

Общи условия

Активация на акаунт