Рецепти с извара

  • 55 235
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 229
Нещо като десерт;
200гр.извара разбита с ножчето на  пасатора
400 гр.кисело мляко
захар на вкус
1желатин втечнен 
есенция за аромат
оставя се за една вечер в хладилника да се желира

# 16
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Извара,настъргани моркови,сол,черен пипер,олио,може и малко прясно мляко за олекотяване, настърган лук(по желание),чесън.Става за салата или мазане на филийки.

# 17
  • Мнения: 3 205
Тиквички с извара на фурна:
кило тиквички, обелени и нарязани на кръгчета
200гр извара
2 яйца
домати, може да са пресни (3-4 средни домата) или малък буркан консерва, без люспи
някакво пушено месо (аз правих без), нарязано на парченца
кашкавал
чубрица
сол
черен пипер

Доматите, яйцата и изварата се размесват, слага се сол, чубрица, черен пипер, добавя се пушеното месо. Сместа се разбърква с тиквичките. Сипва се в йенска тенджера, настъргва се кашкавал. Пече се до зачервяване. Ако правите варианта без месото, много върви с ролца от раци. Предполагам, че ще е вкусно и с гъбки.

Пастет от извара
2-3 супени лъжици кисело мляко,
3-4 суп. лъжици извара
2 чаени лъжички горчица
сух магданоз или чубрица
черен пипер
сол

Всички продукти се разбъркват. Ако се направи с повече кисело мляко, става чудесна заливка за пържени тиквички или сос за спагети.

# 18
  • Мнения: 994
Аз правя най-често лазаня с извара. Използвам готови кори и готов доматен сос. Изварата я правя на нещо като гъст сос - с масло, чесън (пресован), черен пипер и босилек в тиган на котлона бъркам. После редя както си е за лазаня плюс още кашкавал и пармезан.

Приготвям и спаначени кюфтета с извара. Около кг спанак, нарязан на лентички, сварен и отцеден, смесвам с около 500 г извара. В сместа прибавям и два жълтъка, сол, галета, чесън. Оформям кюфтета, които първо овалвам в галета, после в леко разбития белтък  и пак галета. Ако свършат белтъците, разбивам цяло яйце. 

# 19
  • София
  • Мнения: 6 010
И моето предложение е като десерт:
500 гр извара
1 кофичка кисело мляко
какао (не натурално, а от подсладените от типа на "нескуик") - количеството е по желание, зависи колко сладко обичаш да ти е
по желание може да се добавят натрошени ядки
1 нощ в хладилника и е готово за консумация
Дано бебчо да порастне голям!  Hug

# 20
  • Мнения: 2 381
Извара+печени чушки,сол,майонеза+малко кисело мляко за да омекоти вкуса,2-3 скилидки чесън.Всичко това се смила.Резултата се маже на филийка или служи за салатка.

какви чушки Магистре? Зелени, червени, печени от магазина (в които има и оцет) или опечени във кухнята във фурната?

# 21
  • Мнения: 1 271
настърган кромид лук, чубрица, олио, извара, сол на вкус, лъжичка две кисело мляко или майонеза - разкошно за мазане   chef

# 22
  • Мнения: 30
Салата с извара:

300 гр. извара
2 с.л. кис. мляко
2 с.л. майонеза
2 кисели краставички (нарязани на ситно)
сол, чер. пипер

Всичко се разбърква добре!

Опитай, няма да съжаляваш  newsm10

# 23
  • космополитно
  • Мнения: 941
извара+мед+натрошени орехи+ любим плод
ИЛИ
извара разбъркана с предпочитано сладко
------
става смес, кото е вкусна и така да се яде и/или да се маже-напр. върху бисквитки.
Хубаво е да  безсолна изварата (дават я, че е и по-диетична), но на мен ми харесват и същите комбинации с осолена извара.

За присоляване:
по-големи прясни домати. Отгоре им се отрязва капаче, издълбават се отвътре и се пълнят с извара (обработена напр. с малко олио+ ситно нарязан магданоз или копър; малко чесън (по желание)+ може и настъргани твърдо сварени яйца.... изобщо дай воля на фантазията си...

Надявам се изварата да започне да ти харесва и да си я ядеш с удоволствие! HugБързо нарастване на бебчето! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 333
Благодаря ви много милички (и аз, и бебка  Laughing)

Започвам по ред на номерата да приготвям и "угоявам" малкото човече.

Ако нещо стане прилично за снимка ще се опитам и да демонстрирам.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 341
 



        кюфтета от моркови

500 гр. моркови;250 гр. извара;4 яйца.2 гл.лук;2 филии хляб;2 с.л. магданоз;
сол и черен пипер на вкус;олио за пържене

Хлябът се накисва във вода или зеленчуков бульон.Морковите се стържат на ситно ренде.
В 1 с.л. олио се задушава ситно нарязания лук.Добавят се морковите и се задушават малко.Когато изстинат се прибавя изварата,яйцата и подправките и изстисканият хляб.
Омесва се и се оформят малки кюфтете,които се пържат в сгорещено олио.

# 26
  • Мнения: 737
Аз пък се пристрастих към яйцата по панагюрски,ама с извара вместо сирене.

# 27
  • Мнения: 3 491
Аз правя баницата с извара, просто посолявам изварата и я използвам вместо сирене. У дома така повече ни харесва, отколкото със сирене, по-хомогенна е плънката.
Миш-маш също се случва да правим с извара.

# 28
  • Мнения: 5 001
Извара+печени чушки,сол,майонеза+малко кисело мляко за да омекоти вкуса,2-3 скилидки чесън.Всичко това се смила.Резултата се маже на филийка или служи за салатка.

какви чушки Магистре? Зелени, червени, печени от магазина (в които има и оцет) или опечени във кухнята във фурната?
Брях! Извинявай,че не съм отговорила веднага,чак сега видях  Embarassed
Ми аз правя с домашно печени и без оцет,пък какви на цвят няма значение.Все става!
На мен лично ми харесва повече с червени.

# 29
  • Мнения: 1 777
Сладкиш с извара

300 гр.извара
1 кутийка кондезирано мляко
бисквити закуска
кората на един лимон

Изварата се размесва с настърганата кора от лимона и постепенно се добавя кондезираното мляко.Бърка се на ръка.В форма или тавичка се редят ред бисквити ред  крем.Завършва се с крем.Слага се в хладилник поне за 4 часа да се стегне.Украсява се пожелание.

Общи условия

Активация на акаунт