Чакат тихичко в снега ,пролет нашите цветя !!

  • 53 376
  • 580
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 43
Ооо, момичета, аз рекох да ви се похваля, а вие сте ме разпознали.Благодаря! Hug
Аничка, можеш вече да пресаждаш.И аз искам, но обичам да е топло и слънчево, отвън да ми пеят птичките, а аз да садя на балкона.А в това студено, мрачно и дъждовно време не ми се излиза и ще почакам още малко.Днес ще садя грудките, няма време за губене.
Вярно е, че научаваме една от друга, а и от нета много неща, но много обичам да си разлиствам списанията, да се любувам на снимките. newsm03

# 496
  • Мнения: 226
 И аз днес боднах фрезиите, че за тях няма време, но иначе като Ками  Peace
Момичета тези дни ще се похваля с цъфнала гардения. Пъпката е почти отворена и вече така ухае  Praynig

# 497
  • Мнения: 43
Миленка, аз се зачудих за фрезията като чета това:
Луковиците се засаждат не по-рано от май в сандъчета с почвена смес от листовка, чимовка и тор. При температура 20-22*С поникването става след 25 дни. През август от всяка луковица израстват 1-3 стръка с цвят. При топло време може да цъфти до октомври.
Радвам се, че ще видим гарденията ти, аз пък мисля, че малката ми азалия има няколко пъпчици.Но ще видим.
На така мъчещата ме орхидея сега пък й расте нов въздушен корен, какво ли не й порасна, а цвят никакъв. Crossing Arms

# 498
  • Мнения: 22
К@ми, поздравления и от мен   bouquet! За съжаление, няма как да си купувам  списанието Sad.

Мече,  чесънът помага ли срещу мушички?

Миленк@, честити фрезии! Нямам търпение да видя гарденията ти!

Ani_4ka, аз пресаждам цветя по всяко време на годината. Най - много две седмици след като съм ги купила. Ами, що да се мъчат, в саксиите почти няма пръст, пълни с корени. Само цъфтящите изчаквам да прецъфтят. У дома обаче е много топло - през зимата е +27 градуса.

# 499
  • Мнения: 2 759
...Мече,  чесънът помага ли срещу мушички?...
                        Хм... Идея си нямам, тъй като досега не съм имала мушички. Макар че се озъртам - и моите почви белеят... Иначе заздравяват растението, доколкото знам.

# 500
  • Мнения: 2 759
...Момичета тези дни ще се похваля с цъфнала гардения. Пъпката е почти отворена и вече така ухае  Praynig
                        Миленка, режеш ли си гарденията и кога? А пулверизираш ли я като има пъпки? Уплашихте ме тук с това пулверизиране и спрах, а още нямам отворени цветове.

# 501
  • Мнения: 43
К@ми, поздравления и от мен   bouquet!

Благодаря! Hug

Мече Пухче, цветята, които цъфтят се пулверизират докато напъпят, после не и то ако е топло, хладно ли е, няма нужда.

# 502
  • Мнения: 234
Здравейте,момичета!
Днес си купих ,семена на Годеция.Някой да има такава,и ако е сял,дали ще изникне?

# 503
  • Мнения: 494
Днес си взех течна тор за луковици и семена .Някой ползвал ли е такава, на шишенцето има дозатор  ?

# 504
  • Мнения: 707
Blue Jay благодаря за съвета!
Ще оставя да позасъхнат, ще ги "прекопая" и ще поливам само отдолу  Peace.

# 505
  • Мнения: 22
Blue Jay благодаря за съвета!
Ще оставя да позасъхнат, ще ги "прекопая" и ще поливам само отдолу  Peace.


Tanja33, какви са ти цветята? Не всички се поливат в чинийката.

Наина, честити ти семенца! Годеция не съм имала, но разгледах снимки и цветовете й изглеждат много красиви. Можеш да погледнеш тук какво си говорят за нея.

Мече Пухче, ще взема да сложа и аз чесън в саксиите на някои цветя, щом казваш, че видимо ги заздравява. Ако вземе, че поникне - още по - добре  Wink.

# 506
  • Мнения: 6 960
Добро утро ,цветарки! Hug Ето обещаните снимки на моя Стефанотис,една цъфнала Сенполия,Зюмбюлите ми и мноооого малка част от разсада ми. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135220&pid=11121790 Желая ви хубав ден! Heart Eyes

# 507
  • из България
  • Мнения: 25
Добро утро цветарки!Чета ви редовно,но сега искам да ви попитам нещо.Купих си калахое от бриколаж,беше цъфнало.До тук добре,но преди 4-5 дена го преместих на друго место и виждам,че се е променил цвета на листата,цветовете почнаха да съхнат,може и да прецъфтяват,него поливам често-в седмицата един път.С две думи какво може да се е случило с него или то вече прецъфтява и .... сега какво.Четох из разни форуми,но все пак искам съвет и от вас.Благодаря ви предварително

# 508
  • Мнения: 13 908
Добро утро ,цветарки! Hug Ето обещаните снимки на моя Стефанотис,една цъфнала Сенполия,Зюмбюлите ми и мноооого малка част от разсада ми. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135220&pid=11121790 Желая ви хубав ден! Heart Eyes

БРАВО на този Стефанотис и на башцветарката дето го гледа
Моля те дай рецепта как го накара да цъфти въобще че и да пусне толкова цвята
 bouquet

П.С. Незито - позволих си да разгледам целият ти албум- моите адмирации към декорирането на дома ти- невероятен е. Цветята ти пък няма смисъл да коментирам - личи си опитна грижа.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 10:09 от _re_ge

# 509
  • Мнения: 6 960
_re_ge ,благодаря ти за хубавите думи!  bouquet Стефанотиса ми е нов и в момента се образовам по отношение на него-как да го гледам и да го накарам да цъфти пак. Много се надявам да успея,защото е страхотен ,а и как ухае... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт