Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Привет момичета Simple Smile
Едва наваксах с четенето на темичките и разглеждането на снимки Simple Smile имате страхотни коремчета  Hug Ще се опитам и аз да кача снимчица когато все пак успея да се снимам Simple Smile
`Деси` страхотно раждане си направила  Laughing  Много кофти за зъбчето  Cry дали може сега да се ходи на зъболекар и да се бият упойки ?
dan4eto8008 за съжаление явно това е доста често срещан проблем Blush  Дуфалак и при мен не действа никак. Аз пия кисело мляко и хапвам портокали или сливи.
Момичета аз мисля че вече чувствам бебчо как мърда .. чувството е прекрасно наистина!Нямам търпение да отида на лекар и да видя мъника, ноо ще трябва да почакам до следващит месец  Sad
Успешен ден на всички  Hug

# 16
  • Мнения: 9 973
Данчето,за запек вземи сок от круши,сини сливи,прясно мляко,а може и плодовете от компот

Относно раждането в никакъв случай не бих отишла без уговоррка, за съжаление се намираме в Бг и положението е такова, ако искаш да ти се отдели нужното внимание - плащаш.. Аз дори се замислям за секцио по желание - не съм раждала, но казват, че при нормално раждане отдолу вече въобще не си същата... не знам какво да мисля вече...

страх лозе пази  Wink.Ако си мислиш,че е по-добре да ти режат корема и матката....вместо 3 напъна и евентуално 2-3 шева ри след 1ч. си в банята,а след още 1ч. си в кафето с близките или на пейките Wink

При нормално раждане отдолу наистина не съм същата-много се стесних и съм като девственица  Peace

Роди както си искаш,плати колкото си искаш.Ти носиш бебе и пари-ти си решаваш Peace Успех

# 17
  • София
  • Мнения: 85
Да кажа и аз за стомахчето дето все се опъва - при мен едно киви на тръгване за работа и малко вода върши магията. Закусвам чак като стигна след около 1 час и после тичам да освободя още място за обяда   chef
Това, обаче, само ако нямате други екстри - аз нито гадене, нито киселини за сега. Бебчо е много добричък  baby_neutral

# 18
  • Мнения: 1
Данчето,за запек вземи сок от круши,сини сливи,прясно мляко,а може и плодовете от компот

Относно раждането в никакъв случай не бих отишла без уговоррка, за съжаление се намираме в Бг и положението е такова, ако искаш да ти се отдели нужното внимание - плащаш.. Аз дори се замислям за секцио по желание - не съм раждала, но казват, че при нормално раждане отдолу вече въобще не си същата... не знам какво да мисля вече...

страх лозе пази  Wink.Ако си мислиш,че е по-добре да ти режат корема и матката....вместо 3 напъна и евентуално 2-3 шева  Wink

При нормално раждане отдолу наистина не съм същата-много се стесних и съм като девственица  Peace

Роди както си искаш,плати колкото си искаш.Ти носиш бебе и пари-ти си решаваш Peace Успех
Деси, това са ми казали три раждали мами, аз нямам опит - ще го мисля секцио или не... но за уговорено раждане никакъв компромис...

# 19
  • Мнения: 1
Италиана, аз ще ходя на лекцията на 9 месеца. Даже ще ходя и на темата в този петък, аз съм се записала отдавна. Какво ще се уговорим?

Данчето, аз също имах запек. Аз по принцип съм си проблемна, преди да забременея ходех до тоалетна само с цигара и кафе. И много се притеснявах как ще се оправям сега, естествено се запекох, но сестра ми ми каза всяка сутрин да взимам по 3 суп. лъжци овесени трици с кисело или прясно мляко. Слава Богу, това ми помогна и ми помага и до сега, нямам проблем, но не пропускам приема на триците. В тях има много фибри и това спомага за изхждането. Изобщо не се чуди, а си ги купи, има ги във всяка хранителна верига магазини, но не други, а овесени трици.

Хариела, за този петък нямаше места, за другия ще си пишем на лични следващата седмица и ще се уговорим.

# 20
  • Мнения: 27
Това с кивито и водата и компотите не бях пробвала, утре им е ред  Laughing
Мерси за идеите, момичета   bouquet
А за раждането съм с двете ръце ЗА да е естествено (стига да няма усложнения) и никакви пари на никой  Naughty Отивам живот и здраве във фабриката за бебоци и на който попадна  Laughing

# 21
  • Мнения: 9 973
italianaр3 мами не прави света.Няма да те убеждавам.Пусни търсачка за и против секцио.Секцио се ражда по мед.причини.
Ако 3 момичета ти кажат да се хвърлиш от 13 ет...... newsm78
Аз ти казвам добрата страна на нормалното.Ако те е страх от болката-има епидурална упойка 150лв. Не се плаши да си родиш естествено.Природата си знае работата,след часове тичаш из коридорите. Wink
А за избора на екип си е лична преценка.Не мога да дам съвети.Мъж ми искаше да изберем екип,но тъй като той беше на работа,аз на своя глава се наех да раждам при дежурния екип.
Много е важно да имаш доверие на болницата.Аз лежах 3 пъти там и познавах всички доктори.Най-некадърния ми водеше ЖК.За мой ужас като ме видя в родилна се лепна за мен и ме изроди за да си платя,ама пусти инат женски.... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1
italianaр3 мами не прави света.Няма да те убеждавам.Пусни търсачка за и против секцио.Секцио се ражда по мед.причини.
Ако 3 момичета ти кажат да се хвърлиш от 13 ет...... newsm78
Аз ти казвам добрата страна на нормалното.Ако те е страх от болката-има епидурална упойка 150лв. Не се плаши да си родиш естествено.Природата си знае работата,след часове тичаш из коридорите. Wink
А за избора на екип си е лична преценка.Не мога да дам съвети.Мъж ми искаше да изберем екип,но тъй като той беше на работа,аз на своя глава се наех да раждам при дежурния екип.
Много е важно да имаш доверие на болницата.Аз лежах 3 пъти там и познавах всички доктори.Най-некадърния ми водеше ЖК.За мой ужас като ме видя в родилна се лепна за мен и ме изроди за да си платя,ама пусти инат женски.... Mr. Green
Деси, давам си сметка, че секциото си е операция, ама пусти му страх...ха, ха....а за сравнението със скачането от 13 етаж и избора на раждането секцио беше много сладка... иначе в лекаря си имам доверие, естествено... много е индивидуално, има време до тогава, дай Боже всичко да е наред с бебоците, а пък то като се стигне до раждане, връщане назад няма... а за или против секциото винаги ще има... всичко е много индивидуално и въпрос на лично мнение..

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
Леле, трябва записки да си водя. На тази исках да отговаря, на онази и като стигнах новата тема вече нищо не ми беше останало в главата.

Аз ходех на лекциите на 9 месеца, беше много приятно и интересно, наистина дават много подаръци. Всичките ми шишета са от тези лекции, много други неща, а и полезно инфо. Едно време нищо не се плащаше, но 4 лева не са много.
Едно време след лекцията се рисуваха кореми и се даваха големи награди (например комплект за изписване) за най-красива рисунка.

Колкото до редовни лекции и истинско училище за бъдещи родители мисля, че няма особено смисъл, но всеки както си го чувства.
На първия месец до толкова сте свикнали с бебето, че все едно винаги сте го имали. Малко е чоглаво първата седмица, кърменето също си изисква внимание, особено ако нещата не потръгнат, останалото лека полека се научава и потръгва.
Лично ние имахме нужда някой да дойде да ни покаже как да я къпем.

Нещо полезно за тези, които искат да раждат в Света София за първи път (извинете, ако някой го е писал вече): Преди 4 години имаше т.н. училище за бъдеще родители, напълно безплатно с цел реклама на болницата. Това, което ви дава болницата е: безплатна лекция, на която ви обясняват общо взето кога да тръгнете към болницата, какво трябва да си носите, какво ви предстои в болницата и т.н., обиколка на предродилно, родилно, стаи, ВИП стаи и безплатен преглед на 3Д ехограф. Едно време на него ми казаха, че чакам момиченце.
За мен беше много полезно, предполагам, че още предлагат тази услуга.
И сега го има: http://www.1agb.com/school.php, но май прегледа с ехо е отпаднал. А си беше екстра.

Яна, Диди Димова е малко в стил Доли Партън, говори малко смешно, но пък май много народ е доволен от нея. Преди да се записваш на училище при нея може да я послушаш на някоя лекция на 9 месеца. Едно време водеше, предполагам и сега.

angel1 , добре дошла. Радвам се, че хубаво си изкарала и че всичко е било наред.

Ice queen, моите резултати изобщо не изглеждат така. Някои от показателите изобщо ги нямам, като например дефекти неврална тръба. Явно има разлика в резултатите при ранен и късен скрининг. Брой изследвания мисля че бяха 14.

Деси, мъжо ти нали не си е мислил такива неща наистина? Ти самичка ли ходи да раждаш (така ми се стори от разказа)?


miglena11 , аз също съм с високи диоптри и с корекция с лазер, но не точно заради отлепване.
Като трябваше да раждам ходих в една частна клиника, моя роднина, която работи там ми каза, че съм си за секцио.
Дано не се притесняваш много за секциото, няма нищо страшно.

# 24
  • София
  • Мнения: 90
Привет, отново! Току що се връщам от ЖК и всичко е наред. Казаха само, че няколко дни по-късно съм забременяла и разликата в термина е около 4 дена, но няма проблеми. Все още не се знае какво ще е наследничето, но ще търпим до другия месец. Взеха ми кръв за БХС и сега ще треперя две седмици. А за раждането, аз лично се чувствах просто по-спокойна предния път, като имах позната акушерка. Не че иначе щяха да ме зарежат, но за мое успокоение. И всичко мина нормално. Разминах се с 4 шева и без упойка. Акушерката, каза да оставя на нейната преценка дали да ми сложи, ако види, че много се мъча, но не се наложи. Стига от медицинска гл.т. да е ок, мисля че нормалното раждане е за предпочитане.

# 25
  • Мнения: 12
Здравейте!

Има ли момичета записани за този петък с 9 месеца на училище?
Аз съм се записала и за следващият 6 март.

# 26
  • Мнения: 3 372
Сънчо, незнам, аз ранен не съм правила, може и да са различни Peace Важното е да са добри Peace
За раждането и плащането, аз така или иначе не познавам лекарите и за мен всичките са еднакви. Дори и да реша да платя може да платя на най-некадърния newsm78 Незнам как ще е, ще го мисля по-натам евентуално Peace

# 27
  • Мнения: 199
Провокира ме изказването "при нормално раждане отдолу вече не си същата" да се включа набързо  Wink
Подкрепям с две ръце казаното от Деси, след раждането аз също се чувствах като девственица, доста повече се беше стегнала мускулатурата и се бъзикахме с мъжо, че отново ни е като за първи път..абсолютно не мога да се съглася, че има някаква промяна, че се разширяваш, че не изпитваш удоволствие от секс и тем подобни бабини девитини. Естествено, че има период на възстановяване на таза и т.н., но аз също като Деси родих за 2 часа, след още 2 вече бях изкъпана и кърмех съкровището си..разхождах се и приемах посетители в стаята и се смяхме и забавлявахме.
Всеки сам си решава  Hug

# 28
  • Мнения: 9 973
Деси, мъжо ти нали не си е мислил такива неща наистина? Ти самичка ли ходи да раждаш (така ми се стори от разказа)?

да така е,сама отидох с такси.Не казах на никой,че отивам да раждам.Звъннах от предродилна зала.Изчаках свекъра да излезе сутринта и газ.Имаше кой да ме кара,но аз не съм искала.

Това за мъжа ми е вярно.За жалост го бяха наплашили с истории за умрели,подменени бебета и т.н.
Именно затова ме караше да си платя на екип-за да ми обърнат внимание,за да ме зашият правилно и да е наред бебето.
Парите не правят раждането леко,лесно и живо.Това трябва да е ясно на всички.
За второто ще трябва да кажа,че отивам да раждам,защото някой трябва да дойде да гледа детето и няма да е изненада.Жалко...Пак ще отида в последния момент и ще родя при дежурния.Аз държа на неонатологията повече.Разчитам бебето да е в добри ръце след излизане от тумбата

# 29
  • София
  • Мнения: 17
Относно раждането и аз съм на това мнение,като настъпи момента грабвам багажчето и на който попадна  Laughing
Стига да не се налага съм с две ръце ЗА нормално раждане.Не смятам,че ако си платиш за екип болката ще е по-малка,не съм раждала , незнам как и колко боли, но искам да изживея всеки един момент.Чувала съм,че след секцио по-трудно се възстановяваш, а за нищо на света не ми се иска да пропусна първите мигове на бебето си.

Общи условия

Активация на акаунт